Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 289
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Burza - straszna czy wspaniała?
Drukuj temat · Burza - straszna czy wspaniała?
~vivien F
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2009 19:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 97
Data rejestracji: 20.03.09
Medale:
Brak

Lubię jak jest burza, bo jestem pewna, że nikt nie przyjdzie do mnie i nie włączam żadnych elektrycznych przedmiotów, więc mogę robić rzeczy, które nie potrzebują nowoczesnych technologii
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2009 19:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Burzę uwielbiam. Nigdy w swoim życiu się jej nie bałam, chociaż dwa razy się pożądnie wystraszyłam. Burza jest takafascynująca. Zawsze siedzę w oknie i oglądam błyskawice. Najpiękniejsza burza jaką widziałam, to była burza w górach. Cudowne widoki. Nigdy tego nie zapomnę. Było to dla mnie cudowne przeżycie.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2009 23:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Uwielbiam burzę. Wtedy panuje taki niesamowity nastrój. Niby się grzmotów boję, ale lubię gdy są. Wtedy można się tak wyciszyć, pomyśleć, napisać jakiś wiersz. Atmosfera robi swoje. Lubię wtedy siedzieć w domu i odczuwać takie wewnętrzne bezpieczeństwo. Powietrze po burzy jest takie czyste, aż przyjemnie. Po prostu niesamowity klimat, coś fantastycznego.
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.

Edytowane przez Niewidka dnia 03-09-2009 21:49
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny W F
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2009 11:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 677
Ostrzeżeń: 1
Postów: 195
Data rejestracji: 21.04.09
Medale:
Brak

Bardzo lubię burze, niebo jest wtedy takie ciemne, czasami chmury mają naprawdę niesamowite kształty. Kocham patrzeć przez okno podczas każdej ulewy, a jak na dodatek grzmi, potrafię siedzieć z nosem przyklejonym do szyby baardzo długo...
Gdy byłam mniejsza, bałam się burzy, a to dlatego, że rodzice zawsze mnie straszyli piorunami. Z wiekiem jednak wyrosłam z tego lęku.
__________________
"Miłość kpi sobie z rozsądku,
I w tym jej urok i piękno."

Andrzej Sapkowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2009 12:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Kocham burze... Takie prawdziwe nawałnice, manifestacje sił natury. To dla mnie coś nieprawdopodobnego. Zawsze sobie wtedy uświadamiam, że człowiek nigdy nie będzie w stanie podporządkowac sobie całego świata, że zawsze pozostaną rzeczy, na które nie będzie miał wpływu.
Ale najbardziej z całej burzy, uwielbiam pioruny. Coś niesamowitego.
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 02-09-2009 21:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Burza ? Rozbawiony świetne zjawisko. Wiem, że to troche chore poznieważ to dość niebezpieczne, ale lubie jak grzmi i sie błyska na niebie. Lubie sobie wtedy poczytac książkę czy coś Uśmiech
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~Doru Arabea F
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2010 13:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 1
Postów: 142
Data rejestracji: 28.10.09
Medale:
Brak

Ja burzy nie lubię, bo to wtedy nachodzą mnie czarne myśli. Co by było gdyby...? Coś w tym rodzaju Uśmiech Nie lubię jej też za to, że nie mam wtedy dostępu do urządzeń elektrycznych, nawet do takiej lampki, kiedy w trakcie deszczu chcę sobie poczytać. Męczarnia... :/
Ale burza to dla mnie czas, kiedy nagle znajduję czas na wszystko. Na odrobienie zapomnianej pracy domowej, na poczytanie lektury, na porysowanie, na choćby posprzątanie swojego pokoju.
Najgorsze burze są w nocy. Wtedy wszystko wygląda gorzej, niż za dnia. Taki nieprzyjemny czas na grzmoty, pioruny i wiatr.
Podsumowując moją wypowiedź, burzy nie lubię, ale czasem jest dla mnie pomocna - wreszcie znajduję czas. Taki pół na pół. Ale najlepszy jest czas po burzy. Niby trawa mokra, ale to powietrze jest takie czyste... szczególnie jest to czuć na wsi(np. u mnie), bo wszystkie zwierzęta wychodzą ze swoich schronień. Jak na wiosnę Uśmiech
Edytowane przez Doru Arabea dnia 20-03-2010 13:41
Wyślij prywatną wiadomość
~Iraya F
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2010 13:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1130
Ostrzeżeń: 0
Postów: 277
Data rejestracji: 05.03.10
Medale:
Brak

O rany... kocham burzę !!
Uwielbiam gdy wielkie krople deszczu walą mi po oknach ..
Później dochodzą do tego jeszcze grzmoty i błyski..
Wiem, że to może głupio zabrzmieć bo napisałam, że lubię gdy mi krople deszczu walą po oknach i to się może trochę nie kleić, a z tymi oknami to tylko po nocy ;p, ale jak jest burza to mnie nigdy w domu nie ma ;D
Jak jest burza to zawsze idę np. na spacer czy coś z koleżankami innego robimy bo jak ta burza jest taka piękna i w ogóle to ja nie umiem usiedzieć w domu patrząc co jest za oknem i dlatego zawsze wychodzę...
__________________
Ups...
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2010 13:55
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Uwielbiam Burzę- gdybym nie zwracała uwagi na ewentualne trafienie piorunem, wyszłabym na dwór ,żeby popatrzeć w niebo ;P. Jakoś nigdy nie budziła we mnie strachu - gasi wtedy świtało i siadam przy oknie. Mówiąc ''gasi się światło" miałam na myśli wywalenie korków- jest to chyba jedne z głównych minusów burzy, szczególnie kiedy siedzisz przy komputerze i nie zdążysz zapisać pracy... nie można też poczytać sobie książki przy lampce jak to bywa podczas deszczu. Mimo to i tak możemy podziwiać niesamowite widoki- pioruny; błyski, grzmoty.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Loonyy F
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2010 14:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1752
Ostrzeżeń: 3
Postów: 419
Data rejestracji: 18.03.10
Medale:
Brak

Nienawidzę burzy. Kiedyś wręcz ją kochałam, ale miałam trzy niemiłe przeżycia z nią i teraz to ja dziękuję. Raz taka mega burza dopadła mnie jak byłam na plaży w Chorwacji, a drugi raz nad jeziorem, a trzeci wieczorem jak wracałam z kabaretów, to tak centralnie przede mną walnął piorun. Strasznie się przestraszyłam i schowałam wtedy twarz w ręce i rozpłakałam się. Byłam w szoku. Wszyscy do mnie krzyczeli żebym szybko uciekała pod blok, a ja stałam pod drzewem i ryczałam, dopiero jak mama mnie pociągnęła za rękę to się ocknęłam. Od tamtej pory Strasznie boję się burzy.. :)
__________________
Nigdy nie mogłam pogodzić się z kreowaniem mnie na symbol seksu. Z seksu uczyniono przedmiot. Nienawidzę myśli, że mam być przedmiotem.
Bóg umiera jeśli go nie kochamy, ale ja nie umarłam, choć nikt mnie nie kochał.
www.photoblog.pl/loonyy Wyślij prywatną wiadomość
~Tanya F
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2010 14:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5038
Ostrzeżeń: 0
Postów: 355
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Czy lubię burze? Czy ja wiem... Zależy kiedy. ;d Jak jest 'łagodna' to lubię popatrzeć na błyskawicę, i to zamieszanie podczas niej. Natomiast gdy jest już nieco ostrzejsza to przyznam szczerze, że się boję. : p Kiedyś, kiedyś dawno temu, podczas jednej z burz piorun trafił w drzewo, które rosło u mnie na podwórku. Drzewo się zawaliło, upadło prosto na budę, w której był mój pies. I skończyło się fatalnie. Od tamtej pory mam tak jakby uraz. Tzn boję się, że pewnego dnia trafi mi w dom : p, a z drugiej strony za każdym razem przypomina mi się pies, które tragicznie skończył. O i tak.
__________________
s3.amazonaws.com/hottopic_shockhound_production/images/20817/67557_GunsNRoses_003.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2010 16:48
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Bardzo ciekawe zjawisko, które bardzo lubię.
Zawsze, jak jest burza, to siadam przy oknie i patrzę na świat. Jest wtedy cudownie. Upajam się echem grzmotów i światłem błyskawic. Mieszkam na przedmieściach, a niedaleko jest pole, w które często biją pioruny. Wtedy jest tak donośny huk, że aż cały dom się trzęsie.
A potem, po całej ulewie otwieram okno, a ziemia tak przepięknie pachnie. Takim deszczem i świeżością.
Chcę już lato...
Wyślij prywatną wiadomość
~alice_in_wonderland F
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 11-04-2010 13:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1102
Ostrzeżeń: 1
Postów: 355
Data rejestracji: 13.12.09
Medale:
Brak

W żadnym wypadku się nie boję, co więcej wole burze od zwykłej, codziennej, słonecznej pogody. Najlepiej, kiedy jest późno w nocy- wtedy mogę stać całą wieczność przy oknie i patrzeć, jak walą pioruny. Rzeczywiście, jest to dobry moment do wyciszenia, poukładania sobie pewnych spraw. Na mnie działa kojąco- po długiej burzy funkcjonuję inaczej. Moment, w którym otwiera się okno i wącha świeże powietrze... brak słów. Uśmiech
__________________
fc07.deviantart.net/fs71/f/2010/345/e/c/the_12_days_of_kuro_by_madeleine_elizabeth-d34pljy.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Gladus93 F
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 11-04-2010 13:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 364
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Lubię burzę,świetny klimat do czytania czy oglądania jakiegoś Horroru.Po prostu lubię tę atmosferkę która burzy towarzyszy Oczko
http://www.facebook.com/damian.szczedzina.5 Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2010 12:14
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

Burza to dla mnie wspaniałe zjawisko przyrody, które chętnie oglądam. Nie ma nic uspokajającego nad odgłos szumu deszczu, wycia wiatru, bębnienia kropel deszczu o szybę, grzmoty rozlegające się na całej szerokości nieba. Podobno Indianie wierzyli, że w czasie burzy po niebie tam i z powrotem biega wymarłe już dziś zwierzę: Brontoterium, a odgłos jego kopyt odbija się echem od chmur... Wspaniały czas na refleksję...
Wyślij prywatną wiadomość
~Promitet F
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2010 14:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 566
Ostrzeżeń: 1
Postów: 100
Data rejestracji: 19.03.10
Medale:
Brak

Ja lubię burzę. Choć miałam kilka nieprzyjemności związane z burzą . Jak byłam mała to w dom na przeciwko mnie walnął piorun. Szczęście, że ten dom nie jest zamieszkany. Nikogo w nim nie było. Albo jak wracałam ze szkoły do domu i zapomniałam klucza do bramki i zaczęło lać i była burza. Ale muszę przyznać że nie jest to straszne zjawisko. W burzy lubię wyjść na dwór i cała zmoknąć .
Wyślij prywatną wiadomość
~Mniszka19Xd F
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2010 14:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1320
Ostrzeżeń: 1
Postów: 536
Data rejestracji: 03.06.10
Medale:
Brak

uwielbiam burzęRozbawiony świetne pioruny,przebłyski,grzmoty po prostu wszystko uwielbiam w takiej burzyRozbawiony
__________________
[color=#ffffff][big]http://historiafantasyczylikazdymaaniola.blogspot.com/

25.media.tumblr.com/tumblr_lthswym8Ma1r4ghkoo1_500.gif

6.asset.soup.io/asset/4161/6982_adb4_490.gif

asset-d.soup.io/asset/2092/0573_df25.jpeg
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2010 15:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Kocham burzę... te huki i błyskawice. Uwielbiam wtedy stać na tarasie i robić zdjęca. Najlepiej gdy burza jest bardzo blisko.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~Therion F
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2011 15:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1016
Ostrzeżeń: 0
Postów: 451
Data rejestracji: 03.07.11
Medale:
Brak

Lubię burzę, zawsze siadam na balkonie, i oglądam błyskawice, chmury, cudownie jest jak dodatkowo wieje wiatr.
__________________
Hear The Sound
The Angel Come Screaming.

__
Pozdro Dla Ziomali Rozbawiony
Killjoys!
MAKE
SOME
NOISE



Scabior <3
http://huncwoci-marauders.blog.onet.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 04-09-2012 16:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Ja kocham burzę to takie piękne, tak to ładnie wygląda i po niej tak ładnie pachnie i czasem jest piękna tęcza, której lubię robić zdjęcia. Jednak pod czas niej mama każe wyłączać sprzęty elektroniczne i czuję się odłączona od świata. Ja uwielbiam chodzić po burzy, bo powietrze wtedy jest takie czyste i Świerze.
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT