Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 200
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Voldemort i Bellatrix ?
Drukuj temat · Voldemort i Bellatrix ?
^N F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2012 17:36
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Czy to nie jest wystarczający dowód?

Niet. Poproszę więcej. Zacytowałaś moment, w którym Voldemort jest wściekły, że ginie jego najwierniejsza zwolenniczka. I nic więcej. Zero jakichkolwiek emocji Voldemorta, wyrażających żal i smutek, po śmierci Bellatrix. Jedynie wściekłość. A to jest różnica. Nie mówiąc już, o tym, że nie ma nic wspomniane, o tym, żeby Voldemort żałował, że jego miłość zginęła.
A tak btw, to Voldziu był wściekły, bo szansa na zawładnięcie światem czarodziejów, zmalała, gdyż Bella była silną i potężną czarownicą, zapewne przydatną.

Osobiście uważam, że Bella czuła coś do Voldzia. Uwielbiała go, była jego, jak to ktoś ładnie na górze określił, psychofanka, a tym samym kochała Voldemorta. Na pewno nie była to taka miłość, żeby się żenić i zakładać szczęśliwą rodzinkę. Raczej było to uczucie uwielbienia, to jego mocy, władzy, potęgi i umysłu.
Edytowane przez N dnia 07-01-2012 17:39
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 19-01-2012 14:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Niestety, Voldemort nigdy nie doświadczył prawdziwej miłości, więc nie potrafił jej okazywać, a lód w jego sercu nie potrafił stopnieć. Myślę, iż Bellatrix może i próbowała go kochać, lecz Voldemort odebrał to jako zły znak z jej strony. Niestety, tylko dowartościowywał ją tym, że był dummy ze śmierciożerczyni. Po prostu podziw i zachwyt (chodzi o zabijanie).
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~Pomylunaa F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 22-01-2012 02:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 0
Postów: 103
Data rejestracji: 01.11.11
Medale:
Brak

to chyba było tak , że Voldemort nie miał uczuć, a Bella miała męża Język
__________________
" Nie żałuj umarłych, Harry, żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości "


i43.tinypic.com/fx6poy.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~onlyHorcrux F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 15-04-2012 19:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4642
Ostrzeżeń: 2
Postów: 397
Data rejestracji: 22.02.12
Medale:
Brak

Taak. Bella się w nim bujała, ale że Voldi był pozbawiony uczuć, to związek nie wypalił.
Wyślij prywatną wiadomość
~Helltrix13 F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 15-04-2012 21:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 3021838
Ostrzeżeń: 2
Postów: 104
Data rejestracji: 20.03.11
Medale:
Brak

Aż ja się wypowiem.
Nigdzie nie napisano tego wprost, ale można było odnieść wrażenie (przynajmniej ja zawsze takie miałem), iż Bellatrix jest fanatycznie zakochana w Voldemorcie. W angielskiej wersji widać to o wiele lepiej, ze względu na ogromną wieloznaczność niektórych słówek, które przez swoje polskie odpowiedniki tracą na mocy. "[...]Bellatrix leaned towards Voldemort, for mere words could not demonstrate her longing for closeness." - Spotkanie w Dworze Malfoyów. Samo słówko "leaned" ma wiele znaczeń, które może wyrażać bardzo głębokie przywiązanie, ogromną fascynację, silne uczucie, potrzebę bliskości. "zwykłe słowa nie są w stanie wyrazić jej (i tu znowu wieloznaczny wyraz "longing" ) jej pragnienia/pożądania/tęsknoty (znowu kilka tłumaczeń "closeness" ) bliskości/intymności/wierności. Tłumacząc nie ma tak, że wybierzemy sobie kilka tych słówek, które nam pasują, oczywiście kontekst sytuacji jest niezmiernie ważny, jednak w takiej sytuacji trudno jednoznacznie stwierdzić, czy chodzi o zwykłe oddane. Ja bym się ku temu nie skłaniał, ze względu na dalsze fragmenty. Po pochwale Voldemorta: "Her face flooded with color; her eyes welled with tears of delight." Dla mnie to nie jest zwykła radość z pochwały, raczej z tego, że została zauważona, doceniona, w końcu to kobieta, a usłyszenie komplementu od obiektu jej pożądania, to szczyt marzeń.

Ona nigdy się go nie wyprała, to on nauczył ją Czarnej Magii. Myślicie, że przez to nie zbliżyła się do niego? To że on jej nie zauważał w ten sposób jakiego ona by oczekiwała, wcale jej nie przeszkadzał.
Piszecie o czystości krwi Voldemorta. A czy Śmierciożercy wiedzieli, że jest on czarodziejem półkrwi? Zdaje się, że nie wszyscy. W Ministerstwie Harry wyrzuca im, że ich Pan jest półkrwi, na co oni wydają się być bardzo zaskoczeni, a Bellatrix wręcz wściekła się. To akurat nie ma najmniejszego znaczenia.

Ta furia Czarnego Pana po jej śmierci też nie była taka zwyczajna. On chciał pomścić jej śmierć. Widział przecież wielu upadających popleczników, a tylko ten widok wywołał w nim tak niesamowitą furię i żądze zemsty. Tylko że dla niego, niezdolnego do miłości, była to jedynie złość wywołana utratą najwierniejszej sługi. Nic więcej.

Voldemort nie mógł kochać Bellatrix, jednak ona jego owszem. W każdym razie ubolewam nad tym, że nie mieli dziecka Smutny Cóż to by był za potomek. Wgl, szkoda, że Bella nie miała dzieci, no i szkoda, że zginęła... Smutny
Edytowane przez Helltrix13 dnia 15-04-2012 21:15
Wyślij prywatną wiadomość
~leda F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 16-04-2012 14:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 178
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 15.04.12
Medale:
Brak

Bellatriks i Voldemort? Ci dwoje może i mają podobne poglądy na świat czarodziejów i mugoli, ale wydaje mi się, że to złe połączenie. Owszem, Bella kochała Voldemorta, była mu oddana i wierna, ale Riddle nigdy nie poznał, co to miłość i właśnie dzięki temu poległ w walce z Harrym. Gdyby jego serce nie było aż tak zimne i obojętne, to kto wie... Ostatecznie małe przeszkody mogliby razem pokonać, np. unicestwienie Rudolfa. Ciekawe, czy Rowling gdzieś się wypowiedziała w tym temacie... Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Annee F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2012 15:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 984
Ostrzeżeń: 1
Postów: 235
Data rejestracji: 04.12.11
Medale:
Brak

Jak dla mnie lepiej jak Bellatrix nie byłaby z Voldziem Język
__________________
Albus Severus
Pochodzenie imion syna Harry'ego
- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem.


fs1.cyworld.vn/data2/2009/07/17/063/1247818263943244_file.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Ms_Kane F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2012 17:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

Według mnie to Bella zakochała się nieszczęśliwie. Voldek jej nie kochał ,a ona jego tak .
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2012 15:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

hmmm..... oni to wybuchowa mieszanka ale nic by z tego nie wyszło jak sądzę
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~krukonginn F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2012 15:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 77
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 14.07.12
Medale:
Brak

Też mi się wydaje, że była w nim zakochana , a on nikogo nie kochał , nie miał uczuć i nie chciał mieć . Ale też mogło być tak, że nie była w nim zakochana tylko chciała być niego jak najbliżej bo wiedziała, że będzie miał władzę.

__________________
"We śnie człowiek znajduje się we własnym świecie. Czasem pływa w głębokim oceanie, a czasem robi pierwszy krok w chmurach"~ Albus P. W. B. Dumbledore.
Wyślij prywatną wiadomość
~Victim F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2012 16:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

Bellatriks go nie kochała - jak już, to po prostu nie widziała poza nim świata. A Voldemort nigdy nie potrafił kochać! Raczej nic by z tego nie było
Wyślij prywatną wiadomość
~Natalia Tena F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2012 18:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2599
Ostrzeżeń: 0
Postów: 743
Data rejestracji: 16.07.12
Medale:
Brak

po pierwsze Voldemort nie mógł kochać, nie potrafił, gdyż został poczęty pod wpływem eliksiru miłosnego ( który Meropa podawała Tmowi Riddle). Oczko
po drugie, Voldemort był półkrwi, co też ukrywał przed Śmierciożercami, a Bellatrix jak najbardziej czystej. Rodziny czarodziejskie, takie jak Blackowie, Malfoyowie, Lestrangowie akceptowali tylko małżeństwa między "czystokrwistymi" czarodziejami
ale mimo wszystko, Bellatrix miała męża Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Riddle Of Death F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2012 19:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 338
Ostrzeżeń: 0
Postów: 78
Data rejestracji: 12.07.12
Medale:
Brak

Tak, oni mogli być razem. Bella pomimo że miała męża, największym uczuciem i chyba właściwie jedynym darzyła Czarnego Pana. Ze strony Bellatrix było wszystko: bezgraniczne uwielbienie, pożądanie, zachwyt, namiętność, wierność. Tylko uczucia Voldemorta zabrakło. Myślę, że on jej nie kochał. Z pewnością była mu bliska, szanował ją i podziwał bo była jego najwierniejszą zwolenniczką, próbowała go odnaleźć, cierpiała prawie tak jak on, gdy siedziała w Azkabanie. Był pod wrażeniem jej niebagatelnych umiejętności czarodziejskich, lecz nie widział w niej nikogo więcej, niż swojej sługi. Wprawdzie ze wszystkich śmierciożerców najbardziej zależało mu właśnie na niej, lecz uczucie, które do niej żywił na pewno nie można nazwać miłością.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kerras F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2012 22:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 130
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 16.07.12
Medale:
Brak

Nie wydaje mi się, żeby mogła zaistnieć pomiędzy nimi miłość.
Primo: Voldemort nigdy nikogo nie kochał, właściwie on tak naprawdę nie wiedział co to jest miłość, sądził, że to oznaka słabości.
Secundo: Bella go nie kochała w ten sposób, owszem Czarny Pan był dla niej wzorem, niedoścignionym autorytetem, szanowała go i była mu wierna, później przekształciło się to w fanatyczną lojalność, co znacznie uniemożliwiało mozliwość związku.
Tertio: Voldemort uważał, że nikt nie jest na tyle dobry, aby mógł być jego towarzyszem.
__________________
Kerr
Wyślij prywatną wiadomość
~panti00 F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2012 09:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 344
Ostrzeżeń: 1
Postów: 212
Data rejestracji: 29.06.12
Medale:
Brak

Oczywiście, że by do siebie pasowali. To by było coś. Poza tym Bella, na pewno była w nim zakochana, a Voldemort zapewne darzył ją większym uczuciem niż innych śmierciożerców. W końcu "krzyknął z rozpaczą" gdy ona zginęła.
__________________
Sprytu Ślizgonów
Szczerości Puchonów
Wiedzy Krukonów
Ucz nas Gryffindorze!




"Nie żałujmy tych, którzy umarli, Harry. Żałujmy żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości" ~by Albus Dumbledore


Pozdrawiam Cię drogi Gościu !!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Serpensoria F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2013 21:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 216
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 13.02.13
Medale:
Brak

może pasowaliby do siebie, ale zacznijmy od tego, że Voldemort nie potrafił kochać... to po pierwsze. a po drugie.. wiadomo, że Bella była w nim szaleńczo zakochana, ale nawet gdyby, to nasz wspaniały pan Zagadka był przecież półkrwi i jej rodzina nie zaakceptowałaby tego.. bo liczy się oczywiście tylko czysta krew. ;/
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2013 21:48
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Wydaje mi się, że Bellatriks nie tyle co kochała Czarnego Pana, ale była nim szalenie zachwycona ; przesiąknięta do szpiku niezdrowym fanatyzmem.

Nie wiem czy Czarny Pan jakoś szczególnie ją "wyróżnił" - to ona sama za taką się uważała ; gdyby okazało się, że jest posiadaczką Czarnej Różdżki, to nie mam wątpliwości, że podzieliłaby los Severusa ( przy okazji, to moim zdaniem Czarny Pan właśnie w nim widział najwierniejszego sługę ; nie karał go wszakże, a Belli kilka razy nie źle się oberwało )
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona 338 F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2013 22:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 142
Ostrzeżeń: 0
Postów: 81
Data rejestracji: 07.02.13
Medale:
Brak

Pasowaliby do siebie, jednak przez to, że Voldemort jest niezdolny do miłości i uczuć nie mogą być razem.
Wyślij prywatną wiadomość
~verbena92 F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2013 00:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 402
Ostrzeżeń: 0
Postów: 190
Data rejestracji: 30.09.12
Medale:
Brak

Przecież nigdzie nie było napisane żeby co kolwiek było w tym kierunku by byli parą.
Pasowali by do siebie owszem ale.... nie no jakieś mieszane uczucia mam co do tego.
DOBRY TEMAT WĄTKU Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~MagicBella F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2013 11:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 158
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 26.11.12
Medale:
Brak

Ja zawsze podejrzewałam Belle o to że była zakochana w Czarnym Panie i gdyby nie jej mąż widziałabym ich razem, pasowali do siebie.
__________________
24.media.tumblr.com/8386f7c9f0aef5fd97837c629d557e46/tumblr_mj1x4u8Akv1s5t0y3o1_500.gif


Pozdrawiam wszystkich którzy mnie pozdrawiają chociaż nie wiem dlaczego xD



hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT