Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 117
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Harry Potter
Hogsmeade_pl F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2008 00:04
Super Administrator

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 198
Data rejestracji: 31.07.08
Medale:
Brak

Główny bohater książki, którego osoba tak wiele zmieniła w świecie czarodziejów. Znany już od najmłodszych lat życia, kiedy to został Chłopcem, Który Przeżył, dzieckiem dzięki któremu zniknął Voldemort i jedyną istotą, która przeżyła uderzenie klątwą Avada Kedavra. W późniejszych latach jedni traktowali go jak Wybrańca, który miał więcej szczęścia niż rozumu, inni pokładali w nim wszystkie nadzieje związane z "uwolnieniem" świata od Voldemorta.
A co Wy sądzicie o tytułowym bohaterze?
http://hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 01:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Hm... ogólnie to całkiem fajna postać, miły, przyjacielski.. Szczeże, to ja mu współczuję takiego życia, bez rodziny, a jak już z rodziną, to taką, która go nie cierpi... Współczuję mu, ale i jednocześnie zazdroszczę - miał wielu przyjaciół, to co tylko chciał, cały Zakon po swojej stronie i wiele, wiele innych.
Wyślij prywatną wiadomość
~ladybird F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 02:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 521
Ostrzeżeń: 3
Postów: 331
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Fajna postać. Dobry materiał na przyjaciela: przyjacielski, zabawny, miły. Miał strasznie trudne życie. Ale jakoś sobie radził. Po trochu to mu zazdroszczę.
Wyślij prywatną wiadomość
~antybratek F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 19:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 699
Ostrzeżeń: 1
Postów: 260
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jest niezłą postacią, wielkim bohaterem, ale nie jednym z moich ulubionych. Po prostu czasem mnie zanudza. Naprawdę mało takich czarodziejów jak on.
__________________
Dawny charpak1

"I solemnly sware I am up to no good."

"Mr Moony presents his conpliments to Professor Snape, and begs him to keep his abnormally large nose out of other people's buissness."

"Mischief managed."
Wyślij prywatną wiadomość
~BellatrixLestrange F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 20:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1269
Ostrzeżeń: 2
Postów: 375
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Fajny gośc ;] Kurczę, chciałabym byc taka odwazna jak on. Zawsze mu się upiecze, zawsze pakuje sie we wszystkie tarapaty, z których jednak znakomicie się wyplątuje x)
paulaaa131.flog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Grom Hellscream F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 22:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 73
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Fajna postać, ale... przejaskrawiona. Wszyscy uznają go za nie wiadomo kogo, bo jako jedyny przeżył uderzenie klątwą. Miał 'fuksa' i tyle... bardziej liczył na szczęście a nie na rozum...
Wyślij prywatną wiadomość
~Madame_Uszka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 00:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 146
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nie przepadam za nim.
Głownie dlatego, że jest przedstawiany w świetle świętego bohatera. Czasami bez potrzeby wydziera sie na swoich kumpli i jest przekonany, że zawsze ma racje...
Tak poza tym nie wyróżnia się niczym ciekawym, po prostu nie przypadł mi do gustu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_Lily_tusia F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 15:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 431
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Zgadzam się z Irreplaceable_ . Lecz uważam, że on głównie miał szczęście. Nie był wcale najbardziej inteligentny z ich trójki. Bo była to Hermiona i ona przede wszystkim wykonywała zadania na logikę i inteligencje.
__________________
hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorm.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny1995 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 15:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 88
Ostrzeżeń: 0
Postów: 42
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Harry jest w porządku. Co prawda często wysłuzy sie kimś innym, ale jest odważny i...wyjątkowy. Sam też potrafi walczyc! Jest takze uczuciowy i przyjazny Oczko
__________________
' Bo nie Każdy
o Tym wie
Że można Żyć
tak Jak sie Chce xD^^'
Wyślij prywatną wiadomość
~Malarate F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 03:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 252
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Jak dla mnie to on jest spoko, jednak chyba jest postacią 'zbyt doskonałą' jeśli wiecie co mam na myśli.
__________________
"
-Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)
-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

"
Wyślij prywatną wiadomość
~E-Vaire F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 12:53
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 80
Ostrzeżeń: 2
Postów: 39
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jaki wspaniały temat! Pozwólcie mi ponarzekać na tego idiotę!

Harry Potter! Ekhm, tak delikatnie mówiąc: Głupi, po prostu tępy, nic nie rozumie i nie wierzę w jego inteligencję, gdyby mu obliczyć IQ to wyszłoby niewiele ponad 50, jak coś. Jest strasznie irytujący, jego zachowanie jest żałosne. Wkurza się o byle co, nienawidzi Snape'a, a mógłby to naprawić, tylko wrzeszczy, że 'Nie jest Jamesem' i inne takie bzdurki zamiast pokazać Severusowi, że jest inny. Chociaż nie jest, tak swoją drogą. Leci na ratunek biedronce zaklinowanej w drzewi i na dodatek coś mu sie tam stanie. Ale mu się tez upiecze. Szkoda, że Severusowi nie udało się go wywalić z Hogwartu, przecież to kretyn, niesamowicie wkurzający kretyn. Nie można przy nim powiedzieć, że jego rodzice nie byli święci bo porozwala wszystko w zasięgu wielu metrów, weź tu bądź obiektywny... Potter jest tragiczny. Zastanawiam się jak można w ogóle nie umieć się opanować? Jasne, ciotka twierdzi, że ojciec był darmozjadem i pił. No i co z tego? Nie piszę tego żeby potem świadczyło o mnie, zdenerwowałabym się, ale czy gdybym nawrzeszczała tak jak Potter to bym coś zmieniła? Chyba tylko to, że by mi się dostało. Chyba lepiej przemilczeć bo nie warto. Więc wniosek znowu - Potter jest głupi. I wkurza mnie wszystko w nim...
I nie wiem jak możecie go lubić.
__________________
Severus żyje. To oczywiste.
img353.imageshack.us/img353/8131/severussnapebydesigningtu5.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Malarate F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 14:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 252
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

heh widzę że szczerość to twoje drugie imię co Grafik? Uśmiech Faktycznie jest wiele spraw, które można by u niego przerobić jednak ostatecznie wiesz ... każdy nastolatek ma swoje problemy, swoje humory i myśli. Dlatego uważam, że z jednej strony jest nazbyt przesłodzony, a z drugiej strony jest W MIARĘ realistyczną postacią.
__________________
"
-Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)
-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

"
Wyślij prywatną wiadomość
~Rewolucja F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 18:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4576
Ostrzeżeń: 2
Postów: 772
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Hmm. Lubiłam Pottera :>
Harry był całkiem w porządku. Był wspaniałym przyjacielem, no i tym śmiesznym "Wybrańcem". Uważam, że był dobrym człowiekiem, choć miał swoje "za uszami". Nigdy nie ośmieliłabym się powiedzieć o nim złego słowa (głupi dupek), aczkolwiek niektóre jego zagrania doprowadzały mnie do palpitacji Oczko
__________________
już nie noszę sukienek,
nie śpiewam ładnych piosenek
i chociaż jestem dziewczyną,
z chłopakami piję wino!
hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Martucha F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 18:11
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 799
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak


Pamiętam, jak odpowiadałam na taki temat na tamtym Hogs. Byłam mocno za to stępiona, ale cóż, zdania nie zmieniłam i już nie zmienię.

Harry Potter to jedyna osoba w tej serii, której... szczerze nienawidziłam. Śmiesznie to brzmi, biorąc pod uwagę fakt, że całe 7 tomów mówiło o nim.

Całe zło tego świata wylało się na nim, och, jakie to straszne! Ale Harry P. zawsze wyjdzie z opresji cały, zdrowy, przeciwnik będzie pokonany i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie...

Postać Harry'ego jest straszna. Nikt go nie rozumiał, on sam wiedział zawsze najlepiej...

Zgadzam się z eVaire.

Szkoda, że nie zginął. : ]
Wyślij prywatną wiadomość
~Szlafrok F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 18:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 255
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

E-Vaire napisał/a:
I nie wiem jak możecie go lubić.


Jak to 'jak'? Przecież masy potrzebują bohaterów walczących ze złem w każdej postaci, odważnych, dobrodusznych i świecących swoim heroizmem rycerzy w lśniących zbrojach (czyli de facto błyszczących od ubranka).
__________________
Wybór jest iluzją stworzoną przez tych, którzy posiadają władzę, dla tych, którzy jej nie mają
Gram.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Anette F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2008 01:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 169
Ostrzeżeń: 0
Postów: 87
Data rejestracji: 31.08.08
Medale:
Brak

Harry...od początku go lubiłam...bez rodziców...odrzucony przez jedyną rodzinę. Dopiero w Hogwarcie został kimś więcej, zaznał tam przyjaźni, radości a nawet miłości. Już przed jego narodzinami na jego barkach spoczęła wielka odpowiedzialność...zgładzenia Lorda Voldemorta. Jednak nawet przeciwności losu nie zniechęciły go do walki z Czarnym Panem, poradził sobie nawet w najtrudniejszych okresach w jego życiu...Gdy cała szkoła nie wierzyła w powrót Lorda Voldemorta dzielnie znosił obelgi ze strony innych uczniów. Nie poddał się i nie wyparł postawionego przed nim zadania, walczył do końca. Przez innych uważany za Chłopca Który Przeżył, dla innych zwykły czarodziej który przez przypadek pokonał Czarnego Pana. To całe życie Harry'ego, pasmo nieszczęść, lubię go chociaż czasami wkurzał mnie przez te swoje chore ambicje...To właśnie co uważam o Harrym Potterze
Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2008 19:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Uważam, że jest w porządku. Miły, sympatyczny, skromny... i takie tam. Według mnie w swoim trudnym życiu miał rozum oraz szczęście i dlatego udało mu się to wszystko przeżyć i zakończyć.
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Alex F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 06-09-2008 12:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 70
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 06.09.08
Medale:
Brak

Ja tam lubię Pottera. Myślę, że on nigdy by nie chciał być w centrum uwagi wszystkich czarodziejów, bo jest skromny, ale sam Voldemort naznaczył go na równego sobie i po tym jak przeżył klątwę Avada Kedavra czarodzieje zaczęli w nim pokładać swoje nadzieje. Harry był zwyczajnym czarodziejem i przeciętnych umiejętnościach. Dużo w swoich spotkaniach z Voldemortem zawdzięcza szczęściu. Niektóre z jego zachowań są dla mnie bardzo denerwujące. W końcu przez niego zginął Syriusz...Ogólnie rzecz biorąc ja lubię głównego bohateraUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~DominiKa812 F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 08-09-2008 17:44
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 286
Ostrzeżeń: 4
Postów: 180
Data rejestracji: 07.09.08
Medale:
Brak

Dla mnie to jest super postać ... Harry nie miał łatwego życia, ale ja uważam, że to bardzo dobra postać... Miły zawsze nie był bo to jest wiadome jeśli ktoś ma takie problemy to nie zawsze jest mu do śmiechu ...Uśmiech Ale często miał dobry chumor i to sie liczy xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic Dream F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 08-09-2008 17:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2207
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,062
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Nie lubię Pottera, nie lubię Pottera, nie lubię Pottera... Może to dlatego, że jestem Ślizgonką, może to dlatego, że Potter nienawidził Draco, może to dlatego, że Harry to dziwny typek mający obsesję na punkcie ratowania ludzi. A może nie lubię go zarówno za to pierwsze, za to drugie jak i za trzecie. Mogę go znieść jedynie w ŚPW (tam go nawet polubiłam) - ale jakże niekanoniczny jest tam Bliznowaty! Do kanonu mu daleko, i dobrze, bo ja Pottera w kanonie nie cierpię.

THE END
__________________
Skomentujesz?


magiczny dżem... dżemi i drzemie
bo w nim moce... dżemią i drzemią
bo to jest ten... dżemik i drzemiak
i gdzieś pod kocem... dżemi i drzemie


Suszak, 15 III 2009, godzina 15:42:07
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT