Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 260
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Komnata Tajemnic
»»» Co sądzicie o drugim tomie?
Drukuj temat · Co sądzicie o drugim tomie?
~kleopatra1989 F
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 31-05-2010 09:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 329
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 01.05.10
Medale:
Brak

Harry Potter i komnata tajemnic z wszystkich części najmniej mi się podoba. Uważam, że jest najgorzej napisana, i sama nie wiem....przeczytałam ją bez większego zachwytu.Denerwują mnie tam ludzie którzy sądzą, że Harry jest dziedzicem i takie tam.. Piszę o niej tak oczywiście w świetle książek z serii Harry Potter bo na tle zupełnie innych nie związanych z tematem jest dobra.
Wyślij prywatną wiadomość
~marta F
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 26-07-2010 17:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 875
Ostrzeżeń: 0
Postów: 136
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mi osobiście bardzo spodobała się druga część sagi, można powiedzieć, że nawet bardzo. Oczywiście najbardziej tak jak we wszystkich częściach sagi spodobał mi się finał czyli spotkanie Harrego z Tomem Riddlem, tak według mnie ten fragment był najlepszy. Po za tym nie mam najmniejszych zastrzeżeń do innych fragmentów. Książka jest na prawdę świetna i co bardzo lubię szybko się ją czyta...
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"- Dlaczego mam zatem słuchać serca?
- Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie."
Wyślij prywatną wiadomość
~Emma16 F
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2010 17:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 86
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 04.08.10
Medale:
Brak

Dziennik, Ginny, wydarzenia w komnacie... To wszystko było całkiem niezłe. Ale nie podobały mi się wydarzenia z latającym fordem anglią, z wierzbą bijącą i z tymi pająkami w Zakazanym Lesie;/ ogólnie to ta część niezbyt mi się podobała ale nie było tak strasznieOczko
Wyślij prywatną wiadomość
~batb3 F
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 09-08-2010 18:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 42
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 31.07.10
Medale:
Brak

Ogólnie naprawdę fajna, ale jeśli porównywać z ją innymi częściami to słaba. To, że Harry był dziedzicem, nikt go nie lubił prawie, i ten Lockhart to całkiem załamka. Ten tom najmniej mi się podoba.
__________________
well, just becouse i'm white you gonna treat me like a nigga!
Wyślij prywatną wiadomość
~Yuki27 F
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 09-08-2010 19:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 996
Ostrzeżeń: 0
Postów: 230
Data rejestracji: 25.07.10
Medale:
Brak

Jak dla mnie najgorsza część. Pomysł jest dobry, ale mimo wszystko nie wciągnął mnie tak bardzo, jak pozostałe części.
__________________
"Jest jedna rzecz, którą Bóg uwielbia: każe robić coś ludziom, którzy zarzekali się, że 'nigdy tego nie zrobią'." S. King "Podpalaczka"
Największa fanka starego Disneya i polskich wersji bajek
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2010 22:56
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Druga część bardzo mi się podobała. Denerwował mnie tylko ten konował Lockart, który nauczył tylko jednego:"nie wypuszczać chochlików z klatki".
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~Kab Hun F
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 00:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 818
Ostrzeżeń: 0
Postów: 141
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

To chyba jakaś zmowa, bo zarówno książki, filmy, jak i gry o Harrym Potterze tracą czar, zaraz po ukazaniu się drugiego tomu...
No tak. Dwójka jest książką bardzo zbliżoną klimatycznie do jedynki. Tutaj życie szkolne i codzienne sprawy czarodziejów zdają się być dla mnie bardzo wiarygodne, nawet jeśli nie wiadomo, w jak absurdalnej podawanej są postaci. Poza tym - jest i tajemnica. Groźna. I w przeciwieństwie do poszukiwania Kamienia Filozoficznego - bardziej niebezpieczna. To tutaj, w tej części cyklu zawiązuje się wiele nowych wątków, które (choć początkowo wydają się mało istotne) mają znaczny wpływ na rozwój fabuły w przyszłych tomach. Taaak, 'Komnata Tajemnic' jest zdecydowanie dobrym tytułem o Potterze.... Nieco dziecinnym, przyznaję. Ale jak najbardziej dobrym.

I jeszcze taka mała adnotacja - chwała Ci, o panie reżyserze od dwójki, że z taką dokładnością odwzorowałeś w filmie tę część cyklu. Thank you, master...
__________________
"Teraz żyjemy w czasach gdzie śmierć drugiego człowieka jest zazwyczaj kwitowana wymuszonym uśmiechem, bo przecież "fajnie" jest być zimnym, wyrachowanym(...), jak postać z ulubionego serialu, a gdy dzieje się krzywda jakiemuś zwierzakowi, to wtedy wszyscy zamieniają się w superbohaterów."
Wyślij prywatną wiadomość
~BlackBack F
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 09:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 57
Ostrzeżeń: 2
Postów: 26
Data rejestracji: 08.08.10
Medale:
Brak

ee tam... 2 tom mi sie najmniej podoba ale najlepszy jest klub pojedynków. ale też wypatrzyłem że gdy harry i dumbledore rozmawial z lucjuszem malfoyem było widać brązowe włosy co okazuje sie że nosi peruke a w rzeczywistosci ma brązowe...
__________________
BlackBack
Wyślij prywatną wiadomość
~Deprimo_Confringo F
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 22:19
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 111
Ostrzeżeń: 3
Postów: 46
Data rejestracji: 10.08.10
Medale:
Brak

Harry Potter i Komnata Tajemnic to moja najmniej ulubiona książka... Ale najczęściej ją czytam. To w tej książce było dużo humoru. Książka jest też krótka - lubię czytać dłuższe. W każdym razie, jak się jasno wyraziłam - czyta się szybko, przeżywa się w realnym świecie wszystkie radosne chwile, a także te smutne. Ciągle gadałam tylko, jak to Zgredek skakał po łóżku - nigdy tego nie mogłam zrobić - u nas w domu są szybko rozwalające się łóżka. Dopiero niedawno skakałam u koleżanki i twierdzę, że to jest fajne xD
__________________
Fan "Berta Jane Mavolly - dziewczynka z pamiętnikiem."

img266.imageshack.us/img266/3624/99140659.jpg

Uczę się wykonywać avatary. Narazie wykonałam 54.

Mój GG - Karolinka [gg]25767129[/gg]
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa F
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 23:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Postów: 257
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

Może być, ale wolę późniejsze tomy. Teraz Harry zaczyna mieć słynne wątpliwości "Może jestem zły. Może Slytherin wziąłby mnie z otwartymi ramionami"
W tym tomie Harry zostaje sam. Szkoła się od niego odwróciła. Hermiona zostaje spetryfikowana. Hagrid aresztowany, a Dumbledore wyrzucony. Pozostaje mu jednak wierny kompan- Ron i ich błyskotliwość:/
__________________
Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa.
Życie pier***li nas wszystkich

Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
~Gryffingirl F
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2010 21:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 17.08.10
Medale:
Brak

Komnata Tajemnic to moja ulubiona część Harrego Pottera. Niedługo będę czytała w oryginale-już jest zamówionaOczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny-MaduSSS F
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2010 16:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 51
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 19.08.10
Medale:
Brak

Hmmm.. To był fajny tom taki ciekawy, ale jednak czasami mnie przynudzał muszę stwierdzić. Fajne było jak pokonał bazyliszka! Ciekawe też było to o Tomie Riddle. Tooth
Wyślij prywatną wiadomość
~NimfadoraTonks F
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2010 17:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 284
Ostrzeżeń: 1
Postów: 144
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

Mi się za bardzo nie podobała, chociaż niektóre fragmenty były fajne np jak przylecieli z Harrym latającym samochodem i pani Weasley na nich krzycz 'Nikt czegoś takiego nie zrobił Bill, Charlie, Percy...', a Fred 'Percy perfekt';]]
__________________
Harry spojrzał na Tonks.
-Myślałem, że jesteś z Teddym i swoją matka?
-Nie mogłam wytrzymać, nie wiedząc... Ona się nim zaopiekuje... Widziałeś Remusa?
-Mial prowadzić jedną z grup na błonia...
Tonks bez słowa wybiegła z pokoju.

[...]

Harry zobaczył jeszcze dwa ciała, ciała Remusa i Tonks.
Leżeli,bladzi i spokojni, jakby spali pod ciemnym, zaczarowanym sklepieniem.
http://harrypotter893.bloog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~AliceSpinnet F
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2010 20:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 483
Ostrzeżeń: 0
Postów: 78
Data rejestracji: 02.08.10
Medale:
Brak

Pamiętam, jak wielkie na mnie wrażenie zrobiła, kiedy ją pierwszy raz czytałam.
Wtedy mi się to takie straszne wydawało - ten napis o otwarciu Komnaty Tajemnic, akcja z dziennikiem, wszystko. A poza tym było sporo o życiu codziennym w Howarcie, a ja bardzo lubiłam o tym czytać.
Dużo bardziej mi się podobała od części pierwszej.
A później powstały kolejne tomy, a ja o tym drugim po prostu... zapomniałam. Chyba najmniej razy ze wszystkich ją czytałam. I teraz sobie myślę, że może warto to zmienić... Rozbawiony
__________________
- Już...nigdy...nie tkniesz... moich... dzieci! - Krzyknęła pani Weasley. Bellatriks zaniosła się takim samym śmiechem jak jej kuzyn Syriusz, gdy padał do tyłu przez czarną zasłonę w Sali Śmierci... I nagle Harry poczuł, że już wie, co się zaraz stanie, zanim to się stało. Zaklęcie Molly przemknęło pod wyciągniętą ręką Bellatriks i ugodziło ją w pierś, prosto w serce. Szyderczy śmiech Bellatriks zamarł, oczy wyszły jej na wierzch i zaledwie zrozumiała, co się stało, runęła na posadzkę.
Wyślij prywatną wiadomość
~piotrpapr17 F
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2010 20:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 71
Ostrzeżeń: 0
Postów: 38
Data rejestracji: 20.08.10
Medale:
Brak

Lubię tę książke. Myślę, że jej zaletą jest powiązanie komnaty tajemnic z Lordem Voldemortem. Ale również to, że różni się od kamienia filozoficznego. Akcja jest ciekawa i dobrze się ją czyta.
__________________
''Prawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie''
Wyślij prywatną wiadomość
~Charakternik F
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 22-08-2010 16:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 686
Ostrzeżeń: 1
Postów: 202
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

Humm , nie podobało mi się! Ale , ta książka , jest druga w kolejności , i jest tak samo ważna jak inne.. Komnata Tajemnic.. hm .. nie strawiłem jej. Ten cały dziedzic Slytherina , to mi się nie podobało. Fajna była część , końcowa część , gdy walczył z bazyliszkiem..Tak , uwazam , ze to najgorsza czesc Naszej Serii.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lord Mateusz F
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2010 09:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -107
Ostrzeżeń: 2
Postów: 77
Data rejestracji: 27.08.10
Medale:
Brak

zdesperowanym, aby kogoś zamknąć na taki sposób xP.A bliźniacy?. LOL! Zabrali Harr'ego tak jak przy ucieczce z więźienia .Dwójka jest jeszcze bardzo mhroczna ;] . Mhroczna zagadka,petryfikacje, napisy na ścianach, mecze quiditcha (wziuum, BUM). I walka z bazyliczkiem ;] uwagę podczas początkowych rozdziałów, to zrzucenie na tą znajomą Vernona, tortu na głowę . Od barierki wszystko było prawie dobrze, według mnie.
__________________
Mateusz
Wyślij prywatną wiadomość
~mrsRadcliffe F
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2010 09:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1306
Ostrzeżeń: 1
Postów: 382
Data rejestracji: 20.03.10
Medale:
Brak

Ja już oglądałam to tyle razy (i czytałam), że szczerze powoli zaczyna mi się to nudzić. Znowu muszę zrobić sobie kilkumiesięczną przerwę nim sięgnę po drugi tom, bo ciągłe czytanie jednej książki na okrągło jest strasznie nudne. Ale mimo to, było fajnie. Te niewyjaśnione spetryfikowania, w dodatku historia Marty mi się spodobała ;).
__________________
29.media.tumblr.com/tumblr_lppcll6mIl1qa1id2o5_250.gif
30.media.tumblr.com/tumblr_lpmf4etH1n1qdwjb5o3_r2_250.gif

"Ich obecność była jego odwagą, to ona sprawiała, że był w stanie robić krok za krokiem. "
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny24 F
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2010 18:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 71
Ostrzeżeń: 0
Postów: 18
Data rejestracji: 17.06.10
Medale:
Brak

Moim zdaniem jedna z fajniejszych części. Najbardziej mi się podobało jak Harry walczył z bazyliszkiem i ratował GinnyUśmiech . Fajny fragment był o Klubie Pojedynków. Jak dowiedziałam się, żę to Ginny część zrobiła było bardzo mi smutno.
Wyślij prywatną wiadomość
~RemusS F
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 26-09-2010 14:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 258
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 16.08.10
Medale:
Brak

Wszystko dobrze przemyślane ,i jak to ktoś napisał : ''Od niej sie wszystko zaczęło''. Mi się ta książka bardzo podobała, w końcu co sie dziwić? Wszystkie tomy HP mi sie podobały ....
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT