Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 342
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction [Z]
»»» [M] Jamesie Potterze...
Drukuj temat · [M] Jamesie Potterze...
~emilyanne F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23-12-2011 21:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Postów: 633
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak

Dobra, kolejna kiepska miniaturka. Może wam się spodoba xD Nie bijcie, że zaśmiecam forum Rozbawiony

Jamesie Potterze.

Los płatał nam figle...

Miałam dziesięć lat, kiedy dowiedziałam się że jestem czarownicą. Nie znałam Cię jeszcze wtedy. Jedyną osobą, z podobnymi umiejętnościami był dla mnie wtedy tylko Severus. Tak, to była przyjaźń. Wydawać by się mogło, że nic nas nie zniszczy, nic nas nie rozdzieli. Och, jak bardzo się myliłam... Spędzałam z Sevem każdą wolną chwilę. Był mi taki bliski. Potem poznałam Ciebie Jamesie. Zajęłam miejsce w jednym wagonie z Severusem. Tak szybko mnie do siebie zniechęciłeś. Czekając na swój przydział, miałam ogromną nadzieję że nie trafię z Tobą do jednego domu. Chciałam być w Slytherinie, tak jak Severus. W moim sercu, było jednak za dużo odwagi. Byłam urodzoną gryfonką. Po za tym Salazar Slytherin nie lubił mugolaków. Moi rodzice byli mugolami. Nie byłam spokrewniona z żadnym czarodziejem. Kiedy tiara wykrzyczała "Gryffindor!", miałam już tylko nadzieję że Sev zmieni zdanie. Zasiadłam do stołu, obok twojego przyjaciela Syriusza Blacka. Smutek gościł na twarzy Snape'a, właśnie z mojego powodu. Nie był to pierwszy, ani ostatni raz. Ty Jamesie byłeś nie do zniesienia. Przy każdej możliwej okazji dokuczałeś mi. Nigdy jednak mnie nie obraziłeś. Przeoczyłam to wtedy. Twoje podrywy i popisy nie robiły na mnie wrażenia. Zabłysnąłeś w szkole jako jeden z czwórki Huncwotów, ale moje serce wciąż było dla Ciebie nie dostępne. Ja i Severus nienawidziliśmy Cię. Mnie nie obraziłeś nigdy, ale Sev... Och, z Severusem było inaczej. Zawsze robiłeś mu na złość, zawsze musiałeś być lepszy od niego! Jakie to było irytujące. Nie miałam wtedy pojęcia, że próbujesz zrobić na mnie wrażenie. Nie wpadłabym na to. Mijały lata. Ja i twój przyjaciel wilkołak Remus, zostaliśmy prefektami. Nie liczyło się to, że drogi mojemu sercu Lupin był jednym z Was, Huncwotów. Wyróżniał się wśród Was. Nie był niezdarny, jak Peter, ani tak arogancki jak Ty i Syriusz. Remus był miły i inteligentny. Razem ze mną ganiał Was do nauki, rozdawał Wam szlabany i odejmował punkty. Za nim dowiedziałam się że jest wilkołakiem, myślałam że siwieje przez Was. Sądziłam że to Wy doprowadzacie go do szaleństwa. Mimo że zawsze był pomocny i miły, Severus i tak go nie lubił. Nic dziwnego, przecież ciągle dokuczali mu przyjaciele Remusa. Pamiętam ten dzień, kiedy na dworze panował upał. Wyszłam na Błonia i zobaczyłam Ciebie. Severus wisiał w powietrzu, a Ty krzyczałeś że zaraz wszyscy zobaczą jego bieliznę. Ech, jakie to było z Twojej strony nie dojrzałe. Natychmiast się przy Was znalazłam. Rozkazałam Ci przestać, ale Ty nie słuchałeś... I wtedy Severus krzyknął że nie potrzebuje mojej pomocy. Nazwał mnie przezwiskiem tak obleśnym i strasznym, jakim nawet Ty nie byłbyś w stanie nikogo nazwać. "Szlama". Tak, właśnie tak mnie nazwał. Moje ręce, które zawsze zdenerwowana trzymałam na biodrach, opadły. Źrenice rozszerzyły się, a twarz pobladła. Nie mogłam w to uwierzyć. Mój najlepszy przyjaciel. Najlepszy, najważniejszy, najcenniejszy przyjaciel... On, właśnie on nazwał mnie szamą. Nie odpowiedziałam nic. Nie byłam w stanie się odezwać. Po prostu wycofałam się powoli, odwróciłam i uciekłam. Pędziłam przez puste korytarze. Słyszałam tylko swoje myśli i moje głuche kroki. Schowałam się w dormitorium. Wszystko świeciło pustkami, każdy uczeń wyszedł tego dnia na Błonia. Samotna usiadłam na swoim łóżku, przyciągając do siebie kolana, chowiąc w nich głowę, niczym osoba, która nie radzi sobie z życiem. Jak struś w piasku, kiedy się czegoś boi. Właśnie tak się zachowałam. Tak, bo bałam się jutra. Nie miałam pojęcia jaka na to wszystko, była Twoja reakcja, Jamesie. Nie zastanawiałam się nad tym, o czym myślał teraz Severus. Wieczorem wychodząc do Pokoju Wspólnego, oznajmiono mi że Sev chcę ze mną porozmawiać. Zagroził że zostanie całą noc na korytarzu, jeżeli nie zechcę do wysłuchać. Co mogłam zrobić? Wyszłam, a Ty odprowadziłeś mnie wzrokiem. Severus czekał już na mnie. Tłumaczył się, twierdził że żałuje. Ja nie chciałam tego słuchać, wiedziałam jaka jest prawda. Jemu od dawna imponował Voldemort. Chciał zostać śmierciożercą. Zbywając go przeszłam do Pokoju Wspólnego, zasiadając w moim ulubionym fotelu. Wszyscy doskonale widzieli, że nie jestem w nastroju. Obawiali się że odejmę im punkty, jeżeli do mnie podejdą. W końcu nadal, mimo wszystko byłam prefektem. Samotnie wpatrywałam się w ścianę. Z transu wybudziłeś mnie Ty, Jamesie. Byłeś ostatnią osobą, której się spodziewałam. Myślałam że zrobi to Dorcas, moja przyjaciółka. Ona jednak najwyraźniej wykorzystała do tego Ciebie, James. Wielkie było moje zdziwienie, kiedy zacząłeś mnie pocieszać. Nadal pamiętam te słowa. "Lily, wiem że nie jest ci łatwo... Ale jeżeli przyjaźń kończy się, to znaczy że nigdy się nie zaczęła. Severus tak szybko pożałował swoich słów, ale ty, ty nie powinnaś się przejmować...". Mówiłeś do mnie tak inaczej. Po raz pierwszy nie próbowałeś się ze mną umówić, po raz pierwszy się ze mnie nie naśmiewałeś. A przecież miałeś do tego, taką wspaniałą okazję! To właśnie Ty towarzyszyłeś mi w moim cierpieniu. Potem pierwszy raz Cię przytuliłam, pierwszy raz pocałowałam... To co bolało znikło gdzieś daleko. Liczyłeś się tylko i wyłącznie Ty. Byłam taka szczęśliwa. Nagle Twoje idiotyczne żarty, przestały mi przeszkadzać. Spędzaliśmy ze sobą tyle czasu. Zaprzyjaźniłam się nawet z Syriuszem i z Remusem... Tylko Peterowi wciąż nie byłam w stanie zaufać. Ale Ty dałbyś sobie wtedy głowę za niego obciąć. Nie chciałam niszczyć tego, co budowałeś przez lata.
Wspólnie skończyliśmy szkołę. Poprosiłeś mnie, wtedy o rękę. Tak bardzo Cię kochałam, jakże bym mogła się nie zgodzić? Ten ślub był taki piękny, taki cudowny... Zamieszkaliśmy w Dolinie Godryka. Byłam szczęśliwa, razem z Tobą. Coraz rzadziej wracałam do przykrych chwil, związanych z Severuem. Potem urodził się Harry. Był takim cudownym dzieckiem... Pamiętam, jak Dumbledor powiadomił nas o niebezpieczeństwie. Syriusz miał zostać naszym Strażnikiem Tajemnicy. Tak, wyśmienicie się do tego nadawał. Och, nasz drogi Łapa chciał dla nas jak najlepiej. Sam darzył Petera chorym zaufaniem... Zupełnie jak Ty. Stwierdził że lepszym Strażnikiem byłby właśnie Glizdogon. Pozwoliliśmy na to. Pozwoliliśmy skazać siebie na śmierć.
Kolejny cudowny dzień spędzony z Tobą i z naszym synkiem Harrym. Wtedy usłyszałam ten huk. "To on!" zawołałeś, błagając żebym uciekała. Twierdziłeś że go powstrzymasz, a nie miałeś nawet różdżki. Och, Jamsie jakie to było naiwne. Po za tym, życie bez Ciebie nie byłoby już moim życiem. Spojrzałam na Harrego. Teraz to on liczył się najbardziej. Ze łzami w oczach użyłam starożytnej magii. Byłam zupełnie świadoma, że mój synek dzisiaj zostanie osierocony. Szeptałam do niego. Szeptałam ostatnie słowa, nie tylko te które on usłyszał ode mnie, ale też te ostatnie w moim życiu. Błysk zielonego światła za drzwiami, spowodował że przez łzy nie widziałam już świata. Otarłam je szybko. Och, Jamesie jak ja się bałam... Wiedziałam, że Ty już nie żyjesz. "Harry, bądź silny...". Tak bardzo mnie to bolało. Straciłam Ciebie Jamesie, ale nie mogłam pozwolić, aby Harremu coś się stało. Nasz jedyny, największy skarb. Tak, Harry musiał przeżyć, choćbym ja miała umrzeć... Wtedy on wpadł pośpiesznie do pokoju, kazał mi się odsunąć. Ale ja nie chciałam, nie mogłam pozwolić na to żeby Voldemort zrobił coś Harremu. Błagałam, błagałam żeby go nie zabijał! Błagałam, chociaż wiedziałam że Harry będzie bezpieczny... Rozbłysło zielone światło. Upadłam niby martwa na podłogę. Nie mogłam otworzyć oczu, ale jeszcze żyłam. Bicia mego serca, nie mógł już usłyszeć nikt, oprócz mnie. Czy to nie miała być szybka i bezbolesna śmierć? Och, nie... Nie spodziewałam się tego. Wszystko tak bardzo mnie bolało... Płonęłam... Chciałam krzyczeć, ale nie mogłam. Chciałam płakać, ale nie byłam w stanie! Głuchy płacz dziecka... Płacz Harrego, tylko to słyszałam. Tylko to i moje własne myśli, które krzyczały! Wiły się z bólu. Fizycznie nie byłam w stanie okazać, jak bardzo mnie to boli... Nie byłam w stanie się poruszyć, musiałam sprawiać wrażenie martwej. Powietrze już nie docierało do moich płuc, dusiłam się. Próbowałam oddychać, próbowałam otworzyć usta, ale nie mogłam! Czułam jak moje nogi ogarnia całkowity paraliż... Po chwili przestałam je czuć. Moje dłonie płonęły, aż w końcu także czułam się, jakbym ich nie miała. Płacz dziecka, płacz który słyszałam ucichł. Otworzyłam oczy, ale to już nie był mój dom. Nie byłam w Dolinie Godryka. Czułam się cudownie lekką, a nade mną stałeś Ty Jamesie. Uśmiechnąłeś się tak łobuzersko. To był dzień, otwierający nam drogę do wieczności...
__________________
Pomilczmy razem... no bo tak.



to takie reumatyczne xxx

pingwiny.nick.com.pl/images/layout/postacie/3duzy.png


twoje problemy są niczym czeski film. moje też, ale na szczęście u siebie się tego nie zauważa.

Edytowane przez emilyanne dnia 04-01-2012 17:50
http://niedoskonali.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Angel14 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23-12-2011 21:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2184
Ostrzeżeń: 0
Postów: 376
Data rejestracji: 16.04.11
Medale:
Brak

Przepiekny FF taki wzruszajacy, az lza zakrecila mi sie w oku,Płacze naprawde, te wszystkie uczucia, emocje, wspaniale je oddalas Uśmiech
Mam nadzieje, ze napiszesz cos jeszcze.
__________________
25.media.tumblr.com/c7f98ce7deaf784cdfd56c75e361e81e/tumblr_mkyubpkpDr1roov60o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Annalisa Louis F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23-12-2011 21:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1391
Ostrzeżeń: 0
Postów: 345
Data rejestracji: 29.06.11
Medale:
Brak

Tekst jest znakomity ; > Muszę przyznać , że wyrobiłaś sobie Swój własny , niepowtarzalny styl. Było kilka literówek, ale nie były na tyle rażące i godzące w całą kompozycję tekstu, żeby się nimi jakoś przejmować ;d
Jest głęboki i pełny refleksji. Normalnie owacje na stojąco. Jeden z niewielu tekstów , który doprowadził do tego , że nie jestem w stanie napisać , co mi się w nim podobało , gdyż wszystko , naprawdę wszystko, jest zgrabnie napisane i nie za bardzo mam się do czego przyczepić. Zdecydowanie temat Lily Evans-Potter, jest, przynajmniej moim skromnym zdaniem, tematem , który świetnie Ci przypasował, jeżeli chodzi o sposób pisania i sam pomysł wykonania. Brawo! Masz talent i go we właściwy sposób wykorzystujesz ; >
Gratuluję tak dobrej miniaturki i życzę weny na kolejne perełki tego typu, wychodzące z pod Twojego "pióra" ; >
__________________
O nie! Nie zależy mi na tym by być kanonizowanym
Ja to ja, więc jako ja chcę być znany
Prawdziwym jak prawdziwek, nie jak sweter z anilany
Jedną zasadą wciąż motywowany
Bądź własną osobą
Bądź co bądź sobą
Niech twa osoba będzie ozdobą
Nie jednorazowo, lecz całodobowo
Trafiam białym w czarne jak kulą bilardową
Oblicz pole podstawy jaką jest oryginał
Lub działania poletko, jeśli jesteś marionetką
To wroga sugestia, pożera cię jak bestia
Mów do serca bitu, bo tam jest amnestia
Od A do Zet, od Zet do A
Ja to ja to jasne jak dwa razy dwa
Proste jak drut, nigdy nie gram z nut
A rymów mam w brud, które trwonię
Gdy tylko stanę przy mikrofonie
Od mikrofonu strony nie stronię, o nie!

Widzę szczyt, a za szczytem
Zaszczyt za zaszczytem
Lśnienie mistrzostwa kieruje moim bytem
Ambicja spotyka się z uznaniem i zachwytem
Wyrzeczenia są tutaj jedynym zgrzytem


[Do mojego ja, skala mnie nie dotyka
Wyślij prywatną wiadomość
~Asella F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 23-12-2011 21:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 826
Ostrzeżeń: 0
Postów: 213
Data rejestracji: 07.05.11
Medale:
Brak

Pięknie oddałaś wszystkie emocje ty to masz talent do tego... Az łezka sie w oku kręci
Mam nadzieje że coś jeszcze napiszesz
__________________
Śmierć będzie ostatnim wrogiem który zostanie pokonany.
Każdy ma coś o co warto walczyć.
Chcieć osiągnąć coś co nieosiągalne, spróbować i mieć tą świadomość że się próbowało, żeby nie żyć ze świadomością że nigdy się nie spróbowało.
Prawdziwy pan śmierci nigdy przed nią nie ucieknie tylko zmierzy się z nią twarzą w twarz wiedząc że nikogo ona nie ominie.

Chyba zatem nie mamy wyboru. Musimy iść naprzód.
Czy kiedykolwiek mieliśmy inny wybór? Zawsze musieliśmy iść naprzód.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Hogs i gości , ale szczególnie tych którzy mnie pozdrawiają z bliżej nie określonych powodów ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~SweetSyble F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 24-12-2011 13:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1942
Ostrzeżeń: 0
Postów: 338
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

To jest przpiękne - naprwdę. Wspaniale to wszystko opisałaś, wiedziałaś kiedy i jakie wmocje mają być, jak to trzeba zrobić. To było takie wzruszjące i delikatne. Naprawdę należą ci się zasłużone gratulacje!
To był nie lada wyzwanie!
__________________
...:::TABLICA OGŁOSZEŃ:::...

Moje FFs pt. Z pamiętnika Vicki i Weasley'ów:
Chory pomysł bliźniaków
oraz,
To nie Twoja wina...


26.media.tumblr.com/tumblr_l8nvcafSVa1qd0v72o1_500.gif
http://hogsmeade.pl/groups.php?group_id=44 Wyślij prywatną wiadomość
~Sigyn F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2011 20:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2207
Ostrzeżeń: 0
Postów: 286
Data rejestracji: 29.08.11
Medale:
Medal

Bardzo mi się podoba. Wspaniale oddałaś uczucia. Gdy się czyta, ma się wrażenie, jakby się czytało prawdziwe przeżycia. Nie to, co zostało wymyślone. Gratulacje. Świetnie piszesz. Serio życzę więcej takich udanych miniaturek. Uśmiech
__________________
Zapraszam do mojego FF Rozbawiony http://hogsmeade....ost_165764

30.media.tumblr.com/tumblr_ltin0sxksi1qfqjxao3_250.gif

Pozdrawiam Cię drogi Gościu Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Karolina00 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 24-12-2015 14:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 117
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 18.01.15
Medale:
Brak

Jest ekstra, bardzo wzruszający, i ciekawy list
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich Gryfonów Rozbawiony

Edytowane przez Karolina00 dnia 23-02-2016 17:52
Wyślij prywatną wiadomość
~CytrynowaMalina F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2016 20:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 23.07.16
Medale:
Brak

Cóż powiedzieć ... Ciekawe i wzruszające... Nie mam nic do dodania
Wyślij prywatną wiadomość
~Clara Granger F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 25-07-2016 09:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 300
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 15.05.16
Medale:
Brak

Świetny tekst, aż miło się czyta Uśmiech
__________________
,, Co my wiemy to tylko kropelka
Czego nie wiemy to cały ocean''



Zasady dla opiekuna kota

Kot nie może przebywać w domu.
2. No dobrze... Kot może przebywać w domu, ale tylko w określonych pomieszczeniach.
3. No dobrze... Kot może przebywać we wszystkich pomieszczeniach, ale nie wolno mu łazić po meblach.
4. Kot może łazić TYLKO po starych meblach.
5. No dobrze... Kot może łazić po wszystkich meblach, ale nie może spać na łóżku.
6. Kot może spać na łóżku, ale nie wolno mu wchodzić pod kołdre czy na poduszkę.
7. No dobrze... Kot może wejść na poduszke, ale tylko za pozwoleniem człowieka.
8. No dobrze... Kot może spać pod kołdrą lub na poduszce każdej nocy.
9. Człowiek musi poprosić kota o pozwolenie, aby mógł spać pod kołdrą, ale TYLKO kot może spać na poduszce.

A tak na marginesie:

JestemDOBRA w byciu ZŁĄ
.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT