Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 196
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Rodzeństwo
Drukuj temat · Rodzeństwo
~Cee F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 12:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Dla jednych - koszmar, dla innych - wybawienie. Stosunki między rodzeństwem układają się różnie: w niektórych domach się kłócą, w innych dochodzi do rękoczynów, w jeszcze innych w ogóle są sobie obojętni, a w niektórych panują pozytywne relacje. Ci, którzy są jedynakami narzekają z powodu posiadania rodzeństwa, a Ci, którzy je mają, chcą być jedynakami.
A jak to jest z Wami? Macie rodzeństwo czy nie? I jak się z nimi dogadujecie? Macie jakieś sprawdzone 'przepisy' na poprawne relacje między braćmi i siostrami? Jakie są według Was plusy a jakie minusy posiadania rodzeństwa?

Edytowane przez Cee dnia 03-11-2008 20:09
Wyślij prywatną wiadomość
~Tanya F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 12:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5038
Ostrzeżeń: 0
Postów: 355
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mam brata starszego o rok... Mimo tego, iż chwilami go niecierpię i mówię różne słowa pod jego kierunkiem, nigdy nie chciałabym być jedynaczką, chociaż czasem nachodzą mnie takie myśli. Z jednej strony fajnie by było być jedynaczką. Miałabym wszystko dla siebie, rodzice by kochali mnie ponad wszystko i w ogole. A z drugiej strony to okropne nie mieć się do kogo odezwać. Rodzice pracują więc siedziałabym w domu sama.A tak to mam brata, z którym czasem się kłocę i w ogole. Mimo wszytsko muszę powiedzieć, ze go kocham, jak brata ofc, i nie wiem co bym bez niego zrobiła. Są momenty, w których jest dla mnie miły ;D I odwrotnie. Szanujemy się. No ale jak to rodzeństwo lubimy czasem zaszaleć ;P
Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 12:50
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Mam brata, dwa lata młodszego. To powinno mówić samo za siebie. Kłócimy się prawie bez przerwy, wyzywając przy okazji od najgorszych. On jest oczkiem w głowie, ja jestem czarną owcą. Wszystko co złe to moja wina. Ja mam mieć świetne oceny, on nie musi. Ja podobno jestem leniwa, on jest biedaczek tak zapracowany. Ze mną przeprowadzany jest wywiad za każdym razem, on po prostu wychodzi i nie ma go całymi dniami a nikt nie wie gdzie jest.
Ale chociaż czasami wkurza mnie niesamowicie to nie chciałabym być jedynaczką. Przecież z kimś muszę obgadywać pewne osoby, ktoś mi musi donosić plotki, no i ktoś musi zjadać za mnie słodycze.
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 12:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja mam siostrę młodszą 3 i pół roku. Od zawsze chcę być jedynaczką, bo siostra mi dokucza, tłucze mnie i robi Bóg-wie-co-jeszcze. Najgorsze jest to, że robi mi wstyd, kiedy przyjdzie do mnie koleżanka albo coś takiego. To jest po prostu straszne, bo nie dość, że dokucza, to jeszcze wygaduje jakieś żenujące bzdety i myśli, że to śmieszne. A jak mnie tłucze, to ja nawet nie mogę oddać, bo zaraz mam przypał od rodziców.
Od kiedy siostra się urodziła, rodzice bez przerwy ją faworyzują. Na przykład jej problemy, zachcianki są rozwiązywane natychmiast, a moje - odkładane na drugi plan. Mam z nią naprawdę ciężko, to taka mała wredota...
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]

Edytowane przez Temeraire dnia 29-09-2008 21:00
Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 12:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Ja mam siostrę młodszą, i młodszego brata ;D Brat może być, spokojny jest, ja do niego nic nie mam, ale z siostrą... To nie byłoby tygodnia, bez którego nie byłoby kłótni lub bijatyk ^^ . Taka mała a już mnie wyklina, gówniaż jeden xD Ostatnio jej guza nabiłam Śmiech I niestety muszę pokój z nią dzielić... (Na szczęście doszłyśmy do ugody, że tylko tam śpi xD)
Wyślij prywatną wiadomość
~Kate F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 13:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 707
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

ja ma siostrę młodszą o 4 lata i dla mnie jest to raczej koszmar ;] najgorzej jak przychodzą do domu moje przyjaciółki bo wtedy wygaduje niestworzone rzeczy xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady James F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 15:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3783
Ostrzeżeń: 1
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

ja mam brat o dwa lata starszego i o rok młodszą siostrę Uśmiech i nie narzekam na nich, chociaż czasami mnie wkurzaja, a zwłaszcza siostra, która lubi zbyt duzo mówić, ale ogóle nie mogłabym bez nich życ Oczko
__________________

Żeby docenić wartość jednego roku,
zapytaj studenta, który oblał końcowe egzaminy.
Żeby docenić wartość miesiąca,
spytaj matkę, której dziecko przyszło na świat za wcześnie.
Żeby docenić wartość godziny,
zapytaj zakochanych czekających na to, żeby się zobaczyć.
Żeby docenić wartość minuty,
zapytaj kogoś, kto przegapił autobus lub samolot.
Żeby docenić wartość sekundy,
zapytaj kogoś, kto przeżył wypadek.
Żeby docenić wartość setnej sekundy,
zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobył srebrny medal.
Czas na nikogo nie czeka.
Łap każdy moment, który ci został, bo jest wartościowy.
Dziel go ze szczególnym człowiekiem
- będzie jeszcze więcej wart.
Wyślij prywatną wiadomość
~antybratek F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 16:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 699
Ostrzeżeń: 1
Postów: 260
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Dopiero od niedawana mam małą siostrę. Ma trochę ponad dwa lata. Bardzo ją lubię, ale potrafi denerwować. Raz nawet próbowała mnie udusić i podbiła mi oko. Ale to słodkie dzieciątko. Zawsze, kiedy byłam jedynaczką, chciałam mieć rodzeństwo. Poza spotkaniem Jana Pawla 2, było to moim największym marzeniem. Nawet lubie mieć siostrę. Mimo, ze wywołuje wiele stresu, z nią czuje, ze mam z kim żyć na świecie, a o różnice wieku mi tu nie chodzi.
Moja mama oraz babcia były jedynaczkami. Gdyby nie założyły rodziny, po śmierci rodziców zostałoby im niewiele najbliższych krewnych.
Rodzeństwo to skarb, ale naturalnie dochodzi do sporów, mała mnie nie rozumie, czasem wydziera mi rzeczy z reki, jednak to miłość, jakiej nie czuje się do nikogo innego, połączona ze szczypta wściekłości na rodzeństwo.
Aha, jeszcze jedno... z bratem bym chyba nie wytrzymała, wiec dobrze, ze mam siostręOczko
__________________
Dawny charpak1

"I solemnly sware I am up to no good."

"Mr Moony presents his conpliments to Professor Snape, and begs him to keep his abnormally large nose out of other people's buissness."

"Mischief managed."

Edytowane przez antybratek dnia 04-12-2008 20:21
Wyślij prywatną wiadomość
~BellatrixLestrange F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 16:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1269
Ostrzeżeń: 2
Postów: 375
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja mam siostrę młodszą o 7 lat. jest strasznym utrapieniem, według niej ciągle "nią rządzę" i ją wkurzam. To jednak działa w obie strony. Mimo, że się kłócimy (non stop, bez przerwy), nie mogłabym bez niej życ ^^
Edytowane przez BellatrixLestrange dnia 17-01-2010 16:28
paulaaa131.flog.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Souriant F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 16:20
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 539
Ostrzeżeń: 0
Postów: 91
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Czyżbym była pierwszą jedynaczką wypowiadającą się tutaj? ;o
W takim razie, oto jestem!
Rodzeństwa nie mam i czasem się z tego cieszę, a czasem nie. Z jednej strony nie muszę z nikim o nic w domu rywalizować, ani dzielić, nikt nie lata do mamy, żeby na mnie naskarżyć, a komputer mam tylko dla siebie. ;D
Z drugiej strony często jest mi trochę smutno samej w domu, kiedy rodzice pracują, a ja nie mam się nawet do kogo odezwać. W sumie, to chciałabym mieć starszą siostrę albo brata. No ale cóż, trudno. Nie mam i już nie będę miała.
__________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem.
http://souriant.deviantart.com/ Wyślij prywatną wiadomość
!Bela F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 16:29
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2359
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 31.07.08
Medale:
Brak

2 braci, 2 siostry. x,x

Fajnie jest mieć rodzeństwo, zwłaszcza starsze (tak o 5 lat).
Młodsze tylko zawadza we wszystkim. ;g
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 16:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Czyżbym była pierwszą jedynaczką wypowiadającą się tutaj? ;o
W takim razie, oto jestem!


Mylisz się, ja także jestem jedynaczką. I właściwie założyłam ten temat, bo w otaczającym mnie świecie (tym najbliższym) wszyscy wyklinają na swoje rodzeństwo, ale po postach tu widzę, że wcale tak być nie musi. ^.-
Souriant, ja w zasadzie mogę się podpisać pod Twoim postem. Owszem, komputer mam tylko dla siebie, większość pieniędzy idzie na mnie. Jedynacy mają jednak zwalone życie też przez to, że są najczęściej oczkiem w głowie rodziców - rodziciele boją się o swoje dziecko o wiele bardziej niż w przypadku rodzeństwa i właśnie cała ich uwaga skupiona jest na tym jednym dziecku. Często jedynaków postrzega się jako dziwaków, ale to już na szczęście stereotypy. <:

Edytowane przez Cee dnia 03-11-2008 20:10
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 16:37
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

4 lata starszy brat,
młodsza o rok siostra.

Siostra często mnie denerwuje, a brat jest całkiem spoko ;D
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Derabia F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 16:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 144
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mam brata, jest ode mnie młodszy o 5 lat. Choć często doprowadza mnie do białej gorączki, powoduje, że ciśnienie niebezpiecznie mi wzrasta i mam ochotę go zamordować to raczej nie chciałabym być jedynaczką. Ech... Nudziłoby mi się niemiłosiernie, no i kto namawiałby ze mną rodziców na różne rzeczy, o!
__________________
Dawniej Daisy_8. Oczko

"Wczoraj to już historia. Jutro to tajemnica. Dzisiaj? Dzisiaj to dar, a z każdego daru powinniśmy korzystać jak najlepiej."
Wyślij prywatną wiadomość
!Pchelka F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 16:47
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Członek GD
Punktów: 528
Ostrzeżeń: 0
Postów: 144
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

W sumie, to chciałabym mieć starszą siostrę albo brata


Jak pokłócę się z siostrą lub bratem to chętnie oddam. Tak, to oznacza, że mam dwójkę rodzeństwa. Siostra starsza o 7 lat, a brat o 15! Już nie mieszka z nami, ale nadal mamy świetny kontakt. Nie kłócę się z nim o komputer ani o nic. Da się z nim pogadać. Z siostrą natomiast kłócę się milion razy na tydzień. Zdarzają się większe jak i te mniejsze kłótnie, ale zawsze dochodzimy do jakiegoś porozumienia. Jedynie co mnie w niej tak naprawdę wkurza to to, że: nie toleruje mojej muzyki, jak ona chce spać to ja też muszę, każdy dźwięk jej przeszkadza w zaśnięciu, dlatego często mamy zamknięte okno na noc, drze się na mnie, że za dużo przy kompie siedzę, rozkazuje mi, nawet nie prosi ona po prostu żąda. Dużo tego, ale jakby na to nie patrzeć jest pożyteczną starszą siostrą. Najlepsze jest to, że mając pokój z siostrą jak już się leży w łóżku to się gada. Jesteśmy całkiem inne, a mimo wszystko jakoś się dogadujemy. Mamy podobne zdanie na niektóre tematy i cóż. Mimo, że czasem mam jej dość nic na to nie poradzę, bo tak to właśnie jest z siostrami.
__________________
[mp3]http://zrzuta.eu/download.php?h=OGVaUDJjckR5Vg==[/mp3]

A wooooking on sonszaaajn!
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilyanne F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 16:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2043
Ostrzeżeń: 0
Postów: 282
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja mam brata młodszego ode mnie o 4 lata. Ciągle mnie denerwuje i przeszkadza mi we wszystkim (nawet w jedzeniu), ale bez niego byłoby strasznie nudno. Z kim bym się kłóciła? xD
Edytowane przez Lilyanne dnia 04-01-2010 20:52
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_Lily_tusia F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 15:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 431
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja mam dwóch braci bliźniaków, którzy są o pięć lat ode mnie starsi. Jak byłam starsza to mnie bili, ale teraz jest to rzadkość. Kłócimy się głównie o komputer i telewizor oraz o to, że jedno zjadło np. jogurt drugiemu Język. Ale nie jest źle. czasami chce być jedynaczką. Ale ogólnie wolałabym mieć siostrę.
__________________
hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorm.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~kochanka_dracona F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 15:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3769
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

A ja kocham swojego braciszka. x3 I wbrew pozorom, to nie miała być ironiczna wypowiedź, tylko szczera prawda. Jest starszy ode mnie (CHYBA) o 8 lat i dogadujemy się po prostu świetnie.
Co prawda teraz ma już narzeczoną itp. ale i tak gdy mam problem mogę iść do niego i wzajemnie. Dawno się już nie kłóciliśmy, no chyba, że licząc to kto wyprowadzi Dolarka na spacer. ^.-
Nie zamieniłabym go na żadnego innego, a na siostrę już w ogóle.
__________________
archipelagi urodzajnych dni
http://www.youtube.com/user/justbett Wyślij prywatną wiadomość
~astercholik F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 15:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 32
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

mam brata 21 letniego i brata 6 miesiecznego siostry Brak =D
kocham wszystkich z mojej rodziny lepiej nie bede sie rozpisywal hehe
__________________
hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorf.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~al_iraqia F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 23:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 376
Ostrzeżeń: 0
Postów: 173
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mam młodszą siostrę (ona ma 7 lat, ja-16) i jest to niezła udręka dla mnie. Kiedyś bardzo chciałam mieć rodzeństwo, ale teraz żałuję. I nawet nie tego, że chciałam. Tylko tego, że moi rodzice tak późno się zdecydowali. Wydaje mi się, że jakby wcześniej to zrobili, to moje stosunki z siostrą byłyby lepsze.
__________________
I'm Slim Shady, I'm the real Slim Shady, and you other Slim Shadys are just imitatin! web.hit.bg/pharaoh/1104230420_turesDark4.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT