Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 262
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Insygnia Śmierci
»»» Co sądzicie o tej części?
Drukuj temat · Co sądzicie o tej części?
Hogsmeade_pl F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 16-08-2008 23:52
Super Administrator

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 198
Data rejestracji: 31.07.08
Medale:
Brak

Długo wyczekiwany, ostatni tom serii. Niektórzy uważają go za świetny, jednak zdecydowana większość potteromaniaków jest rozczarowana tą częścią. Wreszcie zostają wyjawione wszystkie tajemnice i sekrety, dostajemy odpowiedzi na wszystkie bardziej i mniej nurtujące nas pytaniai. Wielu jednak uważa, że Rowling pisała książkę "bo musiała" i poszła po najmniejszej linii oporu. A co Wy sądzicie o tomie, który wywołuje u czytelników tak różne emocje?
Edytowane przez Ariana dnia 27-03-2009 18:55
http://hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Alan F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 13:17
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -60
Ostrzeżeń: 4
Postów: 105
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jak każdy autor książkę musiała zakończyć. Dla nas czytelników ostatnim tom wzbudził różne emocje. Nie sądzę, żeby Rowling kończyła książkę, bo musiała, sądzę, że ostatnim tom jest ostatnim a my nie możemy sie z tym pogodzić.
Wyślij prywatną wiadomość
~kochanka_dracona F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 15:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3769
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

A mnie się nie podobał. ;] Dla mnie ta książka była napisana 'na odwal się'. Żeby tylko skończyć sagę. Śmierć wielu postaci była zbyt banalna, a zabicie Voldemorta w końcu wyglądała tak, że nawet dziecko by sobie z tym poradziło. Na dodatek było 9w polskiej wersji) wiele literówek i poprzekręcanych wyrazów. I po co się tak śpieszyć...?
__________________
archipelagi urodzajnych dni
http://www.youtube.com/user/justbett Wyślij prywatną wiadomość
~Pirate_Princess F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 16:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 169
Ostrzeżeń: 0
Postów: 55
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Książka najgorsza nie była ale chyba rzeczywiście trochę została napisana "na odwal się" Wszystko za łatwo przychodziło i prawie wszystko udawało się tylko dzięki temu że bohaterowie mieli po prostu farta. To mi się trochę nie podobało...Następną rzeczą która zbytnio nie przypadła mi do gustu to jest strasznie długa lista zabitych. Rowling uśmierciła zdecydowanie za dużo osób. Ostatnią rzeczą którą wymienię jest ostateczna walka z Voldemortem. To jest po prostu śmieszne...zdecydowanie za łatwo Harry'emu udało się go zabić. Tutaj podzielam zdanie mojej poprzedniczki że nawet dziecko by sobie z tym poradziło.
Wyślij prywatną wiadomość
~Bad Girl F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 19:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 171
Ostrzeżeń: 1
Postów: 31
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja jestem naprawdę rozczarowana tą książką. Zwłaszcza jej zakończeniem. Oczywiscie Dobro definitywnie wygrało, ale z jaką łatwością. Ot, Voldemort po prostu dostał własnym rykoszetem, w skutek czego Harry nie musiał dokonać morderstwa. Ckliwa bajeczka z jeszcze gorszym happy endem. Rowling "upchała" w niej zakończenia wszystkich wątków, w skutek czego zabrakło tego "czegoś" co było w poprzednich tomach - chwili namysłu, intrygi, porażek. Wszytsko było zbyt idealne, łatwe i proste. Wszystko zostało rozwiazane na odczepnego. Duuuże rozczarowanie...
__________________
Dawna Mrs_Black tylko pod innym nickiem Oczko
ja-i-moje-paranoje.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_Lily_tusia F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 18:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 431
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ostatnie tom był najbardziej krwawy (tyle osób i nie tylko osób umarło) i najwięcej w nim płakałam. Po nim czułam taki smutek, że ostatni raz Rowling mnie zaskoczyła.
__________________
hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorm.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~monis73 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 20:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -34
Ostrzeżeń: 1
Postów: 29
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

po ostatniej z czesci sagi"HP" mozna bylo oczekiwac duzo, ale ogolnie rzecz biorac nie byla najgorsza, wiekszosc watkow byla dokonczona ale sama koncowka pozostawia wiele do zyczenia (moim zdaniem) i mimo wszystko chcialabym w przyszlosci przeczytac jeszcze ksiazke o czasach Syriusza i Jamesa.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady James F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 20:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3783
Ostrzeżeń: 1
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

ja sie zawiodłam na tej książce, myślałam że w ostatnim tomie rowling naprawde pokaże na co ja stać i tom bedzie super, o tu... guzik, zakończenie w ogóle mi sie nie podobało, to wszystko wyglądało tak jakby rowling chciala jak najszybciej skończyc tą książkę...
Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 01:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Taak... to taka część "Na odczepnego". Zero fajnych i trudnych akcji, albo chociaz zapierających dech w piersiach jak m.in. w CO, zero wyjaśnień... Nie podoba mi się ta część... Jest taka trochę nudna i głupia... Z pewnością nie należy do moich ulubionych, ale akurat z tego powodu. Że jest ona tą ostatnią częścią i, przede wszystkim, zawierającą ostatnie i najważniejsze kawałki, to jest ona w moich oczach, tak pół, na pół.
Wyślij prywatną wiadomość
~majka F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 13:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 614
Ostrzeżeń: 0
Postów: 151
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ta część nie podoba mi się. Najnudniejsze co może być to, to "podróżowanie" trójki. Akcja (?) jest przewidująca i nie ma tam nic ciekawego. Ginie bardzo dużo osób, właściwie nie wiadomo po co. Nie pasuje jakoś do poprzednich części. Chyba bardziej by mnie ciekawiło, co się działo w Hogwarcie pod nowymi rządami niż to całe szukanie horkruksów. Ale jest to ostatnia książka, wyjaśnia trochę wątków poprzednich. Powiedzmy, że podobała mi się pół na pół.
__________________
I can't feel my senses
I just feel the cold
Frozen...
But what can I do ?
Frozen...
Tell me I'm frozen but
What can I do?
Can't tell the reasons
I did it for you
When lies turn into truth
I sacrificed for you
You say that I'm frozen...



Within Temptation - Frozen
Wyślij prywatną wiadomość
~Augurey F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 17:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 856
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

A ja będę inna (?) ii powiem, iż książka mi się nie spodobała. Nie powiem, że był to najgorszy z wszystkich tom, ale jednak Jo mogła się wysilić. Zdecydowanie. Zbyt banalne i przewidywalne śmierci. No i zakończenie, którego KAŻDY się spodziewał. Właściwie to chyba bym wolała, żeby nie było happy endu i Potter zginął. Po prostu cała akcja, jak już wspomnieli poprzednicy, jest przewidywalna i mało jest zaskakujących momentów (co nie znaczy, że nie ma ich w ogóle. kilka sie znajdzie...).

Wielu jednak uważa, że Rowling pisała książkę "bo musiała" i poszła po najmniejszej linii oporu


No i ja właśnie do tej grupy należę...
Wyślij prywatną wiadomość
~E-Vaire F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 13:09
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 80
Ostrzeżeń: 2
Postów: 39
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Bez ładu i składu, Rowling nie miała co wymyślać, napisała tą część tylko dlatego, że musiała, bo kasy jej raczej nie brak! Rona wywaliła na jakiś czas, bo jej po prostu nie pasował. Nie wiem dlaczego zabiła Snape'a. Wymyśliła jakieś głupie Insygnia - dla mnie to było beznadziejne i śmieszne xD Ta część to porazka. Kompletna. Epilog to jeszcze bardziej porażająca porażka, wygląda jak z bloga 10-letniej fanki HP, która wymyśliła sobie koniec Harryego Pottera. Rowling zdziecinniała? :D Ile ona w ogóle ma lat? o0 Jasne, dwie pary, setka bachorków, żałosne imiona z których inne dzieciaki mogą się tylko nabijać [i dobrze].
Porażka, porażka, porażka. Jak mogła napisać coś takiego? I dlaczego te głupie HORKRUKSY? Książę Półkrwi i Insygnia Smierci to najgorsze tomy. Ja wolę już FF Bractwo Smoka i Jeźdźcy Apokalipsy, a co? Te horkruksy niszczą całą sagę, to był głupi pomysł.
Gdyby ktoś mi dał wybór, albo FanFicki albo saga Jo - wybrałabym to pierwsze. Już fani piszą lepiej od niej. Ja kocham tylko jej świat, ale nie jest książki.
Insygnia? PORAŻKA.

Zapomniałam dodać jeszcze coś co razi - w poprzednich tomach mało osób pozabijała, 1-2 na cały tom. W Insygniach postanowiła to nadrobić, hę? Co najmniej 60 zabitych! Ją porąbało. Jest za duży kontrast między poprzednimi częściami, a ostatnią. Ona nie stworzyła siódmej części HP tylko jakiejś Rambo. Kompletna idiotka ;]
Och, jeszcze coś.
Porażka :)
__________________
Severus żyje. To oczywiste.
img353.imageshack.us/img353/8131/severussnapebydesigningtu5.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry_Potter F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2008 23:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 729
Ostrzeżeń: 2
Postów: 192
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Mi ten tom baaaaaaaaaardzo sie podobał! Był niesamowity i fantastyczny, fascynujący... po prostu super! Wszystkie tomy Harry'ego Pottera są super a szczególnie 3 ostatnie! Tom 7 bardzo mnie wciągnął ale szkoda że wiele osób tam zginęło np. Fred, Lupin, Tonks, Hedwiga, Ballatrix... Mogę tak wymieniać i wymieniać no ale mówi się trudno umarli i nic się na to nie poradzi ale tak ogólnie to jest ok!
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2008 23:33
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Książka mogła ogólnie być ale koniec totalnie mnie rozczarował...
1000 stron trzymających w niepewności i w napięciu kończy się oklepanym zakończeniem w stylu "Woja zabrała wiele ofiar, zło zostało pokonane a dobro górą" Oryginalne no nie?
Szczerze to spodziewałam się czegoś więcej...
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Destiny F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2008 19:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 135
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Rozczarowałam się.
Po przeczytaniu miałam wrażenie, że Rowling nie włożyła w ostatni tom tyle serca, co w poprzednie i pisała tylko dlatego, że musiała zakończyć sagę.
Najgorszy był epilog. Sztuczny, oklepany, banalny, przesłodzony... mogłabym tak wymieniać bez końca.
Po prostu kompletna porażka.
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry_Ginny F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2008 19:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 48
Ostrzeżeń: 1
Postów: 85
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Według mnie ta część była świetna.Została moją ulubioną częścią.Nie wiem jak wy ale ja sądze, że pani Rowling nie pisała tej części z przymusu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Celebriana F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 18-09-2008 23:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 24
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Hmmm... Chyba mnie rozczarowała. Przez pierwszą połowę książki dzieje się niewiele, momentami niemal nie chciało mi się czytać. A potem nagle akcja przyspiesza w tempie ekspresowym. Bohaterowie, którzy miesiącami zastanawiali się, co dalej robić, nagle z łatwością rozwiązują wszystkie zagadki... I tyle niepotrzebnych śmierci. A pokonanie Voldemorta przez Harry'ego było po prostu dziecinne i głupie! Taki czarodziej jak Voldemort miałby zginąć od rykoszetu? W ogóle uważam, że Harry powinien był umrzeć w Zakazanym Lesie. Lubię Harry'ego, ale to kolejne cudowne ocalenie jest już dla mnie przesadą. Na temat epilogu wypowiadać się nie będę. Jedno jest dla mnie pewne - zdecydowanie bardziej wolę wcześniejsze części.
Wyślij prywatną wiadomość
N
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2008 17:25
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Troszeczkę się zawiodłem na IŚ, ale w niewielkim stopniu. Uważam to jednak za dobrą książkę. Akcja jest dosyć nudna w okresie gdy potterowskie trio uciekło po "wypadzie do MM" i to błąkanie się po tych lasach, łąkach...^^. Ale ogólnie dobrze oceniam ten tom.
Wyślij prywatną wiadomość
~czarodziej F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2008 15:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 218
Ostrzeżeń: 2
Postów: 89
Data rejestracji: 02.10.08
Medale:
Brak

ja uważam ze jest świetny. Jednak bardzo żałowałam że Harry nie zginął. To byłby prawdziwy koniec, idealne podsumowanie cąłej sagi. Epilog tez nie jest zlaiczany do udanych, jednak cała ksiażka zrobiła na mnie wielkie wrażenie, zwłaszcza ta walka pod koniec, to poświęcenie dla Harrego. Czytając miałam dreszcze kiedy ci uczniowie stawali do walki tylko po ty by Harry miał czas odnaleźć diadem, myśle że ta walka byla jedną z najlepszych wątków w serii. Jest to mój ulubiony tom
666 Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2008 16:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

A ja bardzo lubię VII tom Harry'ego Pottera. Podobało mi się to ukrywanie przed światem, bitwa o Hogwart, aczkolwiek uważam, że Voldemort za łatwo zginął. Wolałabym, żeby Rowlling uśmierciła już Harry'ego Pottera, bo nie podoba mi się to, że znowu przeżył. Epilog jest za krótki i mało szczegółowy.
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT