Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 387
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Śmierć w IŚ
~Domaa F
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 01-07-2009 20:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Mi zrobiło się szkoda gdy zobaczyłam czytałam o tych śmierciach. Na prawdę szkoda, że Rowling uśmierciła tyle osób w Insygniach. Ja wszystko rozumiem wojna i te sprawy, ale zdziwiło mnie to, że uśmierciła tak wiele tych bardziej głównych bohaterów, niektórzy z nich mieli by na prawdę wspaniałe życie. Strasznie szkoda było mi Freda, Severusa, Tonks, Lupina i Zgredka.
Freda dlatego, że on był taki zabawny, młody i w ogóle zawszę się śmiałam z jego żartów i było mi naprawdę szkoda, że to już koniec tego wszystkiego. Severusa zawsze uważałam za chłodną osobę taką, którą można by znienawidzić, a te ostatnie wspomnienia wszystko zmieniły. Tonks i Lupin to wiadomo byli fajni, weseli i mieli dziecko, a Zgredek to jak Zgredek był bardzo fajnym skrzatem jego śmierć była tu niepotrzebna.
Edytowane przez Ariana dnia 01-07-2009 23:15
Wyślij prywatną wiadomość
~SeverusSnape F
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 03-07-2009 12:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 133
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 26.06.09
Medale:
Brak

Prawda, dużo osób umarło, żeby nie powiedzieć za dużo. Dla mnie najgorszą śmiercią, była mojego ulubionego bohatera, czyli Snape'a, ten człowiek umarł bardzo szybko, a w życiu nie zaznał szczęścia. Szkoda mi jeszcze Tonks i Lupina, to były fantastyczne postacie, mogli zacząć nowe życie. Współczuję również George'owi, że stracił brata i najlepszego przyjaciela.
Wyślij prywatną wiadomość
~Miona F
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 03-07-2009 12:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1321
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 03.09.08
Medale:
Brak

Nie pomyślcie, że jestem nienormalna, ale prawdę mówiąc, myślałam, że będzie gorzej. ;P Najbardziej obawiałam się o Harry'ego, Rona, Hermionę i Ginny i to właśnie oni byli powodem, dla którego od razu zajrzałam na ostatnia stronę. ;P Nie myślcie o mnie źle, ale od jakiś ośmiu lat jestem związana z nimi tak mocno, że nie wiem, jakbym to przeżyła. ;P Najbardziej żal mi Remusa i Tonks, rozpoczynających wspólne życie i to jeszcze z małym dzieckiem.. ;(
Oczywiście, Zgredek... Śmierć Bellatriks ucieszyła mnie wręcz nieprzyzwoicie, szczególnie, że Pani Weasley została jej zabójczynią, nareszcie dowodząc swoich umiejętności nie tylko kuchennych. ;P Z drugiej strony, może szkoda, bo Bella była postacią barwą niezwykle.
Mówcie, co chcecie, ale bardzo bałam się innego zakończenia. Voldemort tryumfuje, Harry ginie, świat się kończy, jakoś tak. ;P
__________________
"Amelii wolno żyć marzeniami i zamykać się w sobie. Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia"


gfx.filmweb.pl/ph/14/16/31416/7902.1.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~marbob16 F
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2009 14:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 12
Ostrzeżeń: 1
Postów: 26
Data rejestracji: 04.02.09
Medale:
Brak

KSiążka zrobiła się mroczna Język
MNie najbardziej wzruszyło jak po śmierci Lupin rozmawia z Harrym...
A najbardziej szkoda mi.. Hedwigi Rozbawiony
__________________
"May it be the shadows call
Will fly away
May it be your journey on
To light the day
When the night is overcome
You may rise to find the sun"
Wyślij prywatną wiadomość
~BellaTrixi F
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2009 14:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 335
Ostrzeżeń: 0
Postów: 51
Data rejestracji: 24.06.09
Medale:
Brak

Wiele osób poniosło śmierć, ale dzięki temu książka była lepsza, wyobraźmy sobie, że tylko źli umierają - tandeta xD
Oczywiście szkoda mi Bellatrix, ona mogła przeżyć i np. znów trafić do Azkabanu Oczko
Wiadome było, że Voldemort też zginie ale jak dla mnie mógł za sobą pociągnąć Harrego RozbawionyRozbawiony
Edytowane przez BellaTrixi dnia 10-08-2009 14:05
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2009 14:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Wiele osób poniosło śmierć, ale dzięki temu książka była lepsza, wyobraźmy sobie, że tylko źli umierają - tandeta
Oczywiście szkoda mi Bellatrix, ona mogła przeżyć i np. znów trafić do Azkabanu
Wiadome było, że Voldemort też zginie ale jak dla mnie mógł za sobą pociągnąć Harrego

o rany, jak ja się zgadzam z tą opinią.
według mnie Rowling uśmierciła zbyt wiele osób, które wiele nas nie obchodzą { tonks, Lupin. } oczywiście trójeczkę bohaterów pozostawiła w stanie niezmienionym, co mi się zdecydowanie nie podoba. a mi jedynie szkoda bylo Zgredka, bo on był taki oddany Harry`emu.
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Bella1918 F
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2009 14:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Slytherinu
Punktów: 458
Ostrzeżeń: 0
Postów: 108
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

Jak dla mnie Rowling mogła ocalić parę osób. Niektórych bohaterów było ma naprawdę bardzo żal. Najbardziej jednak żałowałam śmierci dwóch osób. Freda i Snape'a. Po prostu nie mogłam sobie wyobrazić Georga bez swojego brata bliźniaka. Z kolei Severus Snape przez wszystkie siedem tomów przedstawiany był jako zimny, niesprawiedliwy i okrutny nauczyciel. W chwili kiedy umiera zachowuje się jakoś zupełnie inaczej. Bardzo mi go było szkoda.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

Edytowane przez Bella1918 dnia 10-08-2009 14:15
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Lilian F
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2009 14:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 650
Ostrzeżeń: 0
Postów: 122
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

Dlaczego zabiła aż tylu bohaterów ? Pokazała jak wygląda wojna. Na wojnie się nie wybiera kto ma umrzeć a kto żyć. Walka wyglądała jak polowanie, ja zabije Ciebie, bo jesteś moim wrogiem, a jeżeli tego nie zrobię Ty zabijesz mnie. Rowling nigdy nie pisała cukierkowej historyjki. Brutalność i śmierć była pokazana w sposób realny. W pewnym sensie oswajanie czytelnika ze świadomością, że nic nie jest wieczne. By traktował swoje życie poważnie, bo nigdy nie wie co się wydarzy jutro. Takie jest moje zdanie. Może się mylę, a może mam rację. Sama Rowling wie co chciała osiągnąć tak licznymi uśmiercaniami bohaterów. Pokazała, jak wygląda cierpienie, gdy traci się kogoś bliskiego. Wielu z was tego nie dostrzegało. I ja nie dostrzegałam. A później straciłam kogoś ważnego w moim życiu. Na zawsze. Ciężko to przeszłam. Ale teraz czytając opisy śmierci lub w piątym tomie śmierć Blacka wiem, że to co Harry czuł później jest opisane na własnych doświadczeniach przez Rowling. Brutalna realność.
__________________
fc05.deviantart.com/fs29/f/2008/103/e/f/Gryffindor_by_laurastarzx.gif
Poznajmy się drogi Gościu!!
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"...-Zostawcie go- powtórzyła Lily. Patrzyła na Jamesa z odrazą- Co on wam zrobił?
- No wiesz. . .- powiedział James powoli, jakby się zastanawiał- to raczej kwestia tego, że on istnieje. . . jeśli wiesz, co mam na myśli. . ."
http://alchemy1978.wordpress.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Sam Wiesz Kto F
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2009 20:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 11.08.09
Medale:
Brak

nawet fajne że tak zrobiła ponieważ jak się czytało książkę to można było się wzruszyć i podekscytować
__________________
Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2009 20:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Mi najbardziej było szkoda Tonks, Lupina, Snape'a i Freda. Rowling trochę przesadziła, mogła oszczędzić chociaż Tonks i Lupina. Zła bardzo byłam jak się dowiedziałam, że zginęli. Płakać nie płakałam, bo nie mam za bardzo w zwyczaju płakać przy książkach.
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Ospina11 F
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2009 20:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 265
Ostrzeżeń: 2
Postów: 76
Data rejestracji: 18.05.09
Medale:
Brak

Baardzo,ale to bardzo lubiłam Tonks.Jej strata była dla mnie co jak co,ale w pewnym sensie ciosem od Rowling.No i cóż,muszę się przyznać,że ryczałam na śmierci Zgredka! SmutnyOn był taaki fajny.Bardzo lubiłam też Fred`a i Bellatrix Lestrange....Lupin`a,Snape`a i no cóż,także samego Voldemorta też mi jest szkoda...ale jeśli chodzi o Voldemort`a i Harr`ego,to przecież ktoś musiał zginąć,a zginął właśnie on-Voldemort i tego nie mam za złe Rowling.
__________________
"Zaraz Krum zrobi BUM.! "
: *

"by poznać przyszłość,
trzeba wrócić do przeszłości..."
: *



Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE


pozdrowienia dla drogi Gościu,oraz całego hogs.!
Wyślij prywatną wiadomość
~wiktordogan F
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2009 21:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 241
Ostrzeżeń: 3
Postów: 226
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

PłaczeLista uśmierconych jest na prawdę długa, ale nie mogę odżałować Freda i Zgredka.PłaczePłaczePłacze
Wyślij prywatną wiadomość
~gamon F
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2009 13:47
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 38
Ostrzeżeń: 5
Postów: 124
Data rejestracji: 05.08.09
Medale:
Brak

Myślę, że Rowling nie miała pomysłu, co zrobić z tyloma bohaterami. Najłatwiej było ich zabić i to właśnie uczyniła. Żal. Po kiego było zabijać Freda i masakrować George'a? Po kiego pozbawiać dziecka (Teda Remusa Lupina) rodziców. Pani Rowling się nie popisała w tej kwestii...
Wyślij prywatną wiadomość
~Michal142 F
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2009 00:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 19.07.09
Medale:
Brak

Mi się wydaje, że dobrze zrobiła, chociaż zastanawia mnie dlaczego tak mało śmierciożerców zginęło np. taki Grayback powinien zostać zabity kiedy była ku temu okazja. Poza tym Zakon Feniksa walczył dość dziwnie, mało kto rzucał "Avada Kedavra" tak samo Potter. Kiedy walczył z Voldemortem rzucił śmieszne "ExPelliarmus" i to go uratowało i taki motyw nie bardzo mi się podoba. Pomimo tylko sposobności Potter tylko oszałamiał przeciwników. Co to za walka, kiedy to nic nie da jeśli ich nie zabije, a dobrze wiedział, że Oni nie zawahają się zabić jego przyjaciół. Potter nie bał się rzucić "Crucio" na Carewa czy "Imperio" na Goblina, ale za to bał się "Avada Kedavra" dziwne trochę. Z uśmierconych postaci najbardziej szkoda mi Zgredka, Moody'ego, Lupina i Bellatrix.
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2009 23:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Smutny Bardzo sie ciesze, że Bellatriks, Glizdogon oraz Voldemord umarli, ale nie moze wprost uwiezyć co do Freda, Tonks, Lupina i Zgredka.
Czytając książkę poprostu sie popłakałam jak przeczytałam, że Tonks i Lupin nie żyją, to było straszne Płacze
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~Oyster F
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2009 22:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 489
Ostrzeżeń: 1
Postów: 141
Data rejestracji: 19.08.09
Medale:
Brak

Mnie najbardziej było żal Zgredka. To taka śmierć, której nikt się nie spodziewał, bo w sumie teleportowali się i nie wiadomo było czy ten nóż doleciał. No i Fred, nie wyobrażam sobie George bez bliźniaka, to tak jakby stracić część siebie.
http://oyster.photoblog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Dark Dragon F
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 08-09-2009 17:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 07.09.09
Medale:
Brak

Nie zapominajmy również o śmierci Crabbe'a. Ku mojemu wielkiemu zdumieniu Malfoy był zdruzgotany po jego śmierci.
Nawiązując też do posta Michala142 Harry nie chciał używać Avada Kedavra ponieważ w ten sposób zginęli jego rodzice i sądze, że musiało to na nim wywrzeć pewnego rodzaju piętno
Dodam jeszcze, że Crabbe zginą w Pokoju Życzeń zabity własnym zaklęciem - Szatańską Pożogą
Edytowane przez Dark Dragon dnia 08-09-2009 17:58
Wyślij prywatną wiadomość
~Nimfadora Tonks 120 F
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2009 23:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 285
Ostrzeżeń: 1
Postów: 127
Data rejestracji: 13.09.09
Medale:
Brak

Czy p. Rowling ma coś wspólnego z Voldemortem? Bo sądząc po tej części chyba tak. A o kogo chodzi? O Tonks i Lupina! Czy autorka nie lubi wilkołaków albo metamorfomagów? Czy lubi osieracać małe dzieci? Bo mnie wydaje się, że tak. Harry nie ma rodziców, Teddy nie ma rodziców, Neville 'a rodzice żyją, ale są w Świętym Mungu, Albus i Aberforth Dumbledore stracili ojca w Azkabanie i matkę w domu, czy trzeba wyliczać dale j:upset:?! Ja, po przeczytaniu rozdziału, w którym p. Rowling pisze, że Lupinowie nie żyją, miałam łzy w oczach, robiło mi się zimno i gorąco jednocześnie, a do głowy wpadało co chwilę ciche pytanie: Dlaczego? To pytanie zostaje bez odpowiedzi. Mam nadzieję, że odpowiecie na moją wiadomość w waszych. Do miłego!
__________________
No zarycz,no!
Ruchy!!!
Tato, on się wymyka! Interweniuj!!!
Kocham Cię, tato!!!Blah
(Shrek Forever)

Edytowane przez Ariana dnia 20-09-2009 15:35
Wyślij prywatną wiadomość
~Nigellus_Black F
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 23-02-2010 21:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1476
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak

Rowling uśmierciła całe mnóstwo postaci i wiele takich, których śmierci bym się nie spodziewał. Trzeba przyznać, że ofiar śmiertelnych było bardzo dużo, ale nadaje to realizmu. W końcu takie są wojny. Najbardziej było mi szkoda Tonks i Lupina. Mieli poza tym małe dziecko, myślałem, że nie osieroci kolejnych postaci. Nawet nie zdążyli się sobą nacieszyć, bo zaraz bo ślubie rozpętała się walka z Voldemortem. Z pewnością szkoda było mi również Zgredka, Freda i Snape'a.
Edytowane przez Nigellus_Black dnia 23-02-2010 21:59
Wyślij prywatną wiadomość
~about F
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2010 17:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 11.10.09
Medale:
Brak

Zgodzę się z tym, że Rowling uśmierciła niektórych bohaterów dla samego uśmiercenia ich. Niektóre postaci zginęli za próżno. Najgorzej przeżyłam śmierć Zgredka, Lupina i Tonks - wydawało mi się, że oni są tacy nietykalni. Że nic nie może się im stać. A jednak. Śmierć Severusa także mną wstrząsnęła - nie powiem, abym pałała do niego wielką sympatią, jednak coś mnie poruszyło.Ten chłodny, niewzruszony i nieczuły Snape umarł? Tak, byłam zdziwiona i zasmucona, ponieważ większość tych ludzi wcale nie musiała tak skończyć.
__________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Albert Einstein
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT