Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 245
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Pozostałe
»» Życie gwiazd
»»» J. Rowling plagiatem ?!
Drukuj temat · J. Rowling plagiatem ?!
~Neiq F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 06-03-2010 15:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 4
Data rejestracji: 08.02.10
Medale:
Brak

Spadkobiercy Adriana Jacobsa, który w 1987 roku wydał książkę "The Adventures of Willy the Wizard: No 1 Livid Land" żądają od Rowling miliarda odszkodowania. Uważają, że czwarty tom Harry'ego Pottera "Harry Potter i czara ognia" to replika książki nieżyjącego już Jacobsa.Spadkobiercy autora książki o małym czarodzieju Willym pierwszy raz zwrócili się z roszczeniami do wydawnictwa Bloomsburry, które wydaje serię o Potterze w 2003 roku. Jeżeli podejrzenia się potwierdzą a sąd uzna czwarty tom Harry;ego Pottera za plagiat, Rowling będzie musiała zapłacić spadkobiercom Jacobsa nawet MILIARD DOLARÓW.

~Dla mnie to wydaje się nie możliwe , że J.K plagiatuje , a zreszto ludzie wolą czytać młodego Czarodzieja , a nie tego willy'ego od jakiegoś Jacobs'a ..
Ja nawet mam to grę o tym Willy the wizard i jest beznadziejna zapewne jak książka .. kiedyś demówe jej sprzedawali w magazynie CyberMychy lub w czymś innym..
__________________
"You Love Forever One .."

Edytowane przez Delirantka dnia 25-09-2010 11:09
Wyślij prywatną wiadomość
~mrsRadcliffe F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2010 17:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1306
Ostrzeżeń: 1
Postów: 382
Data rejestracji: 20.03.10
Medale:
Brak

Niemożliwe. Ktoś, kto znał tego całego "Willy'ego" i jednocześnie znał HP, na pewno zgłosiłby to i trąbili by o tym na całym świecie, więc na pewno nie jest to możliwe. ;P
__________________
29.media.tumblr.com/tumblr_lppcll6mIl1qa1id2o5_250.gif
30.media.tumblr.com/tumblr_lpmf4etH1n1qdwjb5o3_r2_250.gif

"Ich obecność była jego odwagą, to ona sprawiała, że był w stanie robić krok za krokiem. "
Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02-04-2010 20:23
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Rzeczywiście, wymyślenie postaci młodego czarodzieja uczącego się w szkole magii to prawdziwe wyzwanie dla ludzkiego mózgu. Jestem pewna, że nikt inny na świecie na to nie wpadł. ;]
A tak poważniej: trudno w ogóle powiedzieć cokolwiek o tej sprawie, bo z tego co zdążyłam wyniuchać u wujka Gógle, niejaki borze-świeć-jego-duszy Adrian Jacobs sprzedał swoją książkę w ilości egzemplarzy 5 000 i w dodatku było to lata świetlne temu, więc na internecie nie mogę znaleźć żadnego dokładnego jej opisu, nie zawartego w żadnym artykule n/t powyższej sprawy, bo takie opisy są dla mnie mało wiarygodne :). Jeżeli już jednak w akcie desperacji uwierzymy jednemu z takich "opisów":
Both books describe the adventures of a main character, "Willy" in Jacobs' book and "Harry Potter" in Rowling's, who are wizards, who compete in a wizard contest which they ultimately win. Both Willy and Harry are required to work out the exact nature of the main task of the contest which they both achieve in a bathroom assisted by clues from helpers, in order to discover how to rescue human hostages imprisoned by a community of half-human, half-animal fantasy creatures, "the merpeople" in Harry Potter. Many other similarities are described in the Claim filed by the Estate, which include the idea of wizards travelling on trains, famously referred to in Harry Potter as the Hogwarts Express.

to rzeczywiście jest się do czego przyczepić. No ale ja tam nigdy nie twierdziłam, że Rowling sama wpadła na każdy ze swoich pomysłów umieszczonych w sadze. ;]
A spadkobierców pana Jacobsa podziwiam, bo ładny biznes zrobią jeśli rzeczywiście Rowling będzie musiała zapłacić wspomniany miliard. I to na książce, która marnie się sprzedała, a jej autor zbankrutował (i do tego jeszcze umarł) ładne kilkanaście lat temu. To się nazywa biznes. ;d
Edytowane przez Delirantka dnia 02-04-2010 20:25
Wyślij prywatną wiadomość
~mrsRadcliffe F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2010 15:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1306
Ostrzeżeń: 1
Postów: 382
Data rejestracji: 20.03.10
Medale:
Brak

Hmm, oglądał ktoś niedawno, bodajże w niedzielę na Dicovery Chanel, jak to dochodzili jak ona to wszystko wymyśliła? więc skopiowanie tekstów nie miało w zupełności miejsca ^^
__________________
29.media.tumblr.com/tumblr_lppcll6mIl1qa1id2o5_250.gif
30.media.tumblr.com/tumblr_lpmf4etH1n1qdwjb5o3_r2_250.gif

"Ich obecność była jego odwagą, to ona sprawiała, że był w stanie robić krok za krokiem. "
Wyślij prywatną wiadomość
~kertiz F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 21-06-2010 07:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2616
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 17.06.09
Medale:
Brak

Powiem tak, teraz gdy Rowling osiągnęła sławę oraz nieźle się wzbogaciła wielu ludzi chcę na tym skorzystać. Ostatnio czytałem artykuł o tym, że HP jest plagiatem Akademii Pana Kleksa. Wysnuto podejrzenia, że gdy polski film wkroczy na brytyjskie ekrany J.K.Rowling, która była w tym czasie w lekkim dołku finansowym, poszła raz ze swoim dzieckiem na sens i pomyślała że zrobi majątek jak przeniesie polską bajkę na angielskie realia. Bezsens.
kertiz.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Mruffka_ F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2010 20:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 126
Ostrzeżeń: 1
Postów: 60
Data rejestracji: 14.11.10
Medale:
Brak

Chcą jej dopiec i tyle . Przecież to nie ma sensu . O wampirach jest bardzo dużo książek, a jakoś nikt nikogo nie posądza o to, że inny skopiował .

Dom wydawniczy Bloomsbury poinformował, że przedstawiciele pisarza pierwsze kroki prawne podjęli już w 2004 roku, ale wówczas nie udało się znaleźć w tekście książki J.K. Rowling żadnych fragmentów, które byłyby kopią utworu Jacobsa.

- J.K. Rowling do roku 2004 nigdy nie słyszała o Adrianie Jacobsie, nigdy go nie widziała, nie czytała tego, co napisał r11; głosi stanowisko Bloomsbury.

Pisarka i wydawnictwo Bloomsbury będą jednak wspólnie apelować do sądu o odrzucenie oskarżenia. Reprezentanci Bloomsbury podkreślają, iż nie istnieje podobieństwo między postaciami obu czarodziejów, a oskarżyciele nie wskazali żadnego fragmentu tekstu, który nosiłby cechy plagiatu.
__________________
Nawet w jego milczeniu były błędy językowe .

Ron: No dobra, śniło mi się, że gram w quidditcha. Jak myślisz, co to znaczy?
Harry: Pewnie to, że zostaniesz pożarty przez jakąś olbrzymią żelkę.


Pani Weasley: Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w tej rodzinie!
George: A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Pozdrawiam Pomylunatic_. Oczko)

mrufcia.odpowie.pl
Wyślij prywatną wiadomość
~blackowa F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2010 20:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 175
Ostrzeżeń: 2
Postów: 196
Data rejestracji: 06.10.10
Medale:
Brak

no, jak dla mnie to trochę niemożliwie. Mi samej jest trudno wgl rozpocząć coś na lekcji polskiego, a co dopiero coś takiego. Nie wierzę w ten plagiat i zgadzam się z niektórymi, że na stówę trąbili by o tym na całym świecie. ;D
__________________
Widać, jestem tempa. Bo nie spamuję <lol3214645735`2>

Pozdrawiam Cię drogi Gościu , pamiętaj o mnie. Język
www.historiasmierciozercy.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~anex F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 20-11-2010 21:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 336
Ostrzeżeń: 1
Postów: 128
Data rejestracji: 06.05.10
Medale:
Brak

Ja w to nie wierzę. Pewnie ci spadkobiercy chcą po prostu wyciągnąć od Rowling kasę. Wątpię, żeby to była prawda. Rowling i plagiat?! To do siebie nie pasuje. Autorka Harry'ego Pottera na pewno sama jest dość kreatywna, żeby sama wymyślał swoje książki. Sciąganie od innych jest jej zwyczajnie nie potrzebne.
Edytowane przez anex dnia 20-11-2010 21:55
Wyślij prywatną wiadomość
~Sailor Mars F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 26-04-2011 20:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 369
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 10.04.11
Medale:
Brak

Cóż, wiele się już nasłuchałam o tym, całym... a właśnie, kim? Nieważne. Nie wierzę, że Rowling mogła cokolwiek od kogokolwiek skopiować. Ewentualne zbieżności (w które zresztą wątpię) są całkowicie przypadkowe. A ten MILIARD, którego od niej żądali aż mnie przeraził.Zszokowany
Wyślij prywatną wiadomość
~Wasp F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2011 09:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 672
Ostrzeżeń: 2
Postów: 258
Data rejestracji: 17.12.10
Medale:
Brak

Nie wierzę w to,że Rowling mogła coś od kogoś odgapić!!! ludzie po prostu uważają,że jest za bogata i chcą od niej wyciągnąć trochę kasy! Moim zdaniem to jest okropne!
Wyślij prywatną wiadomość
~fanka98 F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2011 10:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5238
Ostrzeżeń: 3
Postów: 775
Data rejestracji: 16.03.11
Medale:
Brak

nie moge uwierzyc!Cooo. rowling nie zrobilaby tego! oni chca od niej tylko wyludzic kase! ona jest za dobra, zeby plagiatowac!
Edytowane przez fanka98 dnia 30-04-2011 10:04
Wyślij prywatną wiadomość
~Alexandre F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2011 13:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 882
Ostrzeżeń: 1
Postów: 321
Data rejestracji: 22.03.11
Medale:
Brak

Rowling i plagiat? Nie ma na to cienia dowodu. Ci spadkobiercy chcą wyciągnąć miliard od Joanne, bo jest sławna. A jeśli to zwykła zazdrość? Zresztą, ile jest na świecie książek o czarodziejach? Gdyby każdy, kto napisał książkę o czarodziejach zażądał odszkodowania od Rowling, po jakimś czasie autorka książki o młodym czarodzieju zbankrutowałaby. Poza tym, gdyby faktycznie prawdą było, że HP to plagiat, sprawa nabrałaby niezłego rozgłosu.
__________________
"Jak masz problem z głową to chłopaku nie ćpaj, bo będzie po nocy prześladować cię wiedźma. Jak chcesz być niegrzeczna to najpierw dorośnij, bo los nastoletnich matek nieraz bywa gorzki".
Wyślij prywatną wiadomość
~Lawrencee F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2011 14:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1668
Ostrzeżeń: 2
Postów: 358
Data rejestracji: 16.02.11
Medale:
Brak

Byc moze Rowling przeczytała tamtą książlę i zainspirowałą ją ona do napisania Czary Ognia?
Kto jak kto, ale rowling jest zbyt uczciwa, by kraś czyjeś pomysły.
Plagiat?
Niemożliwe.
__________________
[center]Na niektóre rzeczy lepiej zamknąć oczy, usta, otworzyć umysł i słuchać. Obudzić się jak wstanie noc.
* * *
Odkrywasz nowe rzeczy odwiedzając stare miejsca.
* * *
http://myszenka.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Sophia F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 28-05-2011 07:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1427
Ostrzeżeń: 0
Postów: 411
Data rejestracji: 09.01.11
Medale:
Brak

Nie sądzę... Myślę, że tamci to zwykli naciągacze. Poza tym nikt nigdy nie słyszał o żadnym Jackobsie czy jak mu tam. Więc nawet jeśli to splagiatowała, to dobrze, bo powstała fantastyczna książka...Dowcipniś
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 28-05-2011 16:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Nie wierzę, żeby J.K.Rowling mogła zrobić coś takiego. Po prostu zazdroszczą jej sukcesu, jakim okazała się seria o Harrym Potterze, wymyślili coś, żeby przerwać jej dobrą passę i napisali książkę na podstawie ''Harry'ego Pottera i Czary Ognia'', użyli dobrych przekrętów, by ktoś im uwierzył i to nagłośnił... tylko, że większość ludzi jakoś im nie wierzy...Rozbawiony
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Laufey F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 01-06-2011 19:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 677
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

Nie możliwe. Raczej ktoś napisał coś mało podobnego, a teraz, widząc jak saga HP rozprzestrzeniła się na cały świat chce skorzystać z tej popularności i zareklamować coś, o czym już wszyscy dawno zapomnieli. Wątpię, aby Rowling zaczytywała się w dziele tego Jacobsa i coś stamtąd zgapiła. Poza tym, gdyby była to prawda, byłby jakiś proces w sądzie albo coś, a jak widać, nic takiego nie było, co oznacza, że te plotki były nie prawdą.
__________________
i47.tinypic.com/2quj72s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~SophieSerpens F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2011 10:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 877
Ostrzeżeń: 0
Postów: 295
Data rejestracji: 28.06.11
Medale:
Brak

Ja o tym dowiedziałam się dopiero z tego posta. Rowling plagiatuje? Hahaha, dobre sobie. Gdyby to było coś naprawdę poważnego, to rozgłoszono by to. A tak... Nie, to wszystko jest grubymi nićmi szyte, jeżeli ktoś osiągnie sukces, tak jak autorka HP, zawsze znajdzie się ktoś, kto zechce to zniszczyć.
__________________
"...Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć bo cię nie lubię... Weasley, koszulka xi wyłazi za to też pięć punktów... "

A tak w ogóle... piszę FF <3

i46.tinypic.com/25hcqqo.jpg

Od cnoty Gryfonów
Kretynizmu Puchonów
I wiedzy o wszechwiedzy Krukonów
Strzeż nas Slytherinie!!!
http://sophiesonnerie.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~dewhoo F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 08-10-2011 15:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 882
Ostrzeżeń: 0
Postów: 227
Data rejestracji: 08.10.11
Medale:
Brak

Haha, ja też słyszałam o tej wersji z Panem Kleksem. Niezłe to jest. Serio, kto wymyśla takie bzdety?
Myślę, że pani dżejkej na bank czerpała inspiracje z pewnych źródeł (jak to każdy pisarz i poeta), ale do plagiatu raczej nie doszło. A jeśli nawet, to nikt nie byłby w stanie opowiedzieć tej samej historii tak dobrze, jak ona.
Wyślij prywatną wiadomość
~emilyanne F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 12-11-2011 15:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Postów: 633
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak

I tak w to nie uwierzę. Rowling jest genialna, a skoro trzy poprzednie były bez zarzutu, to dlaczego miała by splagiatować inną książkę na czwartą część?
__________________
Pomilczmy razem... no bo tak.



to takie reumatyczne xxx

pingwiny.nick.com.pl/images/layout/postacie/3duzy.png


twoje problemy są niczym czeski film. moje też, ale na szczęście u siebie się tego nie zauważa.
http://niedoskonali.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Theodore F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 22-11-2011 16:02
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1200
Ostrzeżeń: 1
Postów: 240
Data rejestracji: 11.11.11
Medale:
Medal

Moim zdaniem Rowling nie plagiatowała niczego. Podpisuję się rękami oraz nogami pod wypowiedzią Ewy (EmilyClark). Po prostu chcieli wyłudzić jej pieniądze - pewno jest sporo takich afer.
__________________
If I'm a bad person, you don't like me
Well, I guess I'll make my own way
It's a circle, a mean cycle
I can't excite you anymore.

Where's your gavel? Your jury?
What's my offense this time?
You're not a judge but if you're gonna judge me
Well, sentence me to another life.

Don't wanna hear your sad songs
I don't wanna feel your pain
When you swear it's all my fault
'Cause you know we're not the same
No, we're not the same, oh, we're not the same.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT