Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 126
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Cnota pracowników Hogwartu.
Drukuj temat · Cnota pracowników Hogwartu.
~olusia09 F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 28-07-2012 22:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 183
Ostrzeżeń: 0
Postów: 105
Data rejestracji: 25.07.12
Medale:
Brak

Ja sądzę że Dumbledore nie był gejem ale może nie wiem ale napewno nie miał dziewczyny a co do Severusa całe życie kochał Lily i nigdy nie przestał
Wyślij prywatną wiadomość
~Fausta Malfoy F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2012 16:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1203
Ostrzeżeń: 1
Postów: 561
Data rejestracji: 17.08.12
Medale:
Brak

Sądzę, że Snape nie miał dziewczyny. W młodości zakochał się przecież w Lily i nie chciał nikogo innego. Był jej wierny aż do śmierci. A Dumbledore nie miał dziewczyny, tylko chłopaka, którym rzekomo był Grindelwald :).
__________________
besty.pl/upload/file/1822905.gif
s14.postimage.org/rnaon0wb5/image.png25.media.tumblr.com/tumblr_mcks5pZrf41rhy1zzo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~icoowy F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2012 12:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 20.11.12
Medale:
Brak

Dumbledore kochał Grindelwalda, więc nie miał kobiety.
Snape do końca kochał Lily i nie sądze, żeby mógł mieć kogoś innego <chociaż dobrze by mu to zrobiło>
icoowy dodał/a następującą grafikę:
chibi_voldie_hearts_christmas_by_uppun.jpg
[211.57KB]
Wyślij prywatną wiadomość
~Enchantte F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2012 14:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 430
Data rejestracji: 20.10.12
Medale:
Brak

No dokładnie. Dumbledore pewnie wiele kobiet poznał, aczkolwiek podobno był innej orientacji, więc cóż... Nie wiadomo, co też szanowny pan dyrektor czul Język

A dla Snape'a Lily była od zawsze i na zawsze. I tyle.
__________________
Wiecznie Żywi (FF)
Rozdział 7 (08.10) - zapraszam, jeśli interesują Cię przygody Huncwotów w Hogwarcie, drogi Gościu!

Dear Prongs

The only thing that kept me alive in Azkaban was knowing there was some piece of you left in this world. Your son isn't you, but he is damn close.

All my love, Padfoot


i46.tinypic.com/2eekchl.png
data.whicdn.com/images/28009122/c73a51ce_large.gif
http://photoblog.pl/enchantte Wyślij prywatną wiadomość
~Olala F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2012 18:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 162
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 07.11.12
Medale:
Brak

Albus był homoseksualistą, a Snape? myślę, że ciągła miłość do Lilly nie pozwoliła mu znaleźć sobie innej kobiety. Taka nieszczęśliwa miłość, on ją kochał nawet jeśli wiedział, że nic z tego nie będzie, a jej śmierć spowodowała to, że może jakaś nadzieja, która w nim była, że może jednak coś się zmieni i pójdzie po jego myśli nie dawał mu spokoju. Mógł równie dobrze siebie obarczyć jej śmiercią, dla osoby, którą się kocha zrobi się wszystko, mógł być zbyt omamiony, i wziąć to wszystko zbyt do siebie i obarczyć siebie jej śmiercią, że jednak, coś mógł zmienić, przed Jamesem, mógł się bardziej postarać. I ta świadomość, może nie pozwoliła mu się zakochać kolejny raz. ja nie wiem, takie są moje przypuszczenia ;D
__________________
Poczuł dojmującą tęsknotę, za tym by o wszystkim zapomnieć, by przestać cokolwiek odczuwać, osunąć się w nicość.
Wyślij prywatną wiadomość
~ms_seavales F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2012 19:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 109
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 20.11.12
Medale:
Brak

Nie rozumiem czemu niektórzy tak się upierają, że Dumbledore nie mógł być homoseksualistą. Był, bo potwierdziła to sama Rowling. Mówiła też o jego "niejasnych" relacjach z Grindelwaldem właśnie w kontekście sugerującym coś więcej niż przyjaźń. Natomiast jeśli chodzi o podejrzenia bliskości między McGonagall i Dumbledore'm to bzdura. Z tego, co pamiętam to w którymś z wywiadów jeden z fanów zadał Rowling takie pytanie, a ona odpowiedziała, że nie każdy musi być od razu w każdym zakochany i że absolutnie tę dwójkę łączyła zawsze tylko czysta, szczera przyjaźń. W kwestii McGonagall radzę przeczytać na pottermore historię jej życia, bo jest to tam dosyć dogłębnie wyjaśnione.

Bardziej bym się zastanawiała nad emocjonalnymi relacjami innych członków ciała pedagogicznego, które nie były wyjaśnione przez Rowling.

Pozdrawiam wszystkich!
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.
Wyślij prywatną wiadomość
~Nerona_58 F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2012 14:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 649
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 10.08.12
Medale:
Brak

No co wy! To byl jego przyjaciel, a nie narzeczony, hahaahah
Ciężko jest mi uwierzyć, że Albus był Homoseksualistą, to nieprawdopodobne ;/ Gdyby miał kogoś (nieważne czy kobietę czy, heh, mężczyznę ;DD ) to by było o tym wspomniane w niejakiej książce : Życie i kłamstwa Albusa Dumbledore'a ! Oczko Moi drodzy...xDdd
Bo niewierze żeby naszej niezawodnej Ricie (nie zapominajmy , że była animagiem i mogła wszystko wyczaić ) nie udało się dowiedzieć czegoś o miłosnych wzlotach naszego Dyrektora :}


To, że Dumbledore był gejem nie jest napisane w żadnej książce, ale jest to potwierdzone przez Rowling, która w wywiadzie powiedziała wyraźnie, że Dumbledore był gejem (jego związek z Grindewaldem), więc raczej nie mógł mieć żadnej kobiety.
Co do Snape'a to wiadomo o jego platonicznej miłości do Lily, w której był na zabój zakochany i zrobiłby dla niej wszystko, wyraźne przykłady: porzucenie Voldemorta i śmierciożerców, opieka (nie wiem czy mogę to na pewno tak nazwać) nad Harrym choć był synem Pottera to i tak go chronił. Na pewno nigdy nawet nie pomyślał o innej.
__________________
* Co to jest?-zapytała Clary.
* Fiolki ze święconą wodą, błogosławione noże, stalowe i srebrne miecze-odparł Jace, kładąc broń na posadzce obok siebie.-Drut z elektrum, niezbyt przydatny w tej chwili, ale dobrze jest mieć coś na wszelki wypadek, srebrne kule, czary ochronne, krucyfiks, gwiazdy Dawida...
* Jezu!-mruknęła Clary.
* Wątpię, czy zmieściłby się tu

''Dary Anioła''


W moim świecie muzyka pod względem użyteczności plasuje się gdzieś między wstążkami do włosów a tęczą, przy czym tęcza może przynajmniej dawać pewne pojęcie o pogodzie.


Boję się umrzeć pod ziemią, co jest głupie, bo nawet jeśli zginę na powierzchni, to i tak zaraz pochowają mnie pod nią.


Kosogłos

24.media.tumblr.com/tumblr_md0ya63Ol61rjhud3o2_500.gif

media.giphy.com/media/67BuQknlWjZIY/giphy.gif

dary-aniola.fan-strefa.pl/wp-content/uploads/2013/05/baza24.png
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2012 15:48
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Severus nie potrafiłby pokochać nikogo innego prócz Lilly Evans - to była miłość, która roztopiłaby największe lodowce, uciszyła najniebezpieczniejsze sztormy, świecąca mocniej niż słońce i potrafiąca grać najcudowniejsze melodie wewnątrz ludzkiej duszy...
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Lena1495 F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2012 16:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 175
Ostrzeżeń: 2
Postów: 170
Data rejestracji: 02.12.12
Medale:
Brak

z artykułów czytanych w internecie wynika że Albus był homoseksualistą, a Snape (moim zdaniem) nie był w stanie pokochać innej kobiety po stracie Lily
__________________
Od cnoty Gryfonów
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE


W snach wchodzimy do świata, który jest całkowicie nasz własny.

Każdy człowiek jest jak księżyc,
ma swoją drugą stronę, której
nie pokazuje nikomu...

Edytowane przez Lena1495 dnia 27-12-2012 16:26
Wyślij prywatną wiadomość
~Rose Hathaway F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2012 16:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 521
Ostrzeżeń: 0
Postów: 198
Data rejestracji: 01.11.12
Medale:
Brak

Snape był wierny tylko Lily, a Dumbledore... no cóż. Jak mówi sama autorka był chyba homoseksualistą.
__________________
img4.wikia.nocookie.net/__cb20130128120625/harrypotter/images/6/6c/Tumblr_mdxx8wDZE81rhenvco1_400.gif

Mam na imię Oliwka, mam czternaście lat, mieszkam w stolicy i jestem raczej pokojowo nastawiona, więc napisz do mnie, nie ugryzę Aniołek xP I... to chyba tyle o mnie Rozbawiony

3.bp.blogspot.com/-YeySu7Q9BFM/Tl7huoPZXFI/AAAAAAAAAG0/1Kuu7I_w6Io/s1600/tumblr_lbh2itrBkM1qarxvjo1_500.gif
www.co-w-sniegu-piszczy.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Alveanerle F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 29-12-2012 15:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 134
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 28.12.12
Medale:
Brak

No nie wiem .. Ja tam słyszałam, że Albus był homoseksualistą ;D . A Snape, po tym jak go Lily olała raczej wątpię .
__________________
media.tumblr.com/tumblr_lok8pjQ4RY1qkw27v.gif
www.gaara2.pun.pl/_fora/gaara2/avatars/2.gif
www.fanofnaruto.com/gifs-naruto/gaara//gif-gaara-1.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Greena F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2013 23:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 28
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 01.01.13
Medale:
Brak

Domaa napisał/a:
Szczerze ? nie mam zielonego pojęcia. Wydaje mi się, że Albus Dumbledore nie miał żadnej kobiety, myślę, że byłoby to wspomniane w książce, szczególnie wtedy gdy odkrywali jego przeszłość. Co do Snape to sądzę tak samo. Wiadomo, że podobała mu się Lily i nie chciał innej, także wydaje mi się, że pozostał jej wierny do jej i swojego końca.



Dokładnie.
__________________
od przebiegłości Ślizgonów
od kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów

CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!

"Świat wcale nie dzieli się na dobrych ludzi i śmierciożerców, bo wszyscy mamy w sobie tyle samo dobra, co zła. Tylko od nas zależy, jaką drogą pójdziemy."
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2013 01:41
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Nie rozumiem dlaczego części uczestników dyskusji tak trudno uwierzyć w homoseksualizm Dumbledore'a. Zupełnie mnie ta informacja nie zaskoczyła. Przeszło mi to przez myśl kiedy wspominano o "niejasnych relacjach" między Albusem i Gellertem, więc słowa Rowling skwitowałam krótkim "a jednak". Szczerze mówiąc, ucieszyło mnie to - zarówno to, że był gejem, jak i to, że nie powiedziano o tym wprost w książce. Wynika z tego, że jeśli Dumbi nie stracił cnoty z Gellertem, raczej już był sam do końca. Przyszło mu żyć w trudnych dla homoseksualistów czasach, poza tym miał sporo rzeczy na głowie, pewnie zwyczajnie nie myślał o jakichkolwiek związkach. No i trzeba pamiętać, że z Gellertem nie skończyło się to za dobrze, być może bał się powtórki z rozrywki.
Z Severusem sprawa jest trudniejsza, bo chociaż kochał Lily miłością dozgonną, trudno wymagać od nieszczęśliwie zakochanego, młodego, sfrustrowanego (wyszła za jego największego wroga, musiało go to, łagodnie mówiąc, zirytować) faceta żeby żył w celibacie. Być może po jej śmierci rozpamiętywał tę swoją niespełnioną miłość i cierpiał tak bardzo, że nie w głowie mu były podboje i nie miał ochoty na jakieś przygodne spotkania z kobietami, ale między skończeniem Hogwartu a śmiercią Lily coś mogło się w tym temacie stać. Takie jest moje zdanie, aczkolwiek do rana może się ono zmienić.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~ms_seavales F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2013 23:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 109
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 20.11.12
Medale:
Brak

Gdzieś ostatnio mignęła mi informacja, że jeden raz doszło między Gallertem i Albusem do pocałunku, ale że byli wtedy pod wpływem Ognistej Whiskey, Dumbledore tego nie pamiętał, natomiast Grindelwald owszem. Nie wiem jednak na ile ta informacja jest potwierdzona (co nie zmienia faktu, że potwierdzone jest, że Albus był homoseksualistą).
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.
Wyślij prywatną wiadomość
~Asella F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2013 11:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 826
Ostrzeżeń: 0
Postów: 213
Data rejestracji: 07.05.11
Medale:
Brak

Myślę, że Albus nie koniecznie miał dziewczynę, J.K. powiedziała iż był on homoseksualistą. Ale jeśli chodzi o Severusa to i jest to tylko moja opinia, że po śmierci Lily i przy tym poczuciu winy, że przyczynił się do jej śmierci nie mógł pokochać tak innej osoby. Możliwe, że miał kogoś bliższego w tym czasie jednak nie był to taki poważny związek, wiemy przecież, iż nigdy nie przestał matki Harry'ego kochać co udowodnił.
__________________
Śmierć będzie ostatnim wrogiem który zostanie pokonany.
Każdy ma coś o co warto walczyć.
Chcieć osiągnąć coś co nieosiągalne, spróbować i mieć tą świadomość że się próbowało, żeby nie żyć ze świadomością że nigdy się nie spróbowało.
Prawdziwy pan śmierci nigdy przed nią nie ucieknie tylko zmierzy się z nią twarzą w twarz wiedząc że nikogo ona nie ominie.

Chyba zatem nie mamy wyboru. Musimy iść naprzód.
Czy kiedykolwiek mieliśmy inny wybór? Zawsze musieliśmy iść naprzód.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Hogs i gości , ale szczególnie tych którzy mnie pozdrawiają z bliżej nie określonych powodów ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2013 11:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

Albus był gejem! Jego miłością, był Grindewald! Jak ktoś nie chcę sobie w to uwierzyć to niech się zapyta samej Rowling to mu odpowie\, że tak. Albus i McGonagall byli swoimi najlepszymi przyjaciółmi. Czytałem gdzieś wywiad z Rowling ,że ich przyjaźń zaczęła się od momentu, gdy McGonagall wypłakała mu się mówiąc mu o swojej dawnej miłości, (chyba mugolu za którego z jakiś przyczyn nie mogła wyjść). A Snape, był całkowicie zakochany w Lilly, a gdy ta zginęła to wciągnał się w wir pracy i obowiązków starając się zapomnieć....
__________________
Walking on air


;>
Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2013 21:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

Cóż, zawsze można o tym napisać opowiadanie. Rozbawiony Albus to wiadomo, tak jak piszą inni, jest gejem ale Severus? Hmm ciężko powiedzieć, ale jakoś nie wyobrażam go sobie z kimś innym niż Lily.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT