Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 300
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction
»»» [NZ] Decyzja Severusa Snape'a
Drukuj temat · [NZ] Decyzja Severusa Snape'a
~Bella Muerte F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 16-12-2011 21:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 1
Postów: 403
Data rejestracji: 11.03.10
Medale:
Medal Medal

To mój debiut, a w ogóle opowiadanie o trudnym i przełomowym momencie w życiu Severusa Snape'a. Ostatecznie podejmie on decyzję o swoim dalszym losie; pod uwagę wzięłam jej psychologiczny aspekt.


Szedł, nieświadomy tego, że wzbudza nieskrywany lęk wśród mijanych mugoli z rodzinnego miasteczka. Starsza pani, na którą nieumyślnie wpadł za rogiem uliczki ceglanych domów, zwróciła przerażone oblicze ku niebu i znieruchomiała niczym spetryfikowana. Psy zza żywopłotów zaczęły agresywnie ujadać. Niecodzienny, ale napawający odrazą był widok syna Tobiasza Snape'a, miejscowego alkoholika.
-Jak nic wdał się w rodziców. Popatrzcie na jego płaszcz, pewnie należy do jakiejś sekty- westchnęła Dorothy Castor, właścicielka sklepu spożywczego ze Spinner's End.
-Niech pani zamyka, już ciemno, nie wiadomo, co jeszcze ten chłopak wymyśli. Mówią, że wrócił z zakładu dla zdemoralizowanej młodzieży w Londynie- ostrzegł John Emmerson, emeryt, który przyszedł podzielić się plotkami z dzielnicy.
Siedemnastoletni Severus Snape, który właśnie aportował się ze stacji King's Cross po zakończonym roku szkolnym postanowił nie przejmować się nakazem upodobnienia się do mugoli w ich środowisku, toteż peleryna, wielki kufer i czarny kot biegnący tuż za nim, czyniły go jeszcze bardziej nienormalnym i tajemniczym w oczach miejscowych.
Dotarł wreszcie do końca ciemnego zaułku Spinner's End. Zawahał się, rozejrzał podejrzliwie i bezceremonialnie pchnął drzwi ostatniego domu. 'Dom' to było najbardziej wyrafinowane określenie ruiny, jaką stawało się miejsce zamieszkania rodziny spod ciemnej gwiazdy. Rodziny, o której źle mówiło się w tutejszych stronach i o której plotki mnożyły się jak grzyby po deszczu.
O żadne plotki, mniej lub bardziej wiarygodne, Severus Snape nie dbał. Podczas wakacji przemykał niepostrzeżenie nad jezioro, przeważnie z podręcznikiem eliksirów. Siadał w cieniu rozłożystego dębu i zagłębiał się w lekturze, a przy nim leżał nieodłączny towarzysz- czarny kot. Gdyby sięgnąć pamięcią jeszcze wcześniej, zauważyłoby się rudowłosą dziewczynę wesoło gestykulującą i skupioną na rozmowie. O tych chwilach chłopak starał się nie myśleć, choć miał przeczucie, że były to jedne z najlepszych momentów w jego życiu. Życiu, które nieubłaganie trwało i bombardowało go nieprzyjemnymi bodźcami.
Wziął głęboki oddech i wszedł do środka. Smród gnijących resztek jedzenia był nie do zniesienia. W mroku przedpokoju zostawił kufer. Rzucenie niewerbalnego zaklęcie wykrywającego obecność ludzi nie dało skutku. Ojca nie ma w domu, co nie było wielkim zaskoczeniem. Fakt, że salon osnuty jest pajęczyną, nasunął na myśl przypuszczenia, że nie było go od dłuższego czasu, albo nawet nie zaglądał tu od dnia pogrzebu matki.
Severus myślał tylko o jednym, i ta jedyna myśl sprawiała, że pragnął żyć. To ostatnie wakacje letnie, które spędzi tutaj, na Spinner's End. Po zaliczeniu siódmego roku może oddać się służbie najwybitniejszemu czarodziejowi wszech czasów.
Już postanowił i nic, ani nikt nie odwiedzie go od tej decyzji. Decyzji, która była absolutnie jego decyzją, z nikim nieprzedyskutowaną.
Nagle uderzyło go to, od jak dawna z nikim szczerze nie rozmawiał. Odkąd dziewczyna, której imienia nie potrafił wymówić nawet w myślach, zerwała z nim wszelkie kontakty i od pogrzebu matki, nikt nie interesował się jego życiem. Dorosłość, której tak wyczekiwał okazała się dla niego przytłaczająca. Po opanowanej, na co dzień zimnej twarzy spłynęły łzy.
Edytowane przez Bella Muerte dnia 17-12-2011 13:22
Wyślij prywatną wiadomość
~emilyanne F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 16-12-2011 21:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Postów: 633
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak

Cóż, tekst nie jest długi, jednak bardzo trudno mi było przez niego przebrnąć. Nie mówię że jest nudny, co to to nie. Tylko, jakoś taki mulący. Przynajmniej dla mnie. Oczekuje części następnych, może mi się poprawi Uśmiech Severus Snape, to jedna z moich ulubionych postaci, osobiście pisze bloga z FF o nim Oczko Z tej właśnie przyczyny, nie zniechęcam się od razu Rozbawiony
__________________
Pomilczmy razem... no bo tak.



to takie reumatyczne xxx

pingwiny.nick.com.pl/images/layout/postacie/3duzy.png


twoje problemy są niczym czeski film. moje też, ale na szczęście u siebie się tego nie zauważa.
http://niedoskonali.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~21olka F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 17-12-2011 15:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Horkruks
Punktów: 7277
Ostrzeżeń: 1
Postów: 203
Data rejestracji: 12.12.11
Medale:
Brak

bardzo ciekawie to napisałaś... Severus Snape to mój ulubiony bohater HP. jeśli coś jeszcze o nim napiszesz napewno przeczytam
Wyślij prywatną wiadomość
~Potteromaniak0987 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2011 21:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2335
Ostrzeżeń: 1
Postów: 307
Data rejestracji: 08.11.09
Medale:
Brak

Jak to określiła EmilyClark ciężko było się przebrnąć przez tekst. Nie dlatego, że było sporo błędów, wręcz przeciwnie. Tekst jest po prostu trudny w czytaniu i trzeba się mocno skupić, żeby zrozumieć dogłębnie każde zdanie. Mam wrażenie, że niektóre zdania są przydługie i może dlatego wydaje się "przymulasty", choć wszystko zgrabnie trzyma się kupy. Oczywiście całość mi się spodobała, choć lekko i szybko się nie czytało. Faktycznie ujęłaś aspekt psychologiczny swojego bohatera, ale mimo to, jak dla mnie więcej jest tutaj opisów faktycznego stanu rzeczy czyli: jak wygląda aktualny status Severusa (nie żyje jego matka, ojciec alkoholik itd) oraz jak postrzegają jego ludzie (w tym przypadku negatywnie). Dopiero na końcu rozwinęłaś to o czuje bohater i jak się ma ze sobą. Końcówka pokazuje jak jego wewnętrzny ból wychodzi z niego w postaci łez. To było dobre.
Osobiście lubię wszelkie FF o tematyce pana Snape'a. Twój fragment zapowiada się ciekawie. Widać, że musiałaś trochę spędzić czasu, żeby każde zdanie ładnie ułożyć. Twoja część nie należy do długich i tak na prawdę nie wiele się dzieje jeśli chodzi o przebieg wydarzeń. Na razie Severus idzie, wspomina i myśli. Mam nadzieję, że w późniejszym czasie trochę bardziej rozwiniesz treść.
I wcale nie musisz budować tak skomplikowanych zdań, prostota jest najlepsza, ale nie mówię, że Ci to nie wychodzi.
Powodzenia na dalszej drodze pisania!
Wyślij prywatną wiadomość
~Evans558 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 15-01-2012 19:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 0
Postów: 286
Data rejestracji: 28.12.11
Medale:
Brak

Hmm, większość pisze,że trudno się czyta. Mnie lektura minęła szybko i gładko. Severus Snape to moja ulubiona postać, więc jestem ciekawa, co będzie dalej.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!


25.media.tumblr.com/tumblr_luqargTJzo1r1gjf0o6_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
RIGHT