Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 302
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hogsmeade.pl
»» Pomoc
»»» Ostrzeżenia
Drukuj temat · Ostrzeżenia
~Buczek F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2012 10:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 148
Ostrzeżeń: 1
Postów: 54
Data rejestracji: 15.01.12
Medale:
Brak

Witam, przypadkiem napotkałam profil Godryk_Gryfindor (podaję link do profilu http://hogsmeade.pl/profile.php?lookup=8256 ) i zaskoczyła mnie jedna rzecz w tym profilu. Mianowicie użytkownik ten ma 4 ostrzeżenia za spam, przy czym czwarte za rzekome ignorowanie poprzednich ostrzeżeń. I tutaj rodzą się moje wątpliwości. Czy przypadkiem po uzyskaniu 3 ostrzeżeń nie jest blokowana możliwość dodawania postów? Bo cóż, jeżeli tak jest, to użytkownik nie mógł zignorować poprzednich ostrzeżeń i nadal spamować bo ta możliwość została mu zwyczajnie zablokowana. W związku z tym rodzi się problem taki, czy użytkownik ten nie dostał 2 ostrzeżeń za jedno i to samo wykroczenie (może administratorzy nie zwrócili uwagi na datę dodania postu?) i śmiem twierdzić, że jeżeli doszło do takiego naruszenia, to możliwe, że przez nieuwagę administratorów użytkownik ten otrzymał nie 2 a 3 ostrzeżenia za ten sam wybryk (czyli zamiast dwóch ostrzeżeń, ma 4, a wiemy co oznacza trzecie ostrzeżenie na tym portalu). Bardzo proszę o wytłumaczenie mi tej sprawy.
__________________
gfx.dlastudenta.pl/photos/walentynki/pomysly2011/pulp_fiction.jpg

Edytowane przez Buczek dnia 30-01-2012 10:28
Wyślij prywatną wiadomość
!Imbecile F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2012 14:35
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Opiekun Gryffindoru
Punktów: 3259
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,096
Data rejestracji: 29.04.10
Medale:
Brak

Cóż, wypowiem się, bo to ja dodałam czwarte ostrzeżenie. Ów użytkownik był jednym z bardziej natrętnych i bezczelnych spamerów. Nie, nie dostawał ostrzeżeń za jedno przewinienie. Redakcja nie jest bandą głąbów, którzy czują się spełnieni po wlepieniu dwóch, może trzech ewentualnie dziesięciu ostrzeżeń. Godryk był karany za bieżący spam. A że miał to w głębokim poważaniu... Po trzecim ostrzeżeniu spamował dalej. Czwartym razem dostał chyba za spam na SB.
A ja od siebie dodam, że powinniśmy być dumni z autorki postu, że wyłapuje takie rzeczy. Powinna zostać ambasadorem 'zwykłych' userów;]
__________________
http://hogsmeade....ad_id=5587
Imb. O sobieJęzyk

'Opinie są po to żeby je zmieniać'
Stephen King

i40.tinypic.com/e7kuqe.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Buczek F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2012 17:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 148
Ostrzeżeń: 1
Postów: 54
Data rejestracji: 15.01.12
Medale:
Brak

Aha, czyli o ile dobrze rozumiem, 3 ostrzeżenia nie blokują możliwości pisania w shoutboxie, tak?

A ja od siebie dodam, że powinniśmy być dumni z autorki postu, że wyłapuje takie rzeczy. Powinna zostać ambasadorem 'zwykłych' userów;]
Jak mówiłam, czysty przypadek, że to przyuważyłam. ;]
__________________
gfx.dlastudenta.pl/photos/walentynki/pomysly2011/pulp_fiction.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2012 12:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Moim zdaniem powinno się blokować te konta, które nagminnie psują reputację strony - jeśli wyrazi skruchę i rzeczywiście się poprawi, to może przebywać na stronie, jeśli nie - ban na wszystko. Znam przypadki, które przeszły metamorfozę (kojarzę z wypowiedzi) - Rock_Idiot stała się Malagą, Maggie była Tą_Samą_Maggie, natomiast John_Maxey zmienił się nie do Poznania, bo do Szczecina w inną osobę (prosił o dyskrecję, nie chciał, by podawano jego nick). Takim to się powinno dawać drugą szansę. Jeśli i na drugim koncie będą spamować (Anar0207 wcześniej jako NaciągaczPL czy jakoś tak), to już powinien być koniec - ban na wszystkie konta i IP, by więcej już nie robił kont.
Wiem, pogmatwane, ale to musi prędzej czy później zajść.

PS - można pisać w SB po trzech ostrzeżeniach.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~Buczek F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2012 14:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 148
Ostrzeżeń: 1
Postów: 54
Data rejestracji: 15.01.12
Medale:
Brak

Nie o to chodziło w moim temacie. Przeczytaj jeszcze raz. Uśmiech
__________________
gfx.dlastudenta.pl/photos/walentynki/pomysly2011/pulp_fiction.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 16-07-2015 16:06
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Puk, puk! Można? ;p Zastanawiałem się czy mojego posta nie umieścić w temacie "Propozycje i błędy", ale tu chyba lepiej będzie pasował (jeżeli nie, to można przenieść). Piszę tu ponieważ chodzi mi właśnie o kwestię ostrzeżeń na Portalu. A ściślej mówiąc chodzi o formę ich odpracowywania. Wydaje mi się, że obecne zasady odrabiania warnów mówiąc delikatnie są troszkę jakby przestarzałe... Zaznaczam, że to tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia. Chciałbym się podzielić jedynie moimi spostrzeżeniami, i nic poza tym.
Mając 3 warny wcześniej (1 odpracowane) zastanawiałem się wielokrotnie jak z tego wybrnąć. Newsy jeszcze da radę jakoś "ugryźć" (choć też się z tym namęczyłem). Jednak artykuł... Jeden napisałem (sądząc po komentarzach, liczbach wyświetleń i ocenach najgorzej nie wypadł). Teraz jestem w "połowie" odrabiania 2 warna (3 newsy już dawno wysłane). I znowu ten nieszczęsny artykuł : ( Nie mam kompletnie pojęcia o czym można jeszcze pisać tyle lat po zakończeniu serii książek, ekranizacji, gier itd. Moim zdaniem za spam w SB to trochę za wysoka kara. I po raz kolejny raz uprzedzam, że to jedynie osobiste spostrzeżenie. Wydaje mi się, że można by zrobić jakąś zamianę: zamiast artykułu coś innego. Nie wiem ile jeszcze czasu będę dumał nad tematem kolejnego artykułu. Zajrzałem też sobie do rankingu. Userka, która prowadzi w "dziedzinie" artykułów ma ich 6. Dużo, mało? Nie wiem, ale na Hogs jest już niemal wszystko opisane, zrecenzowane, o postaciach, zdarzeniach, teoriach, stworzeniach, filmach, aktorach, grach itd... Taka osoba z otrzymanym warnem mówiąc delikatnie w obecnej sytuacji zostaje w ciemnym lesie. Z tego co mi wiadomo na innych stronach o tematyce związanej z HP nikt już nie wymaga pisania artykułów w ramach odpracowania ostrzeżenia. Może można by zmienić to i u nas?
To wszystko czym chciałem się podzielić, dziękuję Uśmiech
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 16-07-2015 16:15
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2015 17:50
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Puk, puk! Można?

A można. Miejsce trochę nietrafione, bo wątek dotyczy innej sprawy, ale niech Ci będzie.

Nie mam kompletnie pojęcia o czym można jeszcze pisać tyle lat po zakończeniu serii książek, ekranizacji, gier itd. Moim zdaniem za spam w SB to trochę za wysoka kara.

Raz - przypominam, że o tym rozmawialiśmy, dostałeś ode mnie propozycje tematów, które można opisać w artykułach (pomijam wywiad, bo to nieaktualne). Ba! Być może zapomniałeś, ale wybrałeś sobie temat, napisałeś artykuł i miałeś go tylko poprawić. To, że na KONSTRUKTYWNĄ krytykę, uwagi i wytknięte błędy zareagowałeś fochem, to już Twój wybór. Straciłam dużo czasu i energii na sprawdzanie Ci tego tekstu i wymienienie własnych spostrzeżeń oraz wskazanie błędów mnóstwo czasu, ale postanowiłeś to olać ciepłym moczem. Rozumiem, Twój wybór. Natomiast to, że próbujesz teraz robić z siebie ofiarę administracji Hogs, która Cię nie lubi, daje warny bez powodu, a potem uniemożliwia ich odpracowanie, mając wymagania z kosmosu - sorry, ale nie zgadzam się.
No i po drugie - spam w SB? Warn to za wysoka kara za spam w SB? Z kogo próbujesz robić idiotę? To nie był zwykły spam, to było uciążliwe, bezczelne, chamskie łamanie regulaminu, mimo próśb i gróźb. Do tego obrażanie każdego, kto ośmielił się zwrócić Ci uwagę. To nie był zwykły spam. Padły słowa, które zasługiwały na więcej warnów niż ten jeden.

Wydaje mi się, że można by zrobić jakąś zamianę: zamiast artykułu coś innego.

Mnie się nie wydaje, Mooll też nie. Rozmawialiśmy o tym - być może nie pamiętasz, więc przypominam.

Nie wiem ile jeszcze czasu będę dumał nad tematem kolejnego artykułu.

Masz wybrany temat, który został zaakceptowany, nie musisz nad nim dumać. Po prostu popraw błędy. Zwłaszcza te rzeczowe.

Z tego co mi wiadomo na innych stronach o tematyce związanej z HP nikt już nie wymaga pisania artykułów w ramach odpracowania ostrzeżenia. Może można by zmienić to i u nas?

Nie, nie można. Z tego co mi wiadomo, na innych stronach o tematyce związanej z HP nie ma jednolitych zasad odpracowywania warnów. Wszystko zależy od administratora, który wlepił ostrzeżenie. To chyba dobrze, że u nas takie zasady są - jasne i jednakowe dla wszystkich. Nikt nie będzie Ci utrudniał odpracowania warnów, złośliwie dawał niewykonalnych zadań. Wszystko na ten temat jest w regulaminie.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2015 20:01
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

No cóż... Nie spodziewałem się właściwie innej odpowiedzi. Od razu zaznaczam, że to nie ja chcę się tu kłócić, obrażać, obrzucać oskarżeniami itp. Raz, że nie mam na to przede wszystkim zdrowia , czasu a tym bardziej ochoty.

Miejsce trochę nietrafione, bo wątek dotyczy innej sprawy, ale niech Ci będzie.


(jeżeli nie, to można przenieść)


Natomiast to, że próbujesz teraz robić z siebie ofiarę administracji Hogs, która Cię nie lubi, daje warny bez powodu, a potem uniemożliwia ich odpracowanie, mając wymagania z kosmosu - sorry, ale nie zgadzam się.


??? Gdzie ja z siebie OFIARĘ robię? No gdzie? Jaka ofiara administracji? Czy napisałem, że warna bez powodu dostałem? I gdzie napisałem, że ktoś coś mi uniemożliwia? Tylko zapytałem czy istnieje inna możliwość odpracowania warnów. Tyle rzeczy mi przypominasz... To może, i ja Tobie przypomnę, że sama uważałaś, że obecne zasady odpracowywania ostrzeżeń są nieaktualne. Doprawdy nie wiem czemu mają służyć takie insynuacje.

Z kogo próbujesz robić idiotę?


Z nikogo. I bardzo bym prosił, żebyś mi nie imputowała podobnych bzdur. Zastanawiałem się jedynie czy za spam w SB koniecznie trzeba pisać artykuł w ramach odpracowywania warna.

Chciałbym się podzielić jedynie moimi spostrzeżeniami, i nic poza tym

I właśnie tyle miałem na myśli pisząc tego posta. Nie wiem skąd zatem tyle agresji od razu. To już nic napisać nie można, bo zaraz staje się ofiarą administracji, robi się z kogoś idiotę.

Rozumiem, że zasady nie ulegną zmianie. No i dziękuję za odpowiedź. Jeżeli znajdę czas, to spróbuję coś o tym braciszku Albusa napisać. Terminu jakiegoś konkretnego nie ma, więc wolę to zrobić dobrze, niż po łebkach. W pełni akceptuję Regulamin, i rozumiem, że reguły zostają po staremu.

Dzięki, odmeldowuję się ;p




__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2015 21:34
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

(jeżeli nie, to można przenieść)

Doskonale wiesz, że nie mamy możliwości przenoszenia pojedynczych postów.

Gdzie ja z siebie OFIARĘ robię? No gdzie?

O, tu:
Moim zdaniem za spam w SB to trochę za wysoka kara


To może, i ja Tobie przypomnę, że sama uważałaś, że obecne zasady odpracowywania ostrzeżeń są nieaktualne.

Być może użyłam takiego stwierdzenia, obiecałam, że się poradzę wyżej. Co też zrobiłam i zostałam przekonana, że jednak jest ok. Zwłaszcza dla osób, które mimo warnów, nadal z premedytacją łamią regulamin. Zaoferowałam Ci pomoc i dużo pracy włożyłam w sprawdzenie i poprawienie Twoich artykułów, by jak najbardziej ułatwić Ci jednak ich odrobienie.

Zastanawiałem się jedynie czy za spam w SB koniecznie trzeba pisać artykuł w ramach odpracowywania warna.

Powtórzę się: Twoje warny nie były za zwykły śmiecący, ale w zasadzie nieszkodliwy spam, więc nawet jeśli takie wymagania są zbyt wysokie na spamowe warny, to jednak Twoje wykroczenia przeciwko regulaminowi są już zdecydowanie cięższego kalibru i nie ma o czym dyskutować. Tak, trzeba pisać artykuł.

Nie wiem skąd zatem tyle agresji od razu. To już nic napisać nie można

Nie ma we mnie agresji, ni krzty. Można pisać, oczywiście. Można też odpisać, co też właśnie uczyniłam. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2015 02:27
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Zamykam ten grajdół, bo wszystko zostało wyjaśnione, lel.
Za swoje winy trzeba ponieść karę i tyle. Każdy spamer smaży się w piekle i tam też pisze artykuły. :*
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT