Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 343
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Insygnia Śmierci
»»» Co sądzicie o tej części?
Drukuj temat · Co sądzicie o tej części?
~Mundungus01 F
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 04-12-2009 14:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 156
Ostrzeżeń: 1
Postów: 34
Data rejestracji: 25.11.09
Medale:
Brak

Jak dla mnie najgorsza część gdyby nie epilog i kilka innych scen to naprawdę wypadła by bardzo słabo. Według mnie za dużo jest tu zbiegów okoliczności .... ale oczywiście na ekranizacje czekam z niecierpliwością... :_)
Wyślij prywatną wiadomość
~JulekMO15 F
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 20-12-2009 14:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -42
Ostrzeżeń: 1
Postów: 4
Data rejestracji: 20.12.09
Medale:
Brak

Osobiście moja ulubiona część. Jest w niej wiele odpowiedzi na pytania z tych 6 części przed nią. Dodaje trochę dreszczyku emocji np. sceny związane z Severusem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2010 17:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Kurcze naprawdę się zdziwiłam, że tyle osób uważa tą książkę jako rozczarowanie czy jak tam ktoś nazwał "bez ładu i składu" -- nie no ja jakoś w to nie wierze.
Ten tom, ten ostatni to jak dla mnie jest świetny. Kurde nie wiem może się nie znam, ale naprawdę uważam ją za najlepszą część. Można się tam dużo dowiedzieć o rzeczach, które nas bardzo nurtowały i nie mogliśmy przez nie spać Język hehe.
Tak, to moja ulubiona część i zdania nie zmienię Język
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2010 19:34
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Tom dobry, choć chwilami przynudzał. Jednak podobała mi się odmienność tej części. I oczywiście rozwiązanie wszystkich wątpliwości i zagadek.
Wyślij prywatną wiadomość
~Pawel3333 F
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2010 13:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 197
Ostrzeżeń: 2
Postów: 80
Data rejestracji: 25.01.10
Medale:
Brak

Dal mnie to świetna książka.Długo czekałem kiedy w końcu się ukaże.Jest najlepszą książką,która dotychczas się ukazała ( dla mnie ).Rowling świetnie opisała atak na Hogwart.Ten moment podobał mi się najbardziej.Książka jest ciekawa i do końca trzyma w napięciu.Polecam ją.
__________________
Najbardziej upokarzające to gardzić samym sobą


Pozdrawiam wszystkich,którzy mnie pozdrawiają
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2010 22:48
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Mówcie co chcecie ale mi się ten tom najmniej podobał. Za dużo biegania po lasach, chowania się w namiotach, ucieczek i ogólnego zaplątania się w treść przez J.K. Rowling. Nie podobał mi się m.in moment kiedy Harry udawał martwego - trochę to naiwne. Podobnie śmierć Voldemorta wyobrażałam sobie inaczej. Nie jakiś rykoszet magiczny. Czy Harry nie mógł go normalnie walnąć Avadą? Jedną z niewielu fajnych rzeczy które, mi się podobały to dom Luny. Naprawdę fajnie go sobie wyobraziłam i mam nadzieję że, film mojej wizji nie zburzy. Podobał mi się ,też epilog " Osiemnaście lat później" mimo biednego Albusa Severusa, budującej rozmowy Harre'go z synkiem. Nie umiem tylko jednego zrozumieć :Co Teddy Lupin robił na peronie? Przecież miał wtedy ponad 18 lat a w tym
wieku nie chodzi się już do Hogwartu!
Z drugiej strony - zauważyliście jak bardzo Harry i Ginny przypominają Jamesa i Lily?Oczko
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 30-01-2010 22:50
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~kinia0918 F
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2010 17:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 290
Ostrzeżeń: 0
Postów: 60
Data rejestracji: 05.02.10
Medale:
Brak

Ten tom wyszedł jej po prostu świetnie. Jedyny minus to lukrowaty epilog i beznadziejny pojedynek Voldzia z Potterem. nie podobało mi się również jak Harry i Ginny nazwali swoje dzieci. Ja rozumiem, że chcieli w ten sposób oddać cześć innym, no ale jak dla mnie przesadzili, wogóle nie podobało mi się to, ze Harry z nią został, według mnie powinien zginąćJęzykJęzyk
Tak to tom cały czas trzyma w napięciu, a Bitwa o Hogwart bardzo dobrze napisanaDowcipniśDowcipniśDowcipniś
__________________
Jeżeli wydaje ci się że rozumiesz kobiety, masz racje wydaje ci się Dowcipniś[tlen][/tlen]
Wyślij prywatną wiadomość
~Lajla F
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 26-04-2010 21:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2276
Ostrzeżeń: 2
Postów: 537
Data rejestracji: 16.03.10
Medale:
Brak

Jak dla mnie ostatni tom bardzo się podobał. Możliwe, że spowodowane jest to tym, że z całej serii HP właśnie tą część przeczytałam jako pierwszą, bo nie mogłam filmu obejrzeć. Bardzo mnie wciągnęła i dzięki niej przeczytałam całą sagę. Zakończenie książki wydaje się bardzo naciągane, ale to chyba dlatego, że nie mogę się pogodzić z tym, że to po prostu koniec...
__________________
Śmierć moja zwabiła wiatr w niedomknięty słoik
Potem śmierć zasiała mak - wiatr się ukoił
Ten wiatr - on do kolan jej padł.

Edytowane przez Lajla dnia 26-04-2010 21:24
Wyślij prywatną wiadomość
~Plisiaczek F
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 27-04-2010 17:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 50520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 16.01.10
Medale:
Brak

hahahahaha znalazłam dwa błędy ortograficzne a po za tym wkurzały mnie pewne fakty i to że jedne z bliźniaków umarł hamstwo totalne!!! Rowling nieco przesadziła xD ale ogolnie ksiazka moze byc, podobała mi sie, ja tez chciałabym miec takiego skrzata domowego, odrabiałby mi prace domowe i wogole ale tez z tym bym nie przesadzała xD
__________________
Ach, muzyka [...] to magia większa od wszystkiego, co my tu robimy!
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2010 20:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

jak do wszystkiego co się wiąże z Harrym kwestia przyzwyczajenia wszystko załatwia.
Po pierwsze żal że to już koniec....jednym z najpiękniejszych doznań w moim życiu było oczekiwanie na kolejną część ....a wraz z tą wszystko się skończyło...i skończyło się moje dzieciństwo tak całkowicie i definitywnie..
Co do treści...wciąż jest dla mnie trochę obca...nie jest takim przyjacielem jak poprzednie ale też ma w sobie potencjał.W pewnych momentach jest lepsza od poprzednich części..ma w sobie więcej życia-w innych dużo gorsza-np tyle niepotrzebnych śmierci..wiem to takie przesłanie że praktycznie wszystko z życia Harrego co poznał po pójściu do Hogwartu zanika a on rozpoczyna nowe życie razem z innymi bez Sami Wiecie Kogo i swoich protektorów,Huncwoci na zawsze łączą się po śmierci i tak dalej....ale uważam że to było naprawdę nie potrzebne-szczególnie śmierć Freda-co do zakończenia...jest jakie jest.
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~Susanimals F
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2010 20:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 109
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 01.05.10
Medale:
Brak

Moim zdaniem ogólnie książka była fajna, podobała mi się bardzo, ale...
...końcówka książki bardzo mnie rozczarowała - to pokonanie Voldemorta było tak jakby naciągane. Książka fajna ale koniec fatalny. UśmiechZmieszanyPoddaje się
Wyślij prywatną wiadomość
~kleopatra1989 F
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2010 21:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 329
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 01.05.10
Medale:
Brak

Cóż, ja uważam ostatnią część za bardzo dobrą (jednak nie jest rewelacyjna). To prawda, że ma kilka niedociągnięć. I szczerze to bardzo nie spodobała mi sie sam koniec, gdzie Harry przychodzi pożegnać na peron dzieci, z jednej strony rozumiem jednak autorkę ponieważ chciała definitywnie zakończyć losy Harrego, ale z drugiej (może dlatego, iż chciała bym następnych części) uważam, że nie był potrzebny. Wiele osób uważa, że zginęło w tej części zbyt wiele osób jednak prawda jest taka, że podczas walki ludzie giną. Uważam więc, iż Rowling wcale nie przesadziła. Chciała bym jeszcze zaznaczyć, że bardzo podobała mi się scena kiedy za pomocą Kamienia Wskrzeszania Harry widzi swoich bliskich. A co do tych którzy uważają, iż to źle, że w tej części wszystko sie wyjaśnia mam pytanie: jeśli nie w tej to w której, skoro następne nie powstaną.
Wyślij prywatną wiadomość
~HeRmiOnA_is_the_best F
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2010 22:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 76
Ostrzeżeń: 0
Postów: 24
Data rejestracji: 22.04.10
Medale:
Brak

7 tom bardzo mi się podobał. wiele wyjaśnień. Szkoda że Fred zginął. Fakt dużo ofiar. Lecz rozdziały ciekawe i nie wiem czemu inni mówieą (banalne i na <odwalsię>
__________________
:P
Wyślij prywatną wiadomość
~Pyflame F
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2010 23:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1995
Ostrzeżeń: 0
Postów: 314
Data rejestracji: 27.12.09
Medale:
Brak

Po przeczytaniu szóstego tomu pomyślałam sobie, że może być już tylko lepiej, ale się myliłam. Strasznie spodobały mi się pierwsze rozdziały (te przed wyprawą), oraz powrót Rona. Ale pozostała część książki to porażka. Zawiodłam się. Było mi smutno, że akcja nie rozgrywa się w Hogwarcie, bo pokochałam to miejsce. A kiedy nasza trójca wreszcie tam dotarła zdenerwowała mnie potulność McGonagall. I to całe wielkie zjednoczenie. Fakt iż żaden Ślizgon nie stanął po stronie dobra, fakt iż żaden Krukon nie wydał Pottera, śmierć tak wielu znanych nam bohaterów, których sobie ceniliśmy podobnie jak morderstwo "bezimiennych". Spodobał mi się jedynie fragment z Luną, oraz sam koniec ( x lat później).
__________________
Piekło to moja dzielnica.
Poluje nocą, bowiem ciemność jest moim żywiołem.
Jestem diabłem stróżem.
http://ask.fm/roguee Wyślij prywatną wiadomość
~Czarodziejka Majka F
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2010 10:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 155
Ostrzeżeń: 2
Postów: 108
Data rejestracji: 11.10.09
Medale:
Brak

Mi się podobała, ale niektóre momenty były faktycznie ,,na odwal się" czyli np walka z Voldemortem, i nie podobało mi się to że autorka zabiła tylke fajnych osób które życ powinni. Ale fajny moment był kedy Harry i Hermiona byli na cmentarzu, jak czytałam to co myślał Harry to się prawie popłakałam. No i jeszcze to 10 lat później było fajne.Dowcipniś
__________________
let's come together
right now
oh yeah
in sweet harmony

drogi Gościu wiesz, że ja Cię lubię?
Wyślij prywatną wiadomość
~KateNomad F
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 18-05-2010 17:18
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -57
Ostrzeżeń: 2
Postów: 5
Data rejestracji: 18.05.10
Medale:
Brak

Ja w po raz kolejny czytam aktualnie 7. część tomu i powiem Wam szczerze, że naprawdę podoba mi się. Uwielbiam czytać po kilka razy "Pottera", bo każda część jest wspaniała, i trudno mi jest powiedzieć, która jest najlepsza. Wielu ludzi, mówi właśnie, że 7. część Rowling, napisała dla pieniędzy, ale moim zdaniem raczej NIE. Ale to tylko moje zdanie Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermionka Granger F
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 23-05-2010 16:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 22.05.10
Medale:
Brak

Moim zdaniem ten tom jest najlepszy ze wszystkich. mógłby ktośz głównych bohaterów zginąć to wtedy byłby taki prawdziwy najlepszy koniec. Najlepsze momenty toto jak z Harrym się przenosili do Little Whinging albo jak była druga bitwa o Hogwart. Tak to jest najfajniejsza książka jaką do tej pory przeczytałam...
Wyślij prywatną wiadomość
~1999Harry1999 F
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 01-06-2010 20:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 40
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 01.06.10
Medale:
Brak

Myślę,że jest najlepszym tomem książki Harry Potter . Od pierwszych stron można w pełni poczuć adrenalinę . bardzo wiele wydarzeń jest szczegółowo opisanych. Najbardziej fascynującym rozdziałem jest oczywiście bitwa o Hogwart .
__________________
T.Puchy
Wyślij prywatną wiadomość
~daseyy F
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2010 14:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 236
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 30.07.10
Medale:
Brak

Książka mi podobała jednak mam kilka zastrzeżeń ..

1 . Według mnie trochę za dużo zabitych . Nie rozumiem, czy autorka chciała nadrobić to, że w poprzednich częściach ginęło 'tak mało' osób ?

2 . Albus Dumbledore.. Taak. Nieskalana persona cyklu o Potterze, prawda ? A tu proszę, dużo czarnych plam na jego życiorysie. To również mi się nie spodobało, ale cóż.. Ktoś musiał być 'tym zły' ; )).

3 . Zabicie Freda !!! Wiem, powtarzam się, ale jak można było zabić najwspanialszego Freda ?! Ehh .

4 . Uważam, że Czarny Pan powinien przeżyć, ale wiadomo, że książka musiała zakończyć się happy endem ..
__________________
I want someone who loves me as much as Snape loved Lily.
25.media.tumblr.com/50cac36a761b9da303e191459f3654a8/tumblr_mjk4czCTxI1roblj6o4_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Dilicja6 F
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2010 15:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 122
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 30.07.10
Medale:
Brak

Ja bardzo lubię ostatnia część, ale uważam że Voldemort powinien inaczej zginąć i szkoda, że tak dużo osób zgineło.



Pozdrawiam wszystkich!!
__________________
Pamietam, JQcay.



Pozdrawiam wszystkim pozdrawiajacych mnie.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT