Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 272
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Aborcja
~Slovak F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2013 13:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 28
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 13.08.13
Medale:
Brak

raven:
Aborcja (łac. abortus lub abortio - poronienie, wywołanie poronienia) - zamierzone i przedwczesne zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrznej, np. działań lekarskich, w j. łacińskim abortus provocatus. Przeważnie w efekcie dochodzi do śmierci zarodka lub płodu.

Polskie ustawodawstwo dopuszcza przerwanie ciąży w następujących przypadkach:
- ciąża zagraża zdrowiu lub życiu kobiety (do osiągnięcia przez płód zdolności do życia poza organizmem matki),
- badania prenatalne bądź inne przesłanki medyczne wskazują na ciężkie i nieodwracalne upośledzenia płodu lub istnienie nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (możliwe do chwili, gdy płód nie jest jeszcze zdolny do życia poza organizmem matki),
- ciąża powstała w wyniku przestępstwa (do 12 tygodnia)


Od kilku lat trwa kampania, mająca na celu zmiany w polskim prawie i całkowite zakazanie aborcji. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy kilkumilimetrowy zarodek jest dla Was człowiekiem, którego życie powinno się chronić, czy tylko dzielącymi się komórkami? Niechciana ciąża jest własnością kobiety i powinna mieć ona prawo decyzji, czy chce urodzić dziecko, czy to sprawa państwa? Jesteś za tym, by aborcja była legalna? A jeśli tak, to w jakich przypadkach?

________________________________________________________________________________


Ja jestem za tym, że aborcja byłaby legalna tylko przy zagrożeniu życia matki/dziecka. Gwałt gwałtem - ale od czego są okna życia, i tym podobne ? Jeśli taka osoba nie ma chęci wychowywania dziecka to zawsze je może oddać, i każdy będzie się cieszył. Nikomu to nie sprawi krzywdy, a małe dzieciątko będzie miało szanse na szczęśliwe życie.
Edytowane przez raven dnia 02-03-2014 20:00
Wyślij prywatną wiadomość
~Anioo F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2013 19:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 36
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 11.08.13
Medale:
Brak

w jakikolwiek sposób doszloby do zaplodnienia to aborcja jest zbrodnia niewybaczalną. Przecież to dzieci, zywe istoty juz w lonie matki... jak mozna popatrzeć w oczka malego dziecka i pomyśleć że mogloby go nie być...rozdrobnić na male kawalleczki i wyrzucic ... sorki za bledy..
Wyślij prywatną wiadomość
~monia3437 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 01-10-2013 19:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 413
Ostrzeżeń: 2
Postów: 105
Data rejestracji: 29.12.09
Medale:
Brak

Nie wdaje się w dyskusje, czy kobieta, dziewczyna może to zrobić. Każdy żyje ze swoim własnym sumieniem. Więc jeśli którakolwiek kobieta decyduje się na taki krok, to musi wiedzieć, czy nie będzie potem tego wiecznie roztrząsać. Bo nawet jeśli dziecko może się urodzić chore, to przecież można pomóc mu znaleźć lepszy dom. Jeśli nie mamy zbyt wysokich zarobków, to lepiej dziecko urodzić i oddać lepszej rodzinie.
Ale jak pisałam na początku, to jest sprawa indywidualna. Nie wiem jaka byłaby moja pierwsza myśl, ale na pewno starałabym się urodzić dziecko. W końcu ma coś ze mnie, ma moje geny, rośnie we mnie. Nie potrafiłabym spokojnie je zabić. Tak, uważam że aborcja to jest morderstwo. Jestem wierząca, ale taki jest mój światopogląd, nie patrzę na to, co karzą mi myśleć.
Nawet gdybym została zgwałcona, została nastoletnią ciężarną, nie miałabym pieniędzy na wychowanie dziecka lub miałoby ono być chorę, to i tak bym go nie mordowała. Przecież kiedyś może ułożyć sobie życie. Może być szczęśliwe. Zawsze mogę je pokochać.
__________________
Pozdrawiam was wszystkich. ; *

33.media.tumblr.com/5d68b232356dcaa3191703435cc4e23f/tumblr_n3d5rwmE751t7i914o3_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny_Potter_Weasley F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01-10-2013 21:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 70
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 12.09.13
Medale:
Brak

Moim zdaniem aborcja powinna miec miejsce tylko jesli dziecko mialoby sie urodzic mocno chore poniewaz w zyciu mialoby bardzo ciezko.
Gdyby mnie ktos zgwalcil, a mam 15 lat, to nie poddalabym sie aborcji. Postralabym sie zeby chociaz moje dziecko mialo lepiej ode mnie w zyciu
__________________
- "Jeśli chcesz poznać człowieka, dowiedz się, jak traktuje swoich podwładnych, a nie równych sobie."-Syriusz Black

- "Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony."

r11; Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi. r11; Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem. r11; Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem. r11; Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

Łapa, Rogacz, Lunatyk!Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~ceresxxx F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2013 16:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Kierowca Błędnego Rycerza
Punktów: 912
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 03.06.13
Medale:
Brak

Uważam, że aborcja jest absolutnie nie dopuszczalna.Nie rozumiem jak kobieta może chcieć zabić swoje własne dziecko i dla mnie to coś takiego samego jakby zabiła je po narodzinach.Dzieci mają prawo żyć, a jeśli już koniecznie matka nie może go utrzymać i nie chce własnego dziecko to może je oddać do adopcji.Jest przecież tyle rodzin, które zapewniłyby dziecku dobre życie, a nawet jeśli kobieta jest naprawdę zdesperowana to powinna przede wszystkim myśleć o dobrze swojego dziecka.
__________________
ceresxxx
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 02-03-2014 20:06
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Jak mawiał śp. pan Ronald Reagan :
Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić.


Jestem przeciwnikiem, i nie mówię tu o jakichś skrajnych przypadkach np. jeśli kobieta zdecyduje się urodzić, to na pewno umrze. W gruncie rzeczy to takich sytuacji wcale dużo nie ma. W większości przypadków mamy do czynienia ze świadomą decyzją kobiety, która decyduje się na zabójstwo swojego dziecka.
"Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości" - w pełni się pod tymi słowami podpisuję.
Papież Franciszek niedawno tak powiedział o aborcji : "To przerażające nawet pomyśleć, że są dzieci r11; ofiary aborcji, które nigdy nie zobaczą światła dnia"
Jako katolik w pełni zgadzam się ze stanowiskiem Kościoła, i uznaję czyn aborcji za równoznaczny ze złamaniem piątego przykazania Dekalogu "Nie zabijaj" - a zabójstwo jest jednym z czterech "grzechów wołających o pomstę do nieba".
Nie potępiam osób, które dokonały aborcji, ale sam czyn, bo nikt nie zna tych tragicznych historii lepiej od samych kobiet, którym tak drastyczna i sprzeczna z prawem natury czynność się przydarzyła.

Bóg przebacza zawsze, człowiek czasem, natura nigdy. Istnieje coś takiego jak "syndrom poaborcyjny" - momentami włos się na głowie jeży co przeżywają kobiety, które zdecydowały się przerwać ciążę.

__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~frotte F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2014 23:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 194
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 12.12.11
Medale:
Brak

Ale głupoty walicie, przecież do pewnego tygodnia (9? 10? nie pamiętam) takie 'dziecko' nie ma jeszcze świadomości, nie czuje bólu, jest tylko złożeniem tkanek, więc nie widzę przeciwwskazań dla przerwania ciąży. Nie macie pojęcia, czy to dziecko urodzi się zdrowe czy chore (może np. urodzić się chore psychicznie i też będzie przez to cierpieć, skąd będziecie o tym wiedzieć?), nie macie pojęcia, czy trafi (w przypadku niechcianej ciąży i oddania do domu dziecka) do dobrej czy złej rodziny, czy w ogóle do jakiejś trafi. Nie macie prawa rozstrząsać alternatywnych przyszłości, bo jest ich biliardy, każda nasza decyzja wpływa na powstanie kolejnych alternatywnych timeline. Świętość życia? Nasz świat się przeludnia, miliardy ludzi głoduje i nie ma dostępu do świeżej wody, jeśli nie wykończymy siebie sami, to z pewnością zrobi to natura. Z tej perspektywy kontrola urodzeń jest czymś pozytywnym (chociaż przydałoby się kontrolować ciapatych, bo zalewają Europę Zachodnią swoimi bachorami szybciej niż dżuma).
Uważam, że dzieci powinny się rodzić tylko chciane, a nie przez wpadki i gwałty. Nie obchodzi mnie świętość życia, wolałabym się nie urodzić niż być wychowywana 'bo rodzice nie mieli innego wyjścia'/w biedzie/chora.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2014 13:50
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

. Nie obchodzi mnie świętość życia, wolałabym się nie urodzić niż być wychowywana 'bo rodzice nie mieli innego wyjścia'/w biedzie/chora


Tylko fajnie to pisać, jak się już urodziło, i żyje na tym łez padole. Aborcja jest zwyczajnym morderstwem, i niczym innym. Co do tych komórek...a to koń czy motyl z łona kobiety wyskoczy czy jak ? Zawsze urodzi się człowiek - i kalkulowanie czy będzie zdrowy czy chory...to mi się z pewnym socjalistą z wąsami kojarzy. Już tacy byli, co chcieli decydować kto ma żyć, kto nie, kto będzie przydatny - eugenika się kłania.

Idąc takim tokiem myślenia, to ja nie wiem czy jutro nie wpadnę pod samochód, i nie będę leżał przykuty do łóżka. Po co więc dalej żyć ? Może lepiej już dziś się powiesić, bo po co takie życie ? Albo dostanę zawału serca za 5 lat, to może lepiej dziś już przedawkować leki. To jest właśnie przerywanie życia - a aborcja jest niczym innym jak tego życia niewinnej i bezbronnej osoby zabieraniem...
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Anka Potter Always Together F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2014 23:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1573
Ostrzeżeń: 0
Postów: 254
Data rejestracji: 10.07.14
Medale:
Brak

Aborcja to morderstwo, zabójstwo, to nie powinno być legalne. Mamy okna życia, a za każdą "wpadką" powinny iść konsekwencje. Nie mówię tu o gwałcie czy zagrożeniu życia, ale aborcja bo "nie lubię dzieci, a jestem w ciązy nie wiadomo z kim" to morderstwo
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów
Przebiegłości Ślizgonów,
Chroń Nas Ravenclawie!

Jestem Krukonką braterską jak Gryfonka. Jestem przyjacielska jak Puchonka, ale mam w sobie coś ze Ślizgonki

Pomyślnych Igrzysk... I niech los wam zawsze sprzyja!

data1.whicdn.com/images/58526072/large.gif
fc05.deviantart.net/fs71/f/2012/361/5/5/the_hunger_games_gif__by_ourdestinytodie-d5petn3.gif
img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201502/gallery_1423069410_938646.gif
gfx.stacja7.pl/repo/photo/articleHomePage/5283.1.jpg
http://kto-jest-wrogiem.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona Granger0072 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 24-07-2014 11:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 115
Ostrzeżeń: 1
Postów: 88
Data rejestracji: 12.07.14
Medale:
Brak

Nie, nie, nie!!! Ciesze się z tego, że aborcja w Polsce jest zabroniona, bo przecież jak się zachodzi w ciąże to powinno się być szcześliwym a nie myśleć "ja nie chce tego dziecka"...

__________________
-Zawsze uważałem, że my z Fredem powinniśmy dostać ze wszystkiego P, bo sam fakt, że pojawiliśmy się na egzaminach, był powyżej oczekiwań.

Od sprytu Ślizonów
kretynizmu Puchonów
wiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE

...Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą...
Wyślij prywatną wiadomość
~IpotterIheadI F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 24-07-2014 15:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 17
Ostrzeżeń: 0
Postów: 4
Data rejestracji: 23.07.14
Medale:
Brak

Według mnie aborcja powinna być legalna tylko w niektórych przypadkach takich jak to, że dziecko może być urodzone przez nastolatkę, która jest jeszcze tak młoda i niedojrzała, że nawet nie myślała, że może zajść w ciąże w najbliższych 10 latach lecz została zapłodniona pod wpływem gwałtu. Moim zdaniem aborcja w przypadkach takich jak ten i podobnych do tego powinna być legalna.
Wyślij prywatną wiadomość
~Anabella F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 04-08-2014 16:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 50
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 27.07.14
Medale:
Brak

Uważam, że jeśli płód jest uszkodzony lub jest zagrożenie życia matki/dziecka to aborcja powinna być. Bo w niektórych przypadkach płód jest tak uszkodzony, że dziecko rodzi się bez np.oczu, twarzoczaszki z niefunkcjonującym mózgiem, więc w takim wypadku sama świadomość, że nosi w sobie niezdolne do funkcjonowania dziecko i ono po porodzie długo nie pożyje jest wstrząsająca i przykra. To moje zdanie, jednak nie wypowiem się czy aborcja jest dobra czy zła, bo nigdy nie byłam i mam nadzieję, że nie będę w takiej sytuacji, i nie powinnam oceniać skoro nie miałam z tym do czynienia.
__________________
Gryfonka z przydziału
Krukonka z powołania

"Głupol!Mazgaj!Śmieć!Obsuw! Dziękuję wam!"



hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

POZDROWIENIA DLA : exifri , Sigyn , Seva , Lily Evans Potter , kamkaHermioneDraco , dragon-wings , e Venefci , Hermiona 778, EvelynnBrown oraz dla wszystkich innych fanek/ów Severuska

"Płacze...) - Bardzo przepraszam - przerwał mu Snape lodowatym tonem-ale wydawało mi się do tej pory , że to ja jestem mistrzem eliksirów w tej szkole.
Zapanowało niezręczne milczenie."


Tak, jestem szlamą. Masz z tym jakiś problem?

www.enational.ro/wp-content/uploads/2014/01/elena-gheorghe-la-primele-ore-ale-zilei-cum-arata-cantareata-fara-pic-de-machiaj-pe-fata_1_size1.jpg
http://bloog.pl/blogId,57928553,adm_panel.ht Wyślij prywatną wiadomość
~Buczek F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 17-01-2015 21:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 148
Ostrzeżeń: 1
Postów: 54
Data rejestracji: 15.01.12
Medale:
Brak

Jestem za prawem do aborcji. Każda kobieta ma prawo decydować o swoim organizmie, nawet jeśli taka jest tego cena. Ja nie wiem czy na aborcję bym się zdecydowała, gdybym się w takim położeniu znalazła, bo nie wiem czy jest to dla mnie do końca dobre moralnie. Mimo to popieram prawo do aborcji, bo nie mogę oceniać wszystkich kobiet swoją miarą.
__________________
gfx.dlastudenta.pl/photos/walentynki/pomysly2011/pulp_fiction.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~HermioneJeanGranger F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2015 11:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 136
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 16.02.13
Medale:
Brak

Jestem na nie. Nawet, jeśli ciąża zagraża życiu matki (tak, tak, jestem bez serca). Nawet, jeśli dziecko ma przyjść na świat w taki czy inny sposób niepełnosprawne. Nawet, jeśli do zapłodnienia wyszło w wyniku gwałtu. Kobieta nosi w sobie życie, małe dziecko. To najpiękniejszy dar, jaki może być. Nosić w sobie życie. Natomiast ktoś tu powiedział mądrą rzecz - każdy żyje swoim sumieniem. To od matki zależy, co z tym życie, z dzieckiem, które nosi w sobie - zrobi. Czy, jeśli dziecka nie chce bądź nie może utrzymać - odda do adopcji, czy też zdecyduje się na aborcję.
__________________
Gryffindor - "[...] gdzie kwitnie męstwa cnota, gdzie króluje odwaga i do wyczynów ochota".

i54.tinypic.com/zybig4.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~imperio47 F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2015 14:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 59
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 09.01.15
Medale:
Brak

Jestem przeciwko. Nawet bardzo chore dziecko zasługuje na życie i na to żeby być kochanym. Nie należy odbierać mu tej szansy.
__________________
''-Przez te wszystkie lata ?
-Zawsze.''
Wyślij prywatną wiadomość
~Fejspallm F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 05-05-2015 18:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Goblin
Punktów: 27
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 05.05.15
Medale:
Brak

Tak naprawdę nie umiem określić swojej opinii, ponieważ moje zdanie na temat każdego przypadku jest różne.
Z jednej strony wiadomo, że to zdecydowanie przeczy prawom moralnym - w końcu zostanie dokonane morderstwo.
Nie zrozumiałbym faktu, gdyby dziecko, które miałoby urodzić się zdrowe, miałoby nie mieć szansy przeżycia - to jest dopiero anormalne i jeżeli takiego czynu dopuściłaby się jakakolwiek kobieta, nie miałbym do niej szacunku.
Gdyby kobieta była zgwałcona, to pozwalałbym na dokonanie aborcji (gdybym był przeciwnej płci sam bym tak postąpił, nie chciałbym nosić w sobie "daru" do którego przyczynił się obcy mężczyzna, do którego wręcz pałałbym nienawiścią).
Jestem również za aborcją dla nastolatek u których wystąpiła wpadka, które są jeszcze nieprzygotowane na bycie matką, ponieważ to zdecydowanie nie jest też dar miłości tylko przypadku.
Aborcji nie powinno się dokonywać wtedy kiedy doszło do ciąży podczas seksu z dwojgiem kochających się małżonków.
Natomiast nie jestem za zabiciem upośledzonego płodu oraz kiedy przez ciążę wystąpi zagrożenie życia matki - jeżeli doszło do zapłodnienia z ukochanym partnerem, tym jedynym, to już na zawsze będzie kochane dziecko, a każda matka chce dla niego najlepiej - nawet, jakby miała za nie poświęcić życie. Uważam, że kiedy dwoje osób stara się o dziecko i się uda, wszystko zrobią dla dobra pociechy aż do końca swych dni - jest to dla mnie oczywiste.
Wiem, że moja opinia jest dosyć poplątana, ale podczas pisania targały mną takie emocje, że starałem się przelać na forum wszystkie moje myśli z tym związane.
Wyślij prywatną wiadomość
~AngieCh F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 10-11-2015 00:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 790
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 01.08.14
Medale:
Brak

Jestem za aborcją w przypadku gwałtu, lub, gdy ciąża bezpośrednio zagraża życiu matki lub też dziecka. Jednak w żadnym innym przypadku. Śmieszy mnie nawet jak słyszę, że 16latka chciała bądź dokonała nielegalnej aborcji, bo sobie "wpadła" z chłopakiem. No trudno, trzeba albo to robić z rozumem, albo nie robić wcale, takie moje zdanie.
__________________
Magic is Might.
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2016 19:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Jestem za aborcją do osiemnastego roku życia płodu.
A tak całkiem na serio.
Uważam dziecko za dziecko od momentu, w którym jako zarodek jest bezpiecznie umieszczone w ścianie macicy i nie grozi mu już zwyczajne wydalenie przez organizm matki - bo i takie przypadki są. Czasami kobieta nie jest świadoma tego, ze do zapłodnienia doszło, bo organizm po prostu taką komórkę usuwa, i już. Nawet jeżeli to tylko zlepek komórek, które nie mają świadomości - a czy nie każdy z nas kiedyś takim zlepkiem był? Powiem więcej, każdy kiedyś umiał poniekąd w bilokację, bo mamusia i tatuś tą cząstkę mieli. No, koniec śmieszkowania.
Oceniać moralnie aborcji nie będę - każdy ma swoje przekonania, swoje normy, socjologio sio z mojego mózgu. Każdy ma wolną wolę. I jak mawiają, nikt nie wie jak się w danej sytuacji zachowa, dopóki się w niej nie znajdzie - ale ja, jako przyszła matka, nie wyobrażam sobie usunięcia swojego dziecka. Jedyny przypadek, jaki dopuszczam, to ciąża zagrażająca życiu, taka, której podtrzymanie mogłoby skończyć się śmiercią i dziecka, i matki, czy nawet samej matki. Jeżeli chcę być matka, to matką, a nie chodzącym inkubatorem, który po porodzie się zakopuje dwa metry pod ziemią. Są przypadki gdzie mogą umrzeć oboje - więc jak dla nie lepiej ocalić chociaż jedno życie i pogrążyć w żałobie dwie osoby, niż stracić oba i mieć tylko jednego płaczącego. Gdybym znalazła się w sytuacji, że jestem sama, a ciąża sobie płynie w czasie, wolałabym to dziecko oddać, zostawić w oknie życia (które to podobno były plany zlikwidować - well done, Polsko) albo w szpitalu, zrzekając się od razu praw, żeby ułatwić mu znalezienie rodziców zastępczych. W przypadku gwałtu - znając mnie, nie radziłabym sobie psychicznie, ale mimo wszystko, w tej chwili obstawiam na to, ze moja przyjaciółka skutecznie wybiłaby mi ten pomysł z głowy, znając ją, a że słucham jej w wielu rzeczach... Byłoby szczęśliwe u jakiejś rodziny, która nie może mieć dzieci, a czeka od lat na adopcję, tylko problemy prawne to ładnie stopują.
Z cyklu porad cioci, jak zostawiamy dziecko w szpitalu, to się zrzekamy praw, mniej burdelu administracyjnego i szybciej znaleziona rodzina.
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~wiechlina roczna F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2016 19:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 11.05.15
Medale:
Medal

Tylko do osiemnastego ? To ja żądam, aby po skończeniu siedemdziesiątego piątego była obowiązkowa. Wtedy nazywają to już eutanazją.
Poważnie to jestem kategorycznie przeciwny jednemu i drugiemu. Człowiek ma godność i nikt nie ma prawa za niego decydować. Naciskać na decyzję, szantażować moralnie. Nie osądzam ludzi którzy to zrobili, ale jasno nazywam sprawy. Działali przeciw osobie ludzkiej, a nie zlepkowi komórek, lub "komuś mniej wartościowemu" Tylko dlatego, że jeszcze się nie zdążył się rozwinąć i w pełni i wyglądać jak "uśredniony człowiek". Lub dlatego, że jego życie się kończy. Z cierpieniem należy walczyć, ale nie zadawaniem śmierci. Nie ma czegoś takiego jak pół-osoba, "rasa niższa" itp. Jest osoba, człowiek i jest osobnik zwierzę. Stan zdrowia lub etap rozwoju nie zmienia stanu rzeczy.
__________________
Eeee pomyłka.
Każdy zasługuje na własną.......siekierę.
Wyślij prywatną wiadomość
~0slytherin0 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2016 20:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 93
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 06.09.14
Medale:
Brak

Popieram aborcję tylko wtedy kiedy dziecko zostało poczęte podczas gwałtu lub kiedy życie dziecka i matki jest zagrożone w innym przypadku jestem na NIE. A gdy jakaś głupia nastolatka sobie wpadła z chłopakiem i myśli nad aborcją lub już jej dokonała no to jest smieszne. Gdzie byli rodzice i gdzie ona ma rozum?. Jak sie glupia zabezpieczyć nie potrafi. Jak zaszla to trudno trzeba cierpiec, dziecko to nie koniec swiata, ono niczemu nie jest winne, a ludzie tak po prostu zabieraja maleństwu życie.
__________________
Ballada o dwóch siostrach

Były dwie siostry: Noc i Śmierć,
Śmierć większa, a Noc mniejsza,
Noc była piękna jak sen, a Śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza.


------------------------------------------------------------------
iv.pl/images/40086633683255767188.gif
phototive.com/uploads/no-auth/7767/hc3wdoxydcfximnt.gif
phototive.com/uploads/no-auth/7768/egsfyfvlr7uyx4kc.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT