Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 104
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Igrzyska Śmierci
Drukuj temat · Igrzyska Śmierci
~RedLily F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 03-04-2013 09:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Charłak
Punktów: 6
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 03.04.13
Medale:
Brak

Cóż ja niestety nie przeczytałam książek ale niedawno obejrzałam film i bardzo mi się spodobał, mam nadzieje że książka urzeknie mnie jeszcze bardziej. Zobaczymy ;>
__________________
Hej, jestem Majka :> W zasadzie moja przygoda z Harrym POtterem zaczęła się kiedy jeszcze nie umiałam czytać i nie mówie teraz o filmach (z któych znam prawie cały tekst cUśmiech prawie caly czas spedzalam grajac na komputerze lub bawiac lalkami i słuchajac audiobooków. Wtedy moją najukochańszą częścia była czara ognia. Teraz kiedy juz od dawna umiem czytac co wakacje robie sobie potterowy maraton i czytam wszystkie czesci po kolei Rozbawiony Uwielbiam czytac blogi np. o Lily Evans i Jamesie Poterze albo o dalszych losach innych bohaterów C:
Wyślij prywatną wiadomość
~Nerona_58 F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2013 17:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 649
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 10.08.12
Medale:
Brak

książka jest po prostu mistrzowska. Nie wiedziałam, że kiedykolwiek spodobają mi się jakieś inne książki niż Harry Potter i trylogia Władca Pierścieni, ale się myliłam. U mnie cała trylogia Igrzysk Śmierci to nie tylko ciekawa, ale też pouczająca książka. Jest pełna krwawych walk, brutalności, ale nie na tym polega sens całej fabuły. Główna bohaterka pokazuje jak daleko można posunąć się poprzez poświęcenie dla bliskich nam osób, pokazuje, że nawet podczas wojny jest czas na takie uczucia jak miłość i współczucie, na wewnętrzną zmianę. Autorka przekazała w nietypowy i oryginalny sposób, jak może skończyć się władza nieodpowiednich ludzi i do czego w takich chwilach zdolni są głodzeni i zabijani ludzie, tracący dzieci w krwawych turniejach władz. Pokazuje co może przynieść przyszłość jeśli nie pokierujemy odpowiednio naszym losem i będziemy ślepi na potrzeby innych, zaślepieni dobrami materialnymi, których reszcie brakuje.
__________________
* Co to jest?-zapytała Clary.
* Fiolki ze święconą wodą, błogosławione noże, stalowe i srebrne miecze-odparł Jace, kładąc broń na posadzce obok siebie.-Drut z elektrum, niezbyt przydatny w tej chwili, ale dobrze jest mieć coś na wszelki wypadek, srebrne kule, czary ochronne, krucyfiks, gwiazdy Dawida...
* Jezu!-mruknęła Clary.
* Wątpię, czy zmieściłby się tu

''Dary Anioła''


W moim świecie muzyka pod względem użyteczności plasuje się gdzieś między wstążkami do włosów a tęczą, przy czym tęcza może przynajmniej dawać pewne pojęcie o pogodzie.


Boję się umrzeć pod ziemią, co jest głupie, bo nawet jeśli zginę na powierzchni, to i tak zaraz pochowają mnie pod nią.


Kosogłos

24.media.tumblr.com/tumblr_md0ya63Ol61rjhud3o2_500.gif

media.giphy.com/media/67BuQknlWjZIY/giphy.gif

dary-aniola.fan-strefa.pl/wp-content/uploads/2013/05/baza24.png
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2013 20:31
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Do IŚ przymierzałam się już dosyć długo, no a latem jak już zdobyłam Kindla, to zaczęłam czytać. Pierwszą część pochłonęłam w jeden dzień - pewnie pomógł fakt, że widziałam już film. Z drugą było trochę wolniej, ale jeszcze byłam podjarana fabułą. Natomiast trójka... ok, była dobra, ale coś w niej sprawiło, że nie czytałam tego tak chętnie jak poprzednie części. No i te zakończenie... Niee
Całość oceniam na 7/10.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~ceresxxx F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2013 18:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Kierowca Błędnego Rycerza
Punktów: 912
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 03.06.13
Medale:
Brak

