Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 411
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Glizdogon i Gryffindor
Drukuj temat · Glizdogon i Gryffindor
~Ksiezniczka Szlam F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2011 20:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 49
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 31.12.10
Medale:
Brak

Też mam takie wrażenie, że Glizdogon się zmienił. Glizdogona, którego poznajemy w trzecim tomie jest tchórzem i zdrajcom przyjaciół. Nie rozumie tego zachowania! To totalny kretyn! Zdenerwowany
Wyślij prywatną wiadomość
~Rewolucja F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2011 21:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4576
Ostrzeżeń: 2
Postów: 772
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Tutaj mam straaaaszny problem. Według mnie, Glizdogon nie pasuje do żadnego z hogwarckich domów. Dlaczego? Hm. Gryffindor - ceni odważnych, cnotliwych i mężnych, a Glizdogon nie posiada żadnej z tych cech. Co do czystości jego krwi - nie mam pojęcia, ale do Slytherinu również się nie nadaje - Glizdogon sprytny, przebiegły, inteligentny? Ravenclaw - odpada, bo Peter nie należał do najbystrzejszych. Wreszcie Hufflepuff - tutaj ewentualnie mogłabym go przydzielić, choć nie należał do pracowitych czy sprawiedliwych i uczciwych. Niewątpliwie był niezdarą, a jeśli chodzi o Puchonów, wśród nich najwięcej się takich spotykało. A co do tego, że był Gryfonem, to nie mam zdania. Chyba, że za przejaw odwagi należy uznać fakt, że "postawił się" Syriuszowi, który był wybitniejszym, lepszym czarodziejem. Warto pamiętać, że Glizdek w siódmym tomie przejawił skruchę, czego ceną było jego życie.
__________________
już nie noszę sukienek,
nie śpiewam ładnych piosenek
i chociaż jestem dziewczyną,
z chłopakami piję wino!
hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Feliks F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2011 23:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 630
Ostrzeżeń: 0
Postów: 94
Data rejestracji: 12.08.10
Medale:
Brak

Może wypadałoby zacząć od tego, że Glizdogon wcale nie był tchórzem. Można go nazwać dwulicowym zdrajcą, można mu zarzucić naprawdę wiele negatywnych cech, ale na pewno nie brak odwagi.

Gdyby był tchórzem, nigdy nie powróciłby do Voldemorta, tylko zaszył się w jakimś kanale i egzystował w towarzystwie innych szczurów. Nie wziął na siebie odpowiedzialności za śmierć, którą zadał kilkunastym mugolom, ponieważ nie chciał trafić do Azkabanu (w końcu żaden czarodziej nie chciał tam grzać miejsca). Nie możemy też zapominać, że powrót do Voldemorta był dosyć ryzykowny, zważając na to, ilu zwolenników go opuściło i przestało wierzyć w jego istnienie. Peter podjął się opieki nad nim, pomógł mu dojść do zdrowia oraz, de facto, do ponownego odrodzenia się jego ciała, kosztem własnej ręki.

Rowling kiedyś stwierdziła w wywiadzie, że Tiara Przydziału nigdy się nie pomyliła. Oznaczać to może, że młody Pettigrew jako dziecko był uczciwym i prawym chłopcem, jednak wraz z upływem czasu oraz obracaniem się w nieodpowiednim towarzystwie, po prostu się zmienił.
A odnośnie samego Harry'ego - myślę, że Tiara na początku zaproponowała mu Slytherin tylko z powodu więzi, która łączyła go z Voldemortem. Wiemy przecież, iż Harry jest ostatnią osobą, która mogłaby trafić do domu Ślizgonów.
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Uśmiech

Edytowane przez Feliks dnia 09-01-2011 22:57
Wyślij prywatną wiadomość
~hermionkaaa91 F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2011 23:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 241
Ostrzeżeń: 1
Postów: 109
Data rejestracji: 03.01.11
Medale:
Brak

dokładnie,gdyby był głupcem nie wrócił by do Voldemorta, niemniej jednak uczynił rzecz straszną bo wydał rodziców Harrego,a oni uwarzali go za swego przyjaciela , to było okrutne

to było wiadome że Harry bedzie w Gryfindorze tak jak jego rodzice i przyjaciele do Slytherinu on poprostu nie pasował .

Pozdrawiam wasz wszystkich Oczko
__________________
- I znowu zmierzch - zamruczał pod nosem.
- Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc".



Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Dalia Bulter F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 21-01-2011 21:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 149
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 21.01.11
Medale:
Brak

Właśnie, zgadzam się, że tiara spełniała prośby uczniów. Moim zdaniem Glizdogon tak rozpaczliwie pragnął należeć do domu odważnych, sprawiedliwych i bohaterskich, że przeważyło to szalę. Poza tym, kiedy pierwszy raz przybył do Hogwartu z pewnością przejawiał więcej gryfonizmu niż mogłoby się wydawać. Dopiero potem "te czasy" i ludzie, jacy go zafascynowali, tak na niego wpłynęli. W końcu wojna z Czarnym Panem wyzwalała różne ukryte aspekty jaźni. Być może po drodze okazało się, że skoro sprawiedliwi gryfoni mają słabszą pozycję, to należałoby trzymać się z silniejszymi? A tak na marginesie, to postać Petera całkiem ciekawa jest.
__________________
"Musisz naprawdę chcieć zadać ból... cieszyć się z tego... słuszny gniew nie sprawi mi bólu na długo... zaraz ci pokażę, jak to się robi, dobrze? Udzielę ci lekcji..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Draculina F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2011 19:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 223
Ostrzeżeń: 1
Postów: 184
Data rejestracji: 22.01.11
Medale:
Brak

Chyba zgadzam się z wpisem nademną,ale sama niewiem Glizdogon był zły i był Gryffindorze ?To dziwne ale może jednak właśnie póżniej zszedł na złą ścieżkę? Nie wiadomo...
__________________
- Me serce leży w Slytherinie ten który tego niewie niech ginie...

Pozdrowienia dla każdego kto mnie pozdrawia, wszystkich moich przyjaciół i tych którzy komentują moje posty Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Rosatti F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2011 16:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 65
Ostrzeżeń: 0
Postów: 56
Data rejestracji: 26.01.11
Medale:
Brak

Zgadzam się z wypowiedzią na górze hahaOczko ale ta sprawa jest bardzo dziwna i nie wyjasniona ale chyba Glidogon nie wiedział gdzie trafia...Śmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Melisa F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2011 21:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 149
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 20.02.11
Medale:
Brak

Glizdogon tak naprawdę nie pasował do żadnego domu i domyślam się że tiara miała spory kłopot z przydzieleniem go do właściwego.Możliwe że miał nadzieję że Peter wybierze dobrą drogę i będzie trzymał się dobrych ludzi.I tak było do czasu kiedy okazało się że Voldemort jest potężniejszy od dobrych czarodziejów.Możemy się nawet domyślać że nie chciał wydać Potterów.Sam powiedział Lupinowi i Syriuszowi że bał się Czarnego Pana i dlatego to zrobił. Do Voldemorta przyłączył się ze strachu.Nie chciał mu służyć ale zbytnio bał się śmierci.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!!!
Edytowane przez Melisa dnia 21-02-2011 21:12
Wyślij prywatną wiadomość
~Eileen Prince F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2011 15:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 469
Ostrzeżeń: 0
Postów: 118
Data rejestracji: 10.12.10
Medale:
Brak

Dalia Bulter napisała:
Właśnie, zgadzam się, że tiara spełniała prośby uczniów. Moim zdaniem Glizdogon tak rozpaczliwie pragnął należeć do domu odważnych, sprawiedliwych i bohaterskich, że przeważyło to szalę.

Osobiście również uważam tak samo. Tiara przydziału spełniała prośby uczniów bez względu na wszystko. Moim zdaniem to trochę...no cóż,niezbyt fair.

Sądze,że Petter powinien trafić do Hufflepufu,ale to tylko moje indywidualne zdanie.
__________________
i52.tinypic.com/oggymb.jpg

I'm not a hero..
I don't do good..
It's not in me...


My life is Magic..
My obsession is Severus Snape...
Remember this, drogi Gościu ...


I'm a tragic hero
in this game called life.
My changes go to zero,
but I always will survived...!


squiby.net/view/6626793.png
www.under-your-spell.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Manager96 F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2011 21:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 35
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 22.02.11
Medale:
Brak

Nie wszyscy gryfoni są odważni. On nie pasował do żadnego domu jak ktoś wymienił. Sądzę, że nie powinien dostać listu do Hogwartu xD
Ale w gryffindorze może jest po to bo tiara myślała że przy Jamesie i Syruszu będą z niego ludzie ;d James w szkole zachowywał się jak Draco Malfoy. A przecież są to 2 różne domy i to te 2 które od wieków ze sobą rywalizują.
Wyślij prywatną wiadomość
~Peverell F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 12-03-2011 17:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1002
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 10.02.11
Medale:
Brak

Według mnie Glizdek nie powinien trafić do Gryffindoru. Nie miał ani odwagi ani sprawiedliwy. Gdyby był odważny to nie sprzedał by Lily i Jamesa Voldemortowi tylko by sam wolał zginąć. Ogólnie to nigdy go nie lubiłem. Ciągle musiał się znajdować u boku najlepszych/najsilniejszych i nic go nie obchodziło czy zdradzi przyjaciół czy jeszcze coś.
__________________
Przywołuję cienie nocy. Pod mym berłem drży magia ciemności.
Wojna mym żywiołem, wojownicy bez dusz na me rozkazy.
Wolność to tylko wspomnienie, bo prawdziwa siła leży w umyśle.
Czy wciąż chcesz stawić mi czoła? Czy zagrasz w grę,
gdzie stawką jest śmierć? Tylko po to, by odzyskać wolność?


Dziedziczny grzechu nasz!
Klątwa to twoja straż.
O ty, najkrwawsza z ran!
Komu wytchnienie dasz?
Któż twego bólu pan?

Tylko Atrydów płód
Rozetnie dawny wrzód.
Dziedzicu, dom swój lecz!
Bogów tu wzywam wprzód,
By twój nie chybił miecz.

O mieszkańcy podziemnych stref!
Jeśli dotarł do was przysiąg zew,
Dajcie dzieciom pomścić ojca krew!
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Weasley Potter F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 12-03-2011 17:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 79
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 19.02.11
Medale:
Brak

Gryffindor? Glizdek nie pasował zupełnie do Gryfka. On nie pasował do żadnego! bo co niby jest odważny? nie. jest pracowity? nie. jest sprytny? nie. jest mądry? nie. on wgl nie pasował do hogwartu. on pasował do szczura. tępy, głupi, brzydki, strachliwy.
__________________
''W każdym z nas, jest tyle samo dobra co zła. Zależy którą drogą pójdziemy''

''Ty nie jesteś złą osobą Harry. Jesteś dobrą osobą, której przydarzyło się dużo złych rzeczy.''

I love Syriusz and Draco <333
Luna i Ginny rządzą!!
Bliźniacy Weasley i Ron!! ;D <3
Wyślij prywatną wiadomość
~Adrienne F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 28-04-2011 15:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 655
Ostrzeżeń: 1
Postów: 348
Data rejestracji: 25.04.11
Medale:
Brak

A może tak jak Harry, poprosił o przydział do Gryffindoru
__________________
Pozdrawiam całe Hogsmeade!
Wyślij prywatną wiadomość
~Pomyluuna F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 02-07-2011 05:30
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 247
Ostrzeżeń: 0
Postów: 114
Data rejestracji: 30.06.11
Medale:
Brak

W 7 części, we wspomnieniu Snape'a, Dumbledore mówi coś w stylu 'szkoda, że domu nie jest się przydzielanym później ' ( nie dokładnie tak, ale mniej więcej taki sam sens). Glizdogon obrzydliwą szują stał się, gdy dorósł . ; p Więc jako młodzieniec musiał być mężny i odważny : ]
__________________
"Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, złość sprzyja kłamstwom"

Edytowane przez Czarownica24 dnia 02-07-2011 11:00
Wyślij prywatną wiadomość
~Corde Collins F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 02-07-2011 12:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 400
Ostrzeżeń: 3
Postów: 255
Data rejestracji: 05.05.11
Medale:
Brak

Peter był wtedy jeszcze dobrym czarodziejem. Przecież przyjaźnił się z Jamesem i jego przyjaciółmi: Lupinem i Syriuszem. Zmienił się dopiero po ukończeniu szkoły, tak myślę. Po prostu, popełnił w życiu błąd.
__________________
Pozdrowienia dla Lusja22, Misiaczek13, Alexandre, Kiera Diggory oraz Elizabeth Durch, Stivi, RazorBMW i Kizzucha. + wszystkich Gryfków ;3
Wyślij prywatną wiadomość
~Alexandre F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 02-07-2011 18:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 882
Ostrzeżeń: 1
Postów: 321
Data rejestracji: 22.03.11
Medale:
Brak

Również mnie to interesuje. Odważny to on nie był, skoro wydał Lily i Jamesa, ani sprawiedliwy, no i kłamał jak najęty... być może poprosił tiarę, by umieściła go w Gryffindorze...
__________________
"Jak masz problem z głową to chłopaku nie ćpaj, bo będzie po nocy prześladować cię wiedźma. Jak chcesz być niegrzeczna to najpierw dorośnij, bo los nastoletnich matek nieraz bywa gorzki".
Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 02-07-2011 19:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Też mnie to zastanawia ; ]
Ale wart zaznaczyć, że zanim dołączył do Czarnego Pana był inny, ale wciąż trochę strachliwy, w porównaniu do przyjaciół.
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall
Wyślij prywatną wiadomość
~kizzucha F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 02-07-2011 19:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1648
Ostrzeżeń: 2
Postów: 292
Data rejestracji: 05.01.11
Medale:
Brak

Może zmienił się pod wpływem zazdrości ? Bo przecież zawsze chciał dorównać Rogaczowi, Łapie i Lunatykowi. I może to właśnie zazdrość zmieniła tak jego charakter?
__________________
UROCZYŚCIE PRZYSIĘGAM, ŻE KNUJĘ COŚ NIEDOBREGO!

Wiedz, że coś się dzieje drogi Gościu.

HarryPotter3107 - ;D
Loa_Riddle - ;D


Ale że co? ;>

______________________________


"-Spójrz... na... mnie- wyszeptał. Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach zanikło,stały się nieruchome,puste i martwe. Ręka trzymająca szatę Harry'ego opadła z głuchym stukiem na podłogę i Snape już się więcej nie poruszył."

"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."

''Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwale, a nawet powstrzymać śmierć... Jeśli tylko nie jesteście bandą bałwanów, jakich zwykle muszę nauczać."

"- Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter?
- Tak.
- Tak, proszę pana.
- Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, panie profesorze. "
Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 02-07-2011 22:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

To jest pytanie! Nie wieżę że Glizdogon posiadał cechy Gryffindoru. Z powodu iż dużo osób już wypowiedziało się na ten temat. A nie chcę powtarzać wypowiedzi innych użytkowników podpisuję się pod postem FanHP
Wyślij prywatną wiadomość
~Awentyn Gryffindor F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 03-07-2011 20:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 159
Ostrzeżeń: 2
Postów: 93
Data rejestracji: 28.06.11
Medale:
Brak

Moim zdaniem wcale się nie zmienił. Wy też byście powiedzieli wszystkie wasze tajemnice, gdyby Voldek Wam kazał chyba, że jesteście na tyle oddani by odmówić.
__________________
Odwagi Gryfonów
Szczerości Puchonów
Sprytu Ślizgonów
Naucz nas Ravenclawie
Moje ff http://hogsmeade....ad_id=9366

Edytowane przez Czarownica24 dnia 03-07-2011 20:41
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT