Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 296
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction
»»» [NZ] Pamiętnik Bellatriks Lestrange
Co sądzicie o moim Fan Fiction???
Fajne. Fajne. 85%[22 głosów]
Takie sobie. Takie sobie. 8%[2 głosów]
Pół na pół. Pół na pół. 8%[2 głosów]
Głosów ogółem : 26
Drukuj temat · [NZ] Pamiętnik Bellatriks Lestrange
~Lady Bellatriks F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2011 12:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

No więc tak... jestem zalogowana tutaj już dość długo. Ostatnimi czasy pracowałam nad czymś w rodzaju pamiętnika Bellatriks Lestrange. Postanowiłam go opublikować na hogsmeade.pl żeby zobaczyć, co wy o tym sądzicie. Proszę o komentarze do mojej pracy i o uwagi dotyczące treści. Jeśli coś wam się nie podoba, chętnie też przyjmę komentarze co do poprawki tekstu. Życzę miłego czytania Uśmiech.


Poniedziałek, 1.09. 1962r. Przed wyjazdem do Hogwartu.

Nagle, jak na salwę armatnią otworzyłam oczy. Wstałam, podeszłam do okna i odsłoniłam czarne zasłony. Był wczesny ranek, ok. ósmej rano. O jedenastej miałam już siedzieć w pociągu do Hogwartu... Wakacje szybko minęły... Tak, stanowczo za szybko.
Nie potrafiłam zrozumieć tego, co mi się przyśniło dzisiejszej nocy. Siedząc w moim ulubionym, czarnym fotelu ze skóry, zastanawiałam się, co miał ten sen oznaczać. Szczegóły stopniowo wylatywały mi z głowy, jednak fabuła wciąż tliła mi się przed oczami. Stałam w jakimś ciemnym pomieszczeniu z różdżką wycelowaną w dwie postacie, które rozpaczliwie miotały się po ziemi. Była to jakaś kobieta i... chyba mężczyzna. Kobieta błagała mnie, bym przestała, bo oni nic nie wiedzą, bym przestała, bo oni mają małe dziecko. Obok mnie stały jeszcze trzy zakapturzone postacie i tak jak ja celowały w tamtych biedaków różdżką. Tak.. byłam wtedy dużo starsza, miałam może ze trzydzieści lat. Ja i owe zakapturzone postacie śmialiśmy się tak... okrutnie. Potem się obudziłam.
To był chyba jeden z moich najlepszych snów. Często ćwiczyłam taki śmiech przed lustrem, ale jakoś mi to nie wychodziło. Ech, ci ludzie płaszczący się przede mną to pewnie jakieś szlamy albo szumowiny, nie warto ich nawet żałować. Trzeba ich niszczyć... tak. Na razie jednak jeszcze nie mogę ich niszczyć, ale jak tylko się nauczę... Na razie mogę tylko ignorować ich i robić im psikusy, troszkę uprzykrzać życie, bo przecież tacy jak oni nie zasługują na nic. Odbierają nam, czarodziejom czystej krwi miejsca pracy w Ministerstwie Magii, w szkołach Magii i w ogóle się panoszą... ale już dawno postanowiłam, że położę temu kres...
- Bella! Chyba chcesz pojechać do Hogwartu, co? Choć szybko na dół, bo ucieknie ci pociąg! - zawołała moja mama.
- Zaraz przyjdę! - odkrzyknęłam.
Spojrzałam jeszcze w lustro. Oto cała ja. Gęste, czarne, kręcone włosy do pasa, blada cera, ciemne, prawie czarne oczy. Jestem szczupła i wysoka. Jestem idealna.
Włożyłam moja ukochaną, nową różdżkę, z którą nie rozstawałam się od dnia jej zakupu do kieszeni, wstałam z fotela i zeszłam na dół do przedpokoju.
Stali tam moi rodzice - moja matka, Durella i mój ojciec, Cyngulus oraz moje dwie siostry - Narcyza i Andromeda. Wszyscy trzymali się za ręce, gotowi do deportacji na stację, tata w jednej ręce trzymał mój kufer, a drugą rękę wyciągnął w moja stronę. Podeszłam bliżej, z uśmiechem chwyciłam ją, a po chwili byłam już na dworcu King's Kross. Stałam przy barierce między peronami numer 9 i 10, i musiałam tylko przejść przez nią niezauważona, by dostać się na magiczny peron 9 i 3/4. Uważając na to, by nie zwrócić uwagi wstrętnych mugoli na nasze zniknięcie, ostrożnie przeszliśmy przez barierkę. Moim oczom ukazał się peron numer 9 i 3/4. Na torze stał wielki pociąg dookoła którego buchały wielkie ilości pary. Na stacji było pełno ludzi, ale trudno było rozpoznać kogoś znajomego przez owy dym buchający ze wszystkich stron pociągu.
- Mamo, mamo, czemu nie możemy też pojechać do Hogwartu? Przecież będziemy grzeczne... - marudziły moje siostry.
- Już wam to mówiłam - powiedziała cierpliwie moja matka.- Jak skończycie jedenaście lat, to pojedziecie, a więc ty, Cyziu pojedziesz za rok, a ty Dromedo, pojedziesz za dwa lata i koniec dyskusji.
- Ale mamo... - marudziły dalej moje siostry.
Mój ojciec przyglądał się temu z rozbawieniem. Nagle spojrzał na mnie i powiedział:
- Twoje siostry są prawie tak uparte jak ty. Ale my chodzmy w jakieś ustronne miejsce i porozmawiajmy.
Kiwnęłam głową i poszłam za nim, a kufer zostawiłam mojej mamie.
Gdy odeszliśmy kilkanaście metrów dalej, ojciec powiedział:
- Jeszcze dwadzieścia minut do twojego odjazdu, więc zdążę z tobą porozmawiać. Moja kochana córeczko, tak szybko dorosłaś. Jesteś taka mądra. Wiem, że nigdy nie splamisz honoru rodu Blacków. Pamiętaj o tym, by...
- ... ignorować szlamy i szumowiny i czynić im to, co oni uczynili czarodziejom - dokończyłam.
- Bardzo dobrze, Bella - powiedział z uśmiechem ojciec. - No i pamiętaj też o tym, by...
- ...nie dać się na tym przyłapać - znowu dokończyłam jego motto z szerokim uśmiechem na ustach.
Tata też uśmiechnął się i powiedział:
- Moja kochana Belcia. Nigdy mnie nie zawiedziesz, ja to wiem. Zawsze dopniesz swego. Dlatego nazywasz się Bellatriks...
- Nigdy nie zawiodę ani ciebie, ani rodu Blacków, tato - obiecałam i przytuliłam go mocno z uśmiechem na ustach.
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język

Edytowane przez Lady Bellatriks dnia 28-12-2011 12:36
Wyślij prywatną wiadomość
~Potteromaniak0987 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2011 12:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2335
Ostrzeżeń: 1
Postów: 307
Data rejestracji: 08.11.09
Medale:
Brak

Otagować!
Wyślij prywatną wiadomość
~syrius_black F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2012 13:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5449
Ostrzeżeń: 1
Postów: 323
Data rejestracji: 26.12.11
Medale:
Brak

Super FF , bardzo mi się podobało - początki Bellatriks Lestrenge ...
Brawo !!!
__________________
Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, zapytaj
http://ask.fm/Neizwjestnyj
Wyślij prywatną wiadomość
~laurel123 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2012 13:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 76
Ostrzeżeń: 2
Postów: 105
Data rejestracji: 13.01.12
Medale:
Brak

bardzo fajne FF Idealnie odzwierciedliłaś charakter Bellatriks
Wyślij prywatną wiadomość
~harry longbottom F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2012 14:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Gracz Quidditcha Hufflepuffu
Punktów: 123
Ostrzeżeń: 0
Postów: 58
Data rejestracji: 12.01.12
Medale:
Brak

Fajnie napisane, ale ja tam nie lubię bellatriks więc pół na pół
__________________
hogsmeade.pl/tiara,hufflepuff,on.gif
Wiesz ,że Cię lubię drogi Gościu.
Wyślij prywatną wiadomość
~xFleur_Delacourx F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2013 17:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 426
Ostrzeżeń: 0
Postów: 153
Data rejestracji: 19.12.12
Medale:
Brak

Świetne! Naprawde,Pamiętnik Bellatroks .. obry wstep.
Lecz kiedy weszłąm w te ff spodziewłąm sie jakiś,morderst z jej życia.A tu taka miłą niespodzinka Śmiech
__________________
De Serpentard ruse
Poufsouffle cretinisme
Serdaigle propre omniscience
Mefiez-vous nous Gryfindorze!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 08-02-2013 13:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

Nie będę oryginalny i powiem, że mi się podoba. Zawsze ciekawiły mnie lata młodej Bellatrix Black. Nie mogę się doczeka jak dodasz coś nowego! Chcę poczytać o Belli siedzącej na lekcjach i uczącej się? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, ale sądząc po jej umiejętnościach na pewno uczyła się w miarę dobrze.
__________________
Walking on air


;>
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Zabini F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2014 16:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 168
Data rejestracji: 29.12.13
Medale:
Brak

Całkiem fajne, lubię( w pewnym sensie) Bellatriks więc z ochotą czekam na kolejne rozdziały.
__________________
Chcę by ktoś pokochał mnie tak jak Snape kochał Lily!
Dlaczego?
Bo bardziej się nie da!


Miłość jest jak kwiat, gdy o nią dbamy rozkwita i staje się piękniejsza.
Lecz gdy zostawiamy ja samej sobie obumiera i zanika.

Pozdrawiam Veronikę Astorię Malfoy,Hermionę Riddle \555555] , Martę Black i [color=#cc6633]]AdamKraJęzyk
[/color]

I LOVE Saphira!!

,, Na początku były smoki: dumne, groźne i niezależne. Ich łuski lśniły jak klejnoty i każdy, kto na nie spojrzał, czuł rozpacz, bo wspaniała i straszliwa była ich uroda''
],, Dziedzictwo''

Edytowane przez Ginny Zabini dnia 06-01-2014 16:34
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 75% [9 głosów]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 17% [2 głosów]
Zadowalający Zadowalający 0% [Brak oceny]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 8% [1 głos]
RIGHT