Jedna z lepszych książek , jakie czytałam.Ma jednak w sobie coś takiego, że kiedy pierwszy raz czytałam 1 i 2 część to z niemal takim zapałem , jak Harry'ego Pottera.Potem po czterokrotnym czy pięciokrotnym przeczytaniu wydają mi się nudnawe w przeciwieństwie do Harry'ego Pottera, którego mogłabym czytać non stop.Jednak nie zmienia to faktu, że pierwsze 2 części bardzo mi się podobały.Ostatnia już mniej ,za dużo wojny powinno zginąć mniej ludzi, ale te śmierci powinny mieć jakiś sens.Tą część przeczytałam, bo byłam ciekawa jak to się zakończy, ale z nieco mniejszym zapałem.
__________________
ceresxxx
Wyślij prywatną wiadomość
~Aaronia Stone F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 03-12-2013 11:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 92
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 10.10.12
Medale:
Brak

Czytam wiele ksiazek. Juz po pierwszych stronach wiem, czy ksiazka jest warta uwagi czy nie.
Zmierzchu nigdy nie strawie, ale "Intruz" porwal mnie w swoj swiat tak jak "Harry Potter".
Bez wyrzutow sumienia moge powiedziec ze "Igrzyska Smierci" wciagnely mnie w wir przygod glownych bohaterow tak mocno, ze nie potrafilam nie plakac.


SPOILER!!!



Biedna Katniss, najpierw stracila ojca, a pozniej jeszcze na jej oczach zginela jej siostrzyczka. Sama mam mlodsze rodzenstwo, wiec sprobowalam sie wczuc w bol towarzyszacy glownej bohaterce. Na arenie walczyla o lepsze zycie dla swojej rodziny. Od poczatku mi zaimponowala swoim charakterem. Nie liczylo sie "ja", ale "oni".
Hmm... Peeta. Chlopak inny niz reszta. Nie chodzi mi tu o zawod jaki wykonywal, ani o tok rozumowania na arenie. Mam na mysli to, ze kochal tak mocno, ze zrobilby wszystko aby uratowac druga osobe. Sam wiele wycierpial. Stracil noge... Do tej pory nie potrafie wybaczyc autorce, ze taki bol mu zadala. Ale z drugiej strony jestem jej wdzieczna. Czemu? Bo pokazala, ze nie liczy sie wyglad, a wnetrze czlowieka. Ze osoba niepelnosprawna tez potrafi kochac, zyc i zasluguje na wszystko co inni.

/SPOILER



Ksiazka, tfu... cala seria nie jest dla osob o slabych nerwach. Duzo jest tam brutalnych scen, ktore zostaly opisane bardzo dokladnie, stwarzajac tym samym obraz w glowie, jakby sie to widzialo wlasnymi oczami.
Ksiazka nigdy nie dorowna filmom! Bede to powtarzac w kolko, az do upadlego.
Dziekuje za uwage Wredny
__________________
Patrząc na ciemność lub śmierć
Boimy się nieznanego - niczego więcej
J.K.Rowling

Edytowane przez raven dnia 03-12-2013 15:50
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Zabini F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2014 19:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 168
Data rejestracji: 29.12.13
Medale:
Brak

Wszystkie 3 części wciągnęłam w coś około 5 dni, przez nią spędziłam kilka nieprzespanych nocy.Akcja - zaskakująca!
Treść- nigdy nie czytałam nic bardziej oryginalnego!
Gdy przeczytasz tą książkę nie pozostaniesz taki sam jak byleś wcześniej.
Czasami trochę brutalna, ekscytująca i wciągająca. Gdy ją czytałam nic i nikt nie było w stanie mnie zmusić do oderwania się od książki1
Gorąco polecam wszystkim.
__________________
Chcę by ktoś pokochał mnie tak jak Snape kochał Lily!
Dlaczego?
Bo bardziej się nie da!


Miłość jest jak kwiat, gdy o nią dbamy rozkwita i staje się piękniejsza.
Lecz gdy zostawiamy ja samej sobie obumiera i zanika.

Pozdrawiam Veronikę Astorię Malfoy,Hermionę Riddle \555555] , Martę Black i [color=#cc6633]]AdamKraJęzyk
[/color]

I LOVE Saphira!!

,, Na początku były smoki: dumne, groźne i niezależne. Ich łuski lśniły jak klejnoty i każdy, kto na nie spojrzał, czuł rozpacz, bo wspaniała i straszliwa była ich uroda''
],, Dziedzictwo''
Wyślij prywatną wiadomość
~Marta Black F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2014 19:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 30
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 03.01.14
Medale:
Brak

Zaczynam czytać (przeczytałam 5 rozdziałów) i jak na razie podoba mi się.
__________________
Marta Black
Wyślij prywatną wiadomość
~Anka Potter Always Together F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2014 21:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1573
Ostrzeżeń: 0
Postów: 254
Data rejestracji: 10.07.14
Medale:
Brak

Seria "Igrzyska śmierci" jest po prostu genialna. J.K. Rowling wyrosła twarda przeciwniczka w osobie Suzanne Collins Uśmiech Jestem ogromną fanką całej trylogii, a najbardziej lubię WPO Uśmiech Polecam wszystkim tę ksiażkę!!!
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów
Przebiegłości Ślizgonów,
Chroń Nas Ravenclawie!

Jestem Krukonką braterską jak Gryfonka. Jestem przyjacielska jak Puchonka, ale mam w sobie coś ze Ślizgonki

Pomyślnych Igrzysk... I niech los wam zawsze sprzyja!

data1.whicdn.com/images/58526072/large.gif
fc05.deviantart.net/fs71/f/2012/361/5/5/the_hunger_games_gif__by_ourdestinytodie-d5petn3.gif
img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201502/gallery_1423069410_938646.gif
gfx.stacja7.pl/repo/photo/articleHomePage/5283.1.jpg
http://kto-jest-wrogiem.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Lunatyk_99 F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2014 03:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 204
Ostrzeżeń: 0
Postów: 43
Data rejestracji: 09.06.14
Medale:
Brak

Ciekawa fabuła, ogólnie nie zachwyciłam.. niestety. Lubię, ale to nie to samo co Harry. Myślę, ze autorka nie wykorzystała potencjału stworzonej przez siebie historii. Słabe opisy, trudne do uzmysłowienia.
Teraz takie książki o przyszłości i dziwnej, nowoczesnej cywilizacji, rosną na pęczki.
__________________
gif3.ask.fm/animated_gifs/002/527/301/120/animated/draco.gif
https://pottermore-plus.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~BlackSpirit F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2014 13:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1141
Ostrzeżeń: 0
Postów: 271
Data rejestracji: 20.08.13
Medale:
Medal

Czytałam lepsze książki. Igrzyska są moim zdaniem bez sensu. Biegają i się zabijają, w sumie bez większego celu... No niby cel jest, ale to do mnie nie przemawia. Nie wciągnęłam się podczas czytania, co mi się rzadko zdarza. Wszyscy wokół tak się zachwycali serią, ja nie. Może dlatego, że nie lubię zbytnio tego typu książek. Teraz to samo jest z "Niezgodną"... masakra.
__________________
"Das Böse ist die Abwesenheit des Guten."
Wyślij prywatną wiadomość
~Faria7 F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2014 18:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2652
Ostrzeżeń: 2
Postów: 582
Data rejestracji: 10.06.11
Medale:
Brak

Jestem świeżo po lekturze "Kosogłosa" i wciąż nie mogę się otrząsnąć z szoku spowodowanego zakończeniem całej serii. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z książką tak przemyślaną, szokującą, dającą do myślenia i różną od innych. Różną dlatego, bo nie ma szczęśliwego zakończenia - przynajmniej moim zdaniem.
Co do samych "Igrzysk" - pełne napięcia, ciekawe i wciągające. Polecam je przede wszystkim tym, którzy przeczytali już wiele książek i spragnieni są czegoś nowego, co da im mocno do myślenia - na temat ludzkości, polityki i okrutnego świata show-biznesu.
__________________
38.media.tumblr.com/9067e1618b9a3845638175beea21f5b8/tumblr_n72qvlvMKI1tuwm3vo1_500.gif

24.media.tumblr.com/910bb60d3c67f346bd80379fbf2343bf/tumblr_n581fdpZ0J1qeijvdo2_250.gif

media.tumblr.com/cff6ef8e64712708def81c6bb4c0b62c/tumblr_inline_mjh4kwWLC31qdjtxa.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2014 14:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Wciągać to wciąga mocno, trzy książki pochłonęłam w pięć czy sześć dni, czytając gdzie się da (pod stołem też, i w autobusie, i idąc przez miasto... tak). Ale to że wciąga, nie znaczy że ksiązka nie wiadomo jaka.
Owszem, podobał mi się świat, kreacja bohaterów (chociaż Katniss jest do bólu typowa, a Peeta to ostatni przyczłap), historia też była niczego sobie, ale już nie wszystko z niej. Były mniejsze i większe potknięcia, które przy pierwszym czytaniu przełknęłam gładko, przy drugim, dokładniejszym - 'no ale że co, serio, okeeeeeej'. jest fajna na jeden raz, wracac się po niej zwyczajnie nie chce, bo po co i na co. Ani nie ma za wielkiego pola do popisu dla ludzi od FF, ani to jakoś nie zmienia mocno... jest spoko, ale nie jest nie wiadomo jak najgenialniejsza. Ale jak na młodzieżówkę, może być.
I nie rozumiem tej ogólnej nienawiści do Gale'a, i otp Katniss x Peeta, ludzie, serio, autorko, serio </3 Gale zrobiony ciekawiej, i ogólnie coś w końcu robił, nie to co Peeta (SPOILER ALERT przecież wcale nie chciał zamordowaś Katniss, nie wchodząc w szczegóły. Wcale. Ale kij tam. )
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Morgana F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2014 12:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 310
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 30.06.14
Medale:
Brak

Eh... jeśli mam wykładać moją opinię o tej sadze to muszę ocenić każdą książkę z osobna, a więc tak:

Pierwsza część wciągnęła mnie bardzo, co prawda najpierw oglądnęłam film, a dopiero kilka miesięcy później przeczytałam książkę. Nie podoba mi się jednak ta cała udawana miłość. Strasznie sztucznie to wyszło...:/. Fabuła sama w sobie bardzo ciekawa, oczarowała mną, ale posiada też swoje minusy. Katniss jest mega irytująca, Peeta i Gale również. w sumie posiadam tylko czworo, może pięcioro bohaterów, których naprawdę darzę sympatią (Są to Finnick (o rzal, dlaczego musiał umrzeć? :ccc) Johanna, Cinna, Haymitch).

W pierścieniu ognia jest najlepsza, wspaniała <3. Pozostałe nie mogą się nawet z nią równać, ale... No właśnie znów jest jakieś "ale". Igrzyska śmierci mają to do siebie, że pomimo wykwintnej fabuły zawsze znajdzie się jakieś "ale", coś co irytuje, denerwuje czytelnika. Nie podobało mi się, jak w brutalny sposób zabili Cinnę. To było... ughm, nadal nie mogę się otrząsnąć. Niesprawiedliwe! No i jeszcze te nudne momenty, kiedy Katniss przebywała w swoim dystrykcie.

Trzecia część jest najgorsza. Autorka nie postarała się, zrobiła to tylko dla pieniędzy. w ogóle nie tak miało wyglądać zakończenie! Collins zniszczyła wszystko, a mogła to być naprawdę udana saga. Wielka szkoda. Film na pewno nie będzie lepszy.
Edytowane przez Lady Morgana dnia 24-09-2014 12:07
Wyślij prywatną wiadomość
~StormHunter F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2014 20:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 25.12.14
Medale:
Brak

Przeczytałam, jak najbardziej Oczko, a nawet posiadam własny egzemplarz. To chyba 2. w kolejności moja ulubiona część. Wśród moich znajomych (potterheadów) książka cieszy się statusem ulubionej... więc, jak kto woli Język Polecam, według mnie każdy fan HP powinien ją przeczytać.
__________________
Storm Hunter
Udało się, dostali w kość, niech żyje Potter nam!
A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam! r11; Irytek
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT