Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 157
» Użytkowników online: 1

~agrohimrky

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction
»»» [NZ] Pansy Parkinson i śmierdzące trolle - Rozdział I
Drukuj temat · [NZ] Pansy Parkinson i śmierdzące trolle - Rozdział I
~Matthew Lucas F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2010 14:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Oto moje pierwsze opowiadanie, zwane inaczej Historyją Panny Parkinson. Znalazłem je wczoraj na moim komputerze. Pisane było rok temu. Dzisiaj zamieszczę rozdział pierwszy. Miłego wyszukiwania błędów! Zniosę każdą krytykę.

Rozdział pierwszy - Podróż pociągiem.
Pansy Parkinson wyjrzała przez okno przedziału. Zauważyła rodziców, którzy jej pomachali. Ona odwzajemniła ten sam gest i załkała w koronkową chusteczkę. Zresztą, nie była głupia. Ona naprawdę tęskniła. Nie brała przykładu z tych dziewczynek, które beczały żałośnie, i nie wiedziały, co począć. Jedna z takich zaczęła płakać, a za nią inne. I kto tu mówi o oryginalności? W końcu Pansy nie wytrzymała i otworzyła drzwi przedziału, by je później zamknąć. Po chwili jednak z niego wyszła i trzasnęła drzwiami. Nie chciała być w towarzystwie beks o niebieskich oczach i prostych blond włosów. Prędko znalazła inne miejsce w pociągu. Było ono zajęte przez jednego blondyna, który gadał sam do siebie o czystości krwi. Pansy natychmiast zagadnęła do pierwszoklasisty.
- Przepraszam, tu wolne? Nie chce mnie się przebywać w miejscu zastąpionym przez blond laski - oznajmiła dziewczynka, kurczowo trzymając się za biodro.
- To siadaj. A mnie nudzi bycie samotnym... Tak, jasne włosy to ich atrybut - odrzekł blondyn, drapiąc się po nosie, który był cały w pryszczach.
- Nazywam się Pansy Parkinson i jestem czystej krwi. Zresztą, ty także jesteś jasnowłosym - poinformowała chłopca zainteresowanego jej słowami.
- A ja jestem Draco Malfoy. Nie wiedziałem, że jesteś chora - odpowiedział chłopiec, nie wierząc w to, co mówił. - Choroba Parkinsona to jedna z trudno uleczalnych schorzeń - dodał.
- Ha, ha! Zabawny jesteś wiesz? Lepiej wystąp w programie "Stand Up, Zabij Mnie Śmiechem". Ostatnio wystąpiła tam Bernadeta Bones, która tak opowiedziała swój monolog, że aż oplułam ekran telewizora - trajkotała Pansy, nie widząc, że Dracona to nie interesuje.
- Coś z wózka, kochaneczki? - spytała sprzedawczyni łakoci, otwierając drzwi przedziału.
- Poproszę trzy pałki lukrecjowe, dziesięć sztuk czekoladowych żab, dwa opakowania fasolek Berriego Botta, duży blok orzechowej czekolady, kilka garści kwachów, paczkę cytrynowych dropsów oraz musy-świstusy. Ile się należy? - Draco po kolei wymieniał swoje ulubione smakołyki, patrząc się na pieprzne diabełki i grzebiąc w kieszeniach.
- Trzy galeony, dwanaście sykli i pięć knutów. - odpowiedziała pani od wózka, podając woreczek Pansy. Draco zapłacił podaną kwotę i sprzedawczyni odjechała do kolejnego przedziału.
- Wiesz co, dobre są te fasolki... - zawołała Pansy po kilku minutach - Teraz trafiłam na czekoladową, a ty?
- Gile z nosa - odpowiedział Draco, biorąc fasolkę z ust i wyrzucając ją przez okno. - Paskudztwo.
I tak dobrana para rozkoszowała się tymi chwilami, gdy nagle pociąg się zatrzymał w połowie mostu.
- Co się dzieje? Czemu stoimy? - Pansy pytała Dracona, który rozkojarzony patrzał się w morski krajobraz.
- Nie wiem. Wyjrzyjmy z przedziału.
Pansy była bliżej, więc otworzyła drzwi i zaczęła oglądać pociąg, lecz nic dziwnego nie zauważyła.
- Pewnie coś się popsuło... - odparła Pansy, wzdychając. - Chwila, coś się tam porusza...
- To przecież... - Draco nie dokończył zdania, ponieważ dziwna kreatura zamknęła ich drzwi.
- TROLL! - obaj krzyknęli, trzymając się za ręce. Ich twarze były przerażone.
Przed nimi stał górski potwór. Miał kilka stóp wysokości, a jechało od niego czymś podobnym do odoru Mimbulusa Mimbletonii.
- Ratunku! - wrzasnęła Pansy, której oczy zaćmiły się łzami.
Troll już zaczął demolować przedział, w którym oni siedzieli, gdy nagle pojawiła się profesor McGonagall, która się przetransmutowała do pociągu. Wyciągnęła swoją różdżkę i machała nią w jedną i w drugą stronę, aż błysnęło czerwone światło. Na trolla to zaklęcie nie podziałało, tylko go bardziej rozwścieczyło. Zaczął wściekle wywijać swoją maczugą, rozbijając okno w pociągu. McGonagall rzuciła kolejne zaklęcia, tym razem o żółtym świetle. Maczuga potwora wyleciała z ręki i poleciała wysoko do góry, robiąc wielką dziurę. Do pomocy przybyło kilku nauczycieli, którzy rzucali oszałamiacze. Troll został pokonany dopiero po siedmiu tych samych zaklęciach.
- Proszę, tylko bez paniki - krzyknęła McGonagall, która właśnie z pomocą innych wyrzucała potwora z pociągu. - Sytuacja została opanowana.
- Uff, co za ulga. - westchnęła Pansy, której głos był nadal krzykliwy.
Pociąg ruszył i po kilku godzinach uczniowie dotarli do zamku szczęśliwi i usatysfakcjonowani.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~Charakternik F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 04-10-2010 13:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 686
Ostrzeżeń: 1
Postów: 202
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

Uoo , Jaymes.
Wkońcu ktoś zainteresował się Panną Parkinson.
No , w większości przypadków na ort. nie zwracam większej uwagi , więc nie będe czynić cię wyjątkowym , i ort nie ocenię;D
Treść nawet fajna , choć jedno mnie w niej martwi.
"Stand Up : Zabij mnie śmiechem" jest emitowane od niedawna , to jakim cudem znalazło się w twoim tekście napisanym rok temu?
POzdrawiam .
__________________
To anioły kiedyś zaśpiewały mi tą pieśń
Gdy byłem już prawie na samym dnie
Gdy marzenia płonęły na stosie codzienności
Gdy została nienawiść i zabrakło litości

To anioły kiedyś zaśpiewały mi tą pieśń
Po to bym jeszcze mocniej mógł zaciskać pięść
Bym zapomniał czym jest niepewność i strach
I zrozumiał, że życie to tylko głupi żart
Wyślij prywatną wiadomość
~ficzer F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04-10-2010 15:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 739
Ostrzeżeń: 0
Postów: 40
Data rejestracji: 10.09.10
Medale:
Brak

Mała nieścisłość: jakim cudem troll zmieścił się w pociągu?
__________________
hogsmeade.pl/images/other/h.d.h.jpg.jpg
hogsmeade.pl/images/other/dz.jpg.jpg
img801.imageshack.us/img801/6564/tranceaddict.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 04-10-2010 15:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Kiedyś w internecie znalazłem artykuł coś podobny do "Już wiemy, co będzie za rok w Polsacie" (już nie pamiętam). I tam właśnie było Stand Up.

A co do ficzera - to świat magii. W takim opowiadaniu nie ma rzeczy niemożliwych!

Już za chwilę wstawię drugi rozdział opowiadający o innym przydziale (nie ten dom!) i jednej osobie, która została zaatakowana.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~Nigellus_Black F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 04-10-2010 16:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1476
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak

Wiem, że to świat magii, ale mnie również uraziła ta nieścisłość z tym trollem. Przecież nawet u Rowling rzeczy nie pojawiają się i nie znikają nikąd. A tutaj troll (nawet jeśli był mniejszych rozmiarów) nagle wylatuje z pociągu ...
Trochę się czepiam, ale wydaję mi się, że mam rację. Poza tym parę błędów stylistyczno-gramatycznych, choćby ten:

Nie chciała być w towarzystwie beks o niebieskich oczach i prostych blond włosów.


Powinno być blond włosach.
Opowiadanie takie sobie, mogło byc dłuższe - ocena Zadowalający.
Wyślij prywatną wiadomość
~Julia S F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 09-10-2010 12:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 172
Ostrzeżeń: 1
Postów: 63
Data rejestracji: 09.10.10
Medale:
Brak

"Coś z wózka, kochaneczki?" - nieśmiertelny cytat z filmu! Ten mi się podoba, jednakże inne nawiązania i podobieństwa do oryginału - już nie. Na przykład to, że Draco kupuje tyle słodyczy- zupełnie, jak Harry. Albo że pociąg się zatrzymuje i jakieś magiczne stworzenie atakuje go. Tak samo było w HP3 z dementorem.
Co jeszcze mi się nie podoba, to mniejsze niedociągnięcia- między kupieniem słodyczy przez Dracona, a wspólnym jedzeniem ich, nie ma ani jednego zdania. A przydałoby się np.:

"Chłopak rozrzucił całe jedzenie na zielonkawe siedzenia przedziału.
-Mogę? - spytała Pansy, wskazując na kolorowe fasolki.
Draco wzruszył ramionami."

Po za tym, myślę, że Draco, ze swoim opryskliwym i egoistycznym nastawieniem, raczej niechętnie by się dzielił.

Jeszcze inna rzecz- ostatnie zdanie. Jest okropne.
"Pociąg ruszył i po kilku godzinach uczniowie dotarli do zamku szczęśliwi i usatysfakcjonowani. "
Zamykasz cały wątek z trollem, jakby nic nie znaczył. Przecież trolle nie co dzień atakują ekspress Londyn- Hogwart.
Skąd się wziął troll? Czy wysłały go Ciemne Moce, czy zbiegł z gór? Czy żaden uczeń, uczennica (np. Pansy lub Draco) nie polecieli do nauczycieli wypytywać się, co się stało?
Czy uczniowie nie gromadzili się w przedziałach, ekscytując się tym wydarzeniem, rozważając?
To wygląda tak, jakbyś historię z atakiem zamieściła tylko po to, aby "coś się działo", żeby podróż pociągiem nie była nudna.
Jeśli jest jakieś wydarzenie, które nie ma wpływu na fabułę, które nie zmienia radykalnie życia bohaterów- nie pisz o nim. Pomiń je, albo tylko wspomnij jednym zdaniem.
Ogólnie ten rozdział zasługuje na Z. Chociaż z początku chciałam postawić N. Jednakże za sam pomysł pisania o Pansy, i ogólnie mało błędów ortograficznych, daję ci Zadowalający.

Wyślij prywatną wiadomość
~dark shadow F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 05-03-2011 16:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1770
Ostrzeżeń: 0
Postów: 454
Data rejestracji: 23.02.11
Medale:
Brak

Nawet niezłe. No tylko krótkie i takie proste bez żadnych wątków czy bardziej rozbudowanych dialogów. No idę za znaczą większością i daję ci Z.

Pansy to nawet fajna dziewczyna jest nie? Pasuje do Dracona. Też uwielbia uprzykrzać innym życie.
__________________
You think that killing people may make them like you, but it doesn't.
It just makes people dead.

Voldemort, A Very Potter Musical


24.media.tumblr.com/9240bc523711d8f60db6bc52a1400c70/tumblr_molq1papQS1r3e62yo1_500.gif
http://hanathepanda.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 0% [Brak oceny]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 0% [Brak oceny]
Zadowalający Zadowalający 100% [3 głosów]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
RIGHT