Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 346
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Czara Ognia
»»» Świstoklik
Drukuj temat · Świstoklik
~Charakternik F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2010 20:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 686
Ostrzeżeń: 1
Postów: 202
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

Barty Crouch Jr. Zamienił Puchar Turnieju Trójmagicznego w świstoklik . Przecież świstokliki były kontrolowane przez ministerstwo magii. Czy nie powinni oni , wykryć gdzie znajduje się ten świstoklik , i dokąd przenosi ? Co o tym myślicie?
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2010 20:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Niezbadane są wyroki czarnej magii....skoro kombinował przy tym Voldemort to nic dziwnego,że nie był wykryty przez MinisterstwoOczko
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~kertiz F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2010 09:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2616
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 17.06.09
Medale:
Brak

Czego Ministerstwo nie widzi to go [Ministerstwo] nie zaboli. Dumbledore zaczarował czajnik by Harry opuścił Hogwart i Ministerstwo nie dowiedziało się o tym. Nie sądzę by śmierciożercy mieli z tym większy problem. Możliwe też że właściwym zadaniem pucharu było przeniesienie zwycięzcy z powrotem do miejsca, z którego wystartowali uczestnicy Turnieju. Więc nie było najmniejszych podejrzeń.
kertiz.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Julia S F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 16-10-2010 10:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 172
Ostrzeżeń: 1
Postów: 63
Data rejestracji: 09.10.10
Medale:
Brak


Możliwe też że właściwym zadaniem pucharu było przeniesienie zwycięzcy z powrotem do miejsca, z którego wystartowali uczestnicy Turnieju.


Dokładnie, tak więc śmierciożercy nie "utworzyli" faktycznie nowego Świstoklika, a tylko zmodyfikowali już istniejący.
Wyślij prywatną wiadomość
~Horkruks12 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 31-10-2010 10:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 536
Ostrzeżeń: 0
Postów: 87
Data rejestracji: 28.09.10
Medale:
Brak

Może mieli jakieś zakłócenia albo Barty Crouch Junior nie tylko zmienił puchar w świstoklik ale i może użył specjalnego zaklęcia żeby Ministerstwo Magii go nie wykryło. wszystko jest możliwe. Jedno wiemy na pewno. Maczał w tym swoje oślizgłe i śmierdzące paluchy Voldemort. To wiemy na 1 000 000 000 000 000 000 %. Pewnie tak było bo innego wyjścia nie widzę. Jak widzicie to oświećcie mnie bo jakiś dziś jestem nie swój.
__________________
そして私は一人でだ場合でもz89;z89;私と誰もしないではない
私はあなたの道を歩くことでしょう...

(Jeśli wiesz co to znaczy, to wiedz, że znasz japoński..., chyba, że umiesz korzystać z translatora)
Wyślij prywatną wiadomość
~hermionagWESZ F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2010 16:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 133
Ostrzeżeń: 1
Postów: 54
Data rejestracji: 13.11.10
Medale:
Brak

Nie wiem. Może Ministerstwo nie wiedziało. Dumbledore przeniósł Weasleyów i Harry'ego za pomocą świstoklika na Grimmauld Place 12, a przecież ministerstwo się o tym nie dowiedziało. Dla TKINWW (Tego Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać) chyba nie ma takiego błahego problemu. Poradziłby sobie z tym.
__________________
Od cnoty Gryfonów
Kretynizmu Puchonów
Od przebiegłości Ślizgonów
CHROŃ NAS RAVENCLAWIE!!!
Pozdro dla wszystkich którzy mnie pozdrawiają
CIOTKA MURIEL:
-...i masz o wiele za długie włosy, Ronaldzie, przez chwilę pomyliłam cię z Ginevrą. Na brodę Merlina, co ten Ksenofilius Lovegood ma na sobie? Wygląda jak omlet. A ten to kto? - warknęła na widok Harry'ego. - Ee... to nasz kuzyn Barny, ciociu Muriel. - Jeszcze jeden Weasley? Mnożycie się jak gnomy
http://hogwartmagia.bloog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2010 17:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Przecież ministerstwo wykrywało świstokliki tylko wtedy, gdy dany przedmiot, który był świstoklikiem został zaczarowany przez pracownika Ministerstwa lub przez osobę, która go zgłosiła na ''Listę Świstoklików'', taką, jak np. miał Bazyl, strażnik świstoklików na Mistrzostwach Świata w Quidditchu w ''Harrym Potterze i Czarze Ognia''. W książce ''Harry Potter i Zakon Feniksa'' po ucieczce Czarnego Pana z Ministerstwa Magii Knot powiedział do Dumbledore'a: ''Dumbledore, ty nie masz licencji na ten świstoklik'', czy jakoś tam, więc oznacza to, że na świstoklik powinno się mieć licencję, bo tylko takie, które maja licencję lub takie, które leżą w miejscu mającym na sobie Namiar lub koło osoby mającej Namiar są wykrywane przez Ministerstwo Magii. Barty'ego Croucha nikt nie wykrył, bo wyczarował nielegalny świstoklik.
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język
Wyślij prywatną wiadomość
~fleur441 F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2010 17:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 92
Ostrzeżeń: 1
Postów: 44
Data rejestracji: 15.10.09
Medale:
Brak

nie wiem . dziwne , nie ? minister był na trzecim zadaniu oraz z pół ministerstwa , więc nie przejmowali się takimi rzeczami . albo uznali , że im potrzebne do trzeciego zadania ( bo było aby przenieść ich z powrotem do Hogwartu ) , więc nie czepiali się .
__________________
Niesamowite - powiedział, kręcąc gałką z boku lornetki - Mogę sprawić, że ten wapniak na dole znowu podłubie sobie w nosie... i znowu ... i jeszcze raz.

Jak gdzieś jest raban, to o każdej porze Wezwij Irytka, będzie jeszcze gorzej!

Gdzie Crabbe jest , tam nie ma co jeść ; D
Wyślij prywatną wiadomość
~Nattie F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2010 18:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 63
Ostrzeżeń: 0
Postów: 22
Data rejestracji: 14.11.10
Medale:
Brak

hmm.. gdyby uzyl jakiegos czaru i ministerstwo niemogloby wykryc swistoklika... wydaje mi sie ze Barty Crouch Junior zrobil z pucharem to samo co Dumbledore w "zakonie feniksa" z starym czajnikiem, ktorym Weasleyowie, Harry i Hermiona przeniesli sie na Grimuald Place 12
Wyślij prywatną wiadomość
~iDawux F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2010 23:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 168
Ostrzeżeń: 0
Postów: 63
Data rejestracji: 17.11.10
Medale:
Brak

No tak, ale Moody był przecierz w ministerstwie.
Potem Party Crouch zmienił się w niego i powiedział, że świstoklik przenosi na miejsce w którym powinno być. Na serio przenosiło na cmentarz.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS GRYFFINDORZE!!

"Dla zwyciężonych jedyną nadzieją jest zbyć się nadziei."

KIEDY JESTEM SAM.. NAJLEPIEJ MAM.

I<3METAL
Wyślij prywatną wiadomość
~anex F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2010 13:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 336
Ostrzeżeń: 1
Postów: 128
Data rejestracji: 06.05.10
Medale:
Brak

Może jakoś mu się udało obejść przepisy? Nigdy nic nie wiadomo, ale to rzeczywiście dziwne. A może powiedział ministerstwu, że to dalszy ciąg turnieju. Albo świstokliki nie były kontrolowane z jakąś wielką uwagą przez ministerstwo. Można by też po prostu skonfundować gościa zajmującego się świstoklikami, tak żeby się nie zorientował, że puchar jest świstoklikiem. Jest jeszcze możliwość, że autorka się zagapiła inie pomyślała otym, że ministerstwo może zauważyć zmianę pucharu w świstoklik.
Wyślij prywatną wiadomość
~Veinlii F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2011 20:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 214
Ostrzeżeń: 1
Postów: 164
Data rejestracji: 24.01.11
Medale:
Brak

Tak jak animag może musiał twórca świstotliku sam go zarejestrować by MM o tym wiedziało.
__________________
- Jeśli się zastanawiasz, co tak śmierdzi, mamo, to ci wyjaśnię, że właśnie weszła szlama - powiedział Draco.

Od pozerstwa Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
Strzeż nas Slytherinie!
Wyślij prywatną wiadomość
~hermionkaaa91 F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2011 21:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 241
Ostrzeżeń: 1
Postów: 109
Data rejestracji: 03.01.11
Medale:
Brak

no skoro Voldek maczał w tym palce to wszystko było możliwe i po kryjomu po cichutku bez żadnych podejrzeń przez Ministerstwo ..
noi się udało
przecież Voldemort to potężny czarnoksiężnik
__________________
- I znowu zmierzch - zamruczał pod nosem.
- Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc".



Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Rewolucja F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 08-02-2011 00:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4576
Ostrzeżeń: 2
Postów: 772
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Hm... Może zacznijmy od tego, że ministerstwo mogłoby dowiedzieć się, że świstoklik taki powstał, dokąd przenosi i tak dalej. Chciałabym tylko zwrócić uwagę, że Turniej Trójmagiczny był tak podniosłym wydarzeniem, że ministerstwo - zapewne całe calusieńkie - było "zamieszane" w przygotowania, pomoc. Minister i zapewne wielu najwyższych rangą współpracowników, było w Hogwarcie, by obserwować i kontrolować przebieg wydarzeń. Zresztą, o ile dobrze wnioskuję, Puchar był świstoklikiem, który przenosił z powrotem na brzeg labiryntu, by zwycięzca nie musiał z nim wracać i zapewne po to, by uniknąć bójek, które mogłyby wyniknąć po spotkaniu w labiryncie innego uczestnika ze zwycięzcą. Sądzę, że zmiana docelowego miejsca mogłaby pozostać niewykryta.
Jednak mamy drugą możliwość i - jeśli mam być szczera - wydaje mi się dużo prawdopodobna o tej pierwszej, dość naciąganej. Pozwól, że najpierw odniosę się do przykładu [^^], z którym mieliśmy do czynienia w "Zakonie Feniksa". Po zaatakowaniu pana Weasley'a, Dumbledore stworzył świstoklik, który przeniósł Harry'ego i Weasley'ów na Grimmauld Place 12. Z tego co wiem, Ministerstwo Magii nie wykryło stworzenia świstoklika, ani miejsca, do którego za jego pomocą się przeniesiono. Osobiście twierdzę, że świstokliki były kontrolowane w sposób podobny do mugolskiego prawa jazdy - poruszanie się pojazdem jest zabronione, ale nie wszyscy się do tego stosują, zatem tworzenie i używanie świstoklików jest karane, jednak nie wszyscy stosują się do tego prawa. Oczywiście tworzenie świstoklików bez wiedzy ministerstwa. ^^
Myślę, że Turniej Trójmagiczny przyćmił wszelkie drobne występki, a i wykrycie takiego nielegalnego posunięcia jest dość trudne, tym bardziej w takim nawale pracy.
__________________
już nie noszę sukienek,
nie śpiewam ładnych piosenek
i chociaż jestem dziewczyną,
z chłopakami piję wino!
hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Peverell F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2011 02:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1002
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 10.02.11
Medale:
Brak

Noo... z tego co wiemy to tam już był świstoklik tyle że był skierowany w inne miejsce ale był więc gdyby ministerstwo go namierzyło to i tak by myślało, że jest skierowany przed labirynt a nie na cmentarz na którym spoczywał ojciec samego Voldemorta. Co do świstoklika, Dumbledore'owi jakoś udało się zrobić świstoklik bez wiedzy ministerstwa więc myślę, że Voldemort, największy czarodziej na świecie poza Albusem, nie miał problemów przy uczynieniu tego samego.
__________________
Przywołuję cienie nocy. Pod mym berłem drży magia ciemności.
Wojna mym żywiołem, wojownicy bez dusz na me rozkazy.
Wolność to tylko wspomnienie, bo prawdziwa siła leży w umyśle.
Czy wciąż chcesz stawić mi czoła? Czy zagrasz w grę,
gdzie stawką jest śmierć? Tylko po to, by odzyskać wolność?


Dziedziczny grzechu nasz!
Klątwa to twoja straż.
O ty, najkrwawsza z ran!
Komu wytchnienie dasz?
Któż twego bólu pan?

Tylko Atrydów płód
Rozetnie dawny wrzód.
Dziedzicu, dom swój lecz!
Bogów tu wzywam wprzód,
By twój nie chybił miecz.

O mieszkańcy podziemnych stref!
Jeśli dotarł do was przysiąg zew,
Dajcie dzieciom pomścić ojca krew!
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
~Adrienne F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2011 14:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 655
Ostrzeżeń: 1
Postów: 348
Data rejestracji: 25.04.11
Medale:
Brak

Niektóre świstokliki nie są zarejestrowane przez ministerstwo. Przykład? Świstoklik Dumbledora w Zakonie Feniksa. Knot powiedział: Dumbledorze, nie masz zezwolenia na tego świstoklika.
__________________
Pozdrawiam całe Hogsmeade!
Wyślij prywatną wiadomość
~fanka98 F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2011 15:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5238
Ostrzeżeń: 3
Postów: 775
Data rejestracji: 16.03.11
Medale:
Brak

Adrienne napisał/a:
Niektóre świstokliki nie są zarejestrowane przez ministerstwo. Przykład? Świstoklik Dumbledora w Zakonie Feniksa. Knot powiedział: Dumbledorze, nie masz zezwolenia na tego świstoklika.


tak... to sie zgadza, ale moze bylo tak, ze rzeczywiscie puchar mial przeniesc zwyciezce tam skad wystartowal, tylko ze Barty zmienil cel swistoklika na cmentarz
Edytowane przez fanka98 dnia 10-05-2011 15:55
Wyślij prywatną wiadomość
~RedQueen F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 12-05-2011 13:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Horkruks
Punktów: 7249
Ostrzeżeń: 0
Postów: 543
Data rejestracji: 11.01.11
Medale:
Brak

Myślę, że robienie świstoklików nie jest takie trudne i Barty Crouch Jr., znając czarną magię mógł bez problemu zmienić w niego puchar. Ministerstwo na pewno kontrolowało istnienie świstoklików, ale myślę że można było je zrobić nielegalnie, tak samo jak Huncwoci nielegalnie byli animagami i ministerstwo o tym nie wiedziało.
__________________
Masz pytanie do mnie? Kotecek
http://hogsmeade....rowstart=0
Wyślij prywatną wiadomość
~Suwin F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 12-05-2011 14:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 342
Ostrzeżeń: 0
Postów: 88
Data rejestracji: 06.05.11
Medale:
Brak

Świstokliki musiały być zarejestrowane w ministerstwie. Ale tak na prawdę, tylko jeżeli ktoś wścibski zobaczył świstoklik, mógł poinformować ministerstwo, a oni dopiero by zobaczyli, czy dany przedmiot jest zarejestrowany. innej możliwości nie ma. Dlatego każdy mógłby mieć świstoklik, dopóki ministerstwo by nie zobaczyło go. a gdy taki świstoklik się wyczerpie, pozostaje zwykłą rzeczą i nie dało by rady sprawdzić, skąd wyruszył. Taka jest moja teza.
Edytowane przez Suwin dnia 12-05-2011 14:31
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermionka111213 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 12-05-2011 15:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2002
Ostrzeżeń: 1
Postów: 610
Data rejestracji: 27.03.11
Medale:
Brak

Pandora napisał/a:
Niezbadane są wyroki czarnej magii....skoro kombinował przy tym Voldemort to nic dziwnego,że nie był wykryty przez MinisterstwoOczko


Tak, to musiało mieć coś wspólnego z Czarną Magią...
Chyba, że MM wiedziało, że świstoklik przeniesie zawodników na metę i nie interweniowali w tej sprawie. Oczko
__________________
"Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą..."
__________________________
Bardzo mocno pozdrawiam właśnie... ciebie. ;D
Podpisano: Przyszła pani Malfoy. <3
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT