Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 316
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Insygnia Śmierci
»»» Zachowanie Dracona
Drukuj temat · Zachowanie Dracona
~Harry007 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 08-03-2012 21:26
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 143
Ostrzeżeń: 0
Postów: 45
Data rejestracji: 31.01.12
Medale:
Brak

Czy Draco specjalnie udał, że nie poznaje Hermiony, czy faktycznie jej nie poznał? Ostatnio zastanawiałam się, jak było w KSIĄŻCE, ponieważ po obejrzeniu filmu wszystko mi się pomieszało Oczko
Gdyby ktoś średnio wiedział, o co mi chodzi, to już tłumaczę. Pamiętacie ten moment, kiedy Szmalcownicy znaleźli Harrego, Hermione i Rona, ponieważ Harry wypowiedział imię Voldemorta, które było Tabu? Potem zabrali ich właśnie do dwora Malfoya, i Lucjusz zapytał się, czy Draco ich poznaje. Nie pamiętam, co powiedział, ponieważ książkę czytałam jakiś czas temu. Będę wdzięczna, jeżeli ktoś mnie oświeci!Uśmiech
__________________
Harry007Uśmiech
images3.wikia.nocookie.net/__cb20100824102233/harrypotter/pl/images/thumb/b/b4/Symbol_insygniów.jpg/188px-Symbol_insygniów.jpg



ZAPRASZAM do przeczytania mojego pierwszego FF !Uśmiech
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id=6177
Chętnie pomoge jeszcze kilku Potterominiakom z pisaniu FF. Jeżeli brakuje Wam kogoś, kto sprawdzi, otaguje, zamieści, czy wytłumaczy- PISAĆ!Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 08-03-2012 21:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Wydaje mi się, że Draco wtedy poznał Hermionę. Przecież nie widział jej niecały rok, a na pewno aż tak bardzo się przez ten czas nie zmieniła. Najdziwniejsze tylko jest to, że przecież tak jej nie znosił, a mimo to jej nie wydał. On nie był do końca zły. On próbował siebie tylko takim wykreować, bo wtedy czuł się pewniej. Chciał być taki jak jego rodzice by nie musieć się bać Czarnego Pana. Kiedy jednak Czarny Pan zlecił mu zabicie Dumbledore'a dopiero wtedy zrozumiał, w co się wpakował i nie miał wyjścia - musiał udawać. Nie mógł odmówić, bo wtedy Czarny Pan zabiłby nie tylko jego ale i jego rodziców. Nie wydał Hermiony, bo nie chciał przyczynic się do kolejnej śmierci na jego oczach. Przerażało go to, że Czarny Pan tak po prostu, bez konkretnego powodu morduje ludzi, nawet czarodziejów czystej krwi, nawet swoich smierciożerców. Gdyby jednak Draco wydał Hermionę, pewnie Czarny Pan ucieszyłby się z tego i go nagrodził, ale do końca byłby skazany na służbę Czarnemu Panu. Myślę, że po cichu wierzył, że Voldemort umrze, bo wtedy nie musiałby udawać. On nie nienawidził Harry'ego, Rona i Hermiony. On im po prostu zazdrościł. Czego im zazdrościł? Zazdrościł im sławy, tego, że nie muszą udawać, tego, że mają wolny wybór, tego, że nie mają rodziców - śmierciożerców, którzy naciskają, byś wstąpił w ich szeregi... ale przede wszystkim zazdrościł im przyjazni, bo tego nigdy nie miał. Owszem, miał swoich goryli, którzy byli na jego każde skinienie i miał wielbicieli, ale cały czas czuł się samotny.










Przepraszam za moją chaotyczną wypowiedz, ale mam nadzieję, że gdy się to przeczyta to składa się ona w jakąś logiczną całość Uśmiech.
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język
Wyślij prywatną wiadomość
~SweetSyble F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2012 07:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1942
Ostrzeżeń: 0
Postów: 338
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Draco nie wydał, bo nie chciał wydać Harry'ego. Wiadomo, że przerażał go czarny pan. Myślę też, że Draco wiedział o przepowiedni dotyczącej Harry'ego i czarnego pana i nie wydał Harry'ego (co łączy się z Ronem i Hermioną), bo wiedział, że Potter jako jedyny może zabić voldzia.
__________________
...:::TABLICA OGŁOSZEŃ:::...

Moje FFs pt. Z pamiętnika Vicki i Weasley'ów:
Chory pomysł bliźniaków
oraz,
To nie Twoja wina...


26.media.tumblr.com/tumblr_l8nvcafSVa1qd0v72o1_500.gif
http://hogsmeade.pl/groups.php?group_id=44 Wyślij prywatną wiadomość
~Fausta Malfoy F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 02-11-2012 15:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1203
Ostrzeżeń: 1
Postów: 561
Data rejestracji: 17.08.12
Medale:
Brak

Proste! Chciał ich chronić ^^. Nie chciał dopuścić do kolejnej śmierci na jego oczach... I tu proszę - kolejny powód dla którego go kocham *-*.
__________________
besty.pl/upload/file/1822905.gif
s14.postimage.org/rnaon0wb5/image.png25.media.tumblr.com/tumblr_mcks5pZrf41rhy1zzo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Enchantte F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 02-11-2012 15:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 430
Data rejestracji: 20.10.12
Medale:
Brak

Całkowicie popieram wypowiedź Lady Bellatriks.

Draco zachował się WSPANIALE. Pomimo nienawiści, jaką darzył Rona, Hermionę i Harry'ego, nie chciał, żeby oni zginęli. Zawsze wiedziałam, że on nie jest do końca zły, tylko po prostu w niektórych momentach robi się ważny, żeby inni mieli do niego respekt. Co nie zawsze mu wychodziło.
__________________
Wiecznie Żywi (FF)
Rozdział 7 (08.10) - zapraszam, jeśli interesują Cię przygody Huncwotów w Hogwarcie, drogi Gościu!

Dear Prongs

The only thing that kept me alive in Azkaban was knowing there was some piece of you left in this world. Your son isn't you, but he is damn close.

All my love, Padfoot


i46.tinypic.com/2eekchl.png
data.whicdn.com/images/28009122/c73a51ce_large.gif
http://photoblog.pl/enchantte Wyślij prywatną wiadomość
~Rose Hathaway F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 02-11-2012 16:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 521
Ostrzeżeń: 0
Postów: 198
Data rejestracji: 01.11.12
Medale:
Brak

Wydaje mi się, iż Draco zaczynał się bać Śmierciożerców i Voldermorta... Nie chciał być tacy, jak oni i dlatego, nie wydał Hermiony. Zaczynał myśleć, że jego rodzina stała się całkowicie zła, że to co robią jest złe... I działał tak jak Severus. Był w pewnym sensie po obu stronach zapory. Bał się odejść, ale nie chciał popełniać takich zbrodni, jak śmierciożercy.
www.co-w-sniegu-piszczy.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13-03-2013 23:04
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Ja bym tak od razu panicza Malfoya nie stawiał na piedestale, tylko dlatego, że "nie rozpoznał" Harrego. Niektórzy nawet twierdzą, że odegrał on taką samą rolę jak Severus Snape, co jest kompletną bzdurą ( nie w tym poście ). Uważam, że Draco jako 17-letni chłopak zwyczajnie się bał. Przerażała go myśl, że Czarny Pan rozkaże mu któreś z nich torturować albo zabić - a mordowanie łatwe nie jest...chciał oszczędzić sobie tylu przykrości, strachu i bólu. Wolał udać, że nie jest pewny i mieć święty spokój. Tak zresztą zrobiłaby większość czarodziejów...
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
!Milva F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13-03-2013 23:15
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1767
Ostrzeżeń: 0
Postów: 440
Data rejestracji: 09.02.13
Medale:
Brak

Jasne, że poznał, a mniszek ma całkowitą rację. Bał się, był w potrzasku, jego rodzinie zagrażało ogromne niebezpieczeństwo, sam Lord Voldemort gościł w jego rezydencji. Potrzebował chwili zastanowienia nad możliwymi scenariuszami. Gdyby do razu wydał Hermionę nie uniknąłby spotkania z Czarnym Panem. Poza tym miał już dość mordu. Widział śmierć nauczycielki mugoloznawstwa i był, co tu dużo gadać, przerażony. Wiedział, że najdrobniejsze potknięcie lub źle wypowiedziana myśl może spowodować gniew Voldemorta. Ponadto faktycznie mógł się obawiać, że to on dostanie rozkaz zabicia ludzi, których zna od dziecka. W głębi duszy był raczej dobrym człowiekiem, a już na pewno nie mordercą. Udowodnił, że nie jest do tego zdolny już w VI tomie. Żył w ciągłym napięciu, że Voldemort kolejny raz zleci mu coś podobnego, a on nie będąc w stanie wykonać zadania, jeszcze bardziej narazi swoją rodzinę.
__________________
Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu

Edytowane przez Milva dnia 13-03-2013 23:16
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
~Panna Malfoy5 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2013 10:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 113
Ostrzeżeń: 0
Postów: 30
Data rejestracji: 14.05.13
Medale:
Brak

Od początku wiedziałam,że Draco nie jest zły.To po prosto wyszło na
jaw kiedy stał śmierciożercą.Zwierzał się Jęczącej Marcie,bał się zabić
Dumbledora.Nie miał przyjaciół,a jego rodzice byli śmierciożercami.
Ojciec nim pomiatał,matka go trochę kochała,ale rzadko ją widywał.
Dlatego nie wydał Harry'ego,Rona i Hermiony.Bo się bał,stał się wrażliwy,
może w głębi serca ich lubił?Po za tym bał się volda.
__________________
No więc
Polecam Zmierzch, The 100, TWD, Dary Anioła, Więźnia Labiryntu, Star Wars, Igrzyska i takie tam[img]https://www.google.pl/search?q=mebi+oso+na+hit+choda+op+nodotaim&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjUnou71qvTAhXFKVAKHa4sBcIQ_AUIBigB&biw=1517&bih=735&dpr=0.9#tbm=isch&q=some+stories+stay+with+us+forever&imgrc=UnA6bOKWym1B5M:[/img]

I ogólnie tumblr itp ( v5;° v0;b2; v5;° )( v5;° v0;b2; v5;° )

"Mebi oso na hit choda op nodotaim" - "May you and I will meet again"
[img]https://www.google.pl/search?q=the+100&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjShZH32avTAhUBGiwKHbCzBNsQ_AUIBigB&biw=1517&bih=681#imgdii=3ml9lsy0YEMOCM:&imgrc=Jq_XcgzhaPiUxM:[/img]
[img]https://www.google.pl/search?q=the+100&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjShZH32avTAhUBGiwKHbCzBNsQ_AUIBigB&biw=1517&bih=681#imgrc=XVADdS-RWHIoxM:[/img]

Edytowane przez Panna Malfoy5 dnia 19-07-2013 13:39
Wyślij prywatną wiadomość
~Zaigusiowana F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2013 17:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 124
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 14.05.13
Medale:
Brak

Moje koleżanki strasznie się dziwią, że lubię Malfoy'a. A ja uważam, że on w głębi duszy jest ,,dobry". Po prostu, tak jak pisano wyżej bał się Voldemorta. Pomimo tylu lat kłótni z Harrym, Ronem i Hermioną zachował się wspaniale, choć prawdopodobnie miał świadomość, że Voldemort mógłby go nagrodzić za rozpoznanie Hermiony. Uśmiech
__________________
Zaigusiowana
Wyślij prywatną wiadomość
~ceresxxx F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2013 17:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Kierowca Błędnego Rycerza
Punktów: 912
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 03.06.13
Medale:
Brak

Draco był wychowywany w rodzinie czarodziejów czystej krwi, którzy popierali Voldemorta.Rodzice poprostu go tak wychowali, żeby nienawidził mugoli itp.Nie mówiąc już o tym,że jego ojciec był śmierciożercą.Kiedy był młodszy pewnie aż tak się nad tym wszystkim nie zastanawiał, bo miał wyrobiony sposób myślenia.Ale gdy został śmierciożercą i miał kogoś zabić.Co innego coś popierać , a co innego robić to osobiście.Pewnie odczuwał wyrzuty sumienia, ale bał się Czarnego Pana.Bał się tortur i bał się śmierci z jego ręki.Ten strach był mocny, ale nie na tyle, by był w stanie kogoś zabić.Nie był zdolny do morderstwa i nie chciał, żeby zamordowano z jego winy.Może liczył też na to,że Harremu uda się pokonać Czarnego Pana, co uwolniłoby go od strachu i lęku.Pewnie dlatego ich krył, ale nie na tyle, by uznano go za zdrajcę i nie na tyle, by pomyśleli, że tok poprostu ich wydał.
Wyślij prywatną wiadomość
~Aveo F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2013 16:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 120
Ostrzeżeń: 1
Postów: 55
Data rejestracji: 01.09.13
Medale:
Brak

Draco niebył do końca zły bał się Czarnego Pana, gdzieś w sobie wierzył że Harry'emu uda się zabić Voldemorta. Był pod wielką presją rodziców którzy chcieli żeby był po ciemnej stronie magii, nie chciał też widzieć kolejnego mordu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Priori Incantatem F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 29-09-2013 16:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 919
Ostrzeżeń: 0
Postów: 269
Data rejestracji: 21.09.13
Medale:
Brak

Wbrew pozorom Draconowi nie było przeznaczone być po złej stronie. Cały czas tylko szpanował chwaląc się swoim ojcem i znajomościami ze śmierciożercami itp. Zapewne w najmniejszych oczekiwaniach nie myślał do czego tak naprawdę zdolny jest Voldemort. Od razu dało się zauważyć, że życie u władzy, a raczej pod władzą tak potężnego czarnoksiężnika była przez niego potępiania. Z pewnością w tamtej sytuacji poznał Hermionę, jak mógł jej nie poznać, przecież widywał ją tyle lat w Hogwarcie. Młody Malfoy w Insygniach Śmierci zaczął walczyć z samym sobą i z wyborem pomiędzy tym co dla niego (pozornie) a tym co słuszne. Walkę tą oczywiście wygrał.
Wyślij prywatną wiadomość
~21olka F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 29-09-2013 17:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Horkruks
Punktów: 7277
Ostrzeżeń: 1
Postów: 203
Data rejestracji: 12.12.11
Medale:
Brak

Oczywiście że rozpoznał Hermione. ale nie powiedział nic ponieważ się bał. Belatrix chciała aby Draco upewnił się, czy chłopiec który został porwany to na pewno Harry. Młody Malfoy był tak przerażony, że nie był pewny do końca. Wiedział też, że gdyby się pomylił, mógłby przypłacić za to nawet i życiem.
Draco był przystojny ale nie miał odwagi. Był tchórzem od początku do końca. Potrafił jedynie udawać dzielnego, i grozić innym swoim ojcem. W szóstej części nie zabił Dumbledora bo nie potrafił, nigdy nikogo nie zabił. w siódmej, gdy Voldemort wzywa go do siebie, ten wykonuje jego rozkaz. Bał się sprzeciwić Czarnemu Panu. Draco zawsze działał na swoją korzyść. Nigdy nikogo nie chronił, nie był zdolny do poświęceń dla innych. Zawsze dbał o siebie. Nie był dobrym człowiekiem. Nie był też zły. Był egoistą zapatrzonym w siebie, wywyższającym się nad innymi który próbował byś jak ojciec, ale moim zdaniem Luciusz miał więcej odwagi niż jego syn.
__________________
"Nie żałuj umarłych Harry, żałuj żywych, a szczególnie tych którzy żyją bez miłości..."
Albus Dumbledore
Wyślij prywatną wiadomość
~Blackdobby F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 11-10-2013 21:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 614
Ostrzeżeń: 1
Postów: 314
Data rejestracji: 20.09.13
Medale:
Brak

Myślę, że poznał treść przepowiedni. Wiedział, więc, że jedyny Harry może zabić Voldemorta. Trzeba przyznać, że nie przepadał za Czarnym Panem. Przystał do niego tylko po to, aby nie zginął on i jego rodzice. Był " trochę" zbyt bardzo zapatrzony w sobie. Ot, taki Narcyz.Język
__________________
Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT