Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 300
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Nirvana
~Ky_Malfoy F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2008 13:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 118
Ostrzeżeń: 0
Postów: 30
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Tak, Nirvana, dobrze czytacie. Jeden z moich ulubionych zespołów. Ostatnio oglądałam na VHR music czy jakoś tak ich koncert i muszę przyznać, że Kurt ma o wiele lepszy głos na realu niż w teledyskach !. Niesamowicie melodyjny, po prostu rozpłynęłam się wtedy Happy Tak się zastanawiam, jaka jest Wasza ulubiona piosenka tego kultowego zespołu i co sądzicie o śmierci wokalisty ? Piszcie !.
__________________
` Nie ma dobra ani zła. Jest tylko władza i potęga !.

]
www.queen-hermione.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~wwwwwwwx F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2008 13:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Kiedyś, kilka lat temu słuchałem Nirvany. Oj czy Cobain ma taki świetny głos to bym polemizował. Barwę na pewno ma charakterystyczną, ale spieac to on nie za bardzo potrafil. Aczkolwiek niektóre koncerty mu się udały: Mtv Unplugged jest tego najlepszym przykładem.
Oj piosenek to lubię dużo: COme As You Are, Aero Zeppelin. Heart-shaped box, lithium...
Kurt gitarzystą był marnym, ale riffy tworzył niesamowite. Piękna, prosta muzyka. Jego śmierć troszkę namieszała i to głównie dlatego tak głośno jest o Nirvanie do dziś. A szkoda. Bo aż smutno sie robi jak widze te wszystkie trzynastolatki z koszulkami Kurta i Nirvany. No ale taka jest cena sławy

Swoją drogą w Seattle grały w latach 90. lepsze zespoły od Nirvany. Zainteresowabym polecam Alice In Chains, Pearl Jam, albo Soundgarden, Mad Season. Nirvana się może przy nich schować. Muzyka nie tylko lepsza technicznie, ale też dojrzalsza, bardziej przejmująca i charakterystyczna
Wyślij prywatną wiadomość
~Ari F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 16:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 489
Ostrzeżeń: 1
Postów: 128
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Myślę, że jeżeli chodzi o muzykę grunge i rock to Nirvana jest prawdziwą ikoną. Oczywiście najlepszym koncertem jest ten z Nowego Yorku - Unplugged. Oglądając go Kurt zrobił na mnie niebotyczne wrażenie jako wokalista i gitarzysta. Najlepszą piosenką na krążku jest 'Pennyroyal tea'. Od tego momentu jedną z moich ulubionych:

[movie=youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/XWXRnfdwQYk&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/XWXRnfdwQYk&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/movie]

__
Używaj opcji wyświetlania filmów. Wstawianie linków jest zabronione.

__________________
"- I znowu zmierzch . Kolejny dzień dobiega końca.
Choćby nie wiem jaki był piękny
, jego miejsce zajmie noc".


Ciało jest albo beznadziejnie głupie, albo nieskończenie mądre
tak czy inaczej, oszczędzono mu katuszy myślenia, wie tylko,
jak trwać i walczyć, dopóki może. (...) Chce żyć.

Edytowane przez Ariana dnia 22-09-2008 17:17
Wyślij prywatną wiadomość
~Dziewczynka F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2008 02:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 2
Postów: 163
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam. To jest zdecydowanie nr 1 na mojej liście.
Co do Kurta to nigdy nie wierzyłam że popełnił samobójstwo i tak jest do dziś.
A koncert Unplugged rozwalił mnie na łopatki. Świetny koncert.
Wyślij prywatną wiadomość
~Negative F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2008 15:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 306
Ostrzeżeń: 3
Postów: 337
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

Nirvana? Kiedyś zostałam skierowana na youtube by posluchać sobie smells like teen spirit. Wrażenie- nie z tej ziemi. Ta piosenka jest swietna. Więc oczywiście mam szacunek do zespołu. To akurat, czy Kurt ma tzn miał ładny glos na żywo nie interesuje xD Nagrał tak świetną piosenkę z świetnej płyty Nevermind że to mówi samo za siebie.

Do widzenia

Edytacja:
Podszkoliłam się nieco "z Nirvany", czyli wysłuchałam 2 ostatnich płyt. Kupiłam "Nevermind". Moje ulubione piosenki to "Lithium" i "Polly" i "Rape me ;D".
Dziękuję
Edytowane przez Negative dnia 04-02-2009 19:19
Wyślij prywatną wiadomość
~Triniti F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 21-10-2008 10:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 294
Ostrzeżeń: 1
Postów: 113
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Nirvana - uwielbiam. Jeden z lepszych zespołów grających grunge. Kurt miał świetny głos na żywo, nagrany na płytach także brzmi świetnie. Uwielbiam piosnkę Polly to moja ulubiona. Super też są In bloom, Rape me, Heart Shaped Box.
O samobójstwie Cobaina nie wiem sama co myślę, prawda jest taka, że to ćpun i może gdy był na haju zabił się. Ludzie pod wpływem narkotyków robią różne rzeczy...
__________________
Czerwieni, czerwieni, która wrzeszczy!
Baka! xD

Safana, Safana, SAFANA~! xDD Jeśli mnie widzisz: masz boski avatar ;DRozbawiony Break *.*
Gil też jest boski xDDD
Wyślij prywatną wiadomość
~Andzia13 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 27-10-2008 20:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 177
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 01.09.08
Medale:
Brak

Ostatnio moje upodobania muzyczne przechodza całkowita metamorfoze i w skład ulubionych zespołów pezsprzecznie wyszła nirvana. Pierwszą piosenka, na która zostałam "skierowana" było "Rape me" I do tej pory pozostała moja ulubioną, pomimo bardzo inteligentnego tekstu RozbawionyRozbawiony O śmierci Curta nie wiem za wiele więc w tym temacie nie będe się wypowiadać.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lucexide F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 16-11-2008 21:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 0
Postów: 82
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Kiedyś ich kochałam, teraz już mniej... Jakie piosenki? Chyba najbardziej lubię Aneurysm. Smells Like Teens Spirit mocno mi się przejadło. xd
Co do śmierci Kurta, to do końca nie wiem co mam o tym myśleć. Mogłabym na ten temat napisać długie wypracowanie, które by się tu i tak nie zmieściło.
Edytowane przez Lucexide dnia 11-08-2010 18:59
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Gaga F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 16-11-2008 21:53
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 738
Ostrzeżeń: 1
Postów: 286
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Znam ich, mam ich jedną płytę [taak, tak - Nevermind..] i trampki z tekstami piosenek Nirvany, które wyjątkowo lubię. Co prawda do fanek nie należę, ale od czasu, do czasu warto sobie posłuchać ich płyty.. i pocieszyć się tym, że umie się zagrac Come As You Are na gitarze.. Jupi!
Edytowane przez Lady Gaga dnia 31-07-2009 12:02
Wyślij prywatną wiadomość
~Shetanka F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2009 20:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 413
Ostrzeżeń: 0
Postów: 160
Data rejestracji: 15.11.08
Medale:
Brak

Lubię ich nawet ~8D
A najlepsza piosenka?
Rape me <3.
__________________
The death is just the next, great adventure.
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
http://chrupek.yoyo.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Bartholomew F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2009 16:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 60
Ostrzeżeń: 0
Postów: 18
Data rejestracji: 31.12.08
Medale:
Brak

wojtky napisał/a:
Kurt gitarzystą był marnym, ale riffy tworzył niesamowite. Piękna, prosta muzyka.


cytuje z wikipedii:
"W 2007 roku magazyn Rolling Stone umieścił Cobaina na drugim miejscu listy najbardziej niedocenionych gitarzystów wszech czasów."

wiec, pls, nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych masz marne pojecie
__________________
konto z 2005 r. poszlo sie...
wczesniej znany jako Nito

Edytowane przez Bartholomew dnia 07-01-2009 16:28
Wyślij prywatną wiadomość
~Empathy F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2009 11:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 339
Ostrzeżeń: 1
Postów: 83
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nirvana uwielbiam od dłuższego czasu, a od kilku miesięcy jest to dla mnie zespół nr 1. Ogólnie strasznie interesuje mnie historia Nirvany i przemyślenia Kurt'a. Mam już za sobą jego ,,Dzienniki'' niesamowita książka, teraz czekam na ,,Pod ciężarem nieba''. O śmierci Cobain'a przeczytałam chyba wszystko co zostało ujawnione publicznie. Moje wnioski, samobójstwo w tym przypadku jest oczywiście niemożliwe. Według mnie to tak zwana żona Kurt'a maczała palce w całym zdarzeniu. Ale nie mnie to oceniać. Uwielbiam prawie wszystkie piosenki Nirvany i co jakiś czas zmenia się moja ulubiona, ostatnio nie mogę żyć bez ,,Lounge Act'' cudeńko. Duży sentyment mam do piosenki ,,Rape me!''.
__________________
,,Wolę być nienawidzony za to, kim jestem, niż kochany za to, kim nie jestem.''
Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
~MusicInMySoul F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 14:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 869
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 11.09.08
Medale:
Brak

Aahh...Nirvana...To najlepszy zespół grunge'owy wszech czasów. Według mnie ich najlepszą płytą jest Nevermind...Najlepszy krążek,jaki w życiu słyszałam...Niestety nie miałam okazji zobaczyć gdziekolwiek któryś z ich koncertów...
A co do jego śmierci...To oczywiście straszna strata...Taki muzyk...Ale jak dla mnie największą odpowiedzialność ponosi za jego śmierć Courtney Love...Faktycznie Cobain brał narkotyki,ale to że go zdradzała uderzało w niego bardziej,jak był na haju niż w rzeczywistości...Dlatego myślę,że to wszystko jej wina...Zresztą chyba nie tylko ja tak myślę...
No ale wracając do muzyki...Wiele współczesnych zespołów się na Nirvanie wzoruje...Ten zespół zawsze pozostanie w pamięci każdego,kto interesuje się muzyką i jestem pewna,że jeszcze długo będzie pamiętany...
www.xxxmusicinmysoulxxx.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
!ewelka_bolitair F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 14:58
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1353
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Nirvanę kocham. Jeden z pierwszych zespołów, które pokochałam Oczko

Oczarował mnie głos Kurta, ta jego charyzma i niesamowita barwa...
Oczarowała gitara Novoselica.
Oczarowała perkusja Dave'a.

Nevermind to płyta, której mogę słuchać na okrągło. I tak samo koncertówki Unplugged in New York. Grunge to jest to ;p
__________________
When you stop doing things for fun you might as well be dead.
Wyślij prywatną wiadomość
!Martucha F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 15:22
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 799
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Mhm, Nirvana. Każdy zna, każdy potrafi zanucić - jedyna wada. Są przereklamowani, i tyle. Szczególnie śmieszni są ludzie znający jedną/dwie piosenki, chodzący w koszulkach z Kurtem i do tego pięknymi arafatkami/pieszczochami/czy-co-to-tam-jeszcze "aaa, bo ja znam Nirvanę!!!1111"

Nie zagłębiałam się nigdy wielce w dyskografię tego zespołu, ale lubię i szanuję. Mnóstwo wkładu wnieśli w rozwój muzyki na świecie, i to się ceni. Kiedyś to się tego słuchało, właściwie od tego się przeważnie zaczyna. Potem to mija, jednak mam do tego cholerny sentyment. ^^

To taka prosta muzyka, prosta, ale nie prostacka. Miło się słucha, zawsze. Oczko Szczególnie MTV Unplugged - mistrzostwo. Brzmieli wręcz idealnie.

Kurt może nie tyle, co genialnie śpiewał, ale był strasznie charyzmatyczny i miał specyficzną barwę głosu, co dało świetny efekt.
Co do jego śmierci... Jestem wręcz pewna, że ta cała Courtney maczała w tym swoje palce, Można jedynie się domyślać...
Edytowane przez Martucha dnia 04-02-2009 15:27
Wyślij prywatną wiadomość
~Black Butterfly F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 26-04-2009 16:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1187
Ostrzeżeń: 1
Postów: 125
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

''Smells Like Teen Spirit'' usłyszałam przypadkiem, była to pierwsza piosenka Nirvany jaką usłyszałam, w moim życiu. To było kilka lat temu. Niedawno postanowiłam ''odnaleźć'' ta piosenkę ( bo nie znałam wtedy jej tytułu, ale teraz już wiem, jaki ma, dzięki Ewelce! x3). Spodobał mi się głos Kurta, ta ich muzyka. Nie uważam się za wielka fankę tego zespołu, bo znam zaledwie kilka piosenek m.in In Blood, Lithium.

Kurt może nie tyle, co genialnie śpiewał, ale był strasznie charyzmatyczny i miał specyficzną barwę głosu, co dało świetny efekt.
Co do jego śmierci... Jestem wręcz pewna, że ta cała Courtney maczała w tym swoje palce, Można jedynie się domyślać...


Jak się nie mylę, to właśnie Courtney Love znalazła jego ciało w salonie. Zbieg okoliczności? Tak jak napisała Martucha, można się tylko domyślać...
Edytowane przez Black Butterfly dnia 26-04-2009 16:30
Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2009 15:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Nirvanę bardzo lubię. Mnie również denerwują ludzie, którzy znają parę utworów, a obnoszą się z tym jakby byli od razu jacyś lepsi. Osobiście do takich osób nie nalezę. Nirvana jest po prostu w moim stylu, a piosenki niesamowicie wpadają w ucho. Pierwsza piosenka jaką usłyszałam to "Dumb", do tej pory jestem w stanie słuchać jej godzinami. Poza tym lubię też "Smells Like Teen Spirit", "Come as you are", "Rap me", "Lithium" i wiele innych Oczko
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Hatfield F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2009 05:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 190
Ostrzeżeń: 1
Postów: 86
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Nie da się ukryć, że zespół zacny. Z piosenek najbardziej lubię In Bloom, a potem są takie piosenki jak Lithium, Smells like teen spirit, Rape me (za****isty tekst xD).
__________________
i26.photobucket.com/albums/c118/american_beauty_1989/james_rossh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Nice by Night F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 21-06-2009 17:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 878
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

Lubię ten zespół, najbardziej mi się podoba piosenka Been a Son i Lithium.

http://esjot.wrzuta.pl/audio/6gsAWDiM0AB/killing_joke_-_eighties
widzicie podobieństwo do 'Come as you are' ?
Edytowane przez Ariana dnia 21-06-2009 22:11
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2009 18:55
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Kiedyś dosłownie cały czas słuchałam Nirvana, teraz mi już trochę przeszło ale czasem to nawet powracam do tych starych piosenek nie tylko słucham je na nowo, a teraz trafiłam właśnie na Nirvanę. Wiec bardzo podoba mi się piosenkarz, jak już wcześniej wspomniano ma wspaniały głos a do tego jest świetnym gitarzysta. Lubie ten zespół i obecnie posiadam jedna ich płytę, kto wie możne i postaram się i o następne.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT