Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 234
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Jak zostać królem ( The King's Speech)
Drukuj temat · Jak zostać królem ( The King's Speech)
^Lady Holmes F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 03-02-2011 22:09
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niegor30; problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen.
Źródło: stopklatka.pl

Oglądaliście ten film? Co o nim myślicie?
Wyślij prywatną wiadomość
!Czarownica24 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 03-02-2011 22:31
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5583
Ostrzeżeń: 0
Postów: 886
Data rejestracji: 29.12.08
Medale:
Brak

Byłam w dzień premiery (nie mogłam dłużej się powstrzymać).
Ten film to mistrzowski pokaz talentu Colina Firtha oraz Geoffrey'a Rusha.
Helena jak zwykle niesamowita, w doskonały sposób zagrała tę czystą miłość, jaką królowa darzyła króla Alberta.
Z chęcią wybiorę się na ten film ponownie, tym razem z tatą (niestety nie udało nam się iść we trójkę - tata był w Warszawie).
Gorąco polecam fanom dobrego kina.

__________________
Cześć, kochanie, witaj na imprezie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix11227 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02-06-2011 15:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 658
Ostrzeżeń: 1
Postów: 218
Data rejestracji: 12.02.11
Medale:
Brak

Oglądałam. Film jest bardzo fajny, szczególnie żona JerzegoUśmiech Najbardziej zabawne były te metody doktora, np. jak się darł przez okno. Niestety po krótkim czasie miałam ochotę go puknąć żeby się już nie zacinał.
__________________
[img]http://cfile2.uf.tistory.com/image/160A854B4E5001FE1055FB[/img]
Wyślij prywatną wiadomość
~potterfanka F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 02-06-2011 16:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 514
Ostrzeżeń: 1
Postów: 186
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Film naprawdę dobry. Sztuką jest pokazać jedno przygotowania do jednego przemówienia na tyle ciekawy sposób by dostać za to Oscara ; >
A tak na poważnie, film jest naprawdę dobry. Firth przeszedł tu samego siebie, Rush - kolejna cudownie wykreowana postać, a Helena - piękno aktorstwa.
Polecam obejrzeć ten film, jednak uprzedzam że nie jest przeznaczony na popołudnie z przyjaciółmi. ;d
__________________
die.
beacuse when you die - you born backwards.

myanimelist.net/signature/cooky_.png
Wyślij prywatną wiadomość
!sabina F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2011 13:49
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 323
Ostrzeżeń: 1
Postów: 71
Data rejestracji: 24.07.10
Medale:
Brak

Kurczę, dlaczego o naprawdę dobrych i sensownych filmach nie ma komentarzy, a o jakiś żałosnych produkcjach jest stos nie pochlebnych opinii?
Byłam na premierze, jednak teraz nie pamiętam czy to ja pragnęłam iść na ten film, czy była to inicjatywa mojej przyjaciółki, czy poszłyśmy do kina w ciemno. Tak czy inaczej była to jedna z lepszych decyzji, gdyż film jest cudowny.
Gra Firtha - majstersztyk. Kreacja Rusha - poezja. Postać Bohnam Carter - coś wspaniałego. Wyznaję zasadę, że bez dobrej gry aktorskiej film z wspaniałą scenerią, charakteryzacją i innymi czynnikami i tak nie będzie czymś genialnym. W "Jak zostać królem" obsada aktorska była, co tu ukrywać, znakomita. Colin w pierwszych scenach na stadionie mnie wręcz oczarował. Jednak nie mam zamiaru pisać tutaj jakiejś ody do talentu Firtha. Cały film był dobrze skonstruowany - gra, charakteryzacja, sceneria, kostiumy. Kto oglądał, ten wie, jaki kawał wspaniałej roboty odwalił Geoffrey Rush. Jego kreacja Lionela Logue'a była znakomita. Jeśli ktoś jeszcze nie widział tego filmu, serdecznie polecam. Sceny z królem Jerzym i Loguem są naprawę warte obejrzenia. Tyle ode mnie.
__________________
By poznać punkt widzenia dziecka, nie wystarczy przykucnąć ...
Wyślij prywatną wiadomość
~smierciozerczyni98 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2011 15:57
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 162
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 25.05.11
Medale:
Brak

oglądałam. Helena tradycyjnie super grała. FIlm ogólnie też jest bardzo fajny.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
kretynizmu Puchonów,
I wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
chroń nas Slytherinie
Wyślij prywatną wiadomość
~bochenek89 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 12-12-2011 18:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2125
Ostrzeżeń: 0
Postów: 506
Data rejestracji: 10.10.11
Medale:
Medal

Doskonała gra aktorska, dopracowany scenariusz i fabuła, bardzo dobra muzyka. Film wciągnął mnie, z niecierpliwością czekałam na kolejne sceny, każdy moment był interesujący, pomimo braku niespodziewanych zwrotów akcji.
Moim zdaniem jest to dzieło wielowątkowe. Jąkanie się wcale nie jest głównym, ani jedynym tematem. Film ukazuje, że monarchia, bycie członkiem królewskiego rodu nie jest wyłącznie przywilejem. Jest to hermetyczny, zamknięty świat, w którym wiele spraw może jawić się "zwykłym, szarym ludziom" jako niezrozumiałe, czasem okrutne, czy wręcz patologiczne.
Bardzo dobrze ukazano przyjaźń Lionel'a z Bertie'm. Jest to przyjaźń pomiędzy zwykłym, ale śmiałym człowiekiem, a zakompleksionym arystokratą, coś co w tamtych czasach i środowisku monarszym było nie do pomyślenia i zaakceptowania.
Gra aktorska Rush'a bardzo dobra (tak jak i reszty obsady, Spall i jego epizodyczna rola miodzio ;D ). Stworzył postać niezwykle wyrazistą i dynamiczną. Jednak prawdziwą klasę pokazał Colin Firth. Jego aktorstwo było dopracowane w każdym szczególe, jestem przekonana, że długo przygotowywał się do swojej roli. Nie tylko chodzi mi o wiarygodne jąkanie (z całą pewnością nie było to łatwe zadanie, nie mógł od tak zacinać się kiedy chciał). Jednocześnie swoją mimiką, gestykulacją, tonem głosu, dykcją wyrażał wiele emocji. Wielkie brawa za wykreowanie tak wspaniałej postaci Oczko
__________________
67.media.tumblr.com/49bc610d5189f4e1c93116d8aa7b92d9/tumblr_ohbmm0gfJ71tjbzooo1_500.gif

Edytowane przez bochenek89 dnia 12-12-2011 18:12
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Snape F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 12-12-2011 18:30
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 25964
Ostrzeżeń: 0
Postów: 222
Data rejestracji: 08.08.08
Medale:
Medal Medal

Bardzo udany, na wskroś brytyjski, jeden z moich ulubionych. Znakomita gra aktorska i wspaniała obsada. Cenię Helenę Bonham Carter i Geoffrey'a Rusha, a Colina Firtha wprost uwielbiam, mam do niego sentyment od wielu lat. Rola Bertiego była, obok występu w Samotnym mężczyźnie, jedną z najlepszych w jego karierze i rzeczywiście na miarę Oscara. The King's Speech to solidnie zrobiona produkcja, jeden z tych niepowtarzalnych, słodko-gorzkich filmów, w których nie brakuje zarówno wzruszających jak i (subtelnie) komicznych scen. Nieczęsto się wzruszam podczas oglądania, ale widok płaczącego Jerzego VI, który sądzi, że nie podoła królewskim zobowiązaniom lub opowiada o traumatycznym dzieciństwie naprawdę chwytał za serce. Naprawdę warto obejrzeć.
__________________
Lepiej spłonąć od razu niż tlić się powoli
Wyślij prywatną wiadomość
~daniel123 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2012 13:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 511
Ostrzeżeń: 3
Postów: 234
Data rejestracji: 10.08.11
Medale:
Brak

Niesamowity film. Bardzo mi się spodobał. Najlepiej zagrał Colin Firth, chociaż też Michael Gambon, Guy Pearce, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter i Timothy Spall. Młodzi aktorzy (synowie Logue'a, córki B-B-Bertiego xD) nie udzielali się tam za bardzo, to ich gra też wypadła bardzo dobrze. Mam nadzieję, że ujrzę tych młodych aktorów w innych wspaniałych produkcjach, ale z większymi rolami.
__________________
mrwgifs.com/wp-content/uploads/2013/05/David-Tennant-Oh-Nice-On-Doctor-Who.gif
static.tumblr.com/19edaa76c4fd3ad38fe656b22a1c2b72/juqc2ho/qSHmler57/tumblr_static_i_don_t_wanna_go.gif
http://gry1222.bloog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2012 19:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Bardzo spodobał mi się ten film, szczególne metody by pozbyć się problemu z jąkaniem. Obejrzałam go niedawno i muszę stwierdzić że jest godny pochwał i polecenia.
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall
Wyślij prywatną wiadomość
~zaeli F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2012 18:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 0
Postów: 348
Data rejestracji: 06.06.11
Medale:
Brak

świetny film, bardzo fajnie zrobiony no i moja wymarzona obsada po prostu Colin Firth, Helena Bohnam Carter - czego można więcej chcieć. Zajęcia z logopedą były komiczne, a temat, choć mógłby wydać się nudny, bym świetnie zrealizowany.
Cieszę się, że dostał tyle nagród. Był zdecydowanie wart Rozbawiony
__________________
Nothing lasts forever though we want it to ...
<3

"Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and, above all those who live without love."
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Zosia F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2012 19:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 192
Data rejestracji: 01.09.11
Medale:
Brak

Świetny film, wcale nie jest nudny, chociaż na pierwszy rzut oka temat może nie wydawać się zbyt ciekawy. Ogląałam już kilka razy i mogę więcej Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna Pomyluna F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2012 21:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -66
Ostrzeżeń: 4
Postów: 48
Data rejestracji: 01.04.12
Medale:
Brak

Niesamowity film.Niesamowity pomysł.Niesamowite wykonanie.Niesamowite pytanie.Niesamowite wszystko!!!
__________________
OD Przebiegłości Ślizgonów
i Kretynizmu Puchonów

Strzeż nas Ravenclawie!!!

Edytowane przez Luna Pomyluna dnia 13-04-2012 21:57
Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily36 F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2012 20:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1807
Ostrzeżeń: 1
Postów: 725
Data rejestracji: 19.10.11
Medale:
Brak

Obejrzałam "Jak zostać królem" dość niedawno, bo pół roku temu. Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych filmów w historii! Podoba mi się w nim ciekawy, wcale nie nudny sposób przedstawienia historycznych faktów, a gra aktorska Heleny Bonham Carter w pełni zasługuje na Oscara, chociaż dostała "tylko" nominację do tej nagrody. Ogólnie film oceniłabym na Wybitny!
__________________
www.styleite.com/wp-content/uploads/2014/11/Patti-Smith-gif.gif
www.facebook.com/HelenaBonhamCarterDlaFano Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT