Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 282
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Insygnia Śmierci
»»» Wątek Lily-Snape
Drukuj temat · Wątek Lily-Snape
~Cho_Diggory F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2010 14:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 67
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 04.06.09
Medale:
Brak

Dla mnie nie było to wielkie zaskoczenie.
Można to było wywnioskować z Zakonu Feniksa jak Harry zobaczył wspomnienie Snape'a w myślodsiewni.
Ja zawsze lubiłam Snape'a, ale oczywiście wolałam żeby Liliy była z Jamesem!
Bo go tez bardzo lubie.
A poza tym wyobrażacie sobie Harrego jako syna Snape'?
Ale fajnie by było gdyby mieli nastoletni romans!!
Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~hermiona1999 F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 03-03-2010 14:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 195
Ostrzeżeń: 2
Postów: 36
Data rejestracji: 27.02.10
Medale:
Brak

Mi trochę szkoda Snape'a, przez całe swoje życie obwiniał się za śmierć Lili.Cały czas ją kochał i ,,chronił''jej syna.Ale też nienawidził się za to , że nienawidził jej syna,bo bardzo przypominał Jamesa , prócz oczu.Moim zdaniem to jest bardzo smutne.
Edytowane przez Elsanka dnia 03-03-2010 18:13
Wyślij prywatną wiadomość
~muchor F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 04-03-2010 15:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1854
Ostrzeżeń: 3
Postów: 476
Data rejestracji: 04.03.10
Medale:
Brak

Dla mnie nie był to taki wielki wstrząs. Snape musiał przecież kogoś kochać, bo gdyby nie, byłby jak Voldemort. Nie mówię, że to co zrobiła Rowling było trudne, rzeczywiście poszła na łatwiznę. W pewnym sensie zepsuła postać Snape'a, z tego tajemniczego niczego nie okazującego człowieka zrobiła... ofiarę. Oczywiście to dobrze, że pokazała uczucia Snape'a, bo pokazała, że on też jest człowiekiem, że on też kocha i chce być zrozumiany, ale pokazała to zbyt wylewnie. Poniżenia w szkole, nie udana miłość itp. itd. Ale jest mi go też trochę żal. To co zrobiła Rowling jest bardzo przykre.
__________________
truskawkaUśmiech


Pozrowinia dla: Lady Cat, Yoyo, Pyflame, Ta sama maggie, Maladie, Mooll, Silencia, Arya, Wióra, Tom Riddle, Hermionka, Lapa, Lori Lemonberry, Lady House, Lena Luna, Lily Potter, Buczek, Bloo, Aniutek96, Pandora, Deprimo Corfingo, Bonnie131, Malkontentka, Polami, Buka, Agnes Black, Imbecile, Ginny004, Robbotto, Ginny Ruda i Narciss.
No i oczywiście ukłony w stronę sprawiedliwej Czary.
Oraz dla wszystkich miłych użytkowników Hogsmeade.

Edytowane przez Elsanka dnia 05-03-2010 11:08
Wyślij prywatną wiadomość
~Promitet F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2010 20:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 566
Ostrzeżeń: 1
Postów: 100
Data rejestracji: 19.03.10
Medale:
Brak

... Ja cały czs płakałam na wspomnieniach Snape ' a . On kochał Lili . Ale nazwał ja szlamą to się nie dziwię . Ona go broniła w końcu . Ale ja tego Ojca HP Nie zbyt lubię . Bo on jakoś nie najlepiej jest opisywany przez autorkę . Ale okey . Ale sadzę że Snape może i by lepiej pasował na ojca HP . Bo on przynajmniej nie był taki wstrętny i głupi .Dowcipniś
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2010 20:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Mi tam ten wątek akurat bardzo się podobał....kamień spadł mi z serca,że nie jest taki zły jak to wcześniej wychodziło...co do wzajemej miłości liliy i Severusa...ona przeciez nie kochała go w taki sposób...był jej przyjacielem....mo0im zdaniem jest on lepszą postacią niż Harry ponieważ potrafi roztaczać wokół siebie niesamowitą aurę czego nie potrafi żaden bohater w książce i w filmie....choć Harry trochę przesadził z tymi imionami dla dzieciOczko)
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~adam123 F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 08-06-2010 17:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 07.06.10
Medale:
Brak

ale się wyjaśniło dlaczego Snap nienawidził Harrego, bo to że James uratował mu życie i upokorzył go, myślę że nienawidziłby nawet jego syna (a wogóle nikt o tym się nie dowiedział z uczniów)
Wyślij prywatną wiadomość
~Draco 9511 F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2010 15:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 12
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 16.06.10
Medale:
Brak

wątek mi się podobał... snape pasuje mi na takiego co nienawidzi za nieudaną miłość. A coś musiało być skoro na meczu ratował harrego... ;)
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECH WIEDZY KRUKONÓW
RATUJ NAS SLYTHERINIE !!!
www.rybi-welonki.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~-Bellatriks- F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2010 19:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 165
Ostrzeżeń: 3
Postów: 69
Data rejestracji: 02.06.10
Medale:
Brak

Nie pasowali do siebie i tyle. Trochę mi żal Snape'a, bo to, że się zakochał w takiej...pannie...zepsuło mu życie, które mógłby sobie ułożyć z inną Cool
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
www.james-potter.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~narcysiaaa F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2010 20:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 6
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 16.06.10
Medale:
Brak

Ja sądzę, że mogłoby być ciekawie gdyby byli razem. Tylko Harry synem Snape'a??
kabaret^^
Rowling zupełnie od innej strony pokazała Severusa w tej sytuacji...
__________________
CysiaaaRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Potter_maniaczka F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 20-06-2010 21:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 75
Ostrzeżeń: 1
Postów: 99
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Brak

Ja też byłam zszokowana! Ale to nie było takie złe...Bardzo smutne moim zdaniem. Tylko najbardziej bolało mnie to, jak Snape traktował Harry'ego.No bo skoro kochał Jego matkę to powinien trochę odpuścić, ale Jego(Snape'a)nienawiść do ojca Harry'ego wzięła górę i zwyciężyła. I głupio trochę, że Harry nazwał Albusa na drugie Severus. No to co, że on mu pomagał i wysłał tą łanięm skoro robił to z niechęcią, TYLKO dla matki Harry'ego? A samego HP nienawidził...
__________________
,, strach przed imieniem wzmaga strach przed samą rzeczą"
*

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
Serdeczne Pozdrowienia dla drogi Gościu


fc02.deviantart.net/fs9/i/2006/143/1/7/HP___The_Harry_Potter_Project_by_cippow25.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Mniszka19Xd F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 01-07-2010 08:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1320
Ostrzeżeń: 1
Postów: 536
Data rejestracji: 03.06.10
Medale:
Brak

współczuje Snape'owi,bo kochał Lily przez całe życie.kiedy uratował Harry'ego w pierwszej części to był po prost dług wobec Lily.
__________________
[color=#ffffff][big]http://historiafantasyczylikazdymaaniola.blogspot.com/

25.media.tumblr.com/tumblr_lthswym8Ma1r4ghkoo1_500.gif

6.asset.soup.io/asset/4161/6982_adb4_490.gif

asset-d.soup.io/asset/2092/0573_df25.jpeg
Wyślij prywatną wiadomość
~panna_Malfoy F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 02-07-2010 22:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 214
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 02.07.10
Medale:
Brak

Ja dziwię się...Snape'owi! Jak mógł się w niej zakochać!? Okay, na początku była fajna, ale potem... Obraziła się za głupie słowo "szlama". Wielka księżniczka ;/ Przecież Severus ją przepraszał, prosił o wybaczenie... To nie. Wybrała tego Jamesa. Nienawidzę go. Jak taka porządna dziewczyna mogła wziąć za męża takiego łajdaka? On ciągle znęcał się nad Sevem... Mam żal do Lily, że przyglądała się cierpieniu swojego przyjaciela.
Ja zawsze byłam "TEAM Severus" i będę, gdyż ta postać w każdym detalu przypomina mnie. I wcale nie jest tak fajnie ,gdy jest się odrzucanym i nieakceptowanym przez innych...
__________________
"My głupi dla Chrystusa. Staliśmy się jakby śmieciem tego świata i odrazą dla wszystkich aż do tej chwili. Albowiem nie w słowie, lecz w mocy przejawia się Królestwo Boże."
~ 1 Kor
Wyślij prywatną wiadomość
~Hanna_Abbott F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 07-07-2010 11:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 44
Ostrzeżeń: 1
Postów: 54
Data rejestracji: 06.07.10
Medale:
Brak

Rowling specjalnie tak zrobiła zeby ludzie zrozumieli znienawidzona postać. Żeby zrozumieli jak ciężkie było życie Severusa. Ja osobiście bardzo go lubie i strasznie mu współczuje .
__________________
Pozdro dla Monika_Lestrange i Potter_maniaczka i Promited i Loonyy Śmiech
I oczywiście dla wszystkich którzy pozdrawiaja mnie.
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem. - Mój ulubiony cytat ;]
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2010 08:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Według mnie byłaby z nich wspaniała para. Lily i Severus pasowali do siebie, może nie tak bardzo jak na przykład Tonks i Lupina, ale pasowali. Oboje byli świeti w eliksirach, ale nie o to chodzi. Po prostu tworzyli wspaniały duet
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~InLoveWithSnape F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2010 08:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 301
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 29.07.10
Medale:
Brak

jestem romantyczką, więc dla mnie odkrycie, że Snape kochał się w Lily całe swoje życie było czymś pięknym i wzruszającym...Uśmiech ale najsmutniejsze w tym było to, że była to miłość nieodwzajemniona Smutny nie uważam jakoby ta postać została tym wszystkim zepsuta..dodało jej to tylko tajemniczości, któż mógł się spodziewać takiego obrotu sprawy? chyba nikt...mimo wszystko Snape nadal pozostaje intrygującą postacią. Chronił Harrego, chociaż tak naprawdę go nienawidził, nienawidził go bo wiedział, że mógł być jego synem, a był synem Jamesa. To było bohaterskie z jego strony Uśmiech Dla mnie to najlepszy wątek w całej książce, nie mogę się doczekać jego ekranizacji Język Natomiast czy widzę Snape i Lily jako parę? Sama nie wiem...Może gdyby mieli jakiś romans, coś oprócz przyjaźni by ich łączyło, to ten wątek byłby oklepany, ale skoro była to miłość w tajemnicy, miłość niespełniona...to sprawia, że to wszystko jest takie niezwykłe Uśmiech Poza tym Snape i Lily różnili się od siebie...To były dwa przeciwieństwa...A jednak w jakimś momencie swojego życia, razem kroczyli jedną ścieżką. Zawsze pozostali przyjaciółmi, chociaż Sev oczekiwał czegoś więcej...ah rozmarzyłam się, piękne <333
__________________

[...]- Albusie Severusie- powiedział to tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu- nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem jakiego znałem. [...]


"- Przez te wszystkie lata? ...
- Zawsze."


"Umysł nie jest książką, która można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie. Myśli nie są wyryte wewnątrz czaszki gdzie mógłby je przejrzeć jakiś intruz. Umysł to rzecz złożona i wielowarstwowa."



In love with Snape <33
Wyślij prywatną wiadomość
~marta F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2010 11:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 875
Ostrzeżeń: 0
Postów: 136
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja również, nie była przekonana do wątku Snapa z Lilly Evans... Od początku wydawali mi się oni zupełnie różni,nie pasowali według mnie do siebie.Nigdy w życiu nie sądziłam, że pni J.K. Rowling może ich połączyć...
Jednak w życiu nie wszystko idzie zgodnie z planem i być może nieszczęśliwa miłość była pisana Severusowi, choć sama nie wiem...
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"- Dlaczego mam zatem słuchać serca?
- Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie."
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2010 18:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Bobby Weil:

Przeciwieństwa się przyciągają?


Z tego co wiemy,wcale tak bardzo się nie różnili tylko Severus miał nieszczęście posiadać takich rodziców jakich posiadał.
Serce miał po dobrej stronie,co udowodnił wiele razy.
Moim zdaniem to był bardzo dobry,choć smutny pomysł.
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_Mia F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 24-08-2010 22:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 305
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Od początku domyślałam się, że Snape nie cierpiał Harry'ego nie tylko przez to, że jego ojcem był James, ale również dlatego, że czuł coś do jego matki. Można było się tego spodziewać, cóż, J.K. już nie jeden raz mnie zaskakiwała. Ja nie mam zamiaru krytykować tej kobiety tak jak Ty, że poszła na łatwiznę, czy coś. Przecież gdyby nie ona to nie byłoby nas teraz na tej stronie, nie przeczytalibyśmy tak świetnej książki. Dla mnie Joanne zawsze będzie wielka. Co do Lily i Severusa to może to i lepiej, że im się nie udało...? Przecież nie byłoby Harry'ego, a nawet gdyby był to kto by mu pomagał przez te wszystkie lata w szkole. Fajnie, że taki okrutny, zimny, nienawidzony przez wszystkich uczniów nauczyciel okazał się bardziej zaufanym i pomocnym człowiekiem niż sam Albus Dumbledore.
__________________
Przyjaciel to ktoś, kto daje Ci totalną swobodę bycia sobą. ~ Jim Morrison
members.optusnet.com.au/~lsbrar/hrh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Luunka F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2010 19:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 95
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 24.09.10
Medale:
Brak

Szkoda mi Snape'a ale to że nia miał żony, ani dzieci, i ogólnie żadnej rodziny nadawała mu tajemniczości. Mi podobał się ten wątek... on wyjaśniał to dlaczego Snape tak bardzo nie lubił Harry'ego. Tzn. tak na prawdę go kochał ponieważ to syn jego ukochanej, ale on tak bardzo przypominał mu męszczyznę którego wybrała Lily. Uśmiech
__________________
- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem.

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~esti8 F
Dodany dnia 19-10-2010 17:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 14
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 06.09.10
Medale:
Brak

Kiedy to przeczytałam,płakać mi się chciałoPłaczePotem pomyślałam sobie,jaka ta Rowling jest.Teraz się dowiedziałam,dlaczego Snape tak nienawidził Harry'ego(a przynajmniej udawał)Tak Severus kochał Lily,a ona tego nie odwzajemniałaSmutnySmutne. '' -Ale to jest prawda,co?To nie żart?Petunia mówi,że mnie okłamujesz.Mówi,że nie ma żadnego Hogwartu.A on jest na prawdę,tak? -Jest,ale tylko dla nas.Dla niej nie.Ale my dostaniemy listy.Ty i ja. -Naprawdę?-szepnęła Lily. -Oczywiście-odrzekł Snape i mimo żle obciętych włosów i dziwacznego stroju sprawiał teraz wrażenie kogośważnego,pewnego siebie i całkowicie wierzącego w swoje przeznaczenie. Cytat HARRY POTTER I INSYGNIA ŚMIERCI Opowieść Księcia s.683
__________________
UśmiecheUśmiechsUśmiechtUśmiechiUśmiech8UśmiechUśmiechUśmiechUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT