Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 203
» Użytkowników online: 1

~agrohimzeo

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Miłość Dumbledore'a
Drukuj temat · Miłość Dumbledore'a
~panti00 F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 03-07-2012 10:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 344
Ostrzeżeń: 1
Postów: 212
Data rejestracji: 29.06.12
Medale:
Brak

Żal mi cię ~Anchelee. Jesteś w Ravenclaw, a tak mało wiedzy. To chyba oczywiste, że jeżeli ktoś zostawił na kimś ślad tak wielkiej miłości, to nie można go zabić. LOGICZNE, że zaklęcie odbije się!
__________________
Sprytu Ślizgonów
Szczerości Puchonów
Wiedzy Krukonów
Ucz nas Gryffindorze!




"Nie żałujmy tych, którzy umarli, Harry. Żałujmy żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości" ~by Albus Dumbledore


Pozdrawiam Cię drogi Gościu !!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Riddle Of Death F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 16:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 338
Ostrzeżeń: 0
Postów: 78
Data rejestracji: 12.07.12
Medale:
Brak

To głupie. Hitler podczas II wojny też zabijał miłością. Samolubną miłością oraz miłością do niemieckiego, czystego, aryjskiego narodu.
Chodziło o to, żeby Potter dał się zabić i potem cudownie zmartwychwstał.
Wyślij prywatną wiadomość
~KEHI F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 16:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 192
Ostrzeżeń: 0
Postów: 108
Data rejestracji: 13.06.12
Medale:
Brak

Według mnie chodziło o to aby harry kochając inne osoby walczył za nie i w końcu pokona Toma
Wyślij prywatną wiadomość
~Jey F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 17:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 26.06.12
Medale:
Brak

Nie no naprawdę, mistrzowskie zrozumienie książki.wtf Chodziło o to, że Harry chciał poświęcić swoje życie po to by inni mogli żyć, to ich ocaliło. Harry potrafił kochać, znał wartość tego co naprawdę ważne w życiu. Voldemort był zaślepiony swoim dążeniem do potęgi i nieśmiertelności, dlatego to Potter był tym który go pokonał. Autorce chodziło o ukazanie pewnych wartości życiowych. Jak już wcześniej pisano, miłość to pewien rodzaj magii ( w rozumieniu książki ) i jest silniejsza niż wszystko inne. Taka drobna rada, przeczytaj jeszcze raz rozdział Luka w planie ( ostatnia część), jak dokładnie i porządnie przeczytasz to zadawaj pytania.
__________________
''Dowie się, dlaczego umarłem, i mam nadzieję, że zrozumie. Próbowałem zbudować świat, w którym byłby szczęśliwy. '' - R. Lupin

''Nie żałuj umarłych, Harry! Żałuj ludzi żywych, którzy nie wiedzą, co to miłość.'' -A. Dumbledore

"Są różne rodzaje męstwa. Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoła wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom."

-Jutro jest nie ważne, bo mamy dzisiaj .

Czasem trzeba zapomnieć, by móc pamiętać od nowa.
Wyślij prywatną wiadomość
~Victim F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 18:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

Autorce w tym fragmencie chodzilo o ukazanie Miłości jako najpotężniejszego uczucia - broni, której nikt nie może nam zabrać ani jej pokonać. Zabicie Voldemorta Miłością uważam tylko za przenośnię, którą można wyjaśnić następująco: Harry gotów był oddać życie za przyjaciół i to właśnie różniło go od Vodemorta, który nigdy by tego nie zrobił, bo po prostu tego nie rozumiał. Dzięki gotowości do poświęcenia Harry przeżył, a umarła w nim jedynie cząstka Czarnego Pana, potrafiąca istnieć bez miłości.
Wyślij prywatną wiadomość
~nattso F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 19:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 179
Ostrzeżeń: 0
Postów: 89
Data rejestracji: 08.10.11
Medale:
Brak

Być może Dumbledorowi chodziło o to, żeby Harry nigdy nie zapomniał, że to miłość jest najważniejsza... Oczko Dlatego tak stale to powtarzał ; p
__________________
[alt]"...Może jest, a może go nie ma, ale pozostaje faktem, że potrafi poruszać się szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem."[/alt]
''...Aby zgubę odzyskać, masz tylko godzinę, Której nie przedłużymy choćby i o krztynę...''

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~Xero F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 20:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 143
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 12.07.12
Medale:
Brak

Dumbledor powtarzał tak bo chciał ` nauczyć ` Harrego, że to miłość jest najważniejsza, miłość Lily i James'a do Harrego była tak silna, że Harry jako jedyny przeżył jedno z zaklęć niewybaczalnych które zostało rzucone przez VoldemortaUśmiech. Właśnie miłością Harry miał pokonać Czarnego Pana i to właśnie dlatego Harremu tyle razy w walce z Voldim objawiali się rodzice i jego ukochane zmarłe osoby. ;d
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów
I o wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
Strzeż nas SLYTHERINIE !


'' Każdy z nas wierzy, że to, co ma do powiedzenia, jest o wiele ważniejsze od tego, co mógłby powiedzieć drugi." - Albus Persiwal Wulfryk Brian Dumbledore

Bazyliszek zbliżał się powoli. Harry słyszał złowrogi szelest łusek na zakurzonej podłodze.[...] Olbrzymi, jadowicie zielony wąż, gruby jak pień dębu, sprężył pionowo górną część cielska, tak że jego wilki łeb kołysał się między kolumnami.
Wyślij prywatną wiadomość
`Sharon665 F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2012 23:02
Moderator (F)

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 15399
Ostrzeżeń: 2
Postów: 198
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Medal

Chodziło o to, że mimo, iż Harry nie zna tylu zaklęć co Voldemort, ani nie jest tak doświadczony, to i tak jest silniejszy, bo wie co to miłość i przyjaźń. To było coś, czego Voldi nie znał. Nie był w stanie pokochać, więc nie miał dla kogo walczyć. A Harry miał przyjaciół, dziewczynę. I chciał pomścić tych, którzy zginęli w walce z Riddle'm, a którzy znaczyli coś dla niego. To mu dodawało sił.
I tym właśnie Potter go pokonał, miłością.
__________________
i49.tinypic.com/snkv88.jpg

Zapraszam do przeczytania mojego FF, drogi Gościu


- Cóż, jeśli będę twoim przyjacielem, to czy powiesz mi jakie jest hasło do dormitoriów Gryffindoru, żebym mógł wślizgiwać się tam i podrzucać Weasleyowi do łóżka martwe zwierzęta?
- Nie!
- Ok, zdradzisz mi wszystkie brudne sekrety Weasleya i Granger, żebym mógł je odpowiednio ubarwić i rozprzestrzenić po szkole?
Harry nie mógł się zdecydować, czy jest przerażony, czy chce mu się śmiać.
- Nie!
- Czy mogę namówić cię, żebyś przeszedł na mroczną stronę?
- N... - zaczął Harry i spojrzał na niego z zakłopotaniem. To, pomimo wszystko, było bardzo poważne pytanie. - A chciałbyś?
Malfoy wydął wargi.
- Niekoniecznie. Chociaż to mogłoby być zabawne.
Harry potrząsnął głową z niedowierzaniem.
I tak, owszem, z pewną dozą rozbawienia. Nikt inny nie miał tak rażąco paskudnego charakteru jak Malfoy, a to, że obnosił się z nim tak bezwstydnie budziło niemal chęć wybaczeniu mu.
- Dobrze - powiedział w końcu Malfoy.
[...]
- Co zwykle robisz ze swoimi przyjaciółmi? - zapytał Harry niezręcznie.
- Mówię im co mają robić, a oni potem odchodzą i zostawiają mnie w spokoju.
- Och... - ten pomysł nie wydawał się Harry'emu zbyt zachęcający.
- Zrobisz to, co ci powiem? - zapytał Malfoy wprost.
- Nie!
- Ech - powiedział Malfoy ponuro.- Cóż... no więc, co ty zwykle robisz z przyjaciółmi?
- Eeee... dużo rozmawiamy, jaki jesteś wstrętny.
- Więc możesz to robić. Traktuję to jako komplement.
'Światło pod Wodą'
Wyślij prywatną wiadomość
~Guseppe F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 23-01-2014 06:58
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 324
Ostrzeżeń: 1
Postów: 69
Data rejestracji: 23.01.14
Medale:
Brak

Moim zdaniem Voldemort nie pamięta, co to miłość i za młodych czasów bardzo jej pragnął. Z powodu jej braku zaczął cierpieć i już w sierocińcu przejawiał swoje zdolności magiczne. Niestety, tą magię praktykował w zły sposób, dla swoich celów i dla nieszczęścia innych. Skończyło się to na tym, że stał się Czarnym Panem i siał zło.
Natomiast Harry Potter miłość miał w sobie. Jego rodzice oddali życie, byleby on nie zginął. Zadanie Dumbledore'a polegało na tym, żeby doceniał czyn rodziców, wiedział, że oni czuwają i mogą "pomóc". To przeświadczenie faktycznie zadziałało, w końcu po rozmowie z rodzicami przywołanymi z Kamienia Wskrzeszenia uwierzył w tą siłę miłości, która go chroniła i pokonał Voldemorta.
I to jest przenośnia "zabijania miłością". Pokonanie osoby z brakiem miłości przez tą z dużą jej ilością... Można to też podpiąć pod "siłę miłości".
__________________
img.interia.pl/komputery/nimg/d/t/Jas_Fasola_zaatakowal_3789496.jpg

O właśnie tak wyglądam kiedy widzę coś nienormalnego Wredny


USA you were born to rage, so come on!
Wyślij prywatną wiadomość
~Et Venefici F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 22-04-2014 20:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 401
Ostrzeżeń: 0
Postów: 63
Data rejestracji: 21.04.14
Medale:
Brak

To chyba lekka przesada, nie istnieje takie cuś jak "zabijanie miłością". Raczej chodziło o to by pokonać Voldemorta tym, czego nigdy nie zaznał. Rowling chciała przez to powiedzieć, że miłość jest potężniejsza od zła i jest to pewien rodzaj magii, która wszystko zwycięża. Może, że miłość to taka broń na smutek, na zło. Lub coś w tym stylu. Ale na pewno nie chodziło o to, aby Harry pokochał Volda.
__________________
31.media.tumblr.com/tumblr_ljvbkslhsS1qhxvoeo1_500.gif
Ty też go uwielbiasz, drogi Gościu?
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2015 15:42
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Co sądzicie o tej miłości, którą Harry miał pokonać Voldemorta?
Ja sądzę, że Rowling przesadziła. Zabijać miłością?


Ja zupełnie inaczej to zrozumiałem. Nigdy na myśl mi nie przyszło, że Wybraniec "mocą miłości" miałby kogoś zabijać. Być może coś źle zrozumiałem lub przeoczyłem. Zawsze wydawało mi się, że chodzi raczej o coś w rodzaju ochrony. Dlatego Voldemort przegrywał, bo nie potrafił kochać a matka Pottera oddając za niego życie zapewniła mu niezawodną pomoc, obronę, której nawet czarna magia nie była w stanie przełamać. Dlatego, że młody czarodziej potrafił kochać, dlatego też miał tę przewagę nad Czarnym Panem. Nie ma mowy o jakimkolwiek uśmiercaniu za pomocą tego cudownego uczucia.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~HermioneG F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 10-11-2015 11:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 545
Ostrzeżeń: 0
Postów: 123
Data rejestracji: 07.11.15
Medale:
Brak

Tutaj nie chodziło o to, by Harry pokonał Voldemorta samą MIŁOŚCIĄ, ale raczej SIŁĄ MIŁOŚCI. Wiele osób mówiło, że Harry i Voldemort są podobni lub, że są połączeni itp. ale jedno ich na sto procent różniło - Harry, w przeciwieństwie do Lorda Voldemorta, potrafił kochać innych i oddać za nich życie. I właśnie tym miał go pokonać. Oczko
__________________
,,A kiedy upadniesz, ja będę przy Tobie.
~podłoga "
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT