Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 315
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Czy mugole mogą się dostać na peron 9 i 3/4 ?
Drukuj temat · Czy mugole mogą się dostać na peron 9 i 3/4 ?
~Eisblume F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2010 15:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Zastanawia mnie jedna rzecz. A mianowicie : Skoro mugole nie widzą zaczarowanej barierki to jak mogą wejść na peron ? Konkretny przykład to np. rodzice i siostra Lily Potter.W ''Insygniach Śmierci'' jest fragment mówiący o tym, że żegnali ją właśnie na peronie 9 i 3/4. Może mugole, którzy mają magiczne dziecko mogą wejść na peron ? A Wy, co o tym sądzicie ?

Owszem, macie racje, ale jest jeszcze inna opcja (chociaż mało prawdopodobna). Gdyby jakiś mugol wpadł przez zupełny przypadek na tą barierkę np. czytałby gazetę i nie zauważyłby jej, albo coś w tym stylu i gdyby to się zdarzyło akurat 1 września. Chyba bardzo by się zdziwił widząc czerwoną lokomotywę, pełno ludzi w powłóczystych szatach, koty, sowy itp. A jeszcze większe jego zdziwienie wywołałby sam fakt, że tam się znalazł.
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333

Edytowane przez Eisblume dnia 06-05-2010 22:31
Wyślij prywatną wiadomość
~ania0081 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2010 15:43
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -28
Ostrzeżeń: 2
Postów: 9
Data rejestracji: 17.04.10
Medale:
Brak

Hmm. To faktycznie trafne pytanie Oczko sama się nad tym niedawno zastanawiałam...może ci, którzy wiedzą o czarodziejach widzą tą zaczarowaną barierkę ?
__________________
Uwielbiam książki i filmy o Harrym Potterze Rozbawiony
nie mam Wyślij prywatną wiadomość
~Aga F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2010 15:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 24.02.09
Medale:
Brak

Skoro mugole nie widzą zaczarowanej barierki

Oczywiście, że ją widzą - nie wiedzą tylko, że jest zaczarowana i prowadzi na nowy peron. Dla nich jest to po prostu zwykła barierka.

A i sam sobie odpowiedziałeś na pytanie z tematu pisząc, że w IŚ jest fragment o żegnaniu Lily przez rodziców i siostrę...
Edytowane przez Aga dnia 06-05-2010 16:00
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny W F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2010 16:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 677
Ostrzeżeń: 1
Postów: 195
Data rejestracji: 21.04.09
Medale:
Brak

Zgadzam się z Agą: mugole widzą tę barierkę. Ale czy nigdy nie zdarzyło się, żeby ktoś z niemagicznych nie usiadł na niej? Bo ci, którzy posiadają czarodziejskie moce, muszą tylko na niej usiąść i zaraz znajdują się na peronie.
__________________
"Miłość kpi sobie z rozsądku,
I w tym jej urok i piękno."

Andrzej Sapkowski
Wyślij prywatną wiadomość
!kdanielk3 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2010 16:35
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5718
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 11.09.08
Medale:
Brak

Pytanie jest przecież stosunkowo łatwe. Jak sama wspomniałaś, magiczne dzieci mugoli były żegnane przez swoich niemagicznych rodziców. Barierka jest dostępna dla czarodziejów. Jednakże wydaję mi się, że jeżeli dany czarodziej wprowadzi mugola to jest to całkowicie możliwe. Przecież podobnie jest z Dziurawym Kotłem - Hermiona wraz z rodzicami kupowała przybory szkolne na ul. Pokątnej (mamy o tym wspomniane w II części).

__________________
hogsmeade.pl/images/other/pt.jpg.jpg
hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
hogsmeade.pl/images/other/ITM2010.jpg

Moje życie realizuje się w muzyce, a każdy jej objaw jest dla mnie błogosławieństwem. W tej pieśni brzmią zatarte ideały przyjaźni, a w niej przyjaciele - dla nich życie z piedestałów strącam, i śmierci na spotkanie wychodzę...

Musical nie jest filmem, po którego obejrzeniu chcemy zmieniać świat i stawać się lepszymi ludźmi przez zmianę swojej postawy i osobowości - musical ma bawić...
Wyślij prywatną wiadomość
!Lila Lee F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2010 18:17
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5380
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Brak

ci, którzy posiadają czarodziejskie moce, muszą tylko na niej usiąść

"usiąść"? Oni na niej nie siadają, tylko przez nią przechodzą/przebiegają.
Barierka jest dostępna dla czarodziejów.

Nie tylko. Mogą przez nią przejść ci, którzy wiedzą o tym przejściu (wiedzą, że coś za tą barierką jest). Jeśli ktoś nie będzie w to wierzył, to na nią wpadnie (nie dostanie się na peron 9 i 3/4).
__________________
Najtrudniej jest przeżyć końcówkę miesiąca, a szczególnie ostatnie 30 dni.
-----
lumberjack: Jakby można było dać przez neta w ryj, to byłoby tu o wiele spokojniej.
-----
Ja: sorry że się pytam, ale masz jakiś powód tej rozmowy, albo plan na nią, czy piszesz tak po prostu, bo ci się nudzi?
ona: sama nie wiem
Ja: no właśnie widzę
ona: co widzisz?
Ja: że nie wiesz...
ona: co nie wiem?
-----
dziennikarka: Ktoś z państwa chciałby coś dodać?
nowy: Tak, ja bym chciał coś dodać.
dziennikarka: Słucham?
nowy: Dwanaście plus siedem, dziękuję.
-----
W domu mam maszynę czasu, ale jest to bardzo prosty model. Działa tylko do przodu, z pojedynczą prędkością.
-----
Często długa podróż rozpoczyna się od słów: "Ja znam krótszą drogę..."
Wyślij prywatną wiadomość
~muchor F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2010 18:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1854
Ostrzeżeń: 3
Postów: 476
Data rejestracji: 04.03.10
Medale:
Brak

Jak dla mnie sprawa jest zawikłana. W HP było napisane, żę trzeba było czekać, aż mugole nie patrzą, bo inaczej barierka na peron 9 3/4 blokuje się. No ale... Najbardziej skłonna jestem uwierzyć temu:

Jak sama wspomniałaś, magiczne dzieci mugoli były żegnane przez swoich niemagicznych rodziców. Barierka jest dostępna dla czarodziejów. Jednakże wydaję mi się, że jeżeli dany czarodziej wprowadzi mugola to jest to całkowicie możliwe. Przecież podobnie jest z Dziurawym Kotłem - Hermiona wraz z rodzicami kupowała przybory szkolne na ul. Pokątnej (mamy o tym wspomniane w II części).


__________________
truskawkaUśmiech


Pozrowinia dla: Lady Cat, Yoyo, Pyflame, Ta sama maggie, Maladie, Mooll, Silencia, Arya, Wióra, Tom Riddle, Hermionka, Lapa, Lori Lemonberry, Lady House, Lena Luna, Lily Potter, Buczek, Bloo, Aniutek96, Pandora, Deprimo Corfingo, Bonnie131, Malkontentka, Polami, Buka, Agnes Black, Imbecile, Ginny004, Robbotto, Ginny Ruda i Narciss.
No i oczywiście ukłony w stronę sprawiedliwej Czary.
Oraz dla wszystkich miłych użytkowników Hogsmeade.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lila Lee F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2010 18:27
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5380
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Brak

W HP było napisane, żę trzeba było czekać, aż mugole nie patrzą, bo inaczej barierka na peron 9 3/4 blokuje się.

Nie blokuje się. Trzeba było się starać, by mugole nie zobaczyli przechodzących przez barierkę, bo inaczej spowodowałoby to zamieszanie/niewygodne pytania ze strony mugoli, czy nawet lekką panikę wśród nich (co jest przecież zrozumiałe - nagle znikający w niewiadomy sposób ludzie nie są (delikatnie mówiąc) normalnym zjawiskiem).
__________________
Najtrudniej jest przeżyć końcówkę miesiąca, a szczególnie ostatnie 30 dni.
-----
lumberjack: Jakby można było dać przez neta w ryj, to byłoby tu o wiele spokojniej.
-----
Ja: sorry że się pytam, ale masz jakiś powód tej rozmowy, albo plan na nią, czy piszesz tak po prostu, bo ci się nudzi?
ona: sama nie wiem
Ja: no właśnie widzę
ona: co widzisz?
Ja: że nie wiesz...
ona: co nie wiem?
-----
dziennikarka: Ktoś z państwa chciałby coś dodać?
nowy: Tak, ja bym chciał coś dodać.
dziennikarka: Słucham?
nowy: Dwanaście plus siedem, dziękuję.
-----
W domu mam maszynę czasu, ale jest to bardzo prosty model. Działa tylko do przodu, z pojedynczą prędkością.
-----
Często długa podróż rozpoczyna się od słów: "Ja znam krótszą drogę..."
Wyślij prywatną wiadomość
!kdanielk3 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2010 20:34
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5718
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 11.09.08
Medale:
Brak

^Lila Lee masz rację. Zrobiłem błąd w tym, że barierka dostępna jest dla czarodziejów (użyłem po prostu złych słów). Zgadzam się z Tobą, że aby przejść przez barierkę należy mocno wierzyć w to, że się w nią przejdzie. Ponadto, dobrze tez podkreśliłaś, że przez barierkę należy przejść tak, by nikt tego nie zauważył.

Tak mi się jeszcze nasunęło, że może być to też powiązane z "Błędnym Rycerzem". Mugole po prostu (za pomocą magii) niektórych rzeczy nie widzą, bądź nie zwracają na nie uwagi.
__________________
hogsmeade.pl/images/other/pt.jpg.jpg
hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
hogsmeade.pl/images/other/ITM2010.jpg

Moje życie realizuje się w muzyce, a każdy jej objaw jest dla mnie błogosławieństwem. W tej pieśni brzmią zatarte ideały przyjaźni, a w niej przyjaciele - dla nich życie z piedestałów strącam, i śmierci na spotkanie wychodzę...

Musical nie jest filmem, po którego obejrzeniu chcemy zmieniać świat i stawać się lepszymi ludźmi przez zmianę swojej postawy i osobowości - musical ma bawić...
Wyślij prywatną wiadomość
~Aga F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2010 21:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 24.02.09
Medale:
Brak

Mugole po prostu (za pomocą magii) niektórych rzeczy nie widzą, bądź nie zwracają na nie uwagi.

Z czego (odnośnie drugiej części powyższego zdania) korzystają czarodzieje przy okazji ukrywania niektórych miejsc (Dziurawy Kocioł, szpital św. Munga).
Wyślij prywatną wiadomość
~Domaa F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2010 22:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Jak dla mnie to nie jest trudne pytanie. Barierkę widzą, ale dla nich jest no zwykła normalna barierka, która stoi na peronie, a Ci mugole, którzy wiedzą o czarodziejskim świecie to i wiedzą, że ta barierka nie jest taka zwykła i tyle, przechodzą.. ;d tak mi się przynajmniej wydaje.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny W F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 07-05-2010 11:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 677
Ostrzeżeń: 1
Postów: 195
Data rejestracji: 21.04.09
Medale:
Brak

Oni na niej nie siadają, tylko przez nią przechodzą/przebiegają.

W tej rozmowie mowa jest o książkach, nie o filmie. W którejś tam części (nie pamiętam już w której) wyraźnie było napisane, że Harry USIADŁ na barierce, poczekał, aż żaden mugol nie patrzy, przechylił się do tyłu i znalazł się na peronie.
__________________
"Miłość kpi sobie z rozsądku,
I w tym jej urok i piękno."

Andrzej Sapkowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Aga F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 07-05-2010 13:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 24.02.09
Medale:
Brak

W tej rozmowie mowa jest o książkach, nie o filmie.

Wiem.

W którejś tam części (nie pamiętam już w której) wyraźnie było napisane, że Harry USIADŁ na barierce

W pierwszej przebiegł, w drugiej Zgredek zablokował przejście, w trzeciej przeszedł/przebiegł, w czwartej i piątej oparł się, w szóstej nie było dokładnie napisane, w siódmej nie wracał do Hogwartu.
Poza tym - gdyby przejście przez nią polegało na siadaniu na niej i odchylaniu się do tyłu - to jak "przenosili" na peron 9 i 3/4 wózki z bagażami?
Edytowane przez Aga dnia 07-05-2010 13:55
Wyślij prywatną wiadomość
!Lila Lee F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2010 15:53
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5380
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Brak

Gdyby jakiś mugol wpadł przez zupełny przypadek na tą barierkę np. czytałby gazetę i nie zauważyłby jej

1. Musiałby porządnie w nią wyrżnąć (to nie jest przejście, które wystarczy dotknąć, by z niego skorzystać - nawet w przypadku osób, które o nim wiedzą) - a to znaczy, że musiałby iść stosunkowo szybko, co w połączeniu z czytaniem gazety w taki sposób, że całkowicie zasłania mu drogę, robiłoby z niego kretyna - bo kto normalny tak robi na dworcu?

2. Podejrzewam też, że to wejście nie jest w miejscu zbyt uczęszczanym.

3. Gdyby jednak jakiś mugol całkiem przypadkiem dostał się jakoś na peron 9 i 3/4, to z pewnością szybko by został zauważony(ubiór, zachowanie) i czarodzieje z MM (amnezjatorzy czy kto tam się zajmuje takimi przypadkami) odpowiednio by się nim zajęli (czyt. wymazali pamięć). I po sprawie.
__________________
Najtrudniej jest przeżyć końcówkę miesiąca, a szczególnie ostatnie 30 dni.
-----
lumberjack: Jakby można było dać przez neta w ryj, to byłoby tu o wiele spokojniej.
-----
Ja: sorry że się pytam, ale masz jakiś powód tej rozmowy, albo plan na nią, czy piszesz tak po prostu, bo ci się nudzi?
ona: sama nie wiem
Ja: no właśnie widzę
ona: co widzisz?
Ja: że nie wiesz...
ona: co nie wiem?
-----
dziennikarka: Ktoś z państwa chciałby coś dodać?
nowy: Tak, ja bym chciał coś dodać.
dziennikarka: Słucham?
nowy: Dwanaście plus siedem, dziękuję.
-----
W domu mam maszynę czasu, ale jest to bardzo prosty model. Działa tylko do przodu, z pojedynczą prędkością.
-----
Często długa podróż rozpoczyna się od słów: "Ja znam krótszą drogę..."
Wyślij prywatną wiadomość
~ta sama maggie F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2010 21:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2220
Ostrzeżeń: 2
Postów: 369
Data rejestracji: 07.05.10
Medale:
Brak

No bardzo trodne pytanie i nad tym trzeba była się długo zastanawiaćRozbawiony
Ale tak sobie pomyslec przez chwile to i może moga przejść ale po prostu nikt nie próbuje oni widza tylko zwykła barierkę. Gdyby wiedzieli o świecie magii to napewno by próbowali a że nie wiedzą to ta barierka jest dla nich jest zwykła barierka jak kazda innaRozbawiony
Ale dziwnie to napisałam ale tak jakoś wyszłoRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2010 00:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Przecież Lily stała z Petunią i swoimi rodzicami na tym peronie gdy pierwszy raz jechała do Hogwartu UśmiechOczywiście,że mogąOczko
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2010 02:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Postów: 257
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

NIE MOŻNA WEJŚĆ NA PERON 9 I 3/4. Mówił o tym pan Weasley. Czytajcie uważnie. Kiedy Harry zapytał jak można ukryć wielki stadion na MŚ w Q Artur odpowiedział coś w stylu: "Oczywiście są punkty gdzie mugole nie mogą trafić np. peron 9 i 3/4, ul Pokątna, ale wyobraź sobie umieszczenie 200 tys. czarodziejów na peronie.
__________________
Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa.
Życie pier***li nas wszystkich

Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
~HollowWind F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2010 15:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 173
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 13.07.10
Medale:
Brak

Och, to nie takie trudne. ; ) Myślę, że prócz przepuszczania czarodziejów do magicznego świata, barierka ma również zdolność do odkrycia intencji osoby, która usadziła na niej swój czarodziejski bądź mugolski tyłek.: ) Bądź biegnie/idzie w jej kierunku. Czarodziej życzy sobie od niej w myślach, by otworzyła przejście do Peronu i dla jego mugolskich znajomych. No, pewne jest w każdym razie, że nie nawiązuje z nią werbalnej rozmowy, hę. Ten mechanizm działa na jakiejś podobnej zasadzie, tak uważam. Barierka nie mogłaby przecież być taka uczynna dla każdego, kto na niej przysiądzie, pijąc kawę. Wtedy na dworcu zaroiłoby się od zdezorientowanych Mugoli, gdyż i oni z pewnością do tej barierki się czasami tulili, skoro ją widzieli, prawda? Barierka jest Legilimentą.:-P
Edytowane przez HollowWind dnia 31-07-2010 15:13
Wyślij prywatną wiadomość
~Croce F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2010 12:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 356
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 22.07.10
Medale:
Brak

Taak. Mnie też by to zdziwiło. Ale można w końcu pamięć "skasować", czy jak to tam się mówi... Sądzę, że na peron mogą się dostać tylko czarodzieje, charłaki i ci, którzy mają czarodzieja w rodzinie. Oraz magiczne stworzenia, żeby nie było. Ponad to kolejnym środkiem ostrożności mogłoby być to, aby na peron można było się dostać tylko wtedy, kiedy pociąg Londyn-Hogwart wybiera się do Hogwartu, lub z niego wraca. Ja bym obstawiała na takie środki anty-mugolskie, jako że nie jestem specjalistką w takich środkach, więc są one proste, nie złożone.
__________________
Magia jest cenną "rzeczą", choć nie wiem, czy to odpowiednie określenie.
Magia to potęga, lecz istnieją dwa rodzaje "potęgi". To od Ciebie zależy, który rodzaj wybierzesz...
Wiele, wiele ludzi oddałoby wszystko za to, by świat był "magiczny". Nie dostrzegają tylko, że świat z dnia na dzień staje się coraz bardziej napełniony magią, w różnej formie - jedna z nich to książka, którą z pewnością bardzo dobrze znasz...

Croce
drogi Gościu , buuu! Zboczeniec! xD

Edytowane przez Croce dnia 14-08-2010 12:15
Wyślij prywatną wiadomość
~Larinne F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2010 12:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2021
Ostrzeżeń: 1
Postów: 124
Data rejestracji: 21.07.10
Medale:
Brak

To przecież jasne, że mugole nie mogą się tam dostać, a już napewno nie z własnej woli i nawet nie przez przypadek. Barierkę, owszem , widzą , ale jest ona dla nich neidostępna i nie mogą ot tak sobie przejść na peron nr 9 i 3/4.
Jednak jeżeli np. istnieje rodzina mugoli, w której jest dziecko-czarodziej to może ono wprowadzić rodziców. Przykładem jest rodzina Hermiony.
__________________
Miłość opiera się na paradoksie - to tak jakby kurwa była dziewicą .
Jędzowata i uparta, egocentryczna i neurotyczna, stanowiła modelowy przykład trudnego charakteru.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? http://hogsmeade....rowstart=0
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT