Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 394
» Użytkowników online: 1

~Evabvr

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Komnata Tajemnic
»»» Co sądzicie o drugim tomie?
Drukuj temat · Co sądzicie o drugim tomie?
~Laufey F
Dodany dnia 07-06-2011 17:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 677
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

Jest dosyć nudna... Rzadko zdarzają się takie sytuacje, żeby jakiś tom HP mnie nie wciągnął bardziej. Tj. Oczywiście, wszystkie mnie wciągają, ale każdy inaczej Język. Było parę sytuacji śmiesznych, ale i żałosnych z mojego punktu widzenia. Pani Rowling pisze bardzo...hmmm... współcześnie i czyta się to szybko, ale jakoś 2 tom był nudniejszy, nie wiem czemu Język.
__________________
i47.tinypic.com/2quj72s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~misiaczek13 F
Dodany dnia 07-06-2011 18:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 487
Ostrzeżeń: 2
Postów: 153
Data rejestracji: 12.05.11
Medale:
Medal

Dla mnie część druga jest świetna. Może dlatego że to od niej zaczęłam moją przygodę z HP. A może dlatego że tam jest Riddle? Nie wiem. ale podoba mi się. Te teksty, Draco... cudowne!
__________________
just love, no wars
http://www.wattpad.com/story/1357426-the-scoffers Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily35 F
Dodany dnia 07-06-2011 18:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 219
Ostrzeżeń: 3
Postów: 165
Data rejestracji: 13.02.11
Medale:
Brak

Jest super! Podoba mi się rozwój akcji, ciekawe i tajemnicze momenty (głos ze ścian). Ogólnie: SUUUPER, ale chyba wolę Insygnia Śmierci.
__________________
Pozdrowienia dla Stivi i dla Albus_Dumbledore
Inne osoby, które pozdrawiam: Adriene, Effy, Sailor Mars, Lady House, fanka98, Anchelee, LilyPotter, RazorBMW, oraz wszystkich, którzy pozdrawiają mnie!!!

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"

"- A co mi dasz w zamian, Severusie?
- W zamian?... [...] Wszystko."


"Czemu cię martwi Sam-Wiesz-Kto? Zatroszcz się lepiej o Q-PY-BLOK. Powszechne zatwardzenie ściskające siedzenie."
;-)


"- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem."
Wyślij prywatną wiadomość
~zaeli F
Dodany dnia 12-06-2011 13:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 0
Postów: 348
Data rejestracji: 06.06.11
Medale:
Brak

hmmm... ta część nie jest moją ulubioną, ale podobnie jak każda część jest bardzo fajna
Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
Dodany dnia 12-06-2011 13:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Jedna z moich ulubionych części. Właśnie skończyłam ą czytać (po raz kolejny) i jeszcze nie ochłonęłam. Jest w niej dużo tajemniczości, a tą cechę w książkach bardzo cenię.
Lubię ją też dlatego, że pokazany jest w niej młody Tom Riddle, co prawda jako wspomnienie, ale zawsze coś.
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna23 F
Dodany dnia 12-06-2011 14:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 247
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 11.06.11
Medale:
Brak

Mi się bardzo podoba druga część, szczególnie dlatego, że było w niej wiele zagadek do rozwiązania Oczko Szkoda, że wcześniej obejrzałam film, bo wtedy byłoby jeszcze bardziej tajemniczo...
__________________
"When I was a child, my favorite story was about a man who lived forever, but whose eyes were heavy with the weight of all he had seen. A man who fell from the stars."
Wyślij prywatną wiadomość
~Sumire F
Dodany dnia 12-06-2011 23:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 121
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 12.06.11
Medale:
Brak

Mój ulubiony tom zaraz po KF.
Starsze części zawsze miały to coś zwane magią. ^.^
Nowszym czegoś brakuję.
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
Dodany dnia 13-06-2011 06:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Książka nie jest moją ulubioną, jednakże miło i szybko się ją czyta... Jest strasznie dużo zwrotów akcji, co jest ciekawe. Zawiera dużo tajemniczości, a tą cechę bardzo sobie cenię, szczególnie w sadze Harry Potter. Ciekawe jest to, że główny bohater umie mówić w wężowym języku. A te głosy ze ścian! Niektóre sytuacje były rzeczywiście śmieszne, jak ta z chochlikami kornwalijskimi. Pani Joanne napisała tą książkę w innym stylu, inaczej, niż Kamień Filozoficzny. Gdybym był magicznym krytykiem, oceniłbym tą książkę na "Wybitny", ponieważ na niższą ocenę nie zasługuje.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~Pomyluuna F
Dodany dnia 01-07-2011 14:35
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 247
Ostrzeżeń: 0
Postów: 114
Data rejestracji: 30.06.11
Medale:
Brak

moja ulubiona ! **_* gdy ją pierwszy raz czytałam wciągnęła mnie tak bardzo, że przeczytałam ją w 1 dzień bo nie umiałam się oderwać *___* najlepsza . Rozbawiony podoba i się w niej motyw kryminalny ( pająki jako wskazówki ) Rozbawiony
__________________
"Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, złość sprzyja kłamstwom"
Wyślij prywatną wiadomość
~czarodziejka18 F
Dodany dnia 17-07-2011 13:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 262
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 10.07.11
Medale:
Brak

Podoba mi się ta część. Wprowadza ona to świata czarodziejów. Pokazane są różne nowe zaklęcia, rośliny, stworzenia. Są przedstawieni czarodzieje. Książka przedstawia, że nie tylko są honorowi i dzielni, ale też tacy zakłamani i dwulicowi jak np. Lockhart. Podoba mi się ta część, ale nie jest moją ulubioną.
__________________
"- Już... nigdy... nie tkniesz... moich... dzieci! - krzyknęła pani Weasley.
Bellatriks zaniosła się takim samym szyderczym śmiechem jak jej kuzyn Syriusz, gdy padał do tyłu przez czarną zasłonę w Sali Śmierci.. i nagle Harry poczuł, że już wie, co się zaraz stanie, zanim to się stało."


"Ron uniósł wysoko odznakę.
- Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w tej rodzinie!
- A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?"


"Teraz Harry towarzyszył Snape'owi szybującemu na miotle przez ciemną noc wśród innych śmierciożerców. Przed nimi widać było Lupina i Harry'ego, którym w rzeczywistości był George... jeden ze śmierciożerców wysunął się przed Snape'a i wycelował różdżkę prosto w plecy Lupina...
- Sectumsempra! - krzyknął Snape.
Zaklęcie wymierzone w śmierciożercę minęło go i trafiło w George'a..."


___________________________________________

Luna Lovegood <3
Wyślij prywatną wiadomość
~Percy Weasley F
Dodany dnia 31-07-2011 16:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 18
Ostrzeżeń: 1
Postów: 14
Data rejestracji: 30.07.11
Medale:
Brak

Jak każda część jest świetna, ale zajmuje w moim prywatnym rankingu dość niskie miejsce, sam nie wiem czemu. Szybko i przyjemnie się ją czyta, ale jednak fabuła mnie do siebie nie przekonała.
__________________
"Wood? A co to Wood? Może jakieś narzędzie do chłosty?"
Wyślij prywatną wiadomość
~gods F
Dodany dnia 31-07-2011 18:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 68
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 31.01.11
Medale:
Brak

ogólnie autorka jeszcze nie pokazała nam swego talentu w tej części a taki temat jak komnata tajemnic można by było bardzo rozwinąć.
__________________
Harry spojrzał w stronę kanapy. Cała trójka Dursleyów osłaniała głowy rękami, bo szklanki waliły ich w czaszki, rozchlustując zawartość.
- Och, tak mi przykro - odrzekł uprzejmie Dumbledore i ponownie machnął różdżką, a wszystkie trzy szklanki zniknęły. - Ale... wie pan, lepiej było po prostu wypić, jak przystało na ludzi dobrze wychowanych.
Wyślij prywatną wiadomość
~Julia_Granger F
Dodany dnia 03-08-2011 12:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 204
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 03.08.11
Medale:
Brak

Fajna, łatwo się ją czyta. Lecz oczywiście, przeczytana za drugim razem nie daje już takich emocji, bo wiemy w końcu o co chodzi z dziedzicem Slyterina. Jupi!
Wyślij prywatną wiadomość
~DziedzicSlytherina F
Dodany dnia 23-08-2011 08:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,243
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal

Mi się bardzo podobał Rozbawiony Jeden z moich ulubionych Wredny Tyle nowych rzeczy się dowiadujemy, te zagadki, klub pojedynków, spetryfikowani uczniowie, chęć zamknięcia Hogwartu i na końcu (jak się okazuje w ostatniej części) mieliśmy o czynienia z pierwszym zniszczonym horkruksem Rozbawiony Świetna książka, tak jak każda Rozbawiony Dużo rzeczy się działo Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Oksan Weasly F
Dodany dnia 13-09-2011 17:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 209
Ostrzeżeń: 2
Postów: 135
Data rejestracji: 10.09.11
Medale:
Brak

Według mnie ta część jest interesująca,ale inne bardziej mi się podobały.
Wiele się działo i było dosyć tajemniczo,z resztą w jak każdej części.
Wyślij prywatną wiadomość
!Asik F
Dodany dnia 14-10-2011 18:02
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,186
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal

Dwójka jest dla mnie osobiście najsłabsza częścią. Mimo, że dużo wnosi do całości historii jakoś nie mogę się przełamać, żeby ją polubić. Jest mroczna, z wątkami kryminalnymi ale jednocześnie pisana "pod dzieci". Zestawienie nieco dziwne - kojarzy mi się z serią "Przygód trzech detektywów" A. Hitchcock'a.
__________________
"In heaven everything is fine" - Eraserhead, 1977

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać to tutaj: http://hogsmeade....ost_172074

Jeśli chcesz podyskutować o fotografii to zapraszam do mojej grupy społecznej: FOTOGRAFIA: http://hogsmeade....roup_id=93
http://joannacora.fotolog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~dewhoo F
Dodany dnia 15-10-2011 14:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 882
Ostrzeżeń: 0
Postów: 227
Data rejestracji: 08.10.11
Medale:
Brak

Dla mnie to bardzo dobra kontynuacja pierwszej części. Zdradza trochę więcej, ale nie za dużo. Dla kogoś, kto czytając 2. ma przed oczami zakończenie całej serii, na pewno nie jest już to aż tak ciekawe.
Wyślij prywatną wiadomość
~Seva F
Dodany dnia 15-10-2011 16:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1036
Ostrzeżeń: 1
Postów: 335
Data rejestracji: 18.09.11
Medale:
Brak

Hermiona_Lily_tusia napisał/a:
Ne podoba mi się to, że na początku każdej części jest jakby wprowadzenie, jakby ktoś nie czytał poprzednich. Tylko w pierwszej powinno być coś takiego. Ogólnie mi się podobała ta część.

Mi też i tak jak w dosłownie każdej części! Ale cóż zawsze można ominąć ten kawałek xD
A co do książki HP i KT, to bardzo mi się podobała, zwłaszcza ta scena z bazyliszkiem xD
__________________
"The mind is not a book, to be opened at will and examined at leisure" - Severus Snape

Pozdrawiam Cię drogi Gościu

Oraz zapraszam do bardo ciekawej opowieści o bratanicy Bellatrix Lestrange, córce Hermiony Granger, oraz dziecku Severusa Snape'a Oczko
klik-->http://hogsmeade....ad_id=5645 klik<---


Od głupoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
i od przemądrzałości Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

dulcyneabest.blox.pl/resource/snape.jpg
<3

- Profesorze Snape? - Harry stał przy swoim miejscu i jakoś dziwnie się uśmiechał.
- Tak, Snape? - odparł zapytany.
Harry rozejrzał się, upewniając, czy wszyscy słuchają.
- Chciałem tylko podziękować, ojcze.
I usiadł.
A wraz z nim kilka ciał uderzyło o podłogę. Może więcej niż kilka. Minerwę złapał Albus, a Sinistra wymsknęła się z rąk Flitwicka.
-To było dobre, panie Snape.
- Wiem. I myślę, że szybko się przyzwyczaję.

Kilka kolejnych osób przywitało się z podłogą. Ron był jedną z nich, a Hermiona tylko się uśmiechnęła, wylewając na niego wodą. Teraz wszystko miało być już dobrze.

~"Mroczny Znak" -Zilidya



"Zawsze
czułam się
jak obca osoba
gdy byłam dzieckiem"
Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
Dodany dnia 19-11-2011 16:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

Ja bardzo lubię drugi tom. Jeszcze niedawno lubiłem go najbardziej, był mroczny i zawsze bałem się, gdy w nocy pod kołdrom czytałem moment w którym Harry słyszał jakieś szepty. Brrr RozbawionyRozbawiony To właśnie od Komnaty zacząłem swoją przygodę z HP. Bo najpierw sięgnąłem po drugi tom (ze względu na to że ktoś pierwszy wypożyczył KF i nie było go w bibliotece) Komnata tak bardzo mi się spodobała że przeczytałem KF i potem tak dalej Oczko Ale teraz w porównaniu do tomu 3,4,5,6,7 wychodzi blado. Bo jest w niej o wiele mniej akcji niż w nowszych tomach. Oczko)
__________________
Walking on air


;>
Wyślij prywatną wiadomość
~Zgredek08 F
Dodany dnia 19-11-2011 19:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 19
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 19.11.11
Medale:
Brak

Bardzo fajna! Podoba mi się w niej sam motyw o bazyliszku i komnacie. Jedyny moment którego nie lubię to ten jak lecą samochodem pana Wesleya do Hogwartu. Sama nie wiem czemu tak jest, ale jak pierwszy raz oglądałam to się bałam czy przez to nie wyleją Harry'ego i Rona.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT