Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 219
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Sherlock (serial BBC)
Drukuj temat · Sherlock (serial BBC)
^Lady Holmes F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 03-03-2012 21:07
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Czy są tu jacyś fani serialu BBC Sherlock? Co sądzicie o uwspólcześnieniu przygód bohatera książek sir Artura Conana Doyle'a? Czy Waszym zdaniem zdaniem zostali dobrze dobrani? Jak na razie są dopiero 2 sezony po 3 odcinki - ale za to każdy odcinek po 1,5 godziny^^

Ten serial dosyć mi się spodobał, nie ma się czemu dziwić - w końcu scenariusz pisali ci sami, co Doctora Who. Benedict dobrze gra Sherlocka, jego mimika, gesty (ten taniec w pierwszym odcinku :D), pan Freeman jest również świetnym aktorem (Hamish!). Pozostali też świetni, Moriarty taki nieco inny od tego książkowego i Ritchie'owego.

Uwaga - czarne zaznaczenie to spoilery!
Edytowane przez Lady Holmes dnia 22-06-2012 21:33
Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2012 10:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

Dlaczego są tutaj takie pustki? Nie rozumiem... :< Toż to genialny serial jest!

Początkowo myśl o uwspółcześnieniu powieści sir Arthutra C. Doyle'a mnie przeraziła. A że ja kocham jego książkowego Sherlocka i ogólnie całą otoczkę jego charakteru... Strach przed zawiedzeniem się i zobaczeniem, jak z tak nieziemskiej postaci robią coś... hmm, okropnego? - taaak, tak było na początku. I jakże to była wielka pomyłka z mojej strony!

Serial jest naprawdę przecudowny - pełen akcji, niesamowitych dialogów, które naprawdę potrafią rozbawić (niektóre kwestie Sherlocka - miodzio ^ ^ ) i nie sposób się przy nim nudzić, bo wiele rzeczy jest tak zaskakujących, że później chce się to tylko oglądać dalej, i dalej. Sama postać Holmesa w nowoczesnym wydaniu bardzo przypadła mi do gustu. Benedict Cumberbatch wyjątkowo dobrze oddał charakter Sherlocka. Po prostu nie da się go nie lubić Dowcipniś

Na wielkie uznanie zasługuje właśnie fakt, że jeden odcinek trwa całe 90 minut, a nie tak krótko, jak inne seriale. Och i kolejna warta docenienia rzecz - oddanie całych przygód Sherlocka we współczesnej wersji, bez ani krztyny utracenia czegoś z charakteru tej postaci i zamienienie sytuacji, rzeczy i zachowań z XIX wieku, na te nam teraz odpowiadające. Super! Nie mam zastrzeżeń.. :>

Naprawdę warte obejrzenia! A więc jeśli ktoś z was jeszcze nie miał okazji tego oglądać, radze to jak najszybciej nadrobić Cool
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2012 17:13
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Generalnie zaczęło się od tego, że chciałam obejrzeć jakiś film z Sherlockiem, a trafiłam na serial. Przede wszystkim, zadziwia mnie to jak bardzo zdążyłam ten serial po kochać, mimo że liczba odcinków zbyt pokaźna nie jest. Cóż, to chyba idealny przykład "nie ilość, a jakość" Rozbawiony Kocham Sherlokowego aktora, postać jest wręcz unikalna, uwielbiam ta jego błyskawiczną dedukcję, chociaż bałabym się z nim spotkać twarzą w twarz Rozbawiony [co by ze mnie wyczytał, tylko na mnie patrząc?!]. Uwielbiam Wilsona *,* I w ogóle łączy mnie coś z tymi postaciami [ oprócz nieprzeciętnego intelektu Tooth ], i może dlatego lubię to oglądać.


Końcówka ostatniego sezonu - poryczałam, się przyznaję. Chociaż gdzieś podświadomie wiedziałam, że Holmes nie zniknął "na amen", bo przecież o czym miałby być kolejny sezon? xD Jestem ciekawa jak wytłumaczą to zmartwychwstanie - ja uważam, że zamieszana jest w to ta laska z kostnicy, chociaż i tak to dla mnie totalna abstrakcja, że ktoś mógł po czymś takim przeżyć O.o

Sam pomysł, osadzenia tego wszystkiego we "współczesnym czasach" był dość ryzykowny, ale pozytywnie mnie to zaskoczyło, twórcy poradzili sobie z wyzwaniem.


E: Sherlock z biczem <3 niach niach niach. ;>
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 05-06-2012 17:14
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Schafira F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2012 19:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 16
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 07.05.12
Medale:
Brak

Uwielbiam ten serial! Podoba mi się połączenie współczesnego Londynu i Sherlocka z XIX wieku. Blog zamiast notatek Watsona i smartphone Holmesa, który tylko wyjmie i już wszystko wie Rozbawiony
Szkoda tylko, że odcinek 2 sezonu 2 nie jest dokładnie taki jak w opowiadaniu Pies Baskervillów, bo chętnie pokazałabym go w szkole podczas omawiania lektury. 2 ciekawe lekcje polskiego. Aż chciałoby mi się iść do szkoły! Śmiech
http://severus-snape-i-jego-tajemnice.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2012 20:55
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

O! Moja kuzynka ogląda ten serial i bardzo go zachwala. Strasznie się jej podoba. Ja jeszcze nie miałam okazji go widzieć, ale mam ochotę.
Ktoś mnie oświeci, gdzie leci ten serial? Na którym kanale i kiedy?

__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2012 20:59
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Oj, w PL to ciężko - raczej AXN'y i takie tam. Ja polecam online, przez internet.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2012 21:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal


Ktoś mnie oświeci, gdzie leci ten serial? Na którym kanale i kiedy?


Podobnie jak lea polecam oglądanie online, ewentualnie pobranie z chomikuj. W tym momencie serial wychodzi już również na płyty DVD, które z pewnością, jeśli wydatki ci nie straszne, możesz zakupić w "empiku" Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 11-06-2012 21:10
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

@leea- na tumblrze pojawiło się tyle teorii "spiskowych", m.in. z piłeczką (to z Mentalisty zaczerpnięte), ze śmieciarką i tym rowerzystą, o sobowtórze... Ile ludzi, tyle pomysłów Rozbawiony

Początkowo myśl o uwspółcześnieniu powieści sir Arthutra C. Doyle'a mnie przeraziła. A że ja kocham jego książkowego Sherlocka i ogólnie całą otoczkę jego charakteru... Strach przed zawiedzeniem się i zobaczeniem, jak z tak nieziemskiej postaci robią coś... hmm, okropnego? - taaak, tak było na początku. I jakże to była wielka pomyłka z mojej strony!
Na początku też tak sądziłam - miałam wtedy fazę na tego Sherlocka z Downeyem Język

I nie mogę się doczekać kolejnych odcinków - dopiero w następnym roku Smutny
Edytowane przez Lady Holmes dnia 11-06-2012 21:13
Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 11-06-2012 21:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

Na początku też tak sądziłam - miałam wtedy fazę na tego Sherlocka z Downeyem

I nie mogę się doczekać kolejnych odcinków - dopiero w następnym roku


Cieszę się, że nie tylko mną z początku targały wątpliwości tego typu Rozbawiony

Ach, nie gadaj... Nie wytrzymam do przyszłego roku...:< Wiadomo, że po takim seansie oczywiście pragnie się tylko więcej, więcej Sherlocka Rozbawiony A wbrew pozorom te 90 minut to wcale nie tak dużo, jak już się mocno w to wciągnie.

Spytam się z samej ciekawości i z chęci porównania swoich upodobań: który odcinek należy do waszych ulubionych? :> A co, jeśli chodzi o pairingi? Wiadomo, że po "Wielkim Internecie" krążą zarówno slashe, jak i połączenia hetero. Co myślicie na ten temat? Zostawić Sherlocka w samotności i w spokoju, czy może jednak zrobić z niego kogoś bardziej ludzkiego, sparowując go z kimś? Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 11-06-2012 21:53
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Spytam się z samej ciekawości i z chęci porównania swoich upodobań: który odcinek należy do waszych ulubionych? :> A co, jeśli chodzi o pairingi? Wiadomo, że po "Wielkim Internecie" krążą zarówno slashe, jak i połączenia hetero. Co myślicie na ten temat? Zostawić Sherlocka w samotności i w spokoju, czy może jednak zrobić z niego kogoś bardziej ludzkiego, sparowując go z kimś?
Pytanie trudno, bo każdy odcinek uważam za fajny w innym stopniu... Ale gdyby wybierać, to Scandal in Belgravia i Reichenbach Fall. Pierwszy za Irene, którą z miejsce polubiłam (i jej strój bitewny :D), a drugi za Johnlocka, a szczególnie za tę scenę na dachu i poklepywanie nagrobka...
Hm... Sherlocka bardzo trudno z kimś sparować :P najchętniej go jednak slashują z Johnem, co mi średnio się widzi co jak co, ale Sherlock już prędzej jest aseksualny), a hetero - to tylko z Irene go widzę i w sumie to mój ulubiony pairing^^

wbrew pozorom te 90 minut to wcale nie tak dużo, jak już się mocno w to wciągnie.
Ano - zleci jak z bicza strzelił... I potem niedosyt, że tu ni ma trzeciego sezonu (w dodatku MoffatxGatiss zostawili nas z łamigłówką pt.: How he faked his death). Kocham i nienawidzę ich zarazem xd
Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 15-06-2012 19:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

Pytanie trudno, bo każdy odcinek uważam za fajny w innym stopniu... Ale gdyby wybierać, to Scandal in Belgravia i Reichenbach Fall. Pierwszy za Irene, którą z miejsce polubiłam (i jej strój bitewny Rozbawiony), a drugi za Johnlocka, a szczególnie za tę scenę na dachu i poklepywanie nagrobka...
Hm... Sherlocka bardzo trudno z kimś sparować Język najchętniej go jednak slashują z Johnem, co mi średnio się widzi co jak co, ale Sherlock już prędzej jest aseksualny), a hetero - to tylko z Irene go widzę i w sumie to mój ulubiony pairing^^


Ja również uważam, że każdy z odcinków zasługuje na uwagę :> Mi chyba najbardziej w głowie utkwiły właśnie "Study in pink"(mam dziwną słabość do tego odcinka - był po prostu cudowny i meega zachęcający do oglądania dalej)"Scandal in Belgravia" (za Irene jakoś szczególnie nie przepadam, momentami mnie irytowała, ale i tak ją podziwiam - hahaha no i ten "strój bitewny" Dowcipniś, końcówka tego odcinka baardzo mi się podobała) i oczywiście niesamowite "Reichenbach Fall".(tak - scena na dachu była super, całkowicie się z tobą zgadzam :>Oczko. Jak dla mnie Sherlock pozostanie aseksualny do końca, bo na myśl o slashu z Johnem wzdryga się bez opamiętania, a Irene... to chyba jedyne, co mogłoby przejść. A oni nawet do siebie pasowali, chociaż ona wydawała mi się momentami taka zbyt... bezpośrednia?

Ano - zleci jak z bicza strzelił... I potem niedosyt, że tu ni ma trzeciego sezonu (w dodatku MoffatxGatiss zostawili nas z łamigłówką pt.: How he faked his death). Kocham i nienawidzę ich zarazem xD


Właśnie. Zdychajmy razem do 2013 :< Ja ich kocham <3 Odwalili kawał dobrej roboty i naprawdę to doceniam. Właaaśnie - łamigłówka Rozbawiony Pomysłów na rozwiązanie parę jest, ale jeden bardziej nieprawdopodobny od drugiego xD Ja aktualnie nawracam całą moją klasę na "Sherlocka", podobnie jak i niektórych nauczycieli. I idzie mi znakomicie - wszyscy go pokochali Dowcipniś A że koniec roku się zbliża, to i oglądamy na lekcjach kolejne odcinki kawałkami i rozmawiamy. Nauczyciele również się wkręcili Dowcipniś I teraz wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy trzeciego sezonu i rozwiązania Rozbawiony

Szybciej, szybciej!!!
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2012 18:26
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Mi chyba najbardziej w głowie utkwiły właśnie "Study in pink"(mam dziwną słabość do tego odcinka - był po prostu cudowny i meega zachęcający do oglądania dalej
Też ciekawy odcinek! A Sherlock odczyniający taniec zwycięstwa, Anderson zaniżający IQ ulicy i Anderson, która tylko wpadła do niego na kawę i wyszorowała podłogę :D

Jak dla mnie Sherlock pozostanie aseksualny do końca, bo na myśl o slashu z Johnem wzdryga się bez opamiętania, a Irene... to chyba jedyne, co mogłoby przejść. A oni nawet do siebie pasowali, chociaż ona wydawała mi się momentami taka zbyt... bezpośrednia?
Dla mnie Sherlocka i Johna może łączyć bardzo silna przyjaźń, ale nie miłość. Pasowali - w sumie ta bezpośredniość nie byłaby taka zła, Sherlock łamie różne granice i raczej przydaje się wtedy ktoś, kto by mu to zarzucił, a nie siedział cicho i tylko się przyglądał (dlatego nie widzę go z Molly, ona bardziej wydaje się być zakochana w wyobrażeniu Sherlocka i jest zbyt nieśmiała).

Matko, chyba osiągnąłeś najwyższy wynik w liczbie zsherlockowanych ludzi, więc w nagrodę dostajesz niebieski szaliczek Holmesa :P
Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2012 22:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

Też ciekawy odcinek! A Sherlock odczyniający taniec zwycięstwa, Anderson zaniżający IQ ulicy i Anderson, która tylko wpadła do niego na kawę i wyszorowała podłogę Rozbawiony


Taniec rządzi *_* Anderson do tej pory mnie rozwala z tą swoją "twarzą" i poziomem IQ Dowcipniś Hahahahaha to z szorowaniem podłogi - bezcenne :> Naprawdę - przy pierwszym odcinku w wielu momentach można paść ze śmiechu - co jak dla mnie było wyjątkowo dobrą zachęta :> I Pan Taksówkarz, który niestety mnie nie zaskoczył, no bo skoro w "Studium w Szkarłacie" chodziło o dorożkarza... Rozbawiony Ale i tak był super - te tabletki wymiatały Uśmiech

Dla mnie Sherlocka i Johna może łączyć bardzo silna przyjaźń, ale nie miłość. Pasowali - w sumie ta bezpośredniość nie byłaby taka zła, Sherlock łamie różne granice i raczej przydaje się wtedy ktoś, kto by mu to zarzucił, a nie siedział cicho i tylko się przyglądał (dlatego nie widzę go z Molly, ona bardziej wydaje się być zakochana w wyobrażeniu Sherlocka i jest zbyt nieśmiała).


Tak - silna przyjaźni i owszem, ale miłość? Bleeehhhhh o.o Molly do niego nie pasuje - jest zbyt wrażliwa, nieśmiała i jak dla mnie stara się ignorować jego wady ("Scandal in Belgravia" i święta - to było dobre o.o ). Zgadzam się z twoją opinią, iż ona bardziej była zakochana w wyobrażeniu Sherlocka, a nie w nim samym.

Niebieski szaliczek *_* Był cudowny Rozbawiony Podobnie jak i płaszcz do kompletu. Ogólnie to on fajnie się w tym serialu ubiera, czyż nie Dowcipniś Szczególnie w scenach z Pałacem Buckingham Śmiech
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2012 20:28
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

I Pan Taksówkarz, który niestety mnie nie zaskoczył, no bo skoro w "Studium w Szkarłacie" chodziło o dorożkarza... Rozbawiony Ale i tak był super - te tabletki wymiatały Uśmiech
Link do kolejnej teorii spiskowej związenej z nim - klik. To zdjęcie pierwsze było w taksówce, ta babka to była ta z sądu, a te dzieciaki to te co zaginęły - "Jaś i Małgosia".


Niebieski szaliczek *_* Był cudowny Rozbawiony Podobnie jak i płaszcz do kompletu. Ogólnie to on fajnie się w tym serialu ubiera, czyż nie Dowcipniś Szczególnie w scenach z Pałacem Buckingham Śmiech

Bardzo ładnie! I ta fioletowa koszula *.* O szlafrokach zapomniałeś!
A strój do Pałacu był naprawdę boski! I idę o zakład, że w najbardziej emocjonującym momencie prawie 100% fanek dostało ślinotoku (w tym ja Rozbawiony).

I czemu tu jeszcze nie wspomniano o Mycrofcie czy pani Hudson? A great villain, Moriarty? Pffft.
Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2012 20:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

Link do kolejnej teorii spiskowej związenej z nim - klik.


OMG... o.o To mi się w oczy nie rzuciło (cholera! dlaczego?!). Dobre to jest. Spisek, wszędzie spiski! Teraz jeszcze jak to podobno ma znaczenie... O Salazarze, w tym serialu nie wiem już, na co bardziej zwracać uwagę! Na wszystko chyba! Trzeba obejrzeć wszystkie jeszcze raz klatka, po klatce Dowcipniś

Bardzo ładnie! I ta fioletowa koszula *.* O szlafrokach zapomniałeś!
A strój do Pałacu był naprawdę boski! I idę o zakład, że w najbardziej emocjonującym momencie prawie 100% fanek dostało ślinotoku (w tym ja ).


Koszula - też super :> Szlafrok to on ma zarąbisty *_* Ja też taki chcę! Hahahhaha tamta scena była niesamowita! Ach naprawdę cudowna Dowcipniś

I czemu tu jeszcze nie wspomniano o Mycrofcie czy pani Hudson? A great villain, Moriarty? Pffft.


Mycroft! Nie wiem czemu, ale on mnie w tym serialu denerwuje. Jak w książce był jak dla mnie całkiem znośny, to tutaj... o.o Nie wiem, co mnie w nim drażni. Ale parasolkę ma fajną Uśmiech Ale to i tak zdrajca jest, pfff...

Pani Hudson! Bardzo fajna babka z niej jest Dowcipniś Naprawdę pałam do niej wielką sympatią. Niby taka niewinna, ale jednak sprytna jest. No i ten gościu ze sklepiku na dole, do którego chodziła. I jak jej Sherlock powiedział, że on ma żonę Dowcipniś Hahah i to późniejsze (pozwól, że sparafrazuję) : "Dobrze, że nie dowiedziała się jeszcze o tej z Islamabadu" Śmiech

Moriarty... Uwielbiam tego człowieka. A za kreację tej postaci wręcz uwielbiam Scotta! Nie ma co - to największy psychopata, jaki kiedykolwiek pojawił się w telewizji.Te jego manipulacje, opętańczy śmiech, dziwny ton głosu i te teksty... Rozbawiony W "Reichenbach Fall" po prostu wymiatał! Ten jego "taniec" w Tower, te klejnoty koronne i ta sytuacja, w jakiej go złapali! Super! A scena na dachu o.o A jeszcze wcześniej moment, gdy przekonał dziennikarkę, że jest aktorem, którego wynajął Sherlock! Moriarty jest nieziemski! A raczej był :/ Kocham tego człowieka, bo grał tak przekonująco! Nic dziwnego, że aktor ostatnio dostał nagrodę!

Kocham te postacie, kocham ten serial, zdechnę do 2013... Moja klasa właśnie dzisiaj skończyła oglądać całe dwa sezony - wyrobiliśmy się przed końcem roku, łii! No i teraz wszyscy ślęczą nad tym, co ja - JAK ON PRZEŻYŁ?! No cóż - najlepsza zagadka, aby zastanowić się nad nią przez wakacje Uśmiech Do tej pory ciągle o tym myślę... Ratunku... Jak on to zrobił? Pewne jest, że Molly była w to zamieszana, ale jak?
Edytowane przez DziedzicSlytherina dnia 22-06-2012 20:47
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2012 20:58
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Ale jak ładnie w serialu widać, że Sherlock kocha (na swój sposób, ale jednak) panią Hudson, wyrzucając włamywacza przez okno....

Scena na dachu jest mocna. I czy mi się zdaje, czy Sherlock nagrywał na dyktafon rozmowę z Jimem? I ten rytm! I co znaczy tajemnicze IOU? Im dalej, tym więcej pytań, a mnie odpowiedzi.
A moment, gdy sherlock leży już na dole i jak odwracają go, to nie mogę się napatrzeć na jego bladą twarz we krwi. Matko, jak to ładnie wygląda z jego niebieskimi oczętami!
Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2012 21:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

Ale jak ładnie w serialu widać, że Sherlock kocha (na swój sposób, ale jednak) panią Hudson, wyrzucając włamywacza przez okno....


Kocham tę scenę *_* Była przerażająco niesamowita. A później ten tekst (znowu parafrazuję): L: "Wypadł przez okno? A dokładnie ile razy"? S: "Nie wiem. Straciłem rachubę" I jak tu go nie kochać? To było mocne Rozbawiony

Scena na dachu jest mocna. I czy mi się zdaje, czy Sherlock nagrywał na dyktafon rozmowę z Jimem? I ten rytm! I co znaczy tajemnicze IOU? Im dalej, tym więcej pytań, a mnie odpowiedzi.
A moment, gdy sherlock leży już na dole i jak odwracają go, to nie mogę się napatrzeć na jego bladą twarz we krwi. Matko, jak to ładnie wygląda z jego niebieskimi oczętami!


Jest BARDZO mocna... Hm... czy nagrywał? Nie pamiętam... A przynajmniej nie przykuło to mojej uwagi... Rytm! Jim jak nic miał coś z tą muzyką. Sam później powiedział, że to Bacha było, ale czy mu wierzyć? Może chciał go po prostu wkręcić? Kto by zrozumiał psychopatę. IOU? Czy to nie jest skrót od "I owe you"? Czyli, że ma u niego dług, czy coś w ten deseń. Dokładnie... Tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi :<
O Slytherinie, te jego zwłoki (no właśnie! czy to były zwłoki?! ja już w nic nie wierzę - to przez tego rowerzystę p.p)... To było straszne. Za pierwszym razem to było aż rozwalające i takie - to już koniec Sherlocka?! Sherlock nie żyje?! Gdyby nie scena ze cmentarzem to normalnie moja żałoba potrwałaby dosyć długo, a każde nawiązanie do Sherlocka jakimś takim nostalgiczno-melancholijnym zadumaniem. Wtedy jak on wyglądał o.o Straszne to było, naprawdę straszne. Tyle krwi... o.o I jak dla mnie, to tam było wgniecenie w czaszce Dowcipniś No i jak to można by przeżyć?! On ma brata bliźniaka.... o.o


Ale dużo tej czerni... Rozbawiony Trzeba by było napisać pod tematem - uwaga! spoilery!
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2012 21:36
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

I Pani Hudson wyjeżdża z Baker Street? Anglia by upadła.

A kłótnia Johna z kasą? Była bezcenna, i te przebitki na mieszkanie Rozbawiony Ale bardzo kocham tę scenę z gifu z mojego podpisu *.* I ten zamach szlafroczkiem Rozbawiony

Nieee, to musiał być Sherlock - brata bliźniaka nie miał (w oryginale książkowym wdrapał się na skałę, ale tam były nieco inne okoliczności), ale ta śmieciarka jest podejrzana... I ten rowerzysta. Czytałam też teorię, że ci ludzie, co pierwsi podbiegli do Sherlocka to byli ludzie z jego siatki bezdomnych i ono coś tam mu pomogli - nie powiem, trzyma to się kupy.
Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2012 21:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

I Pani Hudson wyjeżdża z Baker Street? Anglia by upadła.

A kłótnia Johna z kasą? Była bezcenna, i te przebitki na mieszkanie Ale bardzo kocham tę scenę z gifu z mojego podpisu *.* I ten zamach szlafroczkiem


Dokładnie! Pani Hudson jest nierozerwalnie związana z Baker Street Rozbawiony Wiesz co... Właśnie ten twój gif za to tak bardzo uwielbiam <3 Uwielbiam tę scenę. I to "machnięcie szlafroczkiem"! Jak on to robi, że to tak fajnie wygląda? Hahah a najlepszy potem to był ten wybuch Dowcipniś

Nieee, to musiał być Sherlock - brata bliźniaka nie miał (w oryginale książkowym wdrapał się na skałę, ale tam były nieco inne okoliczności), ale ta śmieciarka jest podejrzana... I ten rowerzysta. Czytałam też teorię, że ci ludzie, co pierwsi podbiegli do Sherlocka to byli ludzie z jego siatki bezdomnych i ono coś tam mu pomogli - nie powiem, trzyma to się kupy.


Dokładnie...W książce było inaczej, a więc i rozwiązanie inne. Ten brat bliźniak to było jedno z tych głupszych rzeczy, które przyszły mi do głowy xD Śmieciarka jest nawet baaardzo podejrzana. Podobnie jak i rowerzysta! O Salazarze - kocham tę teorię! Od teraz! Naprawdę to się trzyma kupy o.o Ci bezdomni są w końcu cwani Rozbawiony Ale ta krew! Ta czaszka! Ten grób! Czy Mycroft, John, czy pani Hudson nie widzieli tych zwłok na pogrzebie? Ja już nic nie czaję... :< To mi tak mąci w głowie...
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2012 22:12
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Mycroft pewnie wie - Mofftiss bardzo ściśle trzymają się oryginału, więc nie zdziwiłabym się.

Uwielbiam tę scenę. I to "machnięcie szlafroczkiem"! Jak on to robi, że to tak fajnie wygląda? Hahah a najlepszy potem to był ten wybuch
A jeszcze kilka sekund przed - ten uśmiech do ściany *.*

Ach, zapomniałbym o muzyce! Jest genialna, kilka kawałków mam na swoim ukochanym telefonie i sobie słucham - szczególnie lubię The Woman, Sherlocked, The Game is On.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT