Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 145
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Patronus Voldemorta
Drukuj temat · Patronus Voldemorta
~Dementor666 F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 24-02-2012 09:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 77
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 03.02.12
Medale:
Brak

Moim zdaniem Voldemort umiał wyczarować patronusa lecz zapewne nigdy go nie użył.Bo po co?? Dementorzy byli mu posłuszni, a do porozumiewania się ze śmierciożercami używał mrocznego znaku. Bardzo możliwe jet, iż patronusem Tomma Riddla był wąż, a jego najszczęśliwszym wspomnieniem zabicie "chłopca, który przeżył" lecz zanim dowiedział się o przepowiedni, zanim miał zamiar zabić rodzinę Potterów, to podejrzewam że w tamtym okresie czasu jego najszczęśliwszym wspomnieniem było utworzenie horkruxów i osiągnięcie nieśmiertelności...
__________________
--------------------------/--/
-----------------------o/---/o
----------------------o/----/o
---------------------o/-----/o
---------------------|------/
----------------------||||||
----------------------||||||
----------------------||||||
----------------------||||||
----------------------||||||
----------------------||||||
----------------------||||||
----------------------||||||
----------------------||||||
----------------------||||||
----------------------||||||
----------------------||||||
----------------------||||||----------*
----------------------||||||--------*-*
----------------------||||||------*---*
----------------**---||||||----*-----*
----------------*-*--||||||-*------*
----------------*--*-||||||*------*
----------------*-----||||||------*
-----------------*----0000----*
------------------*---0000---*
------------------*---||||||--*
------------------*---0000-|*
-----------------*----0000/--*
----------------*-----||||||-----*
---------------*-----(-----)------*
--------------*-----------------O--*
-------------*--------*-*-*-----O--*
------------*-------*--------*----O--*
-----------*------*------------*------*
----------*------*--------------*----*
---------*------*----------------*--*
---------*-----*------------------*
----------*---*
-----------*-*
------------*
I love rock... Hell YEAH!
Wyślij prywatną wiadomość
~Gregman F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 24-02-2012 13:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 110
Data rejestracji: 02.12.11
Medale:
Brak

Ja też pomyślałem o wężu , tylko że na jednej stronie przeczytałem że jest on już patronusem Lucka Malfoya. A to nie podobne do JKR powtórzyć patronusa chyba że z jakąś różnicą (np. Umridge - kot , Mc Gonnagall - kor z obwódkami wokół oczu) . A poza tym w Lego Harry Potter Lata 5-7 , gdy gra się Lordem Voldemortem , nie można wyczarować patronusa, i pomyślałem o braku szczęśliwych wspomnień Voldka.
__________________
Jestem Gregman i jestem w Ravenclaw Uśmiech


hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,on.gif


A więc tak:

Moja różdżka to: Brzoza, głos wili, 10,5 cali, giętka
Dosiadam Zmiatacza
A moje ulubione zaklęcia to: ExPelliarmus, Levicorpus


Czarna Lista

Najgorszy Gryfon: Cornac McLaggen
Najgorszy Puchon: Zachariasz Smith
Najgorszy Krukon: Marietta Egdecombe
Najgorszy Ślizgon: Draco Malfoy
Wyślij prywatną wiadomość
~onlyHorcrux F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 24-02-2012 15:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4642
Ostrzeżeń: 2
Postów: 397
Data rejestracji: 22.02.12
Medale:
Brak

Szczęśliwe wspomnienie ? Voldemort ? pff.. Pewnie owym wspomnieniem było uczucie jak oczyszcza rasę czarodziejów. A pewnie był to wąż. Chociaż wątpię by Patronus był mu potrzebny, Dementorzy nie byli dla niego zagrożeniem . ; pp
Wyślij prywatną wiadomość
~Nelishia F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 24-02-2012 15:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 136
Data rejestracji: 11.09.11
Medale:
Brak

Zaklęcie Patronusa zalicza się do białej magii, o ile się nie mylę, co również oznacza, iż Voldemort będący czarodziejem złym do szpiku kości i korzystającym z czarnej magii, nie potrafi ani nie chce go wyczarować. Zresztą - czy on w ogóle posiada jakieś dobre wspomnienia? Bynajmniej morderstwo nie jest czymś pozytywnym, więc zupełnie nie rozumiem, dlaczego ten temat został w ogóle założony...
__________________
http://starryeyes.blog.onet.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~demluder F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 24-02-2012 15:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 42
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Voldemort nawet nie potrzebował patronusa, nie uważacie? Demetorzy i tak służyli jemu, nie musiał się przed nimi bronić. A nawet jeśli, to nie potrafił go wyczarować, bo przecież, zabijanie, torturowanie nie jest przyjemnym wspomnieniem. Dla nas nie jest, dla niego było. A przecież w tym chodzi, o wspomnienia osób, która chcę to wyczarować : )
__________________
' Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego! '




data.whicdn.com/images/19472454/tumblr_lvj47mkQxs1qfvg9uo1_500_large.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobias Snape F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2012 13:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1013
Ostrzeżeń: 2
Postów: 406
Data rejestracji: 18.03.12
Medale:
Brak

Czarny Pan chyba nie potrzebował patronusa, ale myślę, że potrafił go wyczarować i pewnie byłby to wąż.
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

(...) Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć,(...). - Severus Tobias Snape

Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.- Severus Tobias Snape
Wyślij prywatną wiadomość
~Natalia Tena F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2012 21:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2599
Ostrzeżeń: 0
Postów: 743
Data rejestracji: 16.07.12
Medale:
Brak

jedynym śmierciożercą, który potrafił wyczarować patronusa to Severus Snape. ( gdzieś się na to natknęłam, nie pamiętam już gdzie Oczko)
__________________
Chciałabym wszystkich serdecznie przeprosić - zwłaszcza RazoraBMW, Asika i Toma Riddle'a, a także wszystkich innych, którzy zostali zapoznani z informacją o rzekomej śmierci jednej z użytkowniczek - Machete. To co pisałam/mówiłam było wyjątkowo dziecinne i głupie i chcę za to przeprosić.
Odchodzę także z Hogsmeade, już nie będę wracać.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kerras F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2012 21:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 130
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 16.07.12
Medale:
Brak

Lord Voldemort i patronus? Nie to się zdecydowanie wyklucza.
Po za tym do tego zaklęcia potrzebne są naprawdę szczęśliwe wspomnienia, a tych jak sadzę Czarny Pan nie miał.( Opanowanie świata się nie liczy to raczej rodzaj satysfakcji niż szczęścia)Uśmiech
__________________
Kerr
Wyślij prywatną wiadomość
~panti00 F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2012 09:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 344
Ostrzeżeń: 1
Postów: 212
Data rejestracji: 29.06.12
Medale:
Brak

Nie umiałby , ponieważ potrzebne jest do tego szczęśliwe wspomnienie, a Voldemort z pewnością go nie miał. Poza tym Snape jako jedyny ze śmierciożerców umiał wyczarować patronusa Oczko
__________________
Sprytu Ślizgonów
Szczerości Puchonów
Wiedzy Krukonów
Ucz nas Gryffindorze!




"Nie żałujmy tych, którzy umarli, Harry. Żałujmy żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości" ~by Albus Dumbledore


Pozdrawiam Cię drogi Gościu !!!
Wyślij prywatną wiadomość
~lady_black F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2012 12:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 179
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 09.07.12
Medale:
Brak

Zgadzam się z ~panti00, Voldemort nie miał szczęśliwego wspomnienia, poza tym miałby "przeganiać" patronusem swoich sługów .. ?
__________________
" Obłęd jest jak grawitacja - wystarczy lekkie popchnięcie. "
Wyślij prywatną wiadomość
~Nika_Snape F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 20-07-2012 19:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 173
Ostrzeżeń: 0
Postów: 51
Data rejestracji: 24.08.10
Medale:
Brak

Ale spójrzmy na to oczami Voldemorta. On inaczej postrzegał szczęście. Inne rzeczy sprawiały mu radość. Wydaje mi się, że uszczęśliwiało go użycie Avady, rządzenie poddanymi, ale chyba najbardziej szczęśliwy byłby wtedy, gdyby zapanował nad światem. Także moim zdaniem miał szczęśliwe wspomnienia. Tylko niekoniecznie były mu potrzebne. Bo po co mu patronus? Chyba tylko dla zabawy Rozbawiony
__________________
"Głupcy, którzy mają serce na wierzchu, którzy nie panują nad swoimi emocjami, którzy nurzają się w smutnych wspomnieniach i pozwalają łatwo się sprowokować... innymi słowy ludzie słabi... nie mają żadnych szans przwciwko jego mocy!"
http://riddiculusns.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Pomyluniaczek F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 20-07-2012 19:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 512
Ostrzeżeń: 0
Postów: 181
Data rejestracji: 26.03.11
Medale:
Brak

Myśle że taki potężny czrodziej napewno umiałby wyczarować patronusa lecz nigny go nie użył. Bo po co??
__________________
images6.fanpop.com/image/photos/32500000/Romione-romione-32517396-500-500.gif

Od cnoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
Od wiedzy Krukonów
Strzeż nas Slytherinie!!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Nika_Snape F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 20-07-2012 19:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 173
Ostrzeżeń: 0
Postów: 51
Data rejestracji: 24.08.10
Medale:
Brak

No właśnie. Dementorzy to jego dobrzy kumple. No, może przesadziłam. To byli podwładni Uśmiech
__________________
"Głupcy, którzy mają serce na wierzchu, którzy nie panują nad swoimi emocjami, którzy nurzają się w smutnych wspomnieniach i pozwalają łatwo się sprowokować... innymi słowy ludzie słabi... nie mają żadnych szans przwciwko jego mocy!"
http://riddiculusns.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Riddle Of Death F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2012 13:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 338
Ostrzeżeń: 0
Postów: 78
Data rejestracji: 12.07.12
Medale:
Brak

Uważam, że Czarny Pan potrafił wyczarować patronusa. W końcu był bardzo potężnym czarodziejem. Może nie używał tego zaklęcia, w czasach, w których był juz znany jako "Lord Voldemort" i kiedy budził powszechną trwogę, ale.... Niewiele wiemy o jego zagranicznych podróżach. Nie wiemy, co wówczs robił, jakie miejsca odwiedził, jakie tajemnice magii zgłębił. Możliwe, że miał wówczas jakieś starcia z dementorami. A co do tego, że on przecież nie odzczuwał szczęścia... Czy ja wiem... Poczucie triumfu, euforia. To prawie równoznaczne ze szczęściem. A po za ty, pani Rowling wspominała nie tylko o wspomnieniu, lecz także o marzeniu. (Harry podczas SUMów wyczarowuje patronusa, myśląc o wyrzuceniu Umbridge z Hogwartu.) Dla Voldemorta szczęśliwym wspomnieniem mogło być np. Zdobycie Czarnej Różdzki, odzyskanie ciała, zapanowanie nad współczesnym czarodziejskim światem, przejęcie kontroli nad Szkołą Magii i Czarodziejstwa. A marzenie Voldemorta? Nic prostszego. Zamordowanie Pottera - niewątpliwe szczęście. I dlatego uważam, że Voldemort jako jeden z największych magów potrafił wyczarować patronusa. Myślę, że w jego przypadku był to wąż (oczywiście) lub może pająk(?) To tylko takie moje przypuszczenie na podstawie opisu jego dłoni. Chociaż.... Zaraz, czy magiczne stworzenie też może być patronusem? Jeśli tak to strażnikiem Czarnego Pana byłby bazyliszek
Wyślij prywatną wiadomość
~olusia09 F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2012 14:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 183
Ostrzeżeń: 0
Postów: 105
Data rejestracji: 25.07.12
Medale:
Brak

On nie umie wyczarowywać patronusa bo umie tylko Snape
Wyślij prywatną wiadomość
~Victim F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2012 15:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

Patronus to rodzaj pozytywnej energii, a Voldemort nie miał w sobie żadnej dobrej energii! On był przesiąknięty złem i tyle! No i nie wiem, jakie mogłyby być jego szczęśliwe wspomnienia (takie naprawdę szczęśliwe, a nie tylko takie o zawładnięciu światem etc.) Być może znał teorię Zaklęcia Patronusa, ale wątpię, by go kiedyś użył, bo w sumie nie musiał - dementorzy byli mu posłuszni. Ale jak już, to najbardziej prawdopodobna postać to wąż.
Wyślij prywatną wiadomość
~ExpectoPatronumXD F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2012 16:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 08.07.12
Medale:
Brak

~Gregman
Informacja o patronusie Lucjusza Malfoya jest błędna, gdyż sama J. K. Rowling powiedziała, że jedynym śmierciożercą, który potrafił wyczarować patronusa był Snape. A ponieważ Malfoy był śmierciożercą nie mógł go stworzyć.

Co do Voldemorta to uważam, że mimo że był bardzo potężnym czarodziejem, nie był w stanie wyczarować patronusa, zresztą i tak nie musiał. Weźcie pod uwagę, że do patronusa trzeba użyć najszczęśliwszego wspomnienia, które zwykle wiąże się z miłością bądź przyjaźnią. Sam Dumbledore stwierdził, że Voldemort nigdy nie miał prawdziwego przyjaciela. Byli ludzie, których nazywał przyjaciółmi, jednak nie ufał im całkowicie. A rozważcie głębiej Wasze propozycje. Chęć zawładnięcia światem może i była miłą myślą, ale czy do końca... Potęga budziła poczucie wyższości i tym samym coraz większe obrzydzenie do mugoli. Zatem do końca szczęśliwe to to nie było...
Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2012 16:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

Ha! I ja wypowiem się pod moim tematem, a co! W końcu mam już wszystko ładnie przemyślane :> Chyba... o.o

Z tego, co mi wiadomo, to Severus był jedynym śmierciożercą, który był w stanie wyczarować Patronusa. A Voldemort śmierciożercą nie był, a więc proszę nie podawać argumentów, że tylko Snape mógł! To po pierwsze.
Dementorzy byli swego rodzaju sprzymierzeńcami, a co za tym idzie, raczej nie zaatakowaliby Voldemorta, skoro im tyle obiecał. Ale gdyby jednak... Nie wykręcajcie się tym, że Patronus to rodzaj pozytywnej energii. I tu prosty przykład! Pani Umbridge. Zołza jakich mało, zła do szpiku kości, ale Patronusa wyczarować umie. Bo wy jedynie patrzycie przez pryzmat tego, co według was jest pozytywne. A sprawianie cierpienia innym sprawiało, że Umbridge była w swoim żywiole i czuła się cudownie, co na swój dziwaczny i wypaczony sposób były jej pozytywną energią. Podobnie mogło być z Voldemortem. Jakoś trudno jest mi sobie wyobrazić, że osoba tak ambitna, jak Tom, tak po prostu darowała sobie to zaklęcie. Na pewno znał całą teorię, zasady itd. Wystarczyło teraz tylko go wyczarować. I na pewno umiał to zrobić, chociażby jedynie w czasach swojej młodości, kiedy mógł mu Patronus być potrzebny. I stawiam stówę, że był to wąż.
Wyślij prywatną wiadomość
~twister24 F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2012 11:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 17.09.12
Medale:
Brak

No nie, to tego potrzebne jest szczęśliwe wspomnienie, a czy Voldemort miał jakieś? Nie sądzę, chociaż to uczucie, kiedy dowiedział się, że jest czarodziejem, może.
Wyślij prywatną wiadomość
~HannaAbbot F
Dodany dnia 20-09-2012 12:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 272
Ostrzeżeń: 0
Postów: 54
Data rejestracji: 19.08.12
Medale:
Brak

Voldemort nigdy nie był prawdziwie szczęśliwy. Nawet wtedy, gdy coś poszło po jego myśli to sądzę, że nie odczuwał szczęścia tylko euforię lub podniecenie. A wiemy, że nie każde dobre dla nas wspomnienie jest wystarczająco silne. Sądzę też, że Voldemort mógł nigdy nawet nie próbować wyczarować Patronusa, bo po co mu to. Po co mu coś co roztacza pozytywną energię na świecie. Nie, Patronus stanowczo nie pasuje do Voldemorta.
__________________
Trzeba być bardzo dzielnym,żeby stawić czoła wrogom,ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom.


Dziękuję za pazdrowionka i
pozdrawiam wzajemnie wszystkich ;*
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT