Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 394
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Muzyka
»»» Marilyn Manson
Drukuj temat · Marilyn Manson
~Hatfield F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2008 17:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 190
Ostrzeżeń: 1
Postów: 86
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Fajną gra muzykę, tylko wizerunek sobie popsuł. Niegdyś szokujący teraz raczej nie robi na nikim wrażenia. Można powiedzieć, że wyprzedził epokę, swoim kontrowersyjnym wyglądem, zachowaniem. Kiedyś były strajki, aby nie mógł zagrać koncertu w Polsce, lecz za drugim razem tylko była mała wzmianka w tv. Co sądzicie o jego muzyce ? Ja uważasz, że zasługuje na uwagę, ale na dłuższą metę raczej chyba nie. Szczególnie podobają mi się piosenki : Beautiful peaple, The death song, Fight song, Personal jesus, Tainted love, Sweet dreams.
__________________
i26.photobucket.com/albums/c118/american_beauty_1989/james_rossh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Ayumi F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2008 18:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 155
Ostrzeżeń: 0
Postów: 42
Data rejestracji: 11.09.08
Medale:
Brak

No te kawałki są boskie...tez go często słucham zwłaszcza teraz...
Ale jego teledyski uwielbiam oglądać są nie kiedy tak artystyczne tak zachwycające jak brzmienie jego muzyki..i kocham ten jego wizerunek nie jest tak jak każdy jest sobą wyróżnia się swoją osobowością i nie pozwala innym być tłamszony...
__________________
img396.imageshack.us/img396/1488/7832749fb4.jpg
Dimmu Borgir^^^

Więzień swoich marzeń i snów..w każdej chwili uwięziona jestem w swoim ciele...

img229.imageshack.us/img229/1566/63991cb6.jpg
Cradle of Filth^^^

Wiara jak trucizna zatruwa nam umysł....jesteśmy jej więźniami..

img148.imageshack.us/img148/8720/thkorn11mj7.gif
co ja bym dała by robić za statyw Jon by mnie tak dotykał ...

userserve-ak.last.fm/serve/_/1087.jpg
Behemoth^^^

Nadzieja nasza siła i zemsta tego świata jest...

userserve-ak.last.fm/serve/500/4679515.jpg
Belphegor^^^

i76.photobucket.com/albums/j3/velvetvamp2/Cradle%20of%20filth/ththcradle0rj.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Gabriella F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 17-09-2008 22:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 258
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Bardzo lubię jego muzykę według mnie Manson ma świetny głos. Co do piosenek to w sumie uwielbiam wszystkie które pojawiły się na składance "The best of Marylin Manson " a tka to z ostatniej płyty to chyba "if I wos Your Vempair". Z teledysków najbardziej podoba mi się do "The Nobodies" taki mroczny...
Wyślij prywatną wiadomość
~Nemesis F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 17-09-2008 22:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 232
Ostrzeżeń: 0
Postów: 95
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Taak, jak mam być szczera to Manson, wcale nie gra 'ostrej' muzyki. Może to tylko ten wizerunek tak działa. Ogółem to bardzo go lubię. Niezły z niego Freak. Muzyka sama w sobie jest nawet, nawet. Moją ulubioną piosenką Marilyna jest Suicide is Painless i Nobodys.
__________________
Zbrodnia, kara, grzech, litr wina!
Transcendentna energia...
4.bp.blogspot.com/_c2j_xyddH9o/Rgt4ZrEce2I/AAAAAAAAABs/zvjJ5GQanZs/s1600/r_miami_ink.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 29-09-2008 23:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Lubię jego piosenki, ale jego jako człowieka nie koniecznie. Fajnie gra i śpiewa, ale co do tekstów tych piosenek... no, cóż nie musimy ich tłumaczyć Rozbawiony
Uważam, że to nie sprawiedliwe, że nie wpuszczą go do Polski. Jest tu dużo jego fanów, którzy wiele by zrobili by zdobyć jego autograf czy zobaczyć i posłuchać na żywo.
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Bajka F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 01-10-2008 16:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 181
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Ostatnio skusiłam się na przesłuchanie paru kawałków. Może jego osoba mnie za bardzo nie przekonuje, ale muzyka póki co mi się podoba. Najbardziej chyba lubię "Personal Jezus", "The Nobodies" i "Sweet Dreams".
__________________
Emily nie jest nienormalna, ona jest po prostu inna niż wszyscy

Edytowane przez Guardian dnia 11-06-2009 19:35
schrei.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Malaga F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 23-10-2008 15:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1432
Ostrzeżeń: 1
Postów: 332
Data rejestracji: 14.10.08
Medale:
Medal

Dusi na koncertach kurczaki i podrzyna gardło małym pieskom. Tak mi przynajmniej mówiła koleżanka. Nie wiem, czy kłamała, czy chciała mi obrzydzić życie, ale na gościa więcej nie spojrzę. Pamiętam tylko, że stwierdził kiedyś, że Harry Potter to dzieło szatana i dzieci nie powinny go czytać. Hę? I kto to mówi!
__________________
Suhak Nieczysty Absolutnie
zaraz dżemkę sobie utnie
i będzie kląskać z supermocą
jak to inne suhaki mogą i chcą.


- Medżik Dżemik, 15 III 2009 godzina 15Kotecek4:28


Hm, jakby ktoś był zainteresowany nowym forum dla początkujących pisarzy lub poetów, to zapraszam na PW. Może Mirriel to to nie jest, ale napewno coś dobrego z tego wyjdzie ;P Także - pisarze, do piór (klawiatur)! I po adresik na PW.
Wyślij prywatną wiadomość
~Astoria Malfoy F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 28-10-2008 20:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 50
Ostrzeżeń: 2
Postów: 117
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Beautiful peaple, Tainted love, Sweet dreams moje ulubione piosenki Mansona bardzo go lubię
__________________
Dawniej Astoria Greengrass where is my znaomi Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
!ed F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 28-10-2008 20:47
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -250
Ostrzeżeń: 3
Postów: 66
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Malaga napisał/a:
Dusi na koncertach kurczaki i podrzyna gardło małym pieskom. Tak mi przynajmniej mówiła koleżanka. Nie wiem, czy kłamała, czy chciała mi obrzydzić życie, ale na gościa więcej nie spojrzę. Pamiętam tylko, że stwierdził kiedyś, że Harry Potter to dzieło szatana i dzieci nie powinny go czytać. Hę? I kto to mówi!

wsadź sobie w cztery litery takie rzetelne i sprawdzone opinie... jak czegoś nie wiesz, to nie pisz, bo wiesz: lepiej poinformowani w temacie wyśmieją cię, zaś głupi uwierzą i sami będą powtarzać, tak jak ty.
__________________
chyba twoja stara
- zdecydowanie tfoja.[ja]
Wyślij prywatną wiadomość
~dread F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 28-10-2008 20:55
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 3
Postów: 26
Data rejestracji: 19.10.08
Medale:
Brak

Jak dla mnie nic specjalnego, jako artysta. Ot zrobił kilka niezbyt IMO udanych cover'ów (czyt. po prostu je zepsuł) utworów innych wykonawców (jak chociażby "Personal Jesus" Depeche Mode czy "Sweet Dreams" Eurythmics) żeby laicy myśleli, że to jego i tyle. A że ma taki wizerunek- czysty marketing i nic poza tym.
Wyślij prywatną wiadomość
~Brigit_Joint F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 30-11-2008 17:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 149
Ostrzeżeń: 1
Postów: 45
Data rejestracji: 12.09.08
Medale:
Brak

Fajny, jest, ot co .
Lubię go, bo ogółem przemawia do mnie ta muzyka .
Poza tym, kot ma się posuwać do takich wizerunków jak nie właśnie sławni i bogaci?
__________________
- ...istnieje świat żywych i świat umarłych. A łączy je most miłości, jedyny akcent przetrwania, jedyne co ma znaczenie... -

Thornton Wilder

[mp3]http://wrzuta.pl/aud/file/jeyJ35b6Xf[/mp3][mp3]http://wrzuta.pl/aud/file/fIeDf75nX4[/mp3]

***

Dixon37, Firma, DGE, Molesta, O.S.T.R., Sokół, Pono, BC, Rychu, Popek, Pezet, Magik, HG . <333
http://brown-eyes-blues.mylog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Ekscentryczna F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2009 19:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 02.01.09
Medale:
Brak

Bardzo lubię jego piosenki, można rzec że słucham go na okrągło.
Teksty są...no cóż...jakie są xD
Piosenki są boskie a i jego wizerunek mi imponuje.

Ulubione piosenki : This is a new shit, The Nobodies
Edytowane przez Ekscentryczna dnia 26-01-2009 19:03
Wyślij prywatną wiadomość
~Madeleine Lestrange F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2009 19:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 14.12.08
Medale:
Brak

Też lubię Mansona, a nawet bardzo lubię Uśmiech Zachwyciła mnie piosenka "sweet dreams", jest o wiele lepsza niż pierwowzór. Nie ma się co dziwic, po prostu lubię ten typ muzyki Uśmiech
__________________
"Stojąc w miejscu też można zabłądzić."

"Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się. Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu!"

"Przez następne 365 dni będę patrzyła na świat jakbym go widziała po raz pierwszy. Szczególnie na rzeczy nieistotne."

"Trzeba się śmiać nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu."

"Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu."

Pozdrawiam drogi Gościu najserdeczniej jak potrafię! ;p Teraz mnie widzisz, drogi Gościu? Nie? To szkoda ;p.
Wyślij prywatną wiadomość
~ferret F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2009 20:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 127
Ostrzeżeń: 2
Postów: 124
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

Lubię jego muzykę, a wizerunek ujdzie. Teksty może nie są jakieś głębokie, ale płytkie też nie.
Najbardziej lubię:
- "This is new shit"
- "The nobodies"
- "Sweet dreams"
Wyślij prywatną wiadomość
~Waitin 4 arockalypse F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 02-07-2009 22:11
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1035
Ostrzeżeń: 3
Postów: 333
Data rejestracji: 06.02.09
Medale:
Brak

Do niedawna uważałam go za komercyjnego, szpanującego do granic możliwości dziada, pozbawionego talentu wokalnego i do tego kopiującego piosenki (czy, tak jak stwierdził ktoś powyżej "psującego klasyczne utwory"Oczko
No ale, zaczęłam słuchać, słuchać i słuchać poleconych mi przez koleżankę jego utworów i.....eh, przynajmniej na razie przymknę na niego oko.
Nie zmienia to mojego stosunku do jego osoby...............
szpan, komercja,komercja, szpan - chodzi mi tu min. o zapisanie się do kościoła Szatana na rzecz kariery i co po niektórzy na to polecieli
__________________
poniewasz nikt nie lubi kotów, nikt nie osiągnie zbawienia
poniewasz koty są dobre, pożywiajcie nimi wasze umysły, ciała i duszę

Edytowane przez Waitin 4 arockalypse dnia 02-07-2009 22:15
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2009 19:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

iedyś były strajki, aby nie mógł zagrać koncertu w Polsce, lecz za drugim razem tylko była mała wzmianka w tv

nieprawda, rzecz w tym, że Manson ma zakaz grania w wielu krajach koncertów.
Bardzo lubię jego muzykę. Tainted Love, This is the New Shit, This is Hallowen, Sweet Dreams - najbardziej.
fakt, był szokujący, ale za go lubię. szczególnie za wywiad na który przyszedł w ręczniku i okularach, a potem zdjął ręcznik - to było piękne xD
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2009 20:47
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

Marilyn Manson *.* Bez wątpienia jest to mój ulubiony zespół muzyczny. Uwielbiam głos Briana, grę Twiggy'ego i reszty, chórek. Mogę wymienić tutaj 324345456 pochwał pod ich adresem i nigdy nie skończyć. Uwielbiam ich za znakomite piosenki, które oprócz zwykłego wpadania w ucho mają w sobie to coś, treść. Manson w swoich utworach niesie znakomite przesłanie krytykując wady otaczającego go świata [fakt, wielokrotnie trzeba interpretować teksty piosenek, ale czyż to nie poezja? (ofc covery zostawiam w spokoju)]. Poza tym MM na swoich koncertach to nie tylko genialna muzyka, to także świetne przedstawienie (odsyłam do licznych nagrań z koncertów - bajka *.*). Co do wizerunku - mogę tylko powiedzieć, że dla jednych to jest marketing, dla innych styl życia. Ja z pewnością należę do tych drugich, MM imo utożsamia się z muzyką, treścią swoich piosenek i chwała mu za to. A komercja? Zawsze jest, a jakby się głębiej nad tym zastanowić to nie ma (albo ja przynajmniej takich nie znam) zespołów/wykonawców niekomercyjnych. Każdy jest, w większym czy też mniejszym stopniu. Co do zachowania na koncertach, trzeba przyznać że 90% tych wszystkich informacji to zwykłe plotki. A dziwne, bo jest mnóstwo prawdziwych i negatywnych zachowań MM z koncertów, o których prasa milczy (zresztą w ogóle milczy na jego temat). Nie chcę tu o nich opowiadać, bo antyreklamy MM robić nie będę. ;d A co do strojów, trzeba to niestety zrozumieć i dostrzec w tym piękno. Ale są gusta i guściki.

Co do ulubionych piosenek - wszystkie. Naprawdę ciężko mi jest wybrać ulubione piosenki bo z każdą mam dobre wspomnienia i nie umiem się zdecydować. Jednakże muszę przyznać, że najbardziej lubię klimat The Golden Age Of Grotesque, Holly Wood i Antichrist Superstar (w sensie, że płyty). Ze składanek lepsza jest The Last Tour On Earth (koncerty *.*). A z singlów co ich nie ma na żadnej płycie to pewnie This is Halloween. Ale to jest naprawdę ciężki wybór bo ubóstwiam wszystkie utwory Mansona. A, zapomniałem o coverach coś napisać. Lepsze niż oryginały, przynajmniej według mnie. Tak więc polecam, naprawdę, bo warto.

PS. Jeszcze przymierzam się do przeczytania książki MM - Long Hard Road Out Of Hell.

PS2. Na koncercie nie byłem, ale pojadę. Tylko kurde w Polsce nie chcą organizować. ;f No, ale są jeszcze Czechy czy Słowacja w odwecie. ;d

ferret napisał/a:
Teksty może nie są jakieś głębokie, ale płytkie też nie

Taaa... Bo je trzeba zrozumieć. Wskaż mi płytkie utwory MM.
Wyślij prywatną wiadomość
~Dogma F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 26-09-2009 21:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3203
Ostrzeżeń: 3
Postów: 185
Data rejestracji: 26.09.09
Medale:
Medal Medal

Ja Mansona zaczęłam wielbić przez pana powyżej.
Pierwszą płytą, którą odsłuchałam to "Lest We Forget". No i wpadłam. Potem posypały się "Portrait of An American", "Holywood", "The High End Of Low"...
Do moich ulubionych należą Dogma [yhm, chyba widać], Disposable Teens, This Is The New Shit i My Monkey [ta ostatnia jest zaje****a w taki chory sposób *,*].
O Mansonie, jako o artyście nie będę się wypowiadać, może kiedy skończę Long Hard Road Out Of Hell, w oryginalnej wersji językowej, więc chwile to potrwa ;f].


Wyślij prywatną wiadomość
~Black Rose F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 12-10-2009 17:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 111
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 06.09.09
Medale:
Brak

Świetny zespół, słucham już od jakiegoś czasu.
Bardzo chciałabym pojechać na koncert. Do Warszawy mam tylko 100 km, ale ciężko namówić moich rodziców. "Nie pojedziesz na tego idiotę" i na tym się kończy -.- Poza tym słyszałam, że bilety już wyprzedane.
Ostatnio mam fazę na Arma-Goddamn-Mother-Fuckin'-Geddon, Sweet Dreams, Antichrist Superstar, This Is The New Shit i Eat Me, Drink Me.
Zamierzam też przeczytać książkę o MM.

Strasznie żałuję, że nie będę mogła zjawić się w stolicy i mam nadzieję (tak, nadzieja matką głupich, ale matka kocha swe dzieci xD), że będzie jeszcze okazja.
Edytowane przez Black Rose dnia 12-10-2009 17:25
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 12-10-2009 21:41
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Samej muzyki Mansoona zaczęłam słuchać stosunkowo niedawno i muszę przyznać,że tylko niektóre kawałki mi się podobają, innych nie da się w moim przypadku nawet słuchać. Do tych pozytywnych należą: Heart-Shaped Glasses, Sweet Dreams, Personal Jesus i The Beautiful People. Co do samego piosenkarza, jego wizerunek nie robi na mnie większego wrażenia, szczerze to jest mi zupełnie obojętny.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT