Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 278
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Insygnia Śmierci
»»» Co sądzicie o tej części?
Drukuj temat · Co sądzicie o tej części?
~InLoveWithSnape F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2010 17:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 301
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 29.07.10
Medale:
Brak

Bardzo podoba mi się ten ostatni tom Uśmiech nie nudziłam się ani chwilkę i oczywiście najlepsza jest historia o niespełnionej miłości Snape'a Uśmiech teraz czytam sobie od nowa ten tom, aby przypomnieć sobie wszystko przed filmem i na nowo się wciągam. Oby film był tak dobry jak książka Uśmiech
__________________

[...]- Albusie Severusie- powiedział to tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu- nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem jakiego znałem. [...]


"- Przez te wszystkie lata? ...
- Zawsze."


"Umysł nie jest książką, która można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie. Myśli nie są wyryte wewnątrz czaszki gdzie mógłby je przejrzeć jakiś intruz. Umysł to rzecz złożona i wielowarstwowa."



In love with Snape <33
Wyślij prywatną wiadomość
~mania11 F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2010 19:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -6
Ostrzeżeń: 1
Postów: 34
Data rejestracji: 24.07.10
Medale:
Brak

Mi sie spodobał i to bardzo.W tej książce trzeba bylo też samemu troche ruszyc główką i można było sie nieźle przy tym, bawic.ja tak robilam...sama próbówałam dojśc do rowzwiązania zagadki... i przyznam się ze doszlam do tego troche szybciej niz harry w ksiązce Oczko
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~salazar F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2010 12:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 99
Ostrzeżeń: 0
Postów: 53
Data rejestracji: 28.07.10
Medale:
Brak

Moim zdaniem to najfajniejsza część .Najwięcej się w niej dzieje i_najwięcej osób ginie .Właśnie dlatego ją uwielbiam.
__________________

Edytowane przez Elsanka dnia 02-08-2010 18:12
Wyślij prywatną wiadomość
~Emma16 F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 05-08-2010 17:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 86
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 04.08.10
Medale:
Brak

Mi ostatnia książka z sagi o Harrym Potterze bardzo się podobała. Dużo ciekawych pomysłów, rozwiązań problemów, wele przygód... Fantastyczna książka! Chyba jest moją ulubioną częścią Oczko Niestety tyle osob musiało stracić życie... Fred, świeżo upieczeni rodzice czyli Tonks i Lupin, Colin... Przy tej części było najwięcej łez, wzruszeń... Część rzeczy była trochę namieszana i nie mogłam się połapać o co chodzi ale ogólnie super. Strasznie fajnie czytało mi się właśnie tę ostatnią część. Czytałam dwa razyOczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 05-08-2010 18:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Mam mieszane uczucia....po pierwsze po co tyle osób niepotrzebnie ginie?!Zginęli praktycznie wszyscy ważni poznani przez Harrego od trzeciego roku..Lupin,Szalonooki,mój ulubieniec Zgredek,....
Po drugie autorka mogła zrobić tak jak w Eragonie jet,że są pokazane wydarzenia dotyczące jeźdźca a w nast rozdziale Rorana tak tutaj powinna być część o losach Harrego a część o tym co się dzieje w Hogwarcie(zamiast tylko małych wzmianek),...cóż,mimo wszystko należy do kanonu moich ulubionychOczko
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~Agnes Black F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 13:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 120
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 25.05.10
Medale:
Brak

To fakt, Rowling uśmierciła zdecydowanie za dużo osób. Bohaterom wszystko przychodziło o wiele łatwiej niż w poprzednich częściach ( patrz bitwa w ZF a w IŚ). Mimo to fabuła wciąż jest ciekawa, aczkolwiek nie jest to moja ulubiona część.
__________________
Od cnoty Gryfonów
Kretynizmu Puchonów
Przebiegłości Ślizgonów
Chroń Nas Ravenclawie !
Wyślij prywatną wiadomość
~Croce F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 14:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 356
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 22.07.10
Medale:
Brak

Cóż... Ogólnie podoba mi się treść, choć w niektórych fragmentach niemal przysypiałam. Obudziła mnie kłótnia Ronalda. Nie, w sumie bardzo mi się podoba, nie licząc zakończenia. Rowling nie pomyślała? A co, jak kiedyś tam, kiedyś zechce napisać kontynuację Harry'ego Pottera? Przecież on ma siedemnaście lat, a tu już za chwilkę ma dzieci, które wysyła do Hogwartu i poślubił Ginny. A to wszystko pomiędzy tymi zdarzeniami? Przecież to również jest bardzo, bardzo ważne.
__________________
Magia jest cenną "rzeczą", choć nie wiem, czy to odpowiednie określenie.
Magia to potęga, lecz istnieją dwa rodzaje "potęgi". To od Ciebie zależy, który rodzaj wybierzesz...
Wiele, wiele ludzi oddałoby wszystko za to, by świat był "magiczny". Nie dostrzegają tylko, że świat z dnia na dzień staje się coraz bardziej napełniony magią, w różnej formie - jedna z nich to książka, którą z pewnością bardzo dobrze znasz...

Croce
drogi Gościu , buuu! Zboczeniec! xD
Wyślij prywatną wiadomość
~BlackBack F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 16:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 57
Ostrzeżeń: 2
Postów: 26
Data rejestracji: 08.08.10
Medale:
Brak

myśle że jest bardzo dobra ale trudno powiedzieć ktora jest najlepsza. Ale ekranizacja Insygni Śmierci chyba jest najlepszą ekranizacją widziałem kilka zwiastunów i koncowe akcje beda najlepsze tylko szkoda że jeden z bliźniaków zginął ale to było najlepsze podczas bitwy o Hogwart to bylo raczej w 7 czesci ale moge sie mylic i bylo o w 6 czesci jak Pani Weaslay krzyknęła "nie w moje dzieci s..."przepraszam za wyrażenie ale tak było w książce.
__________________
BlackBack

Edytowane przez Elsanka dnia 16-08-2010 21:11
Wyślij prywatną wiadomość
~weroniczka95 F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2010 19:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 107
Ostrzeżeń: 2
Postów: 85
Data rejestracji: 06.05.10
Medale:
Brak

" Harry Potter i Insygnia Śmierci"
Ta książka nauczyła mnie że nie warto się poddawać lecz walczyć o swoje tak jak Harry, walczył o dobro magicznego świata ale także świata mugoli.
__________________
TO NASZE WYBORY UKAZUJĄ, KIM NAPRAWDĘ JESTEŚMY, O WIELE BARDZIEJ NIŻ NASZE ZDOLNOŚCI
Wyślij prywatną wiadomość
~Feliks F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 21-08-2010 19:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 630
Ostrzeżeń: 0
Postów: 94
Data rejestracji: 12.08.10
Medale:
Brak

Tom VII bardzo mi się podoba, choć nie ma w nim już klimatu, do którego przywykłam w poprzednich częściach. Akcja dzieje się poza murami Hogwartu, a trójka glównych bohaterów powoli żegna się z dzieciństwem, stawiając czoła jednemu z najgroźniejszych czarodziejów w świecie magii oraz jego zwolennikom. To co mi się zdecydowanie najbardziej podoba:
- Rowling opisała w tej części niemal wszystkie dalsze i bliższe postacie, które występowały w serii HP, a dodatkowo, prawie każda z nich jest dość ważna dla przebiegu akcji. Na przykład Stworek, który doprowadził do odkrycia, gdzie znajduje się medialion, Zgredek, który poświęcił życie ratując bohaterów, Crabbe, który przez swoją nienawiść, nie tylko zniszczył horkruksa, ale i stracił życie.
- Wielu bohaterów przeszło przemiany psychiczne, część zmężniała, inna została ukazana w gorszym świetle. Cieszy mnie, że np. Albusa Dumledore'a Rowling przedstawiła jako nie do końca idealnego człowieka, który miał złowieszcze plany w przeszłości. To na pewno dodaje smaku książce.
- Autorka pokazuje nam jak wyglądają wyprawy w nieznane. Są monotonne, nudne, początkowo bez sukcesów, doprowadzają do myśli depresyjnych, do wątpliwości czy to się uda i czy się przeżyje.
- Przyjemnie było czytać, że w czasach wojny i grozy, przejawia się wątek miłości i szczęścia rodzinnego: związek Lupina i Tonks, ślub Billa i Fleur, uczucie łącząc Rona i Hermionę czy Herry'ego i Ginny.
- Pełna emocji akcja, która non stop trzymała w napięciu: przygoda w Ministerstwie Magii, napad na bank Gringotta, odwiedzenie Doliny Godrika i wynikająca z niej pułapka z Bathildą, pokonywanie po kolei poszczególnych horkruksów przez poszczególnych bohaterów, wreszcie bitwa w Hogwarcie.
Te wyżej wymienione argumenty w dużym stopniu ukształtowały moją opinię o książce, ale są i takie momenty, które mi się nie podobają. A mianowicie:
- Przez połowę książki zmagali się z jednym horkruksem, by potem dosłownie w JEDNĄ DOBĘ zniszczyć ich 5.... No, jest to trochę oklepane, za proste i za szybkie.
- Motyw śmierci - śmierć Zgredka była bardzo bolesna, ale o tyle samo ważna, natomiast śmierć Freda (!), Lupina czy Tonks?? Rowling nawet nie opisała w jakich okolicznościach zginęli, a jak na tak dużą stratę, mogła by się w tej kwestii postarać.
- Walka Harry'ego i Voldemorta - bardzo krótka i bardzo mało efektowna... i wynika z niej, że prawdopodobnie, że Voldi się zabił... Po tylu latach zmagania Pottera ze złem i tylu przejściach wraz z przyjaciółmi, mogło być to decydujące starcie wyjątkowe. Motyw Czarnej Różdżki dość ciekawy, ale baardzo zagmatwany.
- Epilog - za krótki i zbyt mało szczegółowy, a szkoda, bo z tego co Rowling opisała w wywiadach, losy wszystkich bohaterów potoczyły się ciekawie i można to było fajnie opisać.

Jako, że to ostatni tom, bardzo mi żal, że się skończył. Książkę oceniam jednak jako jedną z najlepszych, ponieważ ostatecznie rozwiązała problem długo rozwijającego się zła i szczęśliwie zakończyła losy tria Rozbawiony
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Uśmiech

Edytowane przez Feliks dnia 21-08-2010 20:05
Wyślij prywatną wiadomość
~Lord Mateusz F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2010 09:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -107
Ostrzeżeń: 2
Postów: 77
Data rejestracji: 27.08.10
Medale:
Brak

Książka insygnia śmierci była najlepszą książką o Harrym Potterze.
Myśle że ten film bedzie fajny, długi bo 2 częściowy już nie moge się doczekać tego filmu










napewno będzie fajny
__________________
Mateusz
Wyślij prywatną wiadomość
~Luunka F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2010 19:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 95
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 24.09.10
Medale:
Brak

Ten tom książki jest moim ulubionym. Tyle wydarzeń. Wszystko zależne od siebie. Nie wypali jedna rzecz i cały plan na nic. Bitwa... ale najbardziej zaskoczyło mnie to co powiedział Albus Severusowi.. HARRY MUSI ZGINĄĆ.. ja byłam w kompletnym szoku. Jednak wszystko się wyjaśniło.
__________________
- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem.

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~Agamemnon F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2010 20:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -7
Ostrzeżeń: 1
Postów: 34
Data rejestracji: 24.09.10
Medale:
Brak

Moim zdanie ostatnia część jest najlepsza ponieważ jest w niej dużo akcji ale zasmuciło mnie to że tak dużo osób umarło . Szkoda że nie będzie kolejnych części o przygodach Harrego Pottera
Wyślij prywatną wiadomość
~unintended96 F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 25-09-2010 10:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 28
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 25.07.10
Medale:
Brak

moim zdaniem każda następna książka była lepsza od poprzedniej ;d 7 bardzo mi się podobała płakałam na niej tyle razy, że już nawet nie pamiętam, tak dużo się działo, że nie odchodziłam nigdzie bez tej książki, nie mogłam się oderwać.
Wyślij prywatną wiadomość
~blackowa F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 10-10-2010 20:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 175
Ostrzeżeń: 2
Postów: 196
Data rejestracji: 06.10.10
Medale:
Brak

Dla mnie jest wspaniała. Prawie. Gdyby nie smierć , która przeiwjała się przez cały czas i epilog.
__________________
Widać, jestem tempa. Bo nie spamuję <lol3214645735`2>

Pozdrawiam Cię drogi Gościu , pamiętaj o mnie. Język
www.historiasmierciozercy.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~MrLapa F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 24-10-2010 19:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 26
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 24.10.10
Medale:
Brak

Mi się VII część średnio podobała. Taki miała smutny nastrój, dużo osób ginęło i wgl ponuro było ale niektóre momenty były superOczko
__________________
Pozdro Rozbawiony

Gryffindor rządzi!
Wyślij prywatną wiadomość
~piotrek1x2 F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2010 19:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 227
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 15.02.10
Medale:
Brak

Mnie ogółem książka podobała się bardzo, nawet pomimo takich niedociągnięć jak to, że naszemu trio wystarczył jeden rok na zniszczenie "super mocnego" Czarnego Pana ;p Nie podobała mi się "śmierć-nie śmierć" Harr'ego, bo to bardzo dziwne i pokręcone. Urzekła mnie scena przesłuchania w ministerstwie i "gestappowska" Umbridge, bezcenne ;] I bardzo słabo oddane na filmie ;p Niszczenie medalionu bardzo fajny moment, a w filmie przedstawiony bosko. Jest nastrój bólu i umierania, co ma fajny klimacik, szkoda że nie umiera sam Potter, że oddał życie dla dobra czy coś, tylko taki płytki, hollywoodzki happy end ;p Książka jak dla mnie ma nastrój ||| Rzeszy - szmalcownicy (brawo dla polskiego tłumacza!), Snape'owski Hogwart z Carrowami na czele i Voldemort - czarodziej pół krwi jak sądzę wzorowany na Adolfie Hitlerze, który nie był Niemcem, lecz Austriakiem z domieszką żydowskiej krwi. Ogółem duży "plus" za ten kawał dobrej literatury i za te wszystkie miłe chwile. Dzięki J.K.R.! Fajnie, że jesteś bogata, należy Ci się Uśmiech
__________________
DOBRY AUROR ZAWSZE NA POSTERUNKU.

Edytowane przez piotrek1x2 dnia 21-11-2010 19:37
Wyślij prywatną wiadomość
~pennyroyal F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 24-11-2010 20:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 143
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 25.01.10
Medale:
Brak

Z wielką niecierpliwością czekałam na ten tom i do tej
pory przeczytałam go siedemnaście razy, a za każdym razem
te sama niecierpliwość, ciekawość i emocje.
Sądzę, że w tej części było wiele tajemnic, nie zakończonych
spraw i liczę, że pokaże się część ósma. Byłabym bardzo wdzięczna
J.K. Rowling, bo seria o Harrym Potterze należy do najlepszych książek,
jakie czytałam.
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry Potter 2000 F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2011 14:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 16
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 08.01.11
Medale:
Brak

Książka była SUPER podobało mi się w niej to jak Harry,Ron i Hermiona ukrywali się przed Voldemortem i śmerciożercami oraz determinacja Harry'ego by zniszczyć horkruksy.Tylko niezbyt fajne było to ,że Voldek tak łatwo zginął.

Cool
Wyślij prywatną wiadomość
~Annabelle Hemingway F
Dodany dnia 23-01-2011 18:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 60
Ostrzeżeń: 1
Postów: 53
Data rejestracji: 13.01.11
Medale:
Brak

No jak dla mnie jest okej. Dużo się dzieje, poza tym OSTATNI tom. Zawsze fajnie się czyta ostatnie tomy.
__________________
Głupcy, którzy mają serce na wierzchu, którzy nie panują nad swoimi emocjami, który nurzają się w smutnych wspomnieniach i pozwalają łatwo się sprowokować... innymi słowy ludzie słabi... nie mają żadnych szans przeciwko jego mocy!
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT