Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 211
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Opowieści z Narnii
Drukuj temat · Opowieści z Narnii
~Severus Tobiasz Snape F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 15-12-2008 22:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Woźny Hogwartu
Punktów: 982
Ostrzeżeń: 1
Postów: 281
Data rejestracji: 23.10.08
Medale:
Brak

Przeczytałem sześć części (do siódmej nie mogę się zabrać). Do czwartej części domyślałem się, że Aslan jest Bogiem, ale utwierdziłem się w tym dopiero na końcu czwartej części ( "Srebrne Krzesło" ) - "Tam występuję pod innym imieniem".
Podobają mi się te książki. Potrafią wciągnąć i jest to (jak dla mnie) ciekawsza i pokazana w przystępny sposób Biblia. W "Siostrzeńcu Czarodzieja" jest pokazane stworzenie świata, w "Srebrnym Krześle" jest motyw z jabłkiem, w "Podróży >>Wędrowca do świtu<<" - podróż na koniec świata, po drodze jest "ciemność", a potem "światłość".
Najfajniejszą książką jest, według mnie, "Koń i jego chłopiec". Nudny - "Książę Kaspian".
Polecam przeczytać w kolejności od I-VII części, bo co kilka części zmieniają się bohaterowie i trudno się potem połapać.

Chrześcijańska wersja "Pottera"? Ta, jasne. "Opowieści" mają tyle wspólnego z "Harrym", ile ja z baletem.
__________________
"Kiedy mówisz do Boga - jesteś religijny.
Gdy Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny"

House, M.D.



"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili."

Mt 25,40


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilly Luna Potter F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 20:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 772
Ostrzeżeń: 0
Postów: 252
Data rejestracji: 07.01.09
Medale:
Brak

Przeczytałam wszystkie tomy, ale wcale nie uwazam, ze sa jakas bardziej chrzescijanska wersja pottera. Szczerze? Opowiesci... podobaly mi sie, ale tylko jednorazowe przeczytanie...potem jak drugi raz czytalam to jakos takie juz nudne bylo...Za to podoba mi sie ekranizacja ksiecia kaspiana ;D
__________________
...:::Ja nie szukam żadnych kłopotów.
To kłopoty zwykle znajdują mnie:::...


Pozdrowienia!! W szczegolnosci dla drogi Gościu
¤Lilly Luna Potter¤
Wyślij prywatną wiadomość
~Nokturn F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2009 14:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 386
Ostrzeżeń: 1
Postów: 56
Data rejestracji: 14.12.08
Medale:
Brak

Chrześcijańska wersja Pottera?Rozbawiony no niee! to nie ma nic wspólnego z HarrymOczko no może ten fantastyczny światOczko Ja tam lubię i Harrego i Opowieści!Rozbawiony
__________________
To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce od herbaty, nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni.


chory na umyśle lew masochista.

` Jeśli ten agresywny dziad się na mnie gapi, mam prawo stchórzyć i opuścić następną lekcję `

Tanya Dziahileva
Wyślij prywatną wiadomość
~MusicInMySoul F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 15:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 869
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 11.09.08
Medale:
Brak

Heh...z tą chrześcijańską wersją Pottera się nie zgodzę...Równie dobrze kościół mógłby się przyczepić właśnie do Opowieści z Narnii tak samo jak do Pottera...Takie jest przynajmniej moje zdanie.
A książki są naprawdę świetne.Przeczytałam wszystkie tomy i bardzo mi się spodobały.Oczywiście Pottera nie przebiły,ale za to zrobiła to inna seria książek.Podziwiam Lewisa za to,że potrafił wymysleć taki świat.Naprawdę,polecam każdemu cykl Opowieści z Narnii.
www.xxxmusicinmysoulxxx.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~taka_mala F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 15:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 31
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 03.02.09
Medale:
Brak

Takie sobie. Tak jak każda seria po woli mi się znudziła i nie wytrwałam do końca. Na pewno nie zgadzam się, co do tej niejakiej chrześcijańskiej wersji, bo przyczepić się można do wszystkiego! A trzeba przyznać, że Lewis ma niepowtarzalną wyobraźnię!...
__________________
"Prawdziwą sztuką nazywamy tylko to, co jest smutne. To, co nas raduje, jest zawsze kiczem."
Daniel da Fonseca
Wyślij prywatną wiadomość
~Rewolucja F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 16:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4576
Ostrzeżeń: 2
Postów: 772
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Zszokowany
Że Potter i Narnia ?
śmieszne, po prostu śmieszne. a wracając do tematu...
Z Opowieściami z Narnii poznałam się stosunkowo niedawno. Te z pozoru krótkie książki mają w sobie prawie tyle uroku co Potter. Prawie. Oczywiście do Pottera wiele im brakuje, ale są świetne pod wieloma innymi względami.
Moja przygoda z nimi, zaczęła się od obejrzenia filmu Lew, czarownica i stara szafa. Później - moją ulubioną część - Koń i jego chłopiec, a dalej potoczyło się lawinowo. ;]
edit.
Narni to wogule strata czasu nie to co Harry xD

wybacz, że wyrażę to tak obcesowo, ale nie dość, że spamujesz, to jeszcze popełniasz rażące błędy. ^^
poza tym; mógłbyś to chociaż uzasadić.
__________________
już nie noszę sukienek,
nie śpiewam ładnych piosenek
i chociaż jestem dziewczyną,
z chłopakami piję wino!

Edytowane przez Rewolucja dnia 01-03-2009 19:37
hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Ephileps F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2009 17:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 597
Ostrzeżeń: 1
Postów: 133
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Niedawno się wciągnąłem w tą książkę. Jestem właśnie po księciu Kaspianie i zamierzam czytać dalej - tylko problem z czasem mam Rozbawiony. Obejrzałem też te dwa filmy które nakręcili. Powiem szczerze, że nawet dobrze im to wyszło - mimo że w Kaspianie jest wiele innych wątków.
__________________
Master jest tylko jeden Cool
Nie SPAMUJ głupcze Zły
***Prawdziwi żołnierze nie umierają - schodzą do piekła aby się przegrupować.*** Oczko
img.userbars.pl/147/29366.png
i6.photobucket.com/albums/y246/adamn86/nomming.gif

***Sługami Boże jesteśmy Twymi w grobach, bo praw za życia równych nie ma.***

"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć" Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Lunka_07 F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 06-03-2009 18:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 17.02.09
Medale:
Brak

Czytałam wszystkie tomy. Świetna książka, tyle powiem. Ciekawa, cudowna! Autor wszystko dokładnie obmyślił, czytając, czułam się jakbym odkrywała wielką tajemnicę. Polecam każdemu. To jedna z moich ukochanych książek!
__________________
hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif


Od cnót Gryfonów,
Przebiegłości Ślizgonów,
i Kretynizmu Puchonów,
CHROŃ NAS RAVENCLAWIE!


Pozdrawiam wszystkich na Hogs! Ciebie również, drogi Gościu!

Pozdrawiam w szczególności użytkowników o nickach: Emily Riddle, Lily Luna Potter, Hermione, Narcyza_Malfoy95, Ami, Madlenne, Rewolucja, Luna772 Herma-aga23, Acti-Dolores, Gosia Black, Fanka Syriusza Blacka, Bonnie313, poppi94, Elfka oraz Luna Watson! Jesteście super!!!
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 06-03-2009 18:29
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

"...Chrześcijańską wersją Pottera..." ja to z takim określeniem to się jeszcze nie spotkałam ^^
Ale co do tematu, to przeczytałam książki "Opowieści z Narnii" nawet fajna i ciekawa opowieść ale i tak HP uważam za lepszą ^^ Oglądałam też filmy ale te mi się nie podobają choć są ciekawsze od książek...
Sama twórczość pana Lewisa podoba mi się a jego książki miło się czyta.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 20:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Na którąś gwiazdkę dostałam całą serię i przeczytałam ją w tydzień. Byłam zafascynowana Narnią, bo świat stworzony przez Lewisa jest naprawdę niesamowity. Nie potrafiłabym wybrać ulubionego tomu; wg mnie wszystkiego są na podobnym - bardzo wysokim - poziomie.
Dziwię się, że w szkole nie omawia się żadnej części. W końcu to opowieść o walce dobra ze złem, napisana pięknym językiem... Poza tym świetnie zapełniłaby lukę w kanonie lektur szkolnych, w którym zdecydowanie brakuje fantastyki.
Jeśli ktoś jeszcze nie czytał, a ma zamiar (zachęcam!), to powinien wiedzieć, że kolejne książki nie były wydawane zgodnie z chronologią opisywanych w nich wydarzeń.
Kolejność chronologiczna: Siostrzeniec czarodzieja, Lew, czarownica i stara szafa, Koń i jego chłopiec, Książę Kaspian, Podróż Wędrowca do Świtu, Srebrne krzesło, Ostatnia bitwa.


__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~LeStrange F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2009 11:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 88
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 27.03.09
Medale:
Brak

Przeczytałem 2 pierwsze części, zacząłem czytać trzecią i w połowie się zatrzymałem, bo po prostu tak się zanudziłem czytając, że nie chciałem się katować i czytać dalej. Pierwsza część filmu super Uśmiech, a drugiej jeszcze nie oglądałem więc nie wiem Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Kabaczek F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2009 13:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 656
Ostrzeżeń: 1
Postów: 166
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Przeczytałem wszystkie części " Opowieści z Narnii". Przy 3 części naprawdę się nudziłem ale jakoś przeczytałem wszystkie siedem. Jako cała seria "Opowieści z Narnii" to całkiem dobra lektura. Koniec serii jest naprawdę zaskakujący i myślę że warto dotrwać do końca Uśmiech Najlpesza część to chyba " Lew, czarowniaca i stara szafa" oraz " Siostrzeniec Czarodzieja".
www.capoeirabrasil.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2009 13:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Przeczytałam pierwsze dwa tomy "Opowieści..." i nie jestem zbytnio zachwycona. Książka jest raczej mierna.

Często można usłyszeć, że ,,Opowieści...'' są bardziej chrześcijańską wersją Pottera.


Też spotkałam się z taką opinią. Jedyne co ją potwierdza to Aslan jako Bóg. Ale analogii do Pottera raczej nie dostrzegam.
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
~Upiorzyca F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2009 18:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1105
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja przeczytałam wszystkie części, ale najbardziej podobały mi się "Podróż Wędrowca do świtu" i "Koń i jego chłopiec". Do tych części chętnie wracam, inne mi się znudziły.
__________________
Twórczość bywa rekompensatą, choć czasem bardzo utajoną, z bardzo skrywanych braków i utrat płynącą jak z podziemnego źródła.

Maria Dąbrowska
Wyślij prywatną wiadomość
~Alanette Vieira Malfoy F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2009 18:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 985
Ostrzeżeń: 1
Postów: 103
Data rejestracji: 08.03.09
Medale:
Brak

Narnia... Niegdyś wciągnęła mnie ona niemalże tak samo jak Harry Potter.
Że "chrześcijańska wersja Pottera"? Tu jednak się absolutnie nie zgodzę. Z Biblią można porównywać, ale podejrzewam, że Joasia, pisząc swoje książki, nie precyzowała ich celu. Zaś u Lewisa wygląda to inaczej - wszystko jest poukładane. Wystarczy popatrzeć na artykuły na Hogs o niedopatrzeniach Rowling. x)
"Opowieści z Narnii" mają raczej na celu pomóc w odnalezieniu sensu życia i ukazaniu go jako nie tak zwykłego, jak sobie wyobrażamy, ale niezwykłego... Aslan jest lwem, pomagającym, gdy trzeba i budzącym strach oraz szacunek; niektórzy się o nim wypowiadają lekceważąco - analogicznie do Boga, iluż ludzi w dzisiejszym świecie go krytykuje?
Generalnie rzecz biorąc, Narnia jest to świat idealny do pokazania dziecku i nauczania go podstaw chrześcijaństwa.Oczko
__________________
Oddana Quidditchowi na zawsze.
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 06-04-2009 18:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

Spodobała mi się ta seria. Opisuje ciekawe przygody i jest napisana fajnym stylem. Zakończenie też mi się bardzo podobało.
Nie czytałem tylko tych książek chronologicznie Oczko Pamiętam, że zacząłem od "Srebnego krzesła".
Wyślij prywatną wiadomość
~Jessica90 F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 06-04-2009 20:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 200
Ostrzeżeń: 0
Postów: 43
Data rejestracji: 04.04.09
Medale:
Brak

Tak do końca nie mogę się wypowiedzieć, bo nie czytałam żadnej książki, ale oglądałam film-pierwszą część i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobało. A po obejrzeniu mogę stwierdzić, że świat tam jest równie magiczny jak w harrym potterze, więc uważam, że wcale nie jest to bardziej chrześcijańska wersja harrego pottera.
__________________
Uśmiecham się ile się tylko da! Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Destiny F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 11-04-2009 12:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 135
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Moja przygoda z Opowieściami z Narnii zaczęła się od obejrzenia filmu Lew, czarownica i stara szafa. Bardzo mi się spodobał, więc postanowiłam przeczytać książkę.
I tu spotkało mnie kompletne rozczarowanie. Uważam, że zazwyczaj książki są lepsze od filmów, ale... niestety w tym przypadku było inaczej. Nie dość, że ta książka była nudna jak flaki z olejem to jeszcze nie było w niej czuć tej... magicznej atmosfery, którą odczuwało się podczas oglądania filmu.
I tyle. Może w przyszłości sięgnę jeszcze po jakąś część tej serii, ale na razie się na to nie zanosi.
__________________

Do lata, do lata, do lata piechotą będę szła...
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 26-04-2009 11:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Gdy sięgnęłam w I klasie po "Opowieści z Narnii" nie mogłam się jakoś przełamać i dotrwać do końca. Coś mnie od niej odpychało, myślę, że powodem tego było to, że uprzednio obejrzałam filmową ekranizację. Po prostu nie przypadła mi do gustu.
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.

Edytowane przez Niewidka dnia 28-12-2011 20:58
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 26-04-2009 11:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Często słysze jakie te 'Opowieści..' są świetne. Lecz ja po rzeczytaniu 1-ego tomu, zrezygnowałam. Nie spodobała mi się.


Ja miałam praktycznie tak samo. Obejrzałm film "Lew, Czarownica..." i bardzo mi się film podobał. Jestem zdania, że prawie w każdym przypadku książka jest lepsza od filmu. I tu się pokazuje to "prawie", bo książka w przeciwności do filmu mi się nie podobała, dlatego też nie mam zamiaru, a przynajmniej narazie czyta kolejnych części.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT