Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 167
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Przed Świtem / Breaking Dawn
Drukuj temat · Przed Świtem / Breaking Dawn
^Lady Holmes F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2011 18:02
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Ekranizacja pierwszej części ostatniej książki z sagi Zmierzch tydzień temu weszła na polskie ekrany. Jak Wam się podobała? Co Waszym zdaniem reżyserowi nie wyszło? Podzielcie się swoimi opiniami.

~*~*~
za chwilę dodam moją opinię.
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2011 18:06
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Nie oglądałam i nie zamierzam.
Moja siostra była na tym filmie i podobał się jej, ale ona kocha tę sagę, więc nic dziwnego.
Jak znowu zaczną porównywać to romansidło do "Harry'ego Pottera" to się wścieknę!
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~Pani Riddle F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2011 18:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sklepikarz na Nokturnie
Punktów: 835
Ostrzeżeń: 2
Postów: 421
Data rejestracji: 03.10.11
Medale:
Brak

Hmm... Dla mnie wszystko było ok, tylko szkoda, że zakończyli to na otworzeniu oczu Belli Oczko
__________________
Haj Kotecek
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/14/True_Blood_2008_logo.svg/240px-True_Blood_2008_logo.svg.png
Wyślij prywatną wiadomość
~emilyanne F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2011 19:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Postów: 633
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak

Weszła na ekrany polskich kin, a ja już dziś <po tygodniu> oglądam sobie naprawdę dobrą wersje w Internecie. Wygląda na to że to nawet nie jest nagrywana w kinie. Jako iż właśnie wyskoczył mi limit mogę powiedzieć w tym momencie co sądzę o połowie filmu xD Cóż, jak dla mnie jest świetny, tylko nie jarze czemu Edward nie świeci w słońcu Rozbawiony
Póki co moja ulubiona scena, to ślub głównych bohaterów Rozbawiony
Ale i tak wolę Harrego Pottera xD
__________________
Pomilczmy razem... no bo tak.



to takie reumatyczne xxx

pingwiny.nick.com.pl/images/layout/postacie/3duzy.png


twoje problemy są niczym czeski film. moje też, ale na szczęście u siebie się tego nie zauważa.
http://niedoskonali.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2011 19:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Ja nie byłam w kinie. A w internecie nie wiem czy zobaczę Uśmiech Zalezy od humory, a teraz nie mam ochoty Uśmiech
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~aneczka00402 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2011 20:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 497
Ostrzeżeń: 3
Postów: 199
Data rejestracji: 06.11.11
Medale:
Brak

Ja nie oglądałam, ale to podobno okropna klapa. Osobiście to uważam, że pierwszym podstawowym błędem twórców filmu było wybranie obsady. Nie wiem kto mógłby zająć miejsce Edwarda, ale na pewno nie Pattinson!!
__________________
'Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą'

- Dostałem właśnie nagłego napadu głuchoty i nie słyszałem co powiedziałeś, Harry.


- A co mi dasz w zamian Severusie?
- W zamian? [...] - Wszystko...


- Przez te wszystkie lata?[...]
- Zawsze.



Only I, can live forever
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2011 20:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

Ja powiem ta. Moja siostra jest wielką fanką sagi Zmierzch a że nie miałem co robić a ona to akurat na necie oglądała to ja też z nią. I powiem szczeże że zmieniłem do tej Sagi trochę zdanie. Jest takie romansidło. Ale czymś mnie przyciągnęło. Woele osob porównuje zmierzch do Harrego. Ale tu nie ma co porównywać!! Harry jest w 10000% lepszy. Tyle że ten Zmierz na swoj sposob jest też całkiem spoko. Jest dużo wzruszających scen. Ale tylko na końcu mi się podobało bo ogolnie reszta fabuły filmu jest cukierkowata i dla mnie nudna. Ale jak już się wczułem w film podobał mi się bardzo. Ta końcówka mi sie spodobała. Gdy to martwe ciało belli. (Świetnie to przedstawili. Te zapadnięte policzki i skronie, jak prawdziwe zwłoki. i ta szara twarz.) zaczęło zmieniać się w wampira. Jej żebra i tkanka się zmieniały. I twarz nabrała ludzkiego i białego bladego wyglądu. Te jej wspomnienia z życia I na końcu te czerwone oczy. RozbawionyRozbawionyRozbawiony Super mi się to podobało Język Może obejrzę też inne części. Bo do tej pory ocenialem krytycznie coś czego nawet nie obejrzałem. I to był mój wielki błąd. Ale mi się podobało. Jedanak HP nic nie przebije !!!!
__________________
Walking on air


;>

Edytowane przez dastanblack3000 dnia 26-11-2011 20:15
Wyślij prywatną wiadomość
~nattso F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2011 20:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 179
Ostrzeżeń: 0
Postów: 89
Data rejestracji: 08.10.11
Medale:
Brak

Nigdy nie przepadałam za "Zmierzchem" jednak jakoś tak się stało, że poszłam na "Breaking down" do kina... Nie żałuję, ale też nie nie oszalałam na punkcie tego filmu Język HP forever RozbawionyRozbawiony
__________________
[alt]"...Może jest, a może go nie ma, ale pozostaje faktem, że potrafi poruszać się szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem."[/alt]
''...Aby zgubę odzyskać, masz tylko godzinę, Której nie przedłużymy choćby i o krztynę...''

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2011 23:15
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Po pierwsze, to nie rozumiem, jak to można zaliczyć do horroru... owszem, końcówka filmu nie była zbyt miła dla oka i ucha, ale bez przesady. Lepiej to pogrupowali na jakimś serwisie (nie pamiętam nazwy, ale chyba angielski): przygoda, romans, science fiction, ale z tym też bym się kłóciła. No to teraz właściwa ocena.
Nie oglądałam w kinie, bo po pierwsze, jestem studentem, i muszę mieć pieniądze na bardziej pożyteczne rzeczy, a po drugie nie zależy mi na jakości filmu, więc zassałam sobie byle jaką wersję, obejrzałam i wykasowałam.
Jeśli chodzi o sam film, to nie powala, zresztą czego chcieć po takiej książce (serii). Książka jest słaba, to film będzie jeszcze słabszy, takie życie. Obejrzałam tylko dlatego, że chciałam zobaczyć słynną scenę seksu, która tak naprawdę była bez polotu. Ostatecznie i tak okazało się, że najlepszy fragment to końcowe 10 minut filmu. Na weselu trochę się śmiałam z przemówień, poza tym nie bardzo się uśmiechałam. Według mnie kompletnie skopali scenę, w której Edward zaczął słyszeć myśli dziecka - jego mina nie ukazywała jego zdziwienia tą sytuacją, tylko obojętność (zresztą co ja mówię, ci wszyscy aktorzy w ogóle nie potrafią grać mimiką twarzy).
Podsumowując, bo dalej nie chce mi się tego analizować, szkoda kasy na kino. Do obejrzenia na wieczór - nienajgorszy wybór.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Adrienne F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2011 08:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 655
Ostrzeżeń: 1
Postów: 348
Data rejestracji: 25.04.11
Medale:
Brak

Film był bardzo dobry. Powiedziałabym nawet, że lepszy od książki, ponieważ książkę autorka bardzo sknociła. Wydanej kasy na bilet nie żałuję. A co do stwierdzenia który film jest lepszy to nie ma co porównywać, bo to dwa filmy odmiennych gatunków i innej fabule i nie można stwierdzić który jest lepszy.
__________________
Pozdrawiam całe Hogsmeade!
Wyślij prywatną wiadomość
~Dagamara18 F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 27-11-2011 08:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 688
Ostrzeżeń: 0
Postów: 284
Data rejestracji: 02.10.11
Medale:
Brak

Najlepsze częśćUśmiechJestem pod wrażeniem szczególnie przemiany Belli.
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 26-12-2011 12:53
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

No to czas na mnie.
Film obejrzałam już dawno, ale niedawno przypomniałam go sobie i naszło mnie na napisanie tego postu.
Przedostatnia część filmowej sagi Zmierzch nie jest wielkim arcydziełem, ale, w porównaniu do Księżyca jest w miarę znośna i można się w paru momentach zaśmiać. O grze aktorów się nie będę wypowiadać, bo nic się nie zmieniło w mimice Stewart, jednakże na mały plus zasługuje Taylor, który mnie w miarę przekonuje swoją grą, tak samo pan, który gra Charliego.
Film się nieco dłuży, czasem wieje straszną nudą, było jednak kilka fajnych momentów - jak przemowy weselne czy obrzydzenie Jacoba na fakt, że jego przyjaciółka musi wypić ludzką krew. Również podobała mi się Bella w ciąży, dobrze dobrana charakterystyka, wyniszczenie ciała i straszne wychudzenie przywodziły na myśl osoby mieszkające w trudnych warunkach czy w "ostrych" wiezieniach. Ścieżka dźwiękowa też na plus (nawet poszukałam sobie kilka piosenek i ściągnęłam o.O). Podsumowując - film ujdzie, jednak dla wielbicieli czegoś ambitniejszego to raczej strata czasu. 3,5/10
Wyślij prywatną wiadomość
~Angel14 F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 26-12-2011 13:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2184
Ostrzeżeń: 0
Postów: 376
Data rejestracji: 16.04.11
Medale:
Brak

Ja akurat nie bylam na tym filmie, a to dlatego, ze kiedys ogladnelam pierwsza czesc i wiecej juz nie zamierzalam. Moje kolezanki byly i strasznie im sie podobalo, ponoc najlepsza scena to byl ta jak Edward rozwalil lózko Rozbawiony Ja czytalam ksiazki i mi sie nawet podobaly, ale film to totalna klapa, a szczegolnie, ze role Belli gra Kristen Stewart Oczko
__________________
25.media.tumblr.com/c7f98ce7deaf784cdfd56c75e361e81e/tumblr_mkyubpkpDr1roov60o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~tarantula head F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2012 17:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1273
Ostrzeżeń: 0
Postów: 350
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Mi ten film nawet się podobał, mimo, że nie podoba mi się gra aktorska Kristen Stewart. Ale mam wrażenie, że z filmu na film się ona poprawia. Najlepszy moment, to przemówienia na ślubie. Charlie policjantem, więc wszystko wie Rozbawiony Trochę głupio, że skończyło się na takim momencie - wszyscy myślą, że Bella nie żyje, a tu UPS, Bella otwiera oczka - KONIEC. Później scena z Volturi i pozostałe napisy. Z niecierpliwością czekam na kolejną część, ale boję się, że będzie tak słaba, jak trailer, który dziś pooglądałam. Cóż, mam nadzieję, że się mylę.
__________________
38.media.tumblr.com/tumblr_mbl68vCVQE1r23joco4_250.gif

Edytowane przez tarantula head dnia 31-03-2012 17:41
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT