Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 390
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction [Z]
»»» [Z] Historia Jamesa Pottera
Drukuj temat · [Z] Historia Jamesa Pottera
~Red Crayon F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 03-09-2008 18:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 349
Ostrzeżeń: 1
Postów: 191
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Maxey, myślałam, że to TY dostałeś medal za najgłupszy FF... Najpierw zacznij od siebie, potem krytykuj innych. Nie to, zebym kogoś broniła, czy się czepiała, ale twój komentarz był załosny. Zero obiektywności. Teksty rzadko kiedy na temat i... Pilnuj swoich gniotów, a nie każesz innym usunąć.
__________________
Pessum Ire - Podążam ku zagładzie


]http://www.hogsme...rowstart=0 NOWY ODCINEK! REAKTYWACJA NA POWAŻNIE!
ZAPRASZAM CIĘ, drogi Gościu! ^^[/bcolor]
karola555@yahoo.de Wyślij prywatną wiadomość
~Ghoust F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 18:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 19
Ostrzeżeń: 2
Postów: 72
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Co was tak śmieszy, że James z Severusem/? No nic,kolejna część (ostatnia) nie ujawni się z powodu licznych wyzwisk pod moim adresem na PW. Jak zapewne w komentarzach pisaliście już że nie chcecie aby kolejne części FF pojawiły się. Tak wiec ja rezygnuje z pisania.

Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 19:19
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jak zapewne w komentarzach pisaliście już że nie chcecie aby kolejne części FF pojawiły się. Tak wiec ja rezygnuje z pisania.

Ale ja chcę następną część!!! Napisz, noo, to opowiadanie jest za****iste :D. Patrz, jak pięknie Cię proszę ;p.
__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic Dream F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 00:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2207
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,062
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Ja też chcę! Obserwuję Twoje ff i czekam na następną część, a tu co? - koniec z pisaniem. Oj, Ghost, napisz jeszcze, proooooszęęęę. ;]
__________________
Skomentujesz?


magiczny dżem... dżemi i drzemie
bo w nim moce... dżemią i drzemią
bo to jest ten... dżemik i drzemiak
i gdzieś pod kocem... dżemi i drzemie


Suszak, 15 III 2009, godzina 15:42:07
Wyślij prywatną wiadomość
~valadilene F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 16:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 562
Ostrzeżeń: 0
Postów: 103
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

i mi się bardzo podobało.

zobacz jak ten odcinek popularny się stał.
no, nie daj się prosić i napisz kolejną część. tak bardzo nam brak Twojego opowiadaniaPłacze
Wyślij prywatną wiadomość
~astercholik F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 16:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 32
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

co do
Mężczyzna ten zatrzymał się pięć cali od Jamesa, i krzyknął:
- Expectro patronus!
Czarne postacie odleciały. Człowiek z róźdżką, pochylił się i zapytał:
-Wszystko w porządku?
-Tak...-odparł James przerażony całą sytuacją. -Jak ci na imię?
- Jestem Severus Snape- odrzekł zimnym głosem Severus


ztego co ja wiem to James znecal sie na Severusem jak razem chodzili do Hogwardu wiec watpie aby byli oprzyjaciolmi po 2 to nawet nie jest podne do histoiri JP
__________________
hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorf.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry_Potter F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 16:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 729
Ostrzeżeń: 2
Postów: 192
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Boże co to ma być?

Po pierwsze powtarzasz się James to James tamto. Jest bardzo któtkie i trochę beznadziejne! Po prostu żenada! Nie no sory ale to jest najgorsze ff jakie czytałam. Mogłeś imię james zamienić na inne ale nie chce mi się ich wymieniać. Wiesz co dobra rada ja już przez takie coś przechodziłam wszyscy krytykowali moje FF więc podziękowałam i nie pisałam dalej tobie też to radzę przestań pisać, ok?! Ale rób co chcesz mi się nie podoba!
__________________
i4.photobucket.com/albums/y104/ktfeathers726/Glitters/slytherin.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 17:05
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Wiesz co dobra rada ja już przez takie coś przechodziłam wszyscy krytykowali moje FF więc podziękowałam i nie pisałam dalej tobie też to radzę przestań pisać, ok?!

No to źle mu radzisz.
Jedynym sposobem, by nauczyć się pisania jest, o ironio, pisanie. I to jak najwięcej. Praktyka czyni mistrza, a złe komentarze nie powinny dołować - powinny motywować.
Jeżeli ktoś Cię krytykuje, pokaż, że umiesz lepiej.
Bo najgorszą rzeczą, jaką można zrobić, jest obrażanie się na cały świat. I to za co? Za szczerość. Za to, że ktoś wytyka Ci błędy, abyś później ich nie wykonywał/a. Abyś pisał/a lepiej.
__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac

Edytowane przez Delirantka dnia 14-09-2008 17:11
Wyślij prywatną wiadomość
~Ghoust F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 17:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 19
Ostrzeżeń: 2
Postów: 72
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ale to nie chodzi, o to czy stał się "sławny". Chodzi mi o to, że to nie jest tak łatwo napisać FF, tak jak się o tym mówi. Zmieniłem zdanie. Piszę dalej FF. Kolejna część pojawi się za dwie godziny (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem).
Wyślij prywatną wiadomość
~Red Crayon F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 18:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 349
Ostrzeżeń: 1
Postów: 191
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Zbetowałam tekst Ghoustowi i pragnę tylko wyjaśnić, że brak opisów nie jest moją winą. Strałam się trochę dodać, ale nie mogę zbytnio ingerować w jego wizję. Uśmiech Muszę go pochwalić, że ten odcinek jest o wiele lepszy od poprzedniego. Było mniej powtórzeń. Było parę błędów logicznych. Interpunkcji też o wiele mniej niż poprzednio. Wszystko jest na dobrej drodze ku lepszemu... Język Pozdrawiam. Red Crayon
__________________
Pessum Ire - Podążam ku zagładzie


]http://www.hogsme...rowstart=0 NOWY ODCINEK! REAKTYWACJA NA POWAŻNIE!
ZAPRASZAM CIĘ, drogi Gościu! ^^[/bcolor]
karola555@yahoo.de Wyślij prywatną wiadomość
~Ghoust F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 18:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 19
Ostrzeżeń: 2
Postów: 72
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Severus wziął mężczyznę pod ramię. Gdy szli w stronę domu Potterów, James zamyślił się. Snape zaniepokoił się jego długim milczeniem i zapytał:
- Wszystko w porządku?
- Nier30; r11; odpowiedział cicho James. r11; Czemu mnie zaatakowali dementorzy? r11; zapytał nagle.
- Z Azkabanu uciekł ostatnio seryjny morderca, który jest dość podobny do ciebie. r11; odpowiedział sztywno jego towarzysz.
- A ty dlaczego jesteś tak dobrze poinformowany?
- Odkąd ukończyłem Hogwart, pracuje dla Ministerstwa Magii. r11; odpowiedział, wzdychając na samą myśl o tak znienawidzonym przez siebie zawodzie.
Gdy doszli już do domu, James otworzył drzwi i wszedł do środka. Zaniepokoił się, ponieważ w domu był straszny bałagan. Wszystko było porozwalane.
-Lily! r11; krzyknął mężczyzna.
Nagle poczuł straszny ból głowy. Stracił przytomność.
Snape zszokowany całą zaistniałą sytuacją nie wiedział, co robić. Podszedł do okna. Zobaczył ciemną zjawę, która wydawała mu się znajoma. Po chwili zrozumiał, że to dementor. Istota przeniknęła przez ścianę i rzuciła się ku Jamesowi, nachylając się nad nim i wysysając z niego wszelkie szczęśliwe wspomnienia.
^KILKA GODZIN PÓŹNIEJ^

James obudził się zdrętwiały. Severus zapytał:
- Więc wiesz, gdzie przebywa seryjny morderca który zbiegł wczoraj z Azkabanu, prawda?
Mężczyzna rozejrzał się wokół siebie, nie wiedząc gdzie jest. Po chwili zrozumiał, że to Szpital Świętego Munga.
- Tak, wiem. Ale nie powiem ci. r11; rzucił James.
- Pójdziesz do Azkabanu, a gdy dementorzy z tobą skończąr30;. r11; warknął zdenerwowany pracownik ministerstwa.
- Jestem nieśmiertelny. r11; przypomniał mu mężczyzna w okularach z ironiczną miną. - Ale dobra. Powiem ci. Przebywa na Grimmauld Place 12.
Nagle drzwi do pomieszczenia otworzyły się. Syriusz Black bez pytania wszedł do środka i trzymając różdżkę przed sobą wypowiedział zaklęcie:
- Cruciatus!
Severus i James zaczęli zwijać się z bólu, okropnie krzycząc. W pewnym momencie pojawiła się także Lily. Pokonując strach, wycelowała różdżką w stronę człowieka, który zadawał cierpienie jej mężowi i krzyknęła:
- Avada Kedavra!
Mordercze zaklęcie jednak nie podziałało. Stało się natomiast coś dziwnego. Zbieg z Azkabanu upadł na dywan, wrzeszcząc przeraźliwie.
Severus zerwał się z podłogi i otrzepując się powiedział:
- Drętwota!
Black przestał się ruszać i zamilkł.. Snape powiadomił o zaistniałej sytuacji natychmiast Ministerstwo Magii, i Syriusz trafił został skazany na dożywocie. W Azkabanie przeżył jednak tylko osiem lat, gdyż dementorzy obdarzyli go swoim pocałunkiem.
Dedykacja tej części jest dla Red Crayon, któremu / której dziękuje za zbetowanie FF.
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 19:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Aaa!
Co to ma niby być? Żenada...
Piszesz bardzo dziecinnie, z interpunkcją jesteś na bakier, robisz mnóstwo błędów stylistycznych... A te powtórzenia... Przecież James nie jest tylko Jamesem. Jest także mężczyzną, okularnikiem, czarnowłosym, czarodziejem... Lista jest długa, a Ty z niej nie korzystasz. A szkoda.

Pewnego dnia James wyszedł na dwór


O jeżu kolczasty!
Poległam. Mogłeś to zdanie rozwinąć i ująć to jakoś ciekawiej. Takie coś od początku zniechęca do czytania.

a James poczuł zimny chłód


Poległam drugi raz.
To chłód jest zimny? Łał... A tak poważnie - mogło być bez tego epitetu.

Mężczyzna ten zatrzymał się pięć cali od Jamesa, i krzyknął:


Eee... Sorry, ale - ile Ty masz lat? Kojarzy mi się, że 13. Wiesz, sądziłam, że w tym wieku raczej każdy wie, że przed 'i' nie stawiamy przecinka. Lecz Twoje opowiadanie zburzyło moją teorię...

-Nie musisz mi dziękować- odrzekł Severus- Muszę ci przekazać ważną wiadomość.


Powtórzenie. Pomijając, że to i tak jest napisane do bani.
Tak, zaraz się pewnie zapytasz - "Gdzie to powtórzenie?". Powiem Ci - musisz i muszę.
Aha, no i tutaj pokażę Ci jeszcze mnóstwo innych błędów. Nie chce mi się wymyślać nowego szyku dla tego beznadziejnego zdania, więc napiszę na tym Twoim:

- Nie musisz mi dziękować - odrzekł Snape. - Mam przekazać ci ważną wiadomość.

No tak. Szyk zdania i tak zmieniłam. Pogrubiłam Ci to miejsce. Mogłeś tak napisać, choć przyznaję, że sama nie zrobiłam tego najlepiej. Nie chciało mi się główkować za długo. Poza tym - zjedzona kropka jest zaznaczona na zielono. Porównaj sobie moje i swoje zdanie. Mam nadzieję, że zobaczysz, gdzie zabrakło spacji.

Wstań, pokaże ci.


Powinno być "pokażę". Nie wiem - to literówka, czy umyślnie tak napisałeś? Zresztą - nie wnikam. Pewnie zastanawiasz się, po co znowu zielona kropka. Otóż po to, żebyś zobaczył, że tym razem jest niepotrzebna.

Oj, lista Twoich błędów jest długa. Nie chce mi się więcej ich wymieniać, bo już i tak opisałam te najważniejsze. Ogółem, mogłabym wkleić całe to Twoje króciusieńkie FF i uznać za błąd. Tak by było najlepiej, bo dodawanie takiego czegoś jest po prostu zaśmiecaniem forum.

Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że następnym razem zastanowisz się dziesięć razy, zanim coś tu napiszesz.

EDIT:
Ooo, następna część!
Tym razem nie będę się bawić w wymienianie błędów. Myślę, że inni zrobią to za mnie o wiele skuteczniej. Ach, no i jeszcze coś - "Drogi Ghoust", bez urazy, ale dostajesz ode mnie Okropny. Gdyby była Trolla, to właśnie ją byś dostał...
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]

Edytowane przez Temeraire dnia 14-09-2008 19:23
Wyślij prywatną wiadomość
!Ballaczka F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 21:17
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3299
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 07.08.08
Medale:
Brak

Nie na dużo przydała Ci się beta, skoro błędy i tak są.
Nad treścią nie będę się wypowiadać, ale będzie co nieco o zgrzytach w tekście:

Odkąd ukończyłem Hogwart, pracuje dla Ministerstwa Magii


Odkąd ukończyłem Hogwart, pracuję dla Ministerstwa Magii.

Gdy doszli już do domu, James otworzył drzwi i wszedł do środka. Zaniepokoił się, ponieważ w domu był straszny bałagan.


Gdy doszli już do domu, James otworzył drzwi i wszedł do środka. Zaniepokoił się, ponieważ był tam straszny bałagan.

gdzie przebywa seryjny morderca który zbiegł wczoraj z Azkabanu
.

gdzie przebywa seryjny morderca, który zbiegł wczoraj z Azkabanu.

Black przestał się ruszać i zamilkł..


Black przestał się ruszać i zamilkł...

Snape powiadomił o zaistniałej sytuacji natychmiast Ministerstwo Magii, i Syriusz trafił został skazany na dożywocie.


Zły szyk zdania.

Snape natychmiast powiadomił o zaistniałej sytuacji Ministerstwo Magii, Syriusz zaś został skazany na dożywocie.

Generalnie brak opisów, liczne błędy i akcja lecąca na łeb na szyję zniechęcają do tego tekstu. Popracuj nad tym, albo przyzwyczaj się do ciągłej krytyki.
__________________
Chciałem wyssać z życia całą kwintesencję. Wykorzenić wszystko, co nie jest życiem, by nie odkryć tuż przed śmiercią, że nie umiałem żyć.
Henry Thoreau
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 20:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Strasznie dużo błędów w tym FF! Nie można normalnie przeczytać tekstu! A od kiedy Syriusz jest złą postacią, a Severus pozytywnym bohaterem? Nie podoba mi się to FF. Daję N, tak na pocieszenie.
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 11-10-2008 09:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

O borze szumiący, iglasty i liściasty, poratuj mnie!
Ty masz betę?
To chyba beznadziejna bo to jest żenada.
Nie chce mi się wytykać błędów bo musiałabym poprawiać każde zdanie. Mo borze kochany. Bez komentarze. Żenada do potegi dziesiątej. ; /

Co do Johna Maxey'a to sam nie jestes lepszy i nabijasz pkt. tymi głupimi komentarzami ; / Jak uż wytykasz błędy to skomentuj je sensownie a nie np. "Poczuł zimny chłód" skomentuj to jako "chłód zawsze jest zimny, więc tego nie trzeba dodawać" a nie "Najlepiej by było "Nagle zrobiło się gorąco, a James poczuł ciemność" ; /
Edytowane przez Peepsyble dnia 11-10-2008 09:13
Wyślij prywatną wiadomość
~Red Crayon F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 11-10-2008 09:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 349
Ostrzeżeń: 1
Postów: 191
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Peepsyble, masz rację. jestem beznadziejna... Uśmiech W tamtym momencie woda sodowa mi do głowy uderzyła. Poprawiłam i tak bardzo wiele. Po prostu to była amatorszczyzna z mojej strony. Wiem... Wstyd mi. Uśmiech Po prostu nie wiedziałam, co mam prawo zrobić jako beta, a co nie.
__________________
Pessum Ire - Podążam ku zagładzie


]http://www.hogsme...rowstart=0 NOWY ODCINEK! REAKTYWACJA NA POWAŻNIE!
ZAPRASZAM CIĘ, drogi Gościu! ^^[/bcolor]
karola555@yahoo.de Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 11-10-2008 09:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Peepsyble, masz rację. jestem beznadziejna...

Nie Crayon nie chciałam cię urazić. Wiem, że dużo poprawiłaś, ale tak jak Ballaczka napisała jak tez tak uważam. Ja bym sobie odpuściła, bo błędów jest tak wiele, że trzeba by było nawet fabułę zmieniac. ; /
"Musze ci przekazać wiadomość"

Jak to musi? Brzmi to tak jakby był co najmniej wysłannikiem Jedi

Nie no powaliłeś/łaś mnie tym Chichuana ^^.
Edytowane przez Peepsyble dnia 11-10-2008 10:05
Wyślij prywatną wiadomość
~Chichuana F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 11-10-2008 10:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1265
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Jak dla mnie jedno z gorszych opowiadań jakie mogłam czytać (oczywiście tych potterowskich), a czytam tylko te naprawdę dobre. Błędy jakie robisz to przede wszystkim brak szeroko rozumianego ładu i składu, że tak powiem. Zdania są niechlujne, pełno w nich powtórzeń i innych błędów logicznych, którzy już wymienili moi poprzednicy. Odnoszę wrażenie, że cała fabuła jest na odwal.

I takie moje małe pytanie: ile oni mają właściwie lat? Kompletnie nie osadziłeś tego w czasie. Ja odnoszę wrażenie (nie wiem czy słuszne), że są oni w wieku 8, 9 lat, ponieważ ich dialog jest taki dziecinny - trochę prymitywny. ;D

-Nie musisz mi dziękować- odrzekł Severus- Muszę ci przekazać ważną wiadomość.
-Jaką?- zdumiał się James.

Jak to musi? Brzmi to tak jakby był co najmniej wysłannikiem Jedi. To właśnie od niego zależy, czy ta ważna misja się powiedzie. SEVERUS MUSI OCALIĆ ŚWIAT! Rotfl

Jakie rady dla ciebie?
- nie przestawaj pisać... ale może na początku nie publikuj swoich prac. Daj sprawdzić przyjacielowi, czy nie ma jakiś błędów, itd. Opinia zaufanej osoby będzie dla ciebie pomocna.
- staraj się, aby twoje zdania były pełne, przemyślane i nie zawierały powtórzeń. Nie wierzę, że nie znalazłeś synonimu do mężczyzna czy James...
- nie dziw się, że twoje opowiadanie się nie podoba. Po prostu musisz popracować nad stylem.
- staraj się opisywać emocje bohaterów i ich reakcje. Gdy Severus powiedział Jamesowi, że jest nieśmiertelny, nie było żadnej reakcji z jego strony. Może się ucieszył, ale ja raczej nie byłabym zadowolona na jego miejscu. :\

To tyle. Uśmiech
___
Edit po przeczytaniu drugiej części:
Opowiadanie krótkie, ale druga część już lepsza. Red Crayon (?) ci to zbetowała, ale i tak jest dużo błędów - kłania się głównie interpunkcja.

Może robię tutaj za obrońcę pokrzywdzonych, ale ludzie, to, że wam się nie podoba nie znaczy, że trzeba go od razu wyzywać i rzucać mięsem! Mówię to szczególnie do John_maxey... Pokazałeś klasę, nie ma co... -.-
__________________
Profil jest już nieużywany. Nadal jestem wielką fanką HP, ale wyrosłam już z portali fanowskich.

Polecam "A Very Potter Miusical" i "A Very Potter Sequel" wyprodukowane przez StarKid. Aż szkoda, że w Polsce są tak mało popularni! Rozbawiony

Edytowane przez Chichuana dnia 11-10-2008 10:17
Wyślij prywatną wiadomość
~Karolina00 F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2016 11:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 117
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 18.01.15
Medale:
Brak

No neewiem... Takie średnie. Przecierz Snape i James się n i e
z n o s i l i . Wątpie czy pomogli by sobie w czymkolwiek. Ale pomysł dość oryginalny. Nie poddawaj się i pisz dalej. Może to FF nie bylo zbyt udane ale z innymi tak nie musi być.
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich Gryfonów Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT