Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 349
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Co się Wam nie podoba w HP?
Drukuj temat · Co się Wam nie podoba w HP?
~SophieSerpens F
Dodany dnia 05-04-2012 21:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 877
Ostrzeżeń: 0
Postów: 295
Data rejestracji: 28.06.11
Medale:
Brak

Mnie się nie podobało wiele rzeczy. Poza tym oczywiście, że dobro oczywiście zwyciężyło itp. Więc może zacznę tak od końca. W "Insygniach" zaraz po wygranej Zakonu Feniksa zachowanie walczących było takie sztuczne. Usiedli sobie przy stole, żartowali, itp, zamiast zająć się rannymi, zacząć odbudowywać nowy świat.
Dwa - nie podobało mi się, jak czytelnikowi powyżej, związek w szóstej części Harry'ego i Ginny. Oczywiście od strony panny Weasley było to naturalne, ponieważ kochała się w Harrym od samiutkiego początku. Ale Potter... cóż. Mimo że nie znoszę Cho, ich pseudo-związek był o wiele bardziej wiarygodny.
Jestem oddaną i długoletnią fanką HP, więc kiedy czytam już po raz 40-sty powiedzmy "Komnatę Tajemnic", irytuje mnie ten opis zaraz na początku książki: Harry miał zielone oczy, czarne, rozczochrane włosy, jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym, tak przynajmniej mu wmawiało mugolskie wujostwo, ale okazało się, że zabił ich Voldemort, bla bla bla... Oczywiście dla osoby, która czyta ową książkę pierwszy raz, jest to bardzo pomocne, no ale ile można.
Nie lubię także tego, w jaki sposób Harry użala się nad sobą. Jedyny dyrektor ze Slytherinu miał rację w 5 części - Harry jest tylko zwykłym nastolatkiem, który uważa, że tylko on wszystko wie, wszystko potrafi przewidzieć, tylko on coś czuje, itp.
No i oczywiście Hermiona. Jej już po prostu nie mogę znieść. Może przemawia przeze mnie wieloletnia sympatia i uwielbienie śmierciożerców oraz Czarnego Pana, ale denerwuje mnie nie tylko to, że jest szlamą, a wymądrza się tak, jakby pozjadała wszystkie rozumy, ale nie znosi Ślizgonów tak samo, jak oni jej.
Uważam też, że pani Rowling powinna dokładniej opisać niektóre wątki. Np. wątek Harry'ego i Cho (tak, wiem, trochę się przyczepiłam tej pary). Przecież spotykali się jakiś czas, a w książce mamy podane tylko zdarzenie pod jemiołą w Pokoju Życzeń i ich feralną randkę w walentynki.
Tak samo z innymi bohaterami. Np. Barty Crouch Jr. Uwielbiam jego postać, Rowling mogła stworzyć mu naprawdę ciekawą historię, a tak naprawdę opisała go ot tak, byle było. A przecież zrobił naprawdę dużo dla fabuły. Gdyby nie on, to Lord Voldemort nie powróciłby tak szybko.
Wydaje mi się, że to chyba tyle. Acz w całej serii jest trochę więcej niedociągnięć, które Rowling mogłaby sprostować.
__________________
"...Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć bo cię nie lubię... Weasley, koszulka xi wyłazi za to też pięć punktów... "

A tak w ogóle... piszę FF <3

i46.tinypic.com/25hcqqo.jpg

Od cnoty Gryfonów
Kretynizmu Puchonów
I wiedzy o wszechwiedzy Krukonów
Strzeż nas Slytherinie!!!
http://sophiesonnerie.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~syrius_black F
Dodany dnia 05-04-2012 22:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5449
Ostrzeżeń: 1
Postów: 323
Data rejestracji: 26.12.11
Medale:
Brak

Najbardziej nie podoba mi się w chyba każdej części Harry'ego powtarzanie jego historii o spotkaniu Voldiego i śmierci jego rodziców . Przecież jestem fanem Pottera i wiem co się wydarzyło , gdy był niemowlęciem . Poza tym w niektórych momentach fakty nie zgadzają się z tymi , które były podane we wcześniejszych częściach ( nie chce mi się szukać przykładu ale na pewno to zauważyliście ) . No i charakter Harry'ego , który bardzo mi się nie podobał .
Wyślij prywatną wiadomość
~Fausta Malfoy F
Dodany dnia 07-11-2012 15:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1203
Ostrzeżeń: 1
Postów: 561
Data rejestracji: 17.08.12
Medale:
Brak

Mi się nie podoba to, że cała trójka przeżyła.
No i ogólnie za mało osób umarło.
Rozczarowała mnie także śmierć Bellatrix. Szkoda, że umarła, bo była jedną z moich ulubionych postaci. Aha - no i odmiana wewnętrzna Draco.
No bo po co?! On powinien zawsze z wszystkich kpić, a tu proszę - uratował Harrego, Rona i Hermionę od śmierci -.-.
Zakończenie też było zbyt cukierkowe.
__________________
besty.pl/upload/file/1822905.gif
s14.postimage.org/rnaon0wb5/image.png25.media.tumblr.com/tumblr_mcks5pZrf41rhy1zzo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Nerona_58 F
Dodany dnia 17-11-2012 13:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 649
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 10.08.12
Medale:
Brak

Jak większość osób nie podobał mi się epilog.Nic bardziej przewidywalnego, słodziutkiego i rozczulającego.Ja to się prawie zpawiowałam.Te imiona!A dlaczego wszystkie dzieci miały imiona od rodziców Harry'ego a od Ginny prawdopodobnie tylko drugie imię córki czyli Luna.Ale to i tak nic nie pomogło.To cud, że nie było napisane, że syn Harry'ego został szukającym i wielkim bohaterem szkoły.Jak już zauważyła ~SophieSerpens było za mało informacji i w ogóle nie rozwinięta historia kogoś kto odegrał wielką rolę w powrocie Voldemorta, śmierci Cedika i wpakowania Harry'ego w to całe bagno, a mianowicie Barty Crouch Jr. Tak tego mi brakowało. W części 6 książki trochę zdziwił mnie związek Ginny i Harry'ego choć nie mogę powiedzieć, że mi się to bardzo nie podobało bo osobiście nie spodobała mi się postać Cho. W części 5 książki trochę mi się nie podobało zachowanie Syriusza. Najpierw Rowling w 3 części opisuje go jako dbającego o bezpieczeństwo Harry'ego odpowiedzialnego człowieka, który martwi się o bezpieczeństwo swojego chrześniaka, a w części 5 Syriusz jest pokazany jako dzieciak nie panujący nad sobą i przejmujący się słowami swojego szkolnego wroga sprzed szkolnych lat.Zapadło mi też w pamięć jak Dumblegore powiedział, że Voldemort boi się ciemności i śmierci.A przecież Voldemort zabijał torturował i sam pływał po jeziorze pełnym martwych ciał.Sam niemalże stał się nieśmiertelny, prawie pokonując śmierć tworząc 7 horkruksów więc nie mógł się aż tak lękać śmierci.W części 2 nie podobała mi się walka z bazyliszkiem.Była zdecydowanie za krótko opisana.Rozumiem, że to bała dopiero druga część przygód czarodzieja autorstwa Rowling i może dopiero wkręcała się w pisanie o nim ale i tak walka z takim fascynującym stworem siejącym postrach wśród uczniów, który nieomal doprowadził do zamknięcia szkoły. Jest pewnie jeszcze wiele rzeczy, które nie podobają mi się w książkach tej serii ale w tej chwili mi się nie przypominają.
Żeczą, która mnie najbardziej irytuje to zrobienie ze wszystkich bohaterów jednej wielkiej rodziny. Wyszło w końcu tak, że Hermiona jest rodziną z Malfoyem.No bo skoro Hermiona ożeniła się z ronem to jest rodziną z Ginny, która ożeniła się z Harrym więc z nim też jest rodziną Harry jest rodziną z Syriuszem, a Syriusz jest rodziną z Bellatrix, która jest rodziną z Narcyzą, matką Malfoya
__________________
* Co to jest?-zapytała Clary.
* Fiolki ze święconą wodą, błogosławione noże, stalowe i srebrne miecze-odparł Jace, kładąc broń na posadzce obok siebie.-Drut z elektrum, niezbyt przydatny w tej chwili, ale dobrze jest mieć coś na wszelki wypadek, srebrne kule, czary ochronne, krucyfiks, gwiazdy Dawida...
* Jezu!-mruknęła Clary.
* Wątpię, czy zmieściłby się tu

''Dary Anioła''


W moim świecie muzyka pod względem użyteczności plasuje się gdzieś między wstążkami do włosów a tęczą, przy czym tęcza może przynajmniej dawać pewne pojęcie o pogodzie.


Boję się umrzeć pod ziemią, co jest głupie, bo nawet jeśli zginę na powierzchni, to i tak zaraz pochowają mnie pod nią.


Kosogłos

24.media.tumblr.com/tumblr_md0ya63Ol61rjhud3o2_500.gif

media.giphy.com/media/67BuQknlWjZIY/giphy.gif

dary-aniola.fan-strefa.pl/wp-content/uploads/2013/05/baza24.png

Edytowane przez Nerona_58 dnia 17-11-2012 14:40
Wyślij prywatną wiadomość
~Emma17 F
Dodany dnia 17-11-2012 15:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 750
Ostrzeżeń: 0
Postów: 302
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

no tak najbardziej to nie podobalo mi sie to ze tyle osob umarlo.No tak byla wojna,ale az tyle i w dodatku same bliskie serca Harre'mu??Epiolog byl za to za slodki,wszyscy przezyli,kazdy jest szczesliwy za bardzo przewidywalne.Harry&Ginny to tez para ktora bardzo mnie irytowala,po prostu nie trawie ich i dlatego nie podobalymi sie sceny z nimi w rolach glownych.Jest tez wiele innych scen ktore teraz nie moge sobie przypomniec ale cenie nasza pania Rowling i skoro ona tak chciala niech tak bedzie.
__________________
37.media.tumblr.com/4139da00a864038fab14b2f94294063c/tumblr_n4d9fqlkDb1ruwssto1_250.gif
I have been a hostage in King s Landing, a plaything for Joffrey to torture,
for Queen Cersei to torment.

24.media.tumblr.com/6372820e8ce2791ca395604969b975dd/tumblr_n4d9fqlkDb1ruwssto2_250.gif

They beat me, they humiliated me, they married me to the Imp. I had NO friends in King's Landing...except one...
Wyślij prywatną wiadomość
~Dunaaa F
Dodany dnia 20-11-2012 18:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 99
Ostrzeżeń: 0
Postów: 54
Data rejestracji: 19.11.12
Medale:
Brak

dużo fajnych postaci umarło/zostało zabitych... np. szkoda mi severusa snape ja go zawsze lubiłam....
__________________
Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.

" (...)Z końca różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
- Przez te wszystkie lata?...
- Zawsze... (...) "


OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY-O-WŁASNEJ-WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Kab Hun F
Dodany dnia 20-11-2012 20:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 818
Ostrzeżeń: 0
Postów: 141
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Przede wszystkim - sztucznie i ewidentnie na siłę zrobiony epilog cyklu - radość, love always wins, gimbaza 4 ever... Dzieci main hero w większości nazwane imionami, które przewinęły się niemal przez wszystkie książki? Litości...

Poza tym - gdzieś tak od 80% ostatniego tomu (mniej więcej od momentu powrotu do Hogsmeade) akcja nabrała tak niesamowicie szalonego tempa, że nie sposób było za nią myślowo nadążyć - i ile szczęśliwych przypadków udało się po drodze zaliczyć (zniszczenie diademu, otworzenie Komnaty Tajemnic przez Rona [oh, come on!], zabicie węża przez Neville'a, który akurat szczęśliwym trafem miał na sobie Tiarę Przydziału w odpowiednim momencie, wspomnienie Snape'a, które, oprócz wprowadzenia plot twistu, wyjaśniło niemal wszystkie instrukcje, jak ma się to wszystko zakończyć, "zmartwychwstanie" Pottera... i jeszcze wiele innych). Gdyby cykl miał uraczyć mnie w stu procentach zadowalającym zakończeniem - z pewnością siódma część miałaby podobne gabaryty, co HP5, ewentualnie wymusiłbym na Rowling podział na dwa podtomy... Ale w sumie nie ma co płakać, stało się i już. ;]

Z pewnością jest tego więcej, ale jestem zbyt zajęty multitaskowaniem, żeby napisać coś bardziej treściwego.
__________________
"Teraz żyjemy w czasach gdzie śmierć drugiego człowieka jest zazwyczaj kwitowana wymuszonym uśmiechem, bo przecież "fajnie" jest być zimnym, wyrachowanym(...), jak postać z ulubionego serialu, a gdy dzieje się krzywda jakiemuś zwierzakowi, to wtedy wszyscy zamieniają się w superbohaterów."
Wyślij prywatną wiadomość
~SamWieszKto F
Dodany dnia 07-07-2013 09:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 376
Ostrzeżeń: 0
Postów: 119
Data rejestracji: 17.06.13
Medale:
Brak

Trochę to, że GRyffindor i nawet Slytherin jest przereklamowany, a np. Hufflepuff nie ma tak na prawdę prawie nikogo w zanadrzu by pokazać jaki to jest wspaniały dom, bo jedynie Cedrik jest jakąś bliżej poznanym przez nas Puchonem..

Też odrobinę zakończenie, ale i śmierć Dumbledore'a, o jakos wolałbym, żeby Voldemort go zabił i wtedy byłby uważany za większego Czarodzieja, a tak to w mrocznej sławie był Snape :p
__________________
Jak ja kocham być sobą: zachwycać się tym czego nie znam...
-----------
"Zabij mnie ty Severusie, albo nasza kochana Bellatriks, która lubi pobawić się z ofiarą zanim ją pożre"
~Albus Dumbledore


25.media.tumblr.com/27384b42501980dd5ef92be1c5ebe357/tumblr_mk8lzkR7qs1qdghxxo2_r2_500.gif

"To ja zawsze będę Jego najwierniejszą! On Sam Lord Voldemort uczył mnie czarnej magii!"
~Bellatriks o sobie samej.
Wyślij prywatną wiadomość
~Tauriel F
Dodany dnia 07-07-2013 16:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 68
Ostrzeżeń: 0
Postów: 22
Data rejestracji: 01.07.13
Medale:
Brak

Jak teraz myślę to nie podobało mi się to, że Zgredek i Fred zginęli. Dobra tak naprawdę, to spłakałam się jak cholera. ;_;
__________________
Tauriel
Wyślij prywatną wiadomość
~Pyszczek08 F
Dodany dnia 07-07-2013 19:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 44
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 07.07.13
Medale:
Brak

Nie podoba mi się że na początku każdej części Rowling opisuje to co się stało tej "pamiętnej nocy" gdy zginęli Lily i James-przecież chyba każdy o tym wie bo wątpię żeby ktoś zaczął czytać Harry'ego od np.5 części.Nie podoba mi się też to że uśmiercony został Zgredek no i Fred.Beznadziejne jest też to że przez wszystkie części poznaliśmy mnóstwo Gryfonów a mało Puchonów. Szkoda też że nie poznaliśmy bliżej następnego pokolenia.Imiona dzieci też mi się nie podobały,Albus Severus jeszcze przejdzie,ale wątpię że Ginny mogła wymyślić takie przewidywalne imiona jak Lily i James.No i Nevill-nic o żonie ani o dzieciach a on odegrał chyba wystarczająco ważną rolę żeby go z kimś ożenić Rozbawiony to chyba wszystko Oczko
__________________
PyszczekOczko

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od wyniosłości Gryfonów
CHROŃ NAS Ravenclawie !
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
Dodany dnia 07-07-2013 20:00
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Przede wszystkim nie podoba mi się epilog - nie dostrzegłam tam ani jednej rzeczy, która by mi się spodobała. Imiona małych Potterów - żenua. Dowcip Rona, że to na niego się gapią, bo jest sławny - beznadzieja (czyżby maluchy nie wiedziały NIC o tym, jaką rolę Harry odegrał w przeszłości?).
Kilka osób wspomniało o Hufflepuffie. Fakt, poza tym, że ten Dom już był w pewien sposób naznaczony, bo trzy pozostałe były JAKIEŚ, podczas gdy teoretycznie Puchonami zostawali ci, którzy nie nadawali się nigdzie indziej, to jeszcze Rowling potraktowała go po macoszemu. Jedyną mega pozytywną Puchonką była Tonks. Nawet ducha-rezydenta ten dom miał beznadziejnego. Przewijają się co prawda przez sagę nazwiska Ernie'go Macmillana, Zachariasza Smitha, Hanny Abbott i jeszcze kilku osób, ale żeby o którejś móc powiedzieć coś miłego? Po prostu byli, na tym kończy się ich rola. Jest to też jedyny Dom, którego pokój wspólny nie został opisany. Nawet miejsce, w którym było umieszczone wejście do niego, jest najmniej fajne ze wszystkich.
Było dużo szczegółów, które bym zmieniła, opisała nieco inaczej, ale to na tyle mało istotne rzeczy, że nie ma sensu tego roztrząsać Uśmiech
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
Dodany dnia 07-02-2014 15:13
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Co mi się nie podobało...Wątek ze zmieniaczem czasu w WA zdecydowanie. Jak teraz patrzę z perspektywy bardziej odległej , to uważam, że głupszy pomysł nie mógł Rowling wpaść do głowy. To takie naciągane, przewidywalne, nudnawe. Czy ktoś myślał, że dementorzy pocałują Blacka, a Dziobek starci łeb ? CO też mnie zniechęciła : beznadziejny turniej, który ciągnął się w nieskończoność, odrodzenie Voldka - wystarczyła ręka, kość i krew Pottera - i oto Czarny Pan wersja ulepszona. Wątki miłosne. Wszystko takie żałosne : Tonks, która nie potrafi zapanować nad emocjami, staje sie egoistką, bo "musi mieć" Lupina dla siebie, a wszystko inne ma w czterech literach. Remus się dobrze bawił w Norze na świętach, popijał sobie wino, słuchał Celestyny, dyskutował z Wybrańcem o 'podejrzanym podręczniku' podczas gdy panienka Nimfadora siedziała sama i ryczała. Jeżeli ja kochał, to dziwnie to okazywał. Poza tym istnieją rzeczy ważniejsze od spełniania własnych marzeń i widzi mi się. Ten związek uważam za wymuszony i nienaturalny. Epilog to przewidywalna, tandetna, posypana lukrem opowiastka - wszystko takie różowe - jak Lockhart <>.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 07-02-2014 15:15
Wyślij prywatną wiadomość
~Mijuki F
Dodany dnia 07-02-2014 23:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 24
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 14.10.13
Medale:
Brak

Mnie się wszystko bardzo podobało, ale zgadzam się z tym że niektóre sceny itp. zmieniłabym. Jak np pierwsze spotkanie Harry-ego z "tym którego imienia nie wolno wymawiać". Drażniło mnie to, że w 1 części pt. "Kamień filozoficzny" czarnoksiężnik został inaczej przedstawiony niż w pozostałych częściach (patrz wygląd). Natomiast nie brakowało również scen, zwrotów akcji itp. których lepiej nie mogłabym sobie wyobrazić, np: pierwszy lot dzieci na Hipogryfie czy przedstawienie Insygni Śmierci.
__________________
Jestem nowa, znam parę zaklęć ale to nie wystarczy. Lubię jeździć konno i uczyć się zaklęć. Moim patronusem jest smok. Jeśli o czymś zapomniałam dajcie znać. Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Fredzia Weasley F
Dodany dnia 08-02-2014 11:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 97
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 07.01.14
Medale:
Brak

Nie podobało mi się, że Albus Dumbledore został zabity przez Snape'a. Myślałam, że Voldemort go zabije, aby pokazać, że jest niezwyciężony. Także nie podoba mi się, że Fred, Zgredek i Syriusz umierają.
__________________
Dzięki za pozdrowieniaŚmiech Ja was też serdecznie pozdrawiam C:
Wyślij prywatną wiadomość
~Guseppe F
Dodany dnia 08-02-2014 12:23
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 324
Ostrzeżeń: 1
Postów: 69
Data rejestracji: 23.01.14
Medale:
Brak

Nie będę oryginalny, nie podoba mi się epilog... taki trochę banalny, cukierkowy, a po takich zdarzeniach raczej jeszcze tak ładnie nie było. Zniesmaczyło to mnie.
__________________
img.interia.pl/komputery/nimg/d/t/Jas_Fasola_zaatakowal_3789496.jpg

O właśnie tak wyglądam kiedy widzę coś nienormalnego Wredny


USA you were born to rage, so come on!
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Zabini F
Dodany dnia 28-03-2014 21:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 168
Data rejestracji: 29.12.13
Medale:
Brak

Hmmm... Sądziłam że ktoś z głównych bohaterów zginie, biorąc pod uwagę poprzednie części. Poza tym miała zbyt mało części. Poza tym chyba wszystko.
__________________
Chcę by ktoś pokochał mnie tak jak Snape kochał Lily!
Dlaczego?
Bo bardziej się nie da!


Miłość jest jak kwiat, gdy o nią dbamy rozkwita i staje się piękniejsza.
Lecz gdy zostawiamy ja samej sobie obumiera i zanika.

Pozdrawiam Veronikę Astorię Malfoy,Hermionę Riddle \555555] , Martę Black i [color=#cc6633]]AdamKraJęzyk
[/color]

I LOVE Saphira!!

,, Na początku były smoki: dumne, groźne i niezależne. Ich łuski lśniły jak klejnoty i każdy, kto na nie spojrzał, czuł rozpacz, bo wspaniała i straszliwa była ich uroda''
],, Dziedzictwo''
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona778 F
Dodany dnia 29-03-2014 09:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wszechmocny magik
Punktów: 6272
Ostrzeżeń: 1
Postów: 246
Data rejestracji: 24.03.14
Medale:
Brak

Ja uważam że biorąc pod uwagę to, że Harry stracił całą swoją rodzinę to to że musiał przejść jeszcze śmierć Freda, Zgredka, Dumbledora było hamskie że strony autorki. Pozatym wszystko jest ok.


raven: jeszcze raz zobaczę szereg takich niepotrzebnych znaczków, nie będę się powstrzymywać przed wlepieniem Ci ostrzeżenia

Edytowane przez raven dnia 29-03-2014 11:16
Wyślij prywatną wiadomość
~Seszen202 F
Dodany dnia 07-04-2014 18:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 21.09.13
Medale:
Brak

Jest dużo rzeczy,które bym zmieniła,ale jedna irytuje mnie najbardziej...
Chodzi o opisy Harry'ego pojawiające się na początku praktycznie wszystkich książek.Pierwsza część-wiadomo,trzeba przedstawić głównego bohatera.Ale po co do licha dokładny opis Pottera na początku drugiej i trzeciej części?Zwariować można.
__________________
- Dzień dobry - rzekł Mały Książę.

- Dzień dobry - odparł Kupiec.

Kupiec ten sprzedawał udoskonalone pigułki zaspokajające pragnienie. Połknięcie jednej na tydzień wystarcza, aby nie chciało się pić.

- Po co to sprzedajesz? - spytał Mały Książę.

- To wielka oszczędność czasu - odpowiedział Kupiec. - Zostało to obliczone przez specjalistów. Tygodniowo oszczędza się pięćdziesiąt trzy minuty.

- A co się robi z pięćdziesięcioma trzema minutami?

- To, co się chce...

"Gdybym miał pięćdziesiąt trzy minuty czasu - powiedział sobie Mały Książę - poszedłbym powolutku w kierunku studni..."

Antoine de Saint-Exupery Mały książę

Pozdrawiam wszystkich.Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~hermiona_182312 F
Dodany dnia 08-04-2014 17:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 690
Data rejestracji: 24.09.11
Medale:
Brak

Rozdziały pierwsze chyba każdej części. Niektóre mnie nudziły. Tylko jedną myśl miałam w głowie: "No dobra, niech ten rozdział się już skończy, chcę przygód Harry'ego!".
Podobnie jak innym, nie spodobało mi się to, jak szybko czarodzieje zapomnieli, że niedługo przedtem zginęli ich przyjaciele, a może stracili nawet członków rodziny.
Jeśli chodzi o Hufflepuf to:
Po pierwsze: najpierw była mowa o tym, że są tam ludzie, którzy są materiałem na najlepszych przyjaciół, a potem nagle to dom dla tych, którzy nie pasowali gdzie indziej.
Po drugie: owszem, było tam kilka postaci, co nie zmienia faktu, że Hufflepuff był najmniej opisanym domem.
Zmieniacz czasu - najbardziejodjechanysuperfantastycznywynalazekażbrakmiczasunaspacje. I został użyty, aby zaliczyć wszystkie przedmioty. Bardzo logiczne. No, ale przynajmniej uratowano dzięki niemu Hardodzioba i Syriusza.
Moje ulubione postacie zginęły, zabito je z zimną krwią. Freddie /*
Wątki miłosne? Jedyną rzeczą, jaka mi w tym przeszkadzała była Cho. Rozumiem, że bardzo przeżywała śmierć Cedricka, ale skoro już była na randce walentynkowej z kolejnym swoim chłopakiem, a on starał się, aby było przyjemnie, to nie gada się o śmierci ceda, który z resztą był Pottera kumplem. Come on, man! Potrafię wszystko zrozumieć i jej współczuję, ale ona dosyć szybko znalazła sobie "nowego". Eh, coś mi w tym po prostu przeszkadzało.
I użalanie się Harry'ego nad sobą -.-
Na razie tyle mi przychodzi do głowy. Kocham HP całym sercem, ale, jak widać, coś mi przeszkadza.
__________________
Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,

Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli. <3

Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego.

i58.tinypic.com/263fp1x_th.gif

Edytowane przez hermiona_182312 dnia 08-04-2014 20:00
Wyślij prywatną wiadomość
~ina621 F
Dodany dnia 08-04-2014 20:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 55
Ostrzeżeń: 1
Postów: 8
Data rejestracji: 14.06.13
Medale:
Brak

Mi się nie podoba to, że Syriusz zginął. Ona niemal w każdej części kogoś zabija. To nie fair. Wg. mnie powinna zmienić zakończenie: Harry Potter umiera, bo zaklęcie, które zabiło Voldemorta go wycieńczyło. Wtedy Dumbledore i rodzice witają go w niebie a przyjaciele na ziemi płaczą. Lub żeby choć Rona czy Hermionę lub Ginny zabito.
__________________
Ina621
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT