Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 464
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Więzień Azkabanu
»»» Opinia o trzecim tomie
Drukuj temat · Opinia o trzecim tomie
Hogsmeade_pl F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 16-08-2008 23:46
Super Administrator

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 198
Data rejestracji: 31.07.08
Medale:
Brak

Jakie jest Wasze zdanie o części "Harry Potter i Więzień Azkabanu"? Za co lubicie tę książkę a co się Wam w niej nie podoba? I czy macie jakieś ulubione fragmenty, do których chętnie wracacie?
http://hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~majka F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 00:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 614
Ostrzeżeń: 0
Postów: 151
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Stanowczo mój ulubiony. Nie jest taki tradycyjny, że Harry najpierw siedzi u wujostwa, potem jedzie do szkoły i na końcu spotyka się z Voldim. W tym tomie pokazana jest miłość i nienawiść, poznajemy sporo szczegółów dotyczących śmierci Potterów. Podoba mi się.
Edytowane przez Ariana dnia 14-03-2009 11:27
Wyślij prywatną wiadomość
~Pirate_Princess F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 15:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 169
Ostrzeżeń: 0
Postów: 55
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jest to mój ulubiony tom ;p Jest on już od pierwszego rozdziału pełen przygód. Zaczyna się inaczej niż dwa poprzednie...Harry po raz pierwszy od wielu lat decyduje się na ucieczkę od wujostwa. Potem w hogwarcie także nie brakuje przygód i akcji xD Naprawdę książka jest super
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_Lily_tusia F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 17:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 431
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

To moja ulubiona część oprócz Zakonu Feniksa. Podobają mi się w niej dialogi itp. Jest śmieszna. Tylko trochę za krótkaJęzyk Ogólnie książka jest super!Rozbawiony
__________________
hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorm.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermi F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 14:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 66
Ostrzeżeń: 1
Postów: 11
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mnie tom trzeci bardzo się podobał.

Pojawia się wątek Syriusza i Lupina. Dzięki temu dowiadujemy się więcej o Ojcu Harry'ego. Pojawia się także temat bardzo trudny temat wilkołactwa.

Bardzo ciekawy tom Oczko
__________________
Jestem ogromnie szczęśliwa, że znów mogę zawitać na Hogs i spotkać się z Wami.

Cieszę się, że udało się przywrócić większość, jak nie wszystkie funkcje.

Teraz Hogs wygląda naprawdę wspaniale.
Wyślij prywatną wiadomość
~Syriusz_Black F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 03-09-2008 22:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 226
Ostrzeżeń: 1
Postów: 42
Data rejestracji: 01.09.08
Medale:
Brak

Tak się składa, że jest to moja ulubiona część. Zaraz po niej stawiam na Czarę Ognia, która również jest świetna. Najbardziej w Więźniu spodobały mi się lekcje Lupina, pojawienie się Syriusza Blacka. Książka ma świetny klimat, dzięki któremu szybko ją się czyta. Oprócz tego piękne było jak ciotka Marge została nadmuchana. Tom od początku do końca trzyma w pewnym napięciu. Bardzo lubię wracać do tej akurat części, bo jest to moja ulubiona.
__________________
To ja Oczko Wiem to dziwne, że jestem krukonem ;p Ale tiara przydziału podobno nie kłamie ...
Wyślij prywatną wiadomość
~al_iraqia F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 03-09-2008 22:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 376
Ostrzeżeń: 0
Postów: 173
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Więzień Azkabanu to mój ulubiony tom, zdecydowanie! Bo akcja się szybko zmienia, pojawia się wiele nowych wątków. No i Syriusz... Niby był mordercą i zdrajcą, a prawda okazuje się trochę inna... No i taki dosyć mroczny klimat... Tak, to zdecydowanie ulubiona część Harry'ego.
__________________
I'm Slim Shady, I'm the real Slim Shady, and you other Slim Shadys are just imitatin! web.hit.bg/pharaoh/1104230420_turesDark4.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 06-09-2008 20:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jest to jeden z moich ulubionych tomów.
Co mi się w nim tak podoba ?
Primo:
Odmienność. W Więźniu Azkabanu Harry (nareszcie) wpada na pomysł "buntu", co jest bardzo dużym plusem książki. Poza tym - brak bezpośredniej konfrontacji z Voldemortem, co również jest inne.

Secondo:
Dużo nowych rzeczy. Przede wszystkim to, że poznajemy Syriusza - jedną z moich ulubionych postaci. No i wiele informacji o śmierci Potterów, Mapa Huncwotów, Zmieniacz Czasu... Potter wreszcie wymyka się z Hogwartu tajnym przejściem...

Tertio:
Uczucia. Miłość, nienawiść, przyjaźń... Tego wszystkiego jest o wiele więcej niż w pierwszych dwóch tomach, co niewątpliwie czyni książkę cudowną...

A mój ulubiony fragment...
Bezapelacyjnie ten, kiedy Snape próbuje odkryć treść Mapy Huncwotów i kawałek pergaminu tak genialnie go obraża. Śmiech Najchętniej do niego wracam...
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
N
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 08-09-2008 09:48
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Uważam że jest to bardzo ciekawy tom. Spodobały mi się lekcje Lupina i to, że tom jest oryginalny. Jak wyżej pisaliście- od początku jest inaczej, Harry ucieka, Błędny Rycerz itp.
Harry poznał wiele tajemniczych przejść, wątek z Mapą....to wszystko sprawia że to naprawdę fajny tom.
Wyślij prywatną wiadomość
~DominiKa812 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2008 18:01
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 286
Ostrzeżeń: 4
Postów: 180
Data rejestracji: 07.09.08
Medale:
Brak

Książka Harry Potter i Więzień Azkabanu według mnie jest bardzo fajna ... Są szczegóły których nie ma w filmie, a szkoda. Jeśli chodzi o fragment książki to nie mam ulubionego, ale bardzo mi się podobał fragment gdy oni już wracali do domów i Harry zaczął czytać list od Syriusza.
Wyślij prywatną wiadomość
~Madame_Uszka F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 19:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 146
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mój ulubiony tom, a najlepsza jest cała akcja we Wrzeszczącej Chacie i książka mogła by być troszkę dłuższa, ale i tak ją uwielbiam. xD
Edytowane przez Ariana dnia 13-09-2008 12:16
Wyślij prywatną wiadomość
~Dobby_Forever F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 19:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 100
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Więzień Azkabanu to fajny tom. Wprowadza w nowe tajniki magii... Poznajemy animagów, wilkołaka. Nie wspominając już o tym,że są nowe informacje o życiu bohaterów. Książka jest fajna a zarazem smutna. Najbardziej żałowałam, że nie udało się oczyścić z zarzutów Syriusza a Lupin odszedł ze szkoly.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ari F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 17-09-2008 15:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 489
Ostrzeżeń: 1
Postów: 128
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Można powiedzieć, że od tego tomu zaczął się jakiś przełom w życiu Harry'ego .
Nie musi on czekać u wujostwa tych dwóch miesięcy, aby później wrócić do szkoły .Od tego tomu nie tylko w życiu Harry'ego, ale innych bohaterów zaczynają się dziać rożne dziwne, niepokojące rzeczy. Uśmiech
Właśn.ie ten tom jest jednym z moich ulubionych a jest ich bardzo mało Język
__________________
"- I znowu zmierzch . Kolejny dzień dobiega końca.
Choćby nie wiem jaki był piękny
, jego miejsce zajmie noc".


Ciało jest albo beznadziejnie głupie, albo nieskończenie mądre
tak czy inaczej, oszczędzono mu katuszy myślenia, wie tylko,
jak trwać i walczyć, dopóki może. (...) Chce żyć.

Edytowane przez Ariana dnia 17-09-2008 16:27
Wyślij prywatną wiadomość
~Finezja F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 21-09-2008 21:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 227
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 21.09.08
Medale:
Brak

Najlepszy tom nie jest taki tradycyjny, poznajemy tam Syriusza, Lupina i kochanych dementorków ^^ Oczywiście najlepsza akcja toczy się na samym końcu.
Więzień Azkabanu różni sie tym od pozostałych części, że mało tam Voldemorta, bo w każdym innym tomie jest bezpośrednie starcie z Voldkiem czy Śmierciożercami, a tu tego nie ma - zawsze to jakieś urozmaicenie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Penelope F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 16:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -159
Ostrzeżeń: 3
Postów: 187
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Stanowczo, jest to kolejna, świetna książka Joanne Rowling.. Uwielbiam ją, jak wszystkie pozostałe.. Lubię wracać do fragmentów ze zmieniaczem czasu..Uwielbiam także moment, kiedy Syriusz odlatuje na Hardodziobie.. ;D

Więzień Azkabanu różni sie tym od pozostałych części, że mało tam Voldemorta, bo w każdym innym tomie jest bezpośrednie starcie z Voldkiem czy Śmierciożercami, a tu tego nie ma - zawsze to jakieś urozmaicenie.


No, nie.. Niestety.. Tak wcale nie jest.. Voldemorta nie ma również w Księciu Półkrwi, na przykład.. Oczko

Nie musi on czekać u wujostwa tych dwóch miesięcy, aby później wrócić do szkoły


Ari.. No, sorry.. Ale musi..

Od tego tomu nie tylko w życiu Harry'ego, ale innych bohaterów zaczynają się dziać rożne dziwne, niepokojące rzeczy.


A powiedz.. Czy w pierwszej części, czy w drugiej nie było różnych niepokojących rzeczy??

Najbardziej żałowałam, że nie udało się oczyścić z zarzutów Syriusza a Lupin odszedł ze szkoly.


Dobby?? A czytałeś, w siódmym tomie, albo w którymkolwiek, że na stanowisko nauczycoela Obrony Przed Czarną magią została rzucona klątwa?? Nawet sam Hagrid, to mówił.. Więc.. Lupin musiał odejść.. Taki los..

Jeśli chodzi o fragment książki to nie mam ulubionego, ale bardzo mi się podobał fragment gdy oni już wracali do domów i Harry zaczął czytać list od Syriusza.


Dominiko?? A wiesz, że to nie ma sensu?? oO' Nie podobał ci się żaden fragment, ale jednak bardzo ci się podobał, kiedy.. blablabla.. Pomyśl, co piszesz, a potem dopiero napisz, ok??

Innym wypowiedzi na_razie nie skomentuję. xD

__
A: Pilnuj swoich błędów a nie cudzych. -.-

__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg


Miłość, która się zmienia nie jest miłością. Miłość jest jak nieusuwalne znamię, przetrwa burze i nigdy nie zadrży. Miłość nie zmienia się z czasem, w ciągu godzin czy tygodni, ale potwierdza się, nawet u progu przeznaczenia.

___William Shakespeare

Edytowane przez Ariana dnia 14-03-2009 11:31
amd.tnb.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Rewolucja F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 18:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4576
Ostrzeżeń: 2
Postów: 772
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ekhem. Pozwólcie, że odpowiedź do tematu zwrócę na drugi plan.
Penelopo, dlaczego tak wszystkich krytykujesz? Znam cię od tak dawna, ale nigdy nie od tej strony. Dlaczego wszystkich objężdżasz za ich odpowiedzi, niby niespójne.
Wybacz, ale nie podoba mi się to. ^^

Przejdźmy do konkretów.
Co do "Więźnia Azkabanu" to mam bardzo mieszane uczucia. Książka, rzecz jasna, mi się podoba, ale są w niej fragmenty, których wolałabym uniknąć.
Wszystko jest bardzo fajne i miło się to czyta; pamiętam, że kiedyś przeczytałam tę książkę w jeden dzień ;-)
Bardzo ją lubię, to jeden z moich ulubionych tomów. ;-)
__________________
już nie noszę sukienek,
nie śpiewam ładnych piosenek
i chociaż jestem dziewczyną,
z chłopakami piję wino!
hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Destiny F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2008 15:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 135
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Najbardziej żałowałam, że nie udało się oczyścić z zarzutów Syriusza a Lupin odszedł ze szkoly.

Dobby?? A czytałeś, w siódmym tomie, albo w którymkolwiek, że na stanowisko nauczycoela Obrony Przed Czarną magią została rzucona klątwa?? Nawet sam Hagrid, to mówił.. Więc.. Lupin musiał odejść.. Taki los..

Klątwa została rzucona, ale czy w tym wypadku Dobby nie może żałować tego, że Lupin odszedł ze szkoły?

A co do Więźnia Azkabanu... Dopiero po przeczytaniu tej części polubiłam Harry`ego (oczywiście mam na myśli książkę, nie postać, bo tej postaci nigdy nie lubiłam, nie lubię i lubić nie będę).
Ekranizacja też nie jest zła, ale nie dorównuje książce.
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2008 15:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Dla mnie najnudniejszy tom z całej serii. Niewiele się dzieje i książka, chyba jako jedyna, nie trzyma mnie w napięciu, czytałam ją, ziewając. W zasadzie może i nie skupiłam się tak bardzo na niej, ale nie wywarła na mnie takiego wrażenia, jak czwórka, piątka czy ukochana szóstka. Jednak zaintrygowało mnie to, że Jo w świetny sposób ukazała przyjaźń między Hunctwotami oraz to, że Parszywek ma związek z Peterem, kto by pomyślał. Happy
Wyślij prywatną wiadomość
~Dimrilla F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 18:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1501
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Najlepiej skonstruowany tom "Harry'ego Pottera", nagromadzenie wątków, mniej lub bardziej istotnych - a przynajmniej wyglądających z pozoru na mniej istotne (np. Krzywołapkowe łowy na Parszywka, czy dziwne zachowanie Hermiony i jej nadmiar lekcji) - które koniec końców okazują się być kluczowe (Krzywołap polował na szczura, bo wiedział, że to nie szczur, tylko animag. Hermiona dawała radę uczęszczać na tyle zajęć, bo używała zmieniacza czasu, który okazał się być kluczem do uratowania Syriusza, itd. Przykłady można mnożyć)

Oprócz tego mnie również, jak i kilku innym osobom na forum, podobał mi się brak bezpośredniej konfrontacji z Voldemortem na końcu książki. Po tomach 1 i 2 było to duże (i pozytywne) zaskoczenie.

Btw. Nie pamiętam, który to był wywiad, ale Rowling stwierdziła, po napisaniu "Księcia Półkrwi", że z żadnego tomu nie była tak zadowolona od czasu ukończenia "Więźnia Azkabanu". Czyli niejako uznała te właśnie 2 tomy za najlepsze. Dziwnym trafem są to także te tomy, które najbardziej mi się podobają. ("Księcia..." lubię bardziej, mimo że uważam, że "Więzień..." jest lepiej napisany.)
__________________
Należy sobie powiedzieć uczciwie: Gdyby przestępstwo się nie opłacało, byłoby naprawdę niewielu przestępców.
http://gdynia.piusx.org.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Nefri F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 03-11-2008 17:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 69
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 02.11.08
Medale:
Brak

Trzecia cześć Harry'ego Pottera jest tytułem bardzo dobrym. Uważam że to jedna z najlepszych części. jest bardzo wciągająca i interesująca dowiadujemy się dużo informacji o śmierci rodziców Harry'ego. Występują wspaniałe magiczne stworzenia takie jak hipogryfy czy też te mniej dobre dementorzy. Książka ma swoje wady i zalet. Gdybym musiał wypisywać wszystkie wady to by zajęło bardzo dużo czasu więc skupie się na wadach których jest o wiele mniej. Ale według mnie książka nadal jest za_krótka, to według mnie największa wadaUśmiech a poza tym występują drobne błędy autorki o których nie będę wspominał bo nie zasługują na to by się o nich rozpisywać. Ogólnie książka jest bardzo dobra jak już powiedziałem bardzo wciągająca. Przestaje ona wprowadzać nas do magicznego świata tak jak poprzedniczki ale w pełni przedstawiać nam zaawansowaną magie mówie tu m.in o zaklęciu patronus ogólnie daje książce wielkie W.
Edytowane przez Ariana dnia 14-03-2009 11:35
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT