Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 405
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Insygnia Śmierci
»»» A gdyby Snape przeżył...
Czy Snape powinien był przeżyć wojne?
Tak, za bardzo go kocham, żeby umierał <3 Tak, za bardzo go kocham, żeby umierał <3 48%[21 głosów]
Tak, ale chyba tylko dla dalszych męczarni. Tak, ale chyba tylko dla dalszych męczarni. 5%[2 głosów]
Nie, bardzo lubię te postać, ale on nie chciał żyć. Nie, bardzo lubię te postać, ale on nie chciał żyć. 16%[7 głosów]
Nie, ja nie lubię tej postaci. Nie, ja nie lubię tej postaci. 7%[3 głosów]
Trudno powiedzieć. Trudno powiedzieć. 25%[11 głosów]
Głosów ogółem : 44
Drukuj temat · A gdyby Snape przeżył...
~emilyanne F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23-03-2012 17:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Postów: 633
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak

No właśnie, co wtedy? Często spotykam się na naszym drogim forum, z wypowiedziami że Rowling nie powinna była go uśmiercać. Rzecz jasna, rozumiem to. Severus Snape to moja ulubiona postać. Cudowny, sarkastyczny, zgryźliwy, odważny, z mroczną przeszłością i wielką miłością przez całe życie. Tak, nasz kochany Severus.
Jak jest Waszym zdaniem? Czy gdyby "Harry Potter" był Waszym dziełem, to nasz drogi Severus przeżyłby wojnę? Jak potoczyłyby się jego losy?

Cóż, ja mam pewną opinię na ten temat. Severus - nasz kochany Severus! Przede wszystkim, nie pragnęłam jego śmierci i fajnie by było gdyby przeżył. Nie potrafię sobie jednak wyobrazić, co by było gdyby żył... Wiecie, gdyby nagle zaprzyjaźnił się z Potterem, to nie byłby już ten sam Snape. On nie miał sensu życia. Wypełnił swoją misje, dotarł do celu. Pomógł Chłopcu-Który-Przeżył pokonać Sami-Wiecie-Kogo. Jedynie o to mu chodziło. Chciał odkupić swoje winy, bo jego sens życia - Lily Evans - uciekł już dawno temu. Zginęła ta, dla której robił to wszystko. Po jej śmierci żył już tylko po to, ażeby pomóc Harry'emu. Po co miałby żyć dalej bez Lily, męczyć się, skoro tam gdzie odszedł było mu po prostu lepiej? Medal ma dwie strony, tak myślę. Dla niego ta śmierć była zbawienna, nawet jeśli wolałby żeby była szybka i bezbolesna.
Oczywiście mógłby też poznać kogoś nowego. Pokochać kogoś innego... Ale Snape bez Lily, to już także nie Snape (chyba że moim skromnym zdaniem - Hermiona, ale z tym nie każdy się zgadza Dowcipniś )
Czekam na Wasze opinie Uśmiech
__________________
Pomilczmy razem... no bo tak.



to takie reumatyczne xxx

pingwiny.nick.com.pl/images/layout/postacie/3duzy.png


twoje problemy są niczym czeski film. moje też, ale na szczęście u siebie się tego nie zauważa.
http://niedoskonali.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobias Snape F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2012 19:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1013
Ostrzeżeń: 2
Postów: 406
Data rejestracji: 18.03.12
Medale:
Brak

Z jednej strony Snape nie chciał zyc, lecz z drugiej przez to zamiast smiac sie w jego rocznice urodzin, płacze zarówno i w urodziny jak i w rocznice smierci. Za bardzo go kocham, by umierał. Moim zdaniem lepiej by bylo gdyby Rowling pozwoliła mu zyc. Co do tego,ze jak wypelnilo sie cel to nie ma po co zyc, to jest to totalna bzdura. wtedy trzeba zaczac od nowa. znow próbowac wszystkiego i znów wyznaczyc sobie cel...
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

(...) Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć,(...). - Severus Tobias Snape

Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.- Severus Tobias Snape
Wyślij prywatną wiadomość
~emilyanne F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2012 20:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Postów: 633
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak

Severus Tobias Snape napisał/a:
Z jednej strony Snape nie chciał zyc, lecz z drugiej przez to zamiast smiac sie w jego rocznice urodzin, płacze zarówno i w urodziny jak i w rocznice smierci. Za bardzo go kocham, by umierał. Moim zdaniem lepiej by bylo gdyby Rowling pozwoliła mu zyc. Co do tego,ze jak wypelnilo sie cel to nie ma po co zyc, to jest to totalna bzdura. wtedy trzeba zaczac od nowa. znow próbowac wszystkiego i znów wyznaczyc sobie cel...


Tylko jaki cel miał znaleźć Snape? Rzecz jasna, mógłby być dalej dyrektorem Hogwartu. Problem w tym, że to nie byłby żaden cel. Lily nadal pozostałaby jego sumieniem, a Harry... Cóż, interesujące, jak dalej wyglądałaby ich znajomość? Dowcipniś Nasz drogi Snape nie miałby już celu, bo to co musiał zrobić, zostało wypełnione, natomiast to czego zrobić nie musiał, było także tym czego nie chciał. Po cóż miałby robić cokolwiek, skoro i tak tego nie chciał?
__________________
Pomilczmy razem... no bo tak.



to takie reumatyczne xxx

pingwiny.nick.com.pl/images/layout/postacie/3duzy.png


twoje problemy są niczym czeski film. moje też, ale na szczęście u siebie się tego nie zauważa.
http://niedoskonali.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Weronika Ridlle F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2012 20:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 42
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 23.03.12
Medale:
Brak

ALe jednak zal mi go ze umarl ...
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2012 22:11
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Często spotykam się na naszym drogim forum, z wypowiedziami że Rowling nie powinna była go uśmiercać. Rzecz jasna, rozumiem to. Severus Snape to moja ulubiona postać. Cudowny, sarkastyczny, zgryźliwy, odważny, z mroczną przeszłością i wielką miłością przez całe życie. Tak, nasz kochany Severus.


A ja powiem, że nigdy nie kochałam Severusa, nawet za nim specjalnie nie przepadam. Nawet wtedy, kiedy okazało się, że nie był on taki zły, jak się na początku wydawało. I zdania raczej już nie zmienię.
W ogóle nie lubię negatywnych postaci.

Ale do rzeczy. Ja uważam, że Jo dobrze zrobiła, uśmiercając go. Bo co by było gdyby przeżył? Na pewno zostałby zrehabilitowany w społeczności czarodziejów, ale wątpię, czy wszyscy tak łatwo przyjęliby do wiadomości fakt, że był podwójnym agentem. Raczej traktowano by go z jeszcze większa nieufnością. Dyrektorem szkoły też raczej długo by nie pozostał. Myślę, że nadal widziałby w Harrym Jamesa i nic by to nie zmieniło w ich stosunkach. Pewnie wyjechałby gdzieś, gdzie nikt by go nie znał , aby w
spokoju móc zajmować się warzeniem eliksirów.

Ale podoba mi się też wyjaśnienie EmilyClark. Zrobił to, co musiał, wypełnił misję, którą mu zlecono i koniec! Widocznie tak musiało być.
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~Mniszka19Xd F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2012 03:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1320
Ostrzeżeń: 1
Postów: 536
Data rejestracji: 03.06.10
Medale:
Brak

Ja kocham Severusa i nie zgadzam się z tym co zrobiła Rowling.Ale to oczywiście jest moje zdanie.Śmierć Severusa bardzo mnie i wzruszyła i przeraziła najbardziej,bo kiedy czytałam lub oglądałam HP to nie wyobrażałam sobie i życia naszych bohaterów i mojego>3 bez naszego kochanego Nietoperza.Ale ta informacja o tym,że nie żyje strasznie mnie zawiodła.Myślałam,że po wojnie jakoś się zrehabilituje może gdzieś wyjedzie,przeprowadzi się i zacznie żyć od nowa już bez zebrań śmierciożerców czy szpiegowanie jako podwójny agent.Byłby wolnym człowiekiem,który zasługuje na drugą szansę i miłość,której nigdy nie doświadczył przez swoje całe życie.Lily na pewno by chciała żeby jej najlepszy przyjaciel był szczęśliwy.A on mógłby się jakoś ustatkować,korzystać z życia,znaleźć nową pracę i w końcu zamknął rozdział jakim był dla niego Hogwart.
__________________
[color=#ffffff][big]http://historiafantasyczylikazdymaaniola.blogspot.com/

25.media.tumblr.com/tumblr_lthswym8Ma1r4ghkoo1_500.gif

6.asset.soup.io/asset/4161/6982_adb4_490.gif

asset-d.soup.io/asset/2092/0573_df25.jpeg
Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily36 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2012 18:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1807
Ostrzeżeń: 1
Postów: 725
Data rejestracji: 19.10.11
Medale:
Brak

Był to mój ulubiony bohater, i oczywiście, że żal mi że umarł. Ale przecież gdyby J. Rowling nie napisała o jego śmierci, czy książka wzruszałaby nas tak jak teraz? Czy gdyby Rowling pozwoliła mu żyć nie byłoby to, jakby to powiedzieć, pójście na łatwiznę? Uważam, że gdyby Severus przeżył, w książce byłoby o wiele mniej wzruszających scen i straciłaby w ogóle sens. Dobrze jest tak jak jest teraz i myślę, że gdyby było możliwe to zmienić, Severus nie znalazłby sobie miejsca w magicznym świecie...
__________________
www.styleite.com/wp-content/uploads/2014/11/Patti-Smith-gif.gif
www.facebook.com/HelenaBonhamCarterDlaFano Wyślij prywatną wiadomość
~HermionaTonks F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2012 18:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 310
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 10.03.12
Medale:
Brak

Ja chciałabym żeby żył ciekawe jak by się potoczyły dalej jego losy
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY-O-WŁASNEJ -WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!!!


Pozdrowienia dla drogi Gościu


Oto nadchodzi ten, który ma moc pokonania Czarnego Pana... zrodzony z tych, którzy trzykrotnie mu się oparli, a narodzi się, gdy siódmy miesiąc dobiegnie końca... A choć Czarny Pan naznaczy go jako równego sobie, będzie on miał moc, jakiej Czarny Pan nie zna... I jeden z nich musi zginąć z ręki drugiego, bo żaden nie może żyć, gdy drugi przeżyje... Ten, który ma moc pokonania Czarnego Pana, narodzi się, gdy siódmy miesiąc dobiegnie końca...
Wyślij prywatną wiadomość
~Wikka1001 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2012 18:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 312
Ostrzeżeń: 0
Postów: 106
Data rejestracji: 14.03.12
Medale:
Brak

Jestem ciekawa jakby to było z Nim! Według mnie on był najodważniejsza postacią w filmiePłaczeUśmiech
__________________
"We śnie człowiek znajduje się we własnym świecie. Czasem pływa w głębokim oceanie, a czasem robi pierwszy krok w chmurach"

"I believe that my heaven will by me entering Hogwarts and being welcomed by the golden trio in front of all the characters and as I walk up to them they will say to my "Welcome home" and I will know that is where I belong"[u]

Pozdrowienia dla Lily Evans Potter! i HPB, HermionaTonks !,Henna, SevLily36!, Luniaczekk, syrius_black!, harry longbottom, Grzesiek, kamkaHermioneDraco , Hermiona-Granger99, Sophia, Stivi, , Lenka Granger, Sumire, Youriii, piecka21, blackowa, dariasc, , Emily Riddle, Karola__94, , Lilly Luna Potter, Seva, Godryk_Gryfindor, , 0Fishu0, Raffinio. Rosy87,RazorBMW ,Zabcia99, kizzucha, BlackRose167, ,Grzesiek, Luna Pomylona, Natalia Tena, ginny weasley 55, ~Nat_Hermiona, P-Young, Kasia_Potterka, Ragazza, Parvatiss, Enchantte, Karma Chameleon 20, ~MaFaRa10, LadyRock, Random


Moje małe ffJęzyk
http://hogsmeade....ost_186828

Edytowane przez Wikka1001 dnia 25-03-2012 18:53
Wyślij prywatną wiadomość
~@Severus Snape F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2012 18:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 364
Ostrzeżeń: 0
Postów: 91
Data rejestracji: 10.03.12
Medale:
Brak

Zgadzam się z tobą w zupełności EmilyClark( no może oprócz Hermiony. Rozbawiony ).
Severus wypełnił to co powinien... I chociaż bardzo bym chciała by żył... To moja najulubieńsza i najukochańsza postać! ... To tu, w świecie czarodziejów by się męczył.Odszedł tam gdzie mógł spotkać swoją miłość - Lily.
__________________
kaptur.ek.w.interii.pl/Harry%20Potter/kaptur_6.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~arakella219 F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2012 14:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 109
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 30.11.11
Medale:
Brak

Snape, chociaż był wg mnie zepsutym człowiekiem nie powinien umierać. Cały czas chodziło mu o ochronę Harrego, tylko nie umiał okazywać tego, że tak naprawdę Harry jest dla niego ważny. Gdyby nie film ksiązka i wgl, nigdy bym się nie domyśliła, że Snape jest mimo wszystko dobry. Kochał Harrego (bo był synem jego miłości), ale też go nienawidził (bo jego ojciec był przyczyną wiecznego upokarzania Severusa w młodości). Takie jest moje zdanie. Pzdr. Uśmiech
__________________
Always.


Otwieram się na sam koniec...
Wyślij prywatną wiadomość
~matheus F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2012 14:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 163
Ostrzeżeń: 2
Postów: 152
Data rejestracji: 24.07.11
Medale:
Brak

moiom zdaniem Snape by się zmienił nie na tyle ,żeby być przyjacielem harry'ego lecz wmiare kolezenkie stosunki by mieli Rozbawiony



POZDROWIENIA DLA Ślizgonów RozbawionyRozbawiony
__________________
,,komnata tajemnic została otwarta,,
Wyślij prywatną wiadomość
~trampka F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2012 15:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 622
Ostrzeżeń: 0
Postów: 105
Data rejestracji: 31.07.11
Medale:
Brak

Umierać zdecydowanie nie powinien! Wgl, całe Insygnia mnie trochę wkurzają, a ten wątek z Wielką-Miłością-Przez-Całe-Życie, jest okropny! Rozumiem, Rowling pokazała, że Snape potrafił kochać, ale mnie się to nie podoba... Zrobiono z niego jakiegoś jeszcze-żywego Romea.. :Bleee
Plus - gdyby przeżył (oczywiście moja wersja nie zawiera ŻADNEJ Lily), na pewno dalej uczyłby w Hogwarcie (może nadal byłby dyrektorem) i oczywiście znalazł sobie kogoś.. z łatwością... w końcu ma tyle napalonych fanek Cool
A Hermiona doskonale do niego pasuje!
__________________
Just Larry and Ziall shipper. x

Edytowane przez trampka dnia 27-03-2012 15:16
Wyślij prywatną wiadomość
~luna97 F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2012 15:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 672
Ostrzeżeń: 0
Postów: 213
Data rejestracji: 26.01.12
Medale:
Brak

Bardzo lubię Snape'a, ale chyba gdyby ta książka była moim dziełem, zrobiłabym to samo co autorka. Z drugiej strony, jestem ciekawa, co by było, gdyby przeżył, ale jednak myślę, że to by nic nie zmieniło, bo gdyby Voldemort nie uśmiercił Severusa, przecież Harry by się nie dowiedział, co takiego zrobił dla niego mistrz eliksirów. Rozbawiony
__________________
Od cnót Gryfonów,
Przebiegłości Ślizgonów
i Kretynizmu Puchonów,
CHROŃ NAS RAVENCLAWIE!

Otwieram się na sam koniec.

Edytowane przez Czarownica24 dnia 27-03-2012 15:30
Wyślij prywatną wiadomość
~Lily Evans Potter F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2012 19:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1208
Ostrzeżeń: 0
Postów: 248
Data rejestracji: 05.02.12
Medale:
Brak

Nie przepadam za ta postacią, jednak było mi go żal jak umierał. Nie mam pojęcia co by się stało gdyby przeżył. Gdyby nie umarł nie byłby w stanie dać Harremu wspomnień, a bez tego nie wiem jak ksiązka miałaby się zakończyć.
__________________
Gdy rozum śpi, budzą się upiory - Goya

Są dwa sposoby na zycie. Jeden to życie tak, jakby nic nie było cudem. Drugi to życie tak, jakby wszystko było cudem - Albert Einstein

Pozdrawiam Cię drogi Gościu

userserve-ak.last.fm/serve/252/61560135.gif


28.media.tumblr.com/tumblr_lt5mysrREb1qhigt0o1_500.gif

24.media.tumblr.com/tumblr_le2yoijEop1qei4vno1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Alex Riddle F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 27-06-2012 18:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 107
Ostrzeżeń: 0
Postów: 52
Data rejestracji: 25.06.12
Medale:
Brak

Myślę że gdyby przeżył inaczej by postrzegał Harrego i uczniów.
__________________
i32.tinypic.com/2058jdh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~panti00 F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2012 21:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 344
Ostrzeżeń: 1
Postów: 212
Data rejestracji: 29.06.12
Medale:
Brak

Uważam, że Severus Snape nie chciał żyć. Chciał spotkać się z Lily i dobrze wykonać swoje zadanie- chronić jej syna. Co jak co, ale czasami Snape wykazywał się. W wielu przypadkach, bez niego Harry mógł by nie przeżyć
__________________
Sprytu Ślizgonów
Szczerości Puchonów
Wiedzy Krukonów
Ucz nas Gryffindorze!




"Nie żałujmy tych, którzy umarli, Harry. Żałujmy żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości" ~by Albus Dumbledore


Pozdrawiam Cię drogi Gościu !!!
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2013 17:17
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Na początku pragnę napisać, że absolutnie nie zgadzam się z opinią, że Severus był zepsutym człowiekiem. Wręcz przeciwnie - to najodważniejszy czarodziej z całej serii, jedyny który potrafił wprowadzić w błąd Czarnego Pana - podziwiam go za to, że do końca chronił Wybrańca - z chwilą śmierci Dumbledora po ludzku nie musiał już nic robić, mógł spokojnie stanąć u boku Sami Wiecie Kogo i wieść prym najwierniejszego śmierciożercy, mógł uciec, dalej być dyrektorem Hogwartu - a mimo to cały czas dbał by Harremu udało się pokonać Czarnego Pana... ryzykując własne życie od momentu powrotu Tego Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać na cmentarzu pokazał, że w imię miłości można przekroczyć wszelkie bariery...

Czy powinien żyć ? Z jednej strony po śmierci Lilly, sam mówi Albusowi, że chciałby umrzeć - jest zrozpaczony, ale postanawia chronić jej jedynego syna. Gdyby przeżył, to prawdopodobnie zginąłby Draco - bo to on rozbroił Dumbledora na wieży - Severus zaś mógł dalej nauczać w Hogwarcie, pracować jako auror ( w co wątpię ), ale mógł najzwyczajniej w świecie wyjechać - "zaszyć" się w samotności i dalej cierpieć...
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~cukiereczeck F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2013 17:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 84
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 22.12.12
Medale:
Brak

Popieram zdanie mniszka. Również uważam, że Severus nie był zepsutym człowiekiem. Zrobił błąd stając u boku Czarnego Pana, ale później stał się wierny Dumbledorowi i do końca już egzystował jako szpieg Voldemorta.
Dla mnie Severus jest raczej postacią tragiczną, bo zatracił się w tym co kiedyś czuł do Lily i bez niej nie potrafił normalnie żyć. Trochę się w tym zagubił i myślę, że nie potrafił określić uczuć do Harry'ego bo widział w nim znienawidzonego Jamesa i ukochaną osobę życia. Gdyby przeżył prawdopodobnie do końca życia byłby nieszczęśliwym człowiekiem, więc śmierć była dla niego tak jakby wybawieniem. W każdym bądź razie uważam, że dla Snape'a żadne rozwiązanie nie było dobre. Ani śmierć ani dalsza egzystencja.
__________________
Fuck the past. Kiss the future.
3.bp.blogspot.com/-gOKR-zQNDFA/T2rqybJ7B8I/AAAAAAAACj8/ht3X_gBIEYU/s1600/m7f1he.jpg.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Zakon 222 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 18-02-2013 13:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 51
Ostrzeżeń: 1
Postów: 13
Data rejestracji: 11.11.12
Medale:
Brak

Ja takie mam podsumowanie . Snape kochał Lily Evans i chciał żeby ona była jego kochanką .Gdy dołączył do szeregu śmierciorzerców Lily nie mogła się z tym pogodzić . Nazwał ją szlamą i też nie mogła się z tym pogodzić - to zerwało ich przyjaźń na zawsze . Voldemort chciał zabić Potterów . Severus poszedł z ty do Dumbledora .
- Co dasz mi w zamian Severusie
- Wszystko
Dręczył on Harryego - tego nie lubię najbardziej . Molestował go psychicznie i tego nie mogę mu wybaczyć ...
Sądzę że Severus miał tak pozakręcane w głowie że nie chciał żyć ( i wygnali go z Hogwartu ) .Moim zdaniem Severus nie był głupi i wiedział co robi więc nie mam żalu że umarł ...
__________________
Nie! Ja to zrobię! Avada Kedavra ! - Severus na wierzy astronomicznej
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT