Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 390
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Pary
~Kinga F
Dodany dnia 29-03-2009 16:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jestem zwolenniczką pary Hermiona/Rona. Od pierwszego tomu było jasne, że będą razem i szczerze im kibicowałam. Świetnie się uzupełniają i równoważą; nie wiem, jakimi ludźmi by się stali, gdyby nie mieli siebie nawzajem. Jest to zdecydowanie najlepiej napisany wątek miłosny w całym HP i jeden z najsympatyczniejszych w ogóle . No i te ich legendarne kłótnie i strzelanie fochów - oni są po prostu przeuroczy Uśmiech

Nie znoszę natomiast pary Harry/Ginny. Czytając o nich przeżywałam katusze. Potter jest dla mnie ogólnie typem samotnika, który z nikim by nie wytrzymał na dłuższą metę. Za wyjątkiem Luny Lovegood - ona jest tak niezwykła, że Harry w końcu przestałby przy niej rozdrapywać stare rany i poczuł się jak normalny człowiek. Kiedy zaprosił ją przyjęcie u Slughorna miałam nadzieję, że może w końcu Rowling postanowiła go połączyć z kimś odpowiednim (bo Cho także odpowiednia nie była).
Ginny to już wcale mi do niego nie pasuje; na platonicznej miłości nie da się zbudować związku - przecież ona pokochała go najpierw jako Chłopca Z Blizną, potem Super Gryfona, Super Szukającego i Super Bohatera, który uratował ją samą i jej ojca, ale nie jako człowieka. Przynajmniej ja to tak odbieram. Moja spiskowa teoria dziejów głosi, że Rowling ich połączyła tylko po to, żeby Harry formalnie stał się rodziną z Weasleyami.

Bardzo sympatyczną parą byli także Lupin i Tonks. Tak po prostu.
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon

Edytowane przez Kinga dnia 29-03-2009 16:45
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~SeverusS F
Dodany dnia 29-03-2009 20:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 407
Ostrzeżeń: 1
Postów: 128
Data rejestracji: 29.03.09
Medale:
Brak

Szczerze mówiąc to najbardziej lubiłam parę Lupin\Tonks. Dlaczego nie Ron i Hermiona? Moim zdaniem było za dużo różnic między nimi, ale się uzupełniali wzajemnie w relacjach, więc w sumie, gdyby się bardziej zastanowić...
Co do Harry'ego to myślę, że ani Ginny, ani Cho do niego nie pasowały. Trudno mi określić która z dziewczyn by do niego pasowała.
Para Lily i James pasowali do siebie, jednak chciałabym zobaczyć jakby to było Lily/Severus...
Edytowane przez Souriant dnia 29-03-2009 20:50
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
Dodany dnia 11-04-2009 13:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

Najbardziej podobała mi się para Harry i Ginny, uważam, że Rowling doskonale ich dobrała, a poza tym lubię Lupina i Tonks. Irytuje mnie jednak para Ron-Hermiona. Po prostu ten paring mi się nie widzi. Nie podoba mi się, że autorka połączyła ze sobą dwóch najlepszych przyjaciół Harry'ego i tym samym poswatała ze sobą wszystkich głównych bohaterów...
Wyślij prywatną wiadomość
~Karola__94 F
Dodany dnia 11-04-2009 15:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 631
Ostrzeżeń: 1
Postów: 317
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Hmmm....szczerze nie mam jakieś ulubionej ;] A najgorsza dla mnie było Hermiona i Cormac McLegen (chwile byli ze soba w 6 tomie)
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
Dodany dnia 11-04-2009 20:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Tonks i Remus, Ron i Hermiona, mi osobiście najbardziej te pary przypadły do gustu Oczko
Lecz najgorsza para jaka powstała to Harry i Cho Aff... !
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry_Ginny F
Dodany dnia 12-04-2009 11:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 48
Ostrzeżeń: 1
Postów: 85
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Najlepsza para.... hm jest z czego wybierać.
Harry i Ginny są fajni. Pasują do siebie podoba mi się ich zwiąekk, ale chyba bardziej przypadła mi do gustu para Ron i Hermiona. Byli zawsze blisko siebie i wogóle fajna z nich parka.
A nie przypadł mi do gustu związek Hermiona- Krum. Oni byli jak woda i ogień, zupełnie inni.
Wyślij prywatną wiadomość
~Jessica90 F
Dodany dnia 12-04-2009 22:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 200
Ostrzeżeń: 0
Postów: 43
Data rejestracji: 04.04.09
Medale:
Brak

Ulubiona para (a właściwie małżeństwo) to Artur i Molly WeasleyUśmiech Uwielbiam ich oboje! Ona rozsądna i surowa dla niegrzecznych bliźniaków, ale też serdeczna i kochana. On ma zabawnego hopla na punkcie mugolskich przedmiotów i talent do dziwnego sposobu interpretacji ich użytkowaniaUśmiech Są tak od siebie odmienni a rewelacyjnie do siebie pasująUśmiech Najmniej lubiana para to...hmm...nie ma takiejUśmiech wszystkie lubięUśmiech
__________________
Uśmiecham się ile się tylko da! Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~kinia94 F
Dodany dnia 24-04-2009 12:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 624
Ostrzeżeń: 1
Postów: 201
Data rejestracji: 09.04.09
Medale:
Brak

Ja najbardziej zaraz po (harrym i ginny) kibicowałam Remusowi i Tonks. Szkoda mi go było przez całą książkę nikt nie zwracał na niego uwagi, ale ogólnie najbardziej lubie chyba jego Uśmiech
__________________
Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Jeśli kochasz kwiat, który znajduje się na jednej z gwiazd, jakże przyjemnie jest patrzeć w niebo. Wszystkie gwiazdy są ukwiecone...


Oczy są ślepe. Szukać należy sercem.
Wyślij prywatną wiadomość
~martusia3396 F
Dodany dnia 24-04-2009 13:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 233
Ostrzeżeń: 1
Postów: 84
Data rejestracji: 23.03.09
Medale:
Brak

Wedlug mnie najlepsza para to Lupin i Tonks. Szkoda, ze umarli i zostawili malego Teda samego, tylko pod opieka babci.
__________________
Niech twoja gwiazda zaświeci mi choć na jedna noc.

Wiele jest takich rzeczy,
które dawno byśmy wyrzucili.
Ale boimy się,
że ktoś mógłby je
później znaleźć.
Wyślij prywatną wiadomość
~Bonnie313 F
Dodany dnia 24-04-2009 16:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2669
Ostrzeżeń: 1
Postów: 675
Data rejestracji: 16.02.09
Medale:
Brak

Mnie najbardziej podobali się Harry i Ginny. Od początku, nawet jak nie byli jeszcze parą, pasowali mi do siebie. Za to Harry z Cho oraz Hermiona z Krumem: to były według mnie najgorsze pary wykreowane przez Rowling. Dobrze, że Hermiona jednak jest z Ronem, bo oni do siebie pasująHappy
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampire F
Dodany dnia 24-04-2009 18:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2120
Ostrzeżeń: 0
Postów: 200
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Moją ulubioną parą byli ---> Remus Lupin oraz Nimfadora Tonks... Bardzo mi się spodobało, że zostali parą... Pasowali do siebie...;d Tylko było mi naprawdę szkoda, gdy obydwoje zgineli w Bitwie o Hogwart... To było straszne... Uważam, że Rowling nie potrzebnie ich uśmierciła, ponieważ ich śmierć nic nie wniosła do sprawy oraz osirocili swoje małego synka...:[
Para, która nie przypadła mi do gustu to ---> Ron Weasley i Lavender Brown...Blah Ta para była najgorszą parą w HP... Ani trochę do siebie nie pasowali, a do tego Lavender była okropną osobą... Nigdy nie przypadła mi do gustu i raczej już nigdy nie przypadnie...;/
__________________
W mrocznym, przepastnym świecie duchów i demonów nie ma istoty równie strasznej, równie odpychającej, a mimo to darzonej taką fascynacją, bojaźnią przesyconą, co wampir, który ni demonem, ni duchem nie jest, lecz jeno tajemnicze i potworne cechy obojga dzieli. - Wielebny Montague Summers



Jeśli ma człowiek na coś w świecie dowody, to na istnienie wampirów. Nie brakuje niczego : raporty oficjalne, zeznania obywateli sznowanych, chirurgów, urzędników, księży. Lecz mimo to któż w wampiry wierzy? - Rousseau


"Dziewczyna leżała na podłodze martwa, z rozciętą piersią, a przy niej klęczał czarodziej, tzrymając w okrwawionej ręce wielkie, gładkie, szkarłatne serce, które lizał i gładził, ślubując zamienić je na własne.
W drugiej ręce trzymał różdżkę, którą próbował wywabić ze swojej piersi skurczone, włochate serce. Ono jednak było silniejsze od niego i tkwiło w jego rozwartej klatce piersiowej, odmawiając uwolnienia go spod swojej władzy lub powrotu do kryształowej trumienki, w której tak długo było uwięzione.
I oto na oczach struchlałych ze zgrozy gości czarodziej odrzucił różdżkę i chwycił srebrny sztylet. Wołając, iż nigdy się nie zgodzi, by rządziło nim jego własne serce, wyjął je sobie z piersi.
Przez chwilę klęczał z wyrazem triumfu na twarz, ściskając po jednym sercu w każdej dłoni, a potem padł na ciało dziewczyny i wyzionął ducha."
- Baśnie Barda Beedle'a - "Włochate serce czarodzieja"
Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
Dodany dnia 24-04-2009 20:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Harry i Ginny, to zdecydowanie jedna z moich ulubionych par. Zaraz za nimi idą sobie Ron z Hermioną, a gdszieś tamna szarym końcu również idzie Harry, ale tym razem z Cho ( nie no najgorsza para wszech czasów, może dlatego, że nie trawię tej całej Chang ). Lubię jeszcze parę Fleur i Bill Rozbawiony
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png
Wyślij prywatną wiadomość
~RenesmeeCullen F
Dodany dnia 25-04-2009 13:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 515
Ostrzeżeń: 0
Postów: 124
Data rejestracji: 25.04.09
Medale:
Brak

Dla mnie świetną parę tworzyli Ginny i Harry. Podchody Rona i Hermiony momentami bawiły i irytowały. Podobał mi się związek Cho-Cedrik. Może trochę oryginalnie, ale cóż...Molly i Artur? Ich miłość była wyjątkowa. Najbardziej wkurzające?? Draco i Pansy lub połączenia Dramone(Draco i Hermiony) na różnych blogach. ;-**
__________________
" Już zawsze będzie należeć tylko do ciebie.Śpij, moja jedyna miłości(...)"

"ZARAZ KRUM ZROBI BUM"


Od przebiegłości Ślizgonów,
Kretynizmu Puchonów
I cnoty Gryfonów
Broń nas RAVENCLAW


Pozdrowienia dla całego Hogsmeade.
Wyślij prywatną wiadomość
~severus not dead F
Dodany dnia 25-04-2009 13:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 119
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 25.04.09
Medale:
Brak

Szczerze powiedziawszy, dla mnie sprawa związków bohaterów w samej książce nie miała kolosalnego znaczenia. To, z kim związali się bohaterowie, to było dla mnie jakby zapełnienie fabuły, dodanie bohaterom nieco człowieczeństwa i ukazanie ich natury normalnych ludzi, a nie herosów z nadludzkimi zdolnościami. Jednak, żeby nie offtopować powiem, że Harry/Ginny nie przypadło mi do gustu. Nie wiem dlaczego, jednak po zdarzeniu z pamiętnikiem Riddle'a wyrobiłam sobie niezbyt pochlebną opinię na temat rzeczonej Weasley'ówny. Być możę ma na to wpływ nadużywanie wszelkiego rodzaju fanficków z paringiem, uwaga, uwaga, Harry/Mistrz Eliksirów. ;-D
Co do Harry/ Cho, Cho/Cedrik, to... Cho była dla mnie, bez urazy, głupią dziewczyną, która sama nie wiedziała, czego chciała. Dziewczyną, która myślała tylko, jak jej samej jest źle po śmierci Cedrika, ale nie szanowała tego, że Diggory został zabity na oczach Harry'ego i to właściwie Potterowi powinno się współczuć.
I znowu wracając do fanfików... Mam słabość do Hermiona/Snape. <3
__________________
[mp3]http://malpoludy.wrzuta.pl/audio/aQ2m2ruKZ6n/happysad_-_lydka[/mp3]

severus save me, I've been feeling so alone.

everytime I hear thunder I wonder if the vampires are playing baseball. <3

Jacob był w szoku.
- Nic ci jest?
- Wszystko mi jest, chamie jeden! Złamałeś mi jakąś kość w dłoni!


Taub: Merry Christmas!
House: And happy go to hell.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny W F
Dodany dnia 01-05-2009 12:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 677
Ostrzeżeń: 1
Postów: 195
Data rejestracji: 21.04.09
Medale:
Brak

Ginny i Harry - to najlepsza para.
Dora i Remus - miejsce drugie.
Ron i Hermiona - miejsce trzecie ( choć Ron z wyglądu bardziej mi się podobał przy Lavender).
Miejsce ostatnie - Harry i Cho ( oboje pochodzą z różnych bajek).
__________________
"Miłość kpi sobie z rozsądku,
I w tym jej urok i piękno."

Andrzej Sapkowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Lirael F
Dodany dnia 02-05-2009 15:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 38
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 30.04.09
Medale:
Brak

Moja ulubiona para to Tonks i Remus, można by napisać, że miłość przezwyciężyła wszystko. Co do nielubianej to zdecydowanie Bill i Fleur (jak dla mnie zasługuje na kogoś lepszego), nie przepadam też za parą Harry i Ginny.
__________________
img523.imageshack.us/img523/4626/hpdracomalfoy2byborammy.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Black Cherry F
Dodany dnia 02-05-2009 17:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -23
Ostrzeżeń: 2
Postów: 37
Data rejestracji: 30.04.09
Medale:
Brak

Moją najukochańszą parą z HP są Ron i Hermiona.Oni są dla siebie wprost stworzeni/przeznaczeni.Są jak ogień i woda,doskonale się uzupełniają i w_ogóle.Te ich kłótnie,ledwo widoczne gesty,wybuchy zazdrości to były bardzo zabawne momenty ale czasami również irytowałyOczkoAle oprócz tego wydaje mi się że ich związek nie będzie taki cukierkowaty jak Harry'ego i Ginny,Tylko silnie zbudowany na błędach popełnionych w przeszłości.Według mnie to jest prawdziwa miłość na dobre i na złe,na śmierć jak i na życieDowcipniśI ich uczuciek w książce dodaje mnóstwa pikanteriiZłyZłyZły

Natomiast pary jakiej nie znoszę i nie trawię to Harry i Ginny.Moim zdaniem Harry nie pasuje do żadnej dziewczyny(a tym bardziej do Ginny)JęzykNo ale cóż i ten ich "związek" tak jakby był siłą wplątany w całą fabułę,oprócz tego było przecież wiadomo że jak zerwą to natychmiast wrócą do siebie i to było takie mętne moim zdaniem.Ale jak autorka zrobiła to tak jest i szanuję to aczkolwiek Harry i Ginny NIGDY NIE PRZEBIJĄ RONA I HERMIONY!!!CoolŚmiechJupi!
Edytowane przez Ariana dnia 15-05-2009 17:50
* Wyślij prywatną wiadomość
~Elfka F
Dodany dnia 23-05-2009 17:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 702
Ostrzeżeń: 2
Postów: 348
Data rejestracji: 02.05.09
Medale:
Brak

Najprawdopodobniej Cedrick i Cho. A dlaczego? Bo Cedrikowi się podobały te wszystkie durne placzliwe chumory Cho. Być może byli bardzo dopasowani i gdyby nie śmierć ślicznie by się to sończyło a Harry.
__________________
Serdecznie i gorące pozdrowienia dla Jamie Black NAJLEPSZEJ CZŁOWIECZYNY NA ŚWIECIE i dla Jamajki jej psa!
Wyślij prywatną wiadomość
~Edzia F
Dodany dnia 13-06-2009 16:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 334
Ostrzeżeń: 3
Postów: 272
Data rejestracji: 03.06.09
Medale:
Brak

Nie wiem jak wam ale mi się podobały wszystkie pary oraz Madame Olympia Maxime z Hagridem. Pasowali do siebie najbardziej wzrostem chociaż tak do końca nie byli parą.
Wyślij prywatną wiadomość
~Nimfa F
Dodany dnia 03-07-2009 18:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 19
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 03.07.09
Medale:
Brak

Bezapelacyjnie najlepszą parą z HP są RON I HERMIONAOczko
Mają różne charaktery ale dzięki temu cudownie się uzupełniająZły
Rowling ten wątek miłosny napisała zdecydowanie najlepiej a nie jak Harry;ego i Ginny których dosłownie wepchnęła w fabułęBlah
Ich uczucie cudownie kiełkowało w każdym tomie aż w końcu wyrósł piękny dojrzały kwiatxD
Bardzo długo czekałam na ich pocałunek w Insygniach i uważam że był on świetnie napisany mam nadzieję że Emma i Rupert bardzo dobrze go zagrająTooth

Natomiast pary której nienawidzę to Harry i Ginny, Potter powinien zostać sam ponieważ moim zdaniem nie nadaje się do żadnego związku z kobietąBleee
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT