Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 229
» Użytkowników online: 1

~agrohimywx

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Eragon
~Annalisa Louis F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2011 12:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1391
Ostrzeżeń: 0
Postów: 345
Data rejestracji: 29.06.11
Medale:
Brak

Ja czytałam tylko 1 część Oczko Podobała mi się, jednak nie przekonała mnie do tego by kontynuować czytanie dalszych części. Nie mniej jednak , jeżeli ktoś lubi fantasy to powinien dać się skusić na Eragona ; )
__________________
O nie! Nie zależy mi na tym by być kanonizowanym
Ja to ja, więc jako ja chcę być znany
Prawdziwym jak prawdziwek, nie jak sweter z anilany
Jedną zasadą wciąż motywowany
Bądź własną osobą
Bądź co bądź sobą
Niech twa osoba będzie ozdobą
Nie jednorazowo, lecz całodobowo
Trafiam białym w czarne jak kulą bilardową
Oblicz pole podstawy jaką jest oryginał
Lub działania poletko, jeśli jesteś marionetką
To wroga sugestia, pożera cię jak bestia
Mów do serca bitu, bo tam jest amnestia
Od A do Zet, od Zet do A
Ja to ja to jasne jak dwa razy dwa
Proste jak drut, nigdy nie gram z nut
A rymów mam w brud, które trwonię
Gdy tylko stanę przy mikrofonie
Od mikrofonu strony nie stronię, o nie!

Widzę szczyt, a za szczytem
Zaszczyt za zaszczytem
Lśnienie mistrzostwa kieruje moim bytem
Ambicja spotyka się z uznaniem i zachwytem
Wyrzeczenia są tutaj jedynym zgrzytem


[Do mojego ja, skala mnie nie dotyka
Wyślij prywatną wiadomość
~Asella F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2011 12:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 826
Ostrzeżeń: 0
Postów: 213
Data rejestracji: 07.05.11
Medale:
Brak

Przeczytałam trzy części ( 4 jeszcze nie pokazała się w polskim przekładzie ) i kocham je !!!
Eragon i Harry te sagi są na szczycie mojej listy. Mogę je czytać miilon razy < już przeczytałam 10 > a zawsze płaczę śmieję się itd. w tych samych momentach.
Ale jeśli chodzi o filmy to Harry nakręcony jest świetnie, ale reżysera Eragona chciałam znaleźć i udusić bo tak schrzanił film.
I LOVE THIS BOOK

EDIT by Czarodziejka:
Już się wypowiadałam, ale teraz mogę powiedzieć, że Eragon jest naprawdę świetny. Przeczytałam wszystkie części które naprawdę mnie zachwyciły, a i to zakończenie, cóż nie chcę żeby ktoś sądził, że nie uwielbiam Harry'ego, jednak zakończenie było trochę przewidywalne mimo iż nie chciałam by było inne, u Eragona jest mimo wszystko naprawdę zaskakujące. Jego dojrzała decyzja jak nad wiek i to,że miłości tej prawdziwej nie postawił jednak na pierwszym miejscu,ale "większe dobro", i to jak zmienił się jego brat. Płakałam tak jak na Harrym jednak trudno jest mi porównać te książki obydwie zajmują pierwsze miejsce.
A jeśli chodzi o film zdania nie zmieniam jest ugh fatalny delikatnie mówiąc, dlatego nie radzę oceniać ogółu książek na jego podstawie.
__________________
Śmierć będzie ostatnim wrogiem który zostanie pokonany.
Każdy ma coś o co warto walczyć.
Chcieć osiągnąć coś co nieosiągalne, spróbować i mieć tą świadomość że się próbowało, żeby nie żyć ze świadomością że nigdy się nie spróbowało.
Prawdziwy pan śmierci nigdy przed nią nie ucieknie tylko zmierzy się z nią twarzą w twarz wiedząc że nikogo ona nie ominie.

Chyba zatem nie mamy wyboru. Musimy iść naprzód.
Czy kiedykolwiek mieliśmy inny wybór? Zawsze musieliśmy iść naprzód.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Hogs i gości , ale szczególnie tych którzy mnie pozdrawiają z bliżej nie określonych powodów ^^

Edytowane przez Czarodziejka dnia 31-01-2014 13:03
Wyślij prywatną wiadomość
~Prongs F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2011 12:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 136
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 30.08.11
Medale:
Brak

Varden3124 napisał/a:
Przeczytałem 1 część, spodobało mi się i przeczytałem 2 pozostałe. Została jedna, czekam już na nią. Po przeczytaniu "Brisingra" stwierdziłem że jak dla mnie to "Dziedzictwo" jest troszkę lepsze od Harrego Pottera. Aha, tytuł tematu powinien brzmieć"Dziedzictwo"


Twój nick...od TYCH Vardenów? Uśmiech

Ja już jestem po wszystkich częściach, nie zasnęłam na żadnej, bardzo mi się podobały. Prawdopodobnie dlatego, że siedzę w fantastyce od dawna. Nie jest to w moim odczuciu, aż tak wybitne jak twórczość Pratchetta, czy Sapkowskiego, ale się bardzo przyjemnie i łatwo czyta. Widać, że autor ma burzę pomysłów, widać, ze jego styl jest dobry, widać, że jeśli nie przestanie pisać to w przyszłości może o nim usłyszymy jako o fenomenie. Uśmiech Paolini po prostu ma talent. Na pewno go podziwiam i się tego nie wstydzę, bo sama bym nie potrafiła czegoś takiego napisać.
Pozdrawiam,

Prongs
__________________
O młodych mówiło się, że to oni zbudują nowy lepszy świat. [...] Zawsze tak się mówi, po czym młodzi się starzeją i zostawiają następnym młodym ten sam świat, który oni zastali. Świat nie da się tak łatwo ruszyć z miejsca.
Wiesław Myśliwski


"Oh, kapitanie, mój kapitanie!"
- drogi Gościu, jeśli masz odwagę - nazywaj mnie tak.


"You say that you love rain, but you open your umbrella when it rains. You say that you love the sun, but you find a shadow spot when the sun shines. You say that you love the wind, but you close your windows when wind blows. This is why I am afraid, you say that you love me too."
William Shakespeare


Pozdrawiam serdecznie lilyy.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ms_Kane F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2012 18:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

A ja uwielbiam tą książkę przeczytałam 3 części i teraz poluję na Dziedzictwo tom 1 i już nie mogę się doczekać kiedy sięgnę do tej książki. Szczerze mówiąc jest trochą zerżnięć z innych książek np. z Władca Pierścieni ale smok i jego jeździec to coś nowego i mnie to zauroczyło i jeszcze te elfy ,które uwielbiamRozbawiony. A film jest okropny i ja się ciekawie tylko jak oni mogli w pierwszej części zabić Ra' zaców jak w cyklu zabili ich dopiero w trzeciej części? Nie rozumiem tego no ale.
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Annee F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 19-05-2012 19:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 984
Ostrzeżeń: 1
Postów: 235
Data rejestracji: 04.12.11
Medale:
Brak

Książką niesamowita, właśnie jestem w trakcie czytania pierwszej części, początek niezły, ale potem...trochę nudniej, też sobie czytając niektóre rozdział mówię w myślach ,,Może potem zrobi się ciekawiej i akcja się rozkręci", ale ogólnie wspaniała książka, ma wiele swoich minusów, ale wiadomo; napisał ją 15-latek, co bardzo mnie zdziwiło gdy sięgnęłam po tą książkę. No, ale cóż, uważam, że książka jest jak najbardziej godna polecenia.
__________________
Albus Severus
Pochodzenie imion syna Harry'ego
- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem.


fs1.cyworld.vn/data2/2009/07/17/063/1247818263943244_file.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya_21 F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2012 20:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Charłak
Punktów: 12
Ostrzeżeń: 0
Postów: 4
Data rejestracji: 22.12.12
Medale:
Brak

Cieszę się, że mogę się tutaj wypowiedzieć, bo w moim życiu nie poznałam nikogo kto przeczytałby Eragona, Władcę Pierścieni i tylko jedną osobę, która czytała Harry'ego Pottera. Jak dla mnie Eragon jest jedną z najlepszych (razem z ''Harrym Potterem'' i ''Władcą...'' ) książek i chyba nie znajdę czegoś co by mi się tam nie spodobało. No może trochę zdziwiła mnie ta pół-przemiana w elfa i nie wiem dlaczego nie spodobało mi się to, ale to mała nie istotna uwaga. Jak dla mnie książka zasługuje na nagrodę i polecam ją wszystkim którzy lubią fantasy i przygodowe.
Edytowane przez Arya_21 dnia 22-12-2012 20:38
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2012 20:57
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Arya_21 napisał/a:
Cieszę się, że mogę się tutaj wypowiedzieć, bo w moim życiu nie poznałam nikogo kto przeczytałby Eragona, Władcę Pierścieni i tylko jedną osobę, która czytała Harry'ego Pottera.

Bo to te książki najczęściej czytają młodziaki. I spoko, niech sobie czytają, ale potem... przestają czytać, tzn. zamykają się w tym zakresie książek. i nic nowego nie poznają.

Jak dla mnie Eragon jest jedną z najlepszych (razem z ''Harrym Potterem'' i ''Władcą...'' ) książek i chyba nie znajdę czegoś co by mi się tam nie spodobało.

Bo się w zasadzie ograniczasz. Bez problemów znajdziesz coś, co przebije zarówno HP, jak i dzieło Paoliniego. Tylko trzeba szukać.
Chociażby niektóre twory ze świata Dragonlance. W zasadzie to seria przecięęętna, ale za to ma ręce i nogi.

No może trochę zdziwiła mnie ta pół-przemiana w elfa i nie wiem dlaczego nie spodobało mi się to, ale to mała nie istotna uwaga.

Nieistotna uwaga... takich to jest tam znacznie więcej, niestety, co potem ostro rzuca się w oczy.
Jawne zerżnięcie motywów z Gwiezdnych Wojen i nie tylko?
Charakterystyka postaci, które... są słabo zbudowane, niemalże płaskie?
Pomijając już język, bo tutaj nawet prosty język Rowlingowej przebija Paoliniego (a miał 16 lat, gdy pisał pierwszy tom, co było niestety mocno widoczne).
Oraz w zasadzie opieranie się na wieku autora podczas promocji, to był jedyny atut...?

Jak dla mnie książka zasługuje na nagrodę i polecam ją wszystkim którzy lubią fantasy i przygodowe.


Nagroda? Nie. Nie ten poziom literacki, nawet w obrębie fantastyki/fantasy. Inna sprawa, że za co dawać nagrodę gościowi, który ma słabiutki poziom literacki?
Za wiek? Za popularność?

Smutne to, niestety.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~Kab Hun F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2013 22:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 818
Ostrzeżeń: 0
Postów: 141
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Eragon, well... Za szczeniaka kupiłem sobie dwie pierwsze części, kiedy jeszcze trzecia była "in progress". Co by nie skłamać, wciągnąłem się nawet po lekturze pierwszej z nich - choć napisana dość infantylnie i z prostą konstrukcją, miała duże szanse rozwinąć się w interesujący dla mnie sposób. Po lekturze sequela... zacząłem kręcić nosem, jednak i tak zaryzykowałem kupno trójki te x lat później. My bad. Cały cykl w ogólnym rozrachunku ma zerowy progres w rozwoju postaci/opowiadanej historii/czegokolwiek i wymaga dużego kredytu zaufania od czytelnika. Osławiony festiwal zrzynek, wymieniony już przez poprzedników, też kuje w oczy i pozostawia po sobie negatywne wrażenie. In general, nie jest to przygoda, którą pamięta się latami, nawet jako najgorszą grafomańską plagę z możliwych. Cykl Paoliniego jest zdumiewająco nijaki i naprawdę bardzo trudno mówić o jego jakichkolwiek elementach charakterystycznych. I tak jak osoba wyżej podzielam ten pogląd - gdyby nie usilne promowanie książki wiekiem autora, zapewne cały cykl utonąłby naturalnym rytmem w morzu beznadziejnie przeciętnych powieści.
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna_ F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2013 17:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 68
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 21.01.13
Medale:
Brak

Właśnie teraz czytam "Eragona" i według mnie jest bardzo fajna i ciekawa. Oczywiście szału nie ma ,bo czytałam troszkę ciekawsze książki ,ale ta nie jest zła ... jest bardzo dobra ,a autor miał wspaniałą wyobraźnie Uśmiech
__________________
s2.favim.com/orig/29/bella-swan-breaking-dawn-edward-love-marry-Favim.com-243742.jpg

"If I could dream at all, it would be about you."
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Zabini F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2014 12:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 168
Data rejestracji: 29.12.13
Medale:
Brak

Trafiłam na nią przypadkiem. Pojechałam do cioci i zapomniałam o książkach. Zaproponowała mi ,,Eragona,,. Do końca pobytu siedziałam i czytałam. Klejne części także porzyczyłam.Jedna z najlepszych książek, które czytałam. Bardzo mało jest książek smokach( przynajmniej w mojej bibliotece)więc zawsze chętnie do niej wracam.
__________________
Chcę by ktoś pokochał mnie tak jak Snape kochał Lily!
Dlaczego?
Bo bardziej się nie da!


Miłość jest jak kwiat, gdy o nią dbamy rozkwita i staje się piękniejsza.
Lecz gdy zostawiamy ja samej sobie obumiera i zanika.

Pozdrawiam Veronikę Astorię Malfoy,Hermionę Riddle \555555] , Martę Black i [color=#cc6633]]AdamKraJęzyk
[/color]

I LOVE Saphira!!

,, Na początku były smoki: dumne, groźne i niezależne. Ich łuski lśniły jak klejnoty i każdy, kto na nie spojrzał, czuł rozpacz, bo wspaniała i straszliwa była ich uroda''
],, Dziedzictwo''
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT