Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 316
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction
»»» [NZ] Utrata rodziców
Drukuj temat · [NZ] Utrata rodziców
!Delirantka F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 02-09-2008 22:28
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Dzień dobryyy.
Przyszłam zobaczyć, co słychać w temacie mojego ulubionego tforu. (Noo, prawie ulubionego. Na pierwszym miejscu bezapelacyjnie pozostaje 'Zaskoczenie' z poprzedniego Hogs.)
A czy ja Was prosiłem o komentarze?

Taki już los dzieł wrzucanych na forum - chcesz, czy nie, ale są komentowane i to w sposób, na który nie masz żadnego wpływu. Bo po to jest forum i skoro coś tu publikujesz, to powinieneś zdawać sobie sprawę z konsekwencji - o komentowanie wcale nie musisz nas prosić, nie możesz też nam go zakazać. Sam się na to zgadzasz, publikując swoje dzieuo na forum.
Tylko o zdanie czy Wam się podoba czy nie, i jaki jest tego powód, a nie że cytujecie moje "zdanie".

Nie Twoje zdanie, a Twoje słowa, jeśli już. A poza tym, komentowanie w ten sposób, to tylko dla Ciebie lepiej, bo konkretnie pokazujemy Ci, co napisałeś źle. Chciałbyś ogólników? Uwierz mi, że nie.
Wiecie co?

Skąd mamy wiedzieć?
Na kolonii napisałem to raz, a porządnie i każdy chwalił moje dzieło.

Historia, historią, mi najbardziej przeszkadza wykonanie. Tak, czy inaczej, tutaj napisałeś bardzo 'nieporządnie'.
A po za tym nie skończyłem pisać (...) a to nie oznacza żeby od razu komentować.

Jakbyś był tak ynteligętny i zerknął chociażby na parę innych ff, zauważyłbyś, że oceniane są rozdziały - każda notka.
(a skończę pomimo Waszych sprzeciwieństw wszelakiego rodzaju).

Ja się nie sprzeciwiam, ja się cieszę, łiii. ;d
Jest napisane "Ciąg Dalszy Nastąpi" (na końcu) a Wy już oceniacie.

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.
Amen.

__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac
Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 02-09-2008 22:30
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

O rany... Z takim podejściem do krytyki, to ty chłopie daleko nie zajdziesz. W dodatku jest to uzasadniona krytyka. Gdyby ktoś ci pisał: 'Nie podobało mi się. Bo tak', to rozumiałabym twoje oburzenie, ale gdy ktoś wytyka ci błędy, które niezaprzeczalnie są, to jakoś nie mogę go pojąć. Krytyka ma ci służyć po to, żebyś się doskonalił, żebyś nie popełniał dalej błędów, a nie po to, żeby ci zrobić na złość.
A poza tym zaprzeczasz chłopie samemu sobie. Patrz:

A czy ja Was prosiłem o komentarze? Tylko o zdanie czy Wam się podoba czy nie, i jaki jest tego powód

A czym według ciebie jest komentarz? Bo ja myślałam, że właśnie wyrażeniem swojego zdania... No ale może ja zacofana jestem i się nie znam. ;d

Na kolonii napisałem to raz, a porządnie i każdy chwalił moje dzieło.

A który znajomy prosto w oczy ci powie, że twoje opowiadanie jest beznadziejne? Ja sama wolę poddać się opinii kogoś obcego, bo wtedy mam pewność, że jest ona szczera. Moi znajomi na pewno nie zjechaliby mojej pracy, choćby była nie wiadomo jak beznadziejna. Z sympatii po prostu. ;P

a to nie oznacza żeby od razu komentować. Jest napisane "Ciąg Dalszy Nastąpi" (na końcu) a Wy już oceniacie.

No to wklej od razu całe opowiadanie, a nie po kawałku, to wtedy ktoś ci całość oceni. Ale jeśli wklejasz częściowo, to automatycznie zgadzasz się na to, żeby to komentowano. Tak to działa. ;P

Carielle weź ty mnie nie obrażaj, bo to ja wymyśliłem to FF, a Ty jakieś wymyśliłaś? Skoro jeśli wymyśliłaś to daj linka przez Prywatną Wiadomość.

Dżizas, Ghoust, a nie pomyślałeś, że Carielle może nie lubić pisać, albo po prostu nie mieć do tego talentu i zdawać sobie z tego sprawę? (Carielle: nie mówię oczywiście, że tak jest. Mówię czysto teoretycznie. ;]) Ghoust, samo wymyślenie to nie jest już sukces. Trzeba to jeszcze ładnie, składnie i ciekawie spisać.

Ale jeżeli chcesz dążyć do napisania świetnego ff, to pisz dalej i nie zrażaj się opiniami innych. (...) A krytyką zbytnio się nie przejmuj.

*Straciła wiarę w drugiego człowieka*
No przepraszam, al_iraqia, ale ty właśnie zasugerowałaś, żeby Ghoust wypiął się na krytykę i pisał tak, jak chce. A to błąd. Krytyka jest potrzebna. Sama bardzo sobie ją cenię i, jeśli tylko jest uzasadniona, stosuję się do niej.

W końcu naprawdę poważnie wątpię, czy ktokolwiek z hogs odrazu pisał świetne ff.

Nie, nie każdy pisał od razu świetnie. Wręcz przeciwnie, większości z początku nie wychodziło. Ale w końcu udało im się osiągnąć taki czy inny poziom. Dlaczego? Bo nie mieli krytyki gdzieś.

Ghoust, muszę ci powiedzieć, że skoro większości osób nie podoba się to samo, to coś w tym musi być. I jest. A wytykają ci to po to, żeby ci pomóc, a nie żeby dokuczyć. ;d
No i trochę samokrytyki. Zachowujesz się trochę jak rozkapryszony dzieciak, który jest święcie przekonany, że wszystko, co robi, jest świetne i idealne, nawet jeśli wszyscy dookoła twierdzą, że wcale tak nie jest. ;P Przyjmij do wiadomości, że czasem to inni mają rację.

Tyle.
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~Aranoisiv F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2008 22:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Postów: 819
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Błędów zatrzęsienie. Utopić się można.

Rozumiem, że to ff i można zmieniać wydarzenia z książki (sama to komuś niedawno tłumaczyłam), ale jest jakaś granica, nie?

Ale swoim zwyczajem czekam na kolejną część, bo nawet jeśli nie będzie lepsze, to się trochę pośmieję.

Aha. Po to dodajesz ff na forum, żeby zostało skomentowane. I to po KAŻDEJ części, a nie na zakończenie.
__________________
Allons-y!

Edytowane przez Aranoisiv dnia 15-10-2009 19:31
Wyślij prywatną wiadomość
~Ice Lady F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 19:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 110
Ostrzeżeń: 3
Postów: 194
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

Ghoust napisał/a:
Na kolonii napisałem to raz, a porządnie i każdy chwalił moje dzieło..

No wiesz, ja też pisałam na obozie, każdy mówił, że bosko, mam talent, itd. Na bloga wkleiłam-to samo. Dopiero, jak tutaj to dałam, to Peepsyble i Fantazja tak mnie zjechały, że zaczęłam dostrzegać swoje błędy. Teraz szukam bety, może zacznę lepiej pisać.
__________________
Szara codzienność, bez Twego słowa.
Chyba nie jestem na to gotowa...
Zasłaniam oczy, by łzy nie kapały,
Wiążę bandażem supełek mały.
Popatrz na dłonie, Tyś ich natchnieniem,
To ich problemem, ich niespełnieniem...
Kochałam Cię szczerze! Ty coś mi dał?
Byłeś mi obcy, wciąż tylko brał.
Bez tożsamości biegnę tą drogą.
Nazwali ja życiem, powinni trwogą.
Anioł zagłady to imię moje.
Umieram zawsze... Zawsze za dwoje.
Już taki mój los, przykro to stwierdzić...
Trzeba mnie będzie szybko uśmiercić...

Edytowane przez Cee dnia 24-01-2009 13:12
www.Dolores-life.bloog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Harry Potter 9 F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 20:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 208
Ostrzeżeń: 0
Postów: 45
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Ghoust, jeśli mam być szczery, nie podobało mi się Fan Fiction. Jeśli to miało być dramatyczne - mnie tylko rozśmieszyło. W wielu miejscach poprzekręcałeś fabułę książki, mimo iż to jest FF, do tego nie jestem zbyt tolerancyjny. Masz dziwny, "dziecięcy" styl. Urządziłeś jakiś Hogwart Junior dla dwulatków, oraz Jamesa Nieuka i Lorda Łagodnego - Potter powinien rozpoznać Voldemorta, a Tom Riddle z pewnością nie był by tak wyrozumiały i łagodny.
Teraz ty- powiedział łagodnie Voldemort- będziesz musiał umrzeć.

Oglądałeś jakiś thriller, horror, lub coś takiego czytałeś?
Uwierz mi - seryjni czy nie, ale mordercy nigdy nie mają łagodnego tonu głosu, kiedy zwracają się do ofiary. Tym bardziej, jeśli chcą ją zabić! Wyobraź sobie taką sytuację na żywo. Parodyjne. Prawda?


A czy ja Was prosiłem o komentarze? Tylko o zdanie czy Wam się podoba czy nie, i jaki jest tego powód, a nie że cytujecie moje "zdanie". Wiecie co? Na kolonii napisałem to raz, a porządnie i każdy chwalił moje dzieło. A po za tym nie skończyłem pisać (a skończę pomimo Waszych sprzeciwieństw wszelakiego rodzaju). a to nie oznacza żeby od razu komentować. Jest napisane "Ciąg Dalszy Nastąpi" (na końcu) a Wy już oceniacie.

Ghoust, jesteś podenerwowany nieprzychylnymi opiniami, ale nie przekraczaj granicy.
Złote zasady:
1. Jeśli nie chcesz, żeby ktoś komentował Ci Ficka, nie umieszczaj go tu.
2. Jeśli koniecznie chcesz go tu umieścić, a komentarzy sobie nie życzysz, zrób sobie ankietę i poproś admina, żeby Ci ten temat zamknął.
3. Wyrażanie opinii podoba mi się/ nie podoba mi się w skrócie to także KOMENTOWANIE, a z Twojej wypowiedzi wyciągam zupełnie inny wniosek.
Co do 'każdy chwalił moje dzieło'.
Tu wywołałeś moje oburzenie. Każdy chwalił, więc my też musimy, albo lepiej nic nie pisać. Nie chcę podważać szczerości Twojej wypowiedzi, ale takie mam odczucia. I myślisz że to jest fair zamieszczać tutaj coś takiego albo myśleć, iż poprawi to naszą opinię? Nie sądzę. I choćby cały świat zachwalał Twoje dzieło, ja nie będę do tego skory. Bo tak jest i już.

Oczywiście, takie są moje wrażenia po części pierwszej.
Liczę, że Twoja druga część będzie lepsza. Mimo komentów pozostałych nie chcę Cię zniechęcić tym komentem i zachęcam, żebyś umieścił tu kolejną/kolejne części, proszę bardzo. Wtedy prawdopodobnie ocenię to inaczej, może lepiej? Pamiętaj, że jestem Twoim kumplem i to tylko FF.
__________________
Od chytrości Ślizgonów,
Kujonstwa Krukonów,
Niechęci do walki Puchonów
Chroń nas Gryffindorze!


Pokaż na co cię stać,
Ale nie jeden raz.
Słuchaj słuchaj jaj jaj
Piękne słowa
Mówią wszystko
Lecz nie zmienią nic
Nie zmienią nic
Nie zmienią nic...


To nadal ja - Wasz Harry Potter 9!

hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

www.hogsmeade.pl/...ead_id=679
Lookniesz? Przyjmij do wiadomości, że linki nie gryzą...

Edytowane przez Cee dnia 24-01-2009 13:14
www.pilkarz.ad2.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Malaga F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 20:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1432
Ostrzeżeń: 1
Postów: 332
Data rejestracji: 14.10.08
Medale:
Medal

Hmm. O buchaniu krwiowym, herbatkowo-ciasteczkowym powitaniu i kompletnym pomieszaniu Kanonu, wytworu wyobraźni i parodii nie napiszę nic, bo mnie wszyscy wyręczyli. Powiem tylko tyle: ja zaczynałam podobnie (no, dobra, może nie było aż tak źle - dało się przełknąć), ale w końcu walnęłam się w głowę i zanim coś opublikowałam, odczekałam trochę i przeczytałam to wszystko po upływie x tygodni. Wtedy patrzyłam na to bardziej obiektywnie. Teraz już nie muszę, bo szybciej zauważam, jak piszę pierdoły, ale to kwestia wprawy. Życzę powodzenia.
__________________
Suhak Nieczysty Absolutnie
zaraz dżemkę sobie utnie
i będzie kląskać z supermocą
jak to inne suhaki mogą i chcą.


- Medżik Dżemik, 15 III 2009 godzina 15Kotecek4:28


Hm, jakby ktoś był zainteresowany nowym forum dla początkujących pisarzy lub poetów, to zapraszam na PW. Może Mirriel to to nie jest, ale napewno coś dobrego z tego wyjdzie ;P Także - pisarze, do piór (klawiatur)! I po adresik na PW.

Edytowane przez Cee dnia 24-01-2009 13:15
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 21:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

A więc błędy... Było ich dużo, ale nie będę wymieniać bo moi poprzednicy już to zrobili, pewnie nawet i lepiej ode mnie. Ale co do samej treści... jest bezsensu, a poza tym jest to przecież historia napisana w książce tylko trochę pozmieniana... Ale powiem ci, że nawet udało ci się mnie rozśmieszyć. Nie wiem, czy to miałeś na celu, ale ta "buchająca krew" i w ogóle cała ta scena była wręcz śmieszna xD No dobra, ale to tylko moje odczucia, jak mniemam.
A co do tego, czemu wszyscy wytykają ci błędy: wstawiając to na forum, powinieneś wiedzieć, że tak będzie. No chyba, że miałbyś jakieś wspaniałe FF, ale wybacz - to wspaniałe nie jest. Bo po co miałbyś to tu wstawić jak nie po to, a by inni ocenili twoja pracę? No chyba, że nabijanie punktów ;p
__________________
Everything dies

Edytowane przez Cee dnia 24-01-2009 13:15
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 21:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

Nigdy nie wytykam błędów, jednak dla tego opowiadania zrobiłam wyjątek. Nie będę Ci wszystkich niedociągnięć wymieniać, wytknę Ci te, które mnie rozbawiły.

Harry miał dwa lata, a Ron i Hermiona mieli tyle samo lat co Harry.

ZszokowanyNieeŚmiech Harry miał dwa lata i chodził do Hogwartu? A to ciekawe...nawet bardzo!

James, tata Harry'ego rozwinął list i pogłaskał Hedwigę, po czym odleciała.
Tata Harry'ego przeczytał kawałek listu na głos:
-Uprzejmię informuję iż Harry James Potter został przyjęty do szkoły magii i czarodziejstwa.


Bez komentarza...

I zdanie które rozbawiło mnie najbardziej...

-Avada Kedavra!
Lily natychmiast upadła i z jej klatki piersiowej buchnęła krew.



Błagam, zlituj się! Powtórzę się, jednak...po Avadzie "krew nie bucha z klatki piersiowej"
!

Opowiadanie beznadziejne tak samo jak bohaterzy i "fabuła", opowiadanie było nielogiczne. Pisać bym mogła długo, jednak nie będę nabijać sobie punktów, ponieważ wszystko napisali już moi poprzednicy.

Edytowane przez mistake dnia 17-10-2008 21:44
Wyślij prywatną wiadomość
~Mishay F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 21:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 231
Ostrzeżeń: 1
Postów: 125
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Ugh... Sorry, ale to nie było nic dobrego. Jak widać, każdy ma inny gust, i co innego się różnym ludziom podoba. Na przykład mnie odstraszają te wszystkie powtórzenia (Harry - naliczyłam z 11 razy Cooo) i coś jeszcze było przy końcu z Voldziem. Po drugie, skoro zaklęcie Avady działa natychmiastowo (pomijając Chłopca, Który Przeżył, bo na niego nieposkutkowało), to dlaczego Lily była ledwo żywa, gdy już została zaatakowana owym zaklęciem? Powinna przecież już dawno (od tych kilku chwil) być sztywna, a w tej adaptacji jeszcze zipie.
Po trzecie, tembr głosu Lorda pozostawia wiele do życzenia (akcja, gdy mówił, że ich wszytskich powybija, bądź że James ma zginąć). Łagodnie? Niby czemu właśnie tak?
Moje rady na przyszłość Drogi Ghouście (czy jak tam sobie się odmieniasz):
1. Przeczytaj coś, zanim coś opublikujesz (nawet 10 razy), ponieważ pisząc, możesz nie_ogarniać tego, co napisałeś 13 wersów wcześniej, stąd te powtórzenia.
2. Jasne, można się oprzeć na ocenach najbliższych (lecz należy pamiętać, że często są subiektywne), ale nie_upieraj się, że to, co napiszesz koniecznie ma się podobać czytelnikom (bo inni byli zachwyceni). Jak widać, na Twoim przykładzie to nie popłaca. Każdy ma swój rozum i ocenić może samodzielnie.
Życzę powodzenia przy następnej części. Moje uwagi nie miały na celu pogrążenia Cię, lecz pomóc w przyszłym fickopisaniu (i nie tylko).
Z wyrazami szacunku
Mishay
__________________
"Draco dormiens nunquam titillandus"

Edytowane przez Cee dnia 24-01-2009 13:18
Wyślij prywatną wiadomość
~Feltonka F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2009 19:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 741
Ostrzeżeń: 3
Postów: 416
Data rejestracji: 09.01.09
Medale:
Brak

Sory, ale nawet Voldemort nie jest taki głupi, żeby mówić coś takiego!

-Kim pan jest?- zapytał James.
-Nie jestem pan tylko czarodziej!- krzyknął człowiek z kapturem.- Jestem Lord Voldemort.
-Miło mi panie, Voldemort- powiedział James.
-Nie wymawiaj mojego imienia!- krzyknął Voldemort.- Nie jesteś tego wart.


Jezuu... Tak mi się chciało śmiać gdy to przeczytałam!
- Nie jestem pan tylko czarodziej! - czyli czarodziej nie może być panem... Hmm... A może być panią? xD

Zabiłeś/aś mnie tym 'opowiadaniem' jest takie... Zabawne xD O rany czegoś takiego dennego to ja dawno nie czytałam xD

Czekam na następne rozdziały...
- Jak ktoś wymieni teraz moje imię to użyje Avada Kedawry! Nie jesteście warci mówić do mnie w taki sposób! xD
<hahaha> Rotfl
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
Wyślij prywatną wiadomość
~Princess of Dark F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 27-04-2009 20:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 264
Ostrzeżeń: 0
Postów: 129
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

No...nie wiedziałam, że po rzuceniu zaklęcia Avada Kedavra z ciała czarodzieja, czy człowieka "bucha krew"...
A jaki tu był prawidłowy język polski...xD
Dawno się tak nie uśmiałamOczko

__________________
Dr. House: Widzisz, wszyscy ze względu na laskę zakładają, że jestem pacjentem.
Dr. Wilson: Więc dlaczego nie zaczniesz nosić białego płaszcza jak reszta?
Dr. House: Nie chce żeby myśleli, że jestem lekarzem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 16-06-2009 16:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Delikatnie? Okej. W tym ff znalazłam tyle błędów, ... aż szkoda je wszystkie wymieniać. A Twoja wiedza na temat HP jest naprawdę mała. Nie będę wytykać które momenty nie zgadzają się, bo zrobili to moi poprzednicy. Rozumiem Twój Fan-Fiction, więc możesz zmienić conieco, lecz Ty posunąłeś się za daleko granicy conieco, zmieniłeś bardzo wiele. Ale wiem że musiało Ci to też sprawić trochę kłopotu (czyt. pisanie ff) i starałeś się. Ale niestety to nie wystarcza jeżeli chcemy aby nasze opowiadanie podobało się innym. Trzeba ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. A co do Twoich znajomych którym Twoje opowiadanie przypadło do gustu, czego nie można powiedzieć o użytkownikach Hogs. Też mam swoje ff o Lily, na blogu i wszycy je chwalą, lecz ja do tego tak poważnie nie podchodzę, gdyż wiem że lubią znajomi słodzić i chwalić nawet gdy coś im się nie podoba. Ale wiesz co? ;/ Denerwuje mnie postępowanie niektórych autorów ff, piszą że nie będą przerywać swojego dzieła i będą kontynuowali dalsze przeżycia swoich bohaterów. Lecz nie robią tego, tylko przerywają swoje ff i zostawiają je na pastwe losu, a na krytykę patrzą spode łba. Nie chciałam urazić Cię swoim komentarzem, lecz pragnęłam napisać co naprawdę myślę. Jeżeli poćwiczysz, to może coś z tego będzie, napisz kolejny rozdział. (;
Daje N. Pozdrawiam.
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.
Wyślij prywatną wiadomość
~darksev F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 16-06-2009 18:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2736
Ostrzeżeń: 1
Postów: 424
Data rejestracji: 07.06.09
Medale:
Brak

-Nie jestem pan tylko czarodziej!- krzyknął człowiek z kapturem.- Jestem Lord Voldemort.

Hahaha. Pan czarodziej.Tooth Ile Ty masz lat?o.O
Harry miał dwa lata, a Ron i Hermiona mieli tyle samo lat co Harry.

Rówieśnicy Jupi!
-Miło mi panie, Voldemort- powiedział James.

Też mi miło hahaha.

Powiem Ci szczerze, że mogłeś lepiej tego nie pisać.oO'. Bez ładu i składu. Okropny!
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 22-07-2009 17:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

Czuł się świetnie, ponieważ niedawno poznał dwójkę przyjaciół - Rona i Hermionę. Harry miał dwa lata, a Ron i Hermiona mieli tyle samo lat co Harry.


Mogłeś napisać że byli w jego wieku, byli jego rówieśnikami itp. Drugie zdanie jest idiotyczne.

James, tata Harry'ego rozwinął list i pogłaskał Hedwigę, po czym odleciała.


Hedwiga roznosząca listy z Hogwartu? Omg. Poza tym gdzie ona znów poleciała, w końcu to sowa Potterów, tak czy nie?

Tata Harry'ego przeczytał kawałek listu na głos:
-Uprzejmię informuję iż Harry James Potter został przyjęty do szkoły magii i czarodziejstwa.


W wieku dwóch lat? Ghoust, niedorzeczność goni niedorzeczność w Twoim opowiadaniu.

-Kim pan jest?- zapytał James.
-Nie jestem pan tylko czarodziej!- krzyknął człowiek z kapturem.- Jestem Lord Voldemort.
-Miło mi panie, Voldemort- powiedział James.


Po myślniku stawiaj spację. Poza tym, kolejne sprzeczności: James doskonale wiedziałby, kim jest Voldemort. Oprócz tego, co za różnica: pan czy czarodziej? O Voldemorcie można mówić i tak, i tak.

Voldemort szybko wtargnął się do mieszkania Potterów, i skierował swoją róźdżkę ku Lily.


On już był w mieszkaniu Potterów, po co miał drugi raz do niego wtargnąć?

Lily natychmiast upadła i z jej klatki piersiowej buchnęła krew.


Gratuluje znajomości książki... Po Avadzie nic takiego się nie dzieje.

-Teraz ty- powiedział łagodnie Voldemort- będziesz musiał umrzeć.


Przed chwilą krzyczał i złościł się, że jest czarodziejem a nie panem, a nagle przyjmuje łagodny ton? W dodatku prawdziwy morderca nie uprzedzałby ofiary o planowanym ataku, James mógł już uciekać, szukać różdżki itd.

-Tylko nie Harry, błagam!- krzyknęła Lily, ledwo żywa.


Hje hje... Ona już była NIE żywa!

Czarodziej nie posłuchał i zawołał:


Byłem w stu procentach pewny, że posłucha...

Powtórzył dwa razy zaklęcie Avada Kedavra i Voldemort opuścił dom państwa Potterów,


Już po jednym powinien zamienić się w coś w rodzaju ducha.

Voldemort ledwo żywy, opuścił dom Potterów.


Ty masz z tą ledwo żywością ^^

Ciąg Dalszy Nastąpi...


Już to widzę.

A czy ja Was prosiłem o komentarze? Tylko o zdanie czy Wam się podoba czy nie, i jaki jest tego powód, a nie że cytujecie moje "zdanie". Wiecie co? Na kolonii napisałem to raz, a porządnie i każdy chwalił moje dzieło. A poza tym nie skończyłem pisać (a skończę pomimo Waszych przeciwności wszelakiego rodzaju). A to nie oznacza, żeby od razu komentować. Jest napisane "Ciąg Dalszy Nastąpi" (na końcu), a Wy już oceniacie.


Nie prosiłeś, i co z tego? Temat otwarty. Wątpię, by na tej Twojej kolonii znalazłby się jeden odważny, co by to naprawdę przeczytał i przyznał, że jest okropne. Mówisz, że skończysz, pomimo naszych protestów (ciekawe jakich O.o), a ja tu niczego nie widzę. I co z tego, że pisze CDN? Nie widziałeś nigdy, jak wygląda dział Fan Fiction? Komentujemy każdą część. Swoją "wypowiedzią" pogrążyłeś się jeszcze bardziej.

Chyba nie muszę pisać jeszcze, co myślę o tym "Fan Ficku"? Dostajesz najgorszą ocenę.


Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 0% [Brak oceny]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 0% [Brak oceny]
Zadowalający Zadowalający 0% [Brak oceny]
Nędzny Nędzny 11% [1 głos]
Okropny Okropny 89% [8 głosów]
RIGHT