Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 221
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Seria "Dary Anioła"
Czy podobała Wam się seria "Dary Anioła"
Tak Tak 80%[16 głosów]
Nie Nie 0%[0 głosów]
Nie mam zdania/nie czytałem/am Nie mam zdania/nie czytałem/am 20%[4 głosów]
Głosów ogółem : 20
Drukuj temat · Seria "Dary Anioła"
~Courag F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2010 17:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2553
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,383
Data rejestracji: 22.01.09
Medale:
Brak

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki.
Piętnastoletnia Clary Frey jest w klubie Pandemonium świadkiem morderstwa popełnionego przez trzech nastolatków pokrytych tatuażami i walczących dziwną bronią. W ciągu następnych 24 godzin znika matka Clary, a ona sama o mało nie ginie z ręki demona. Pojawia się pytanie, czemu demony interesują się zwykłą dziewczyną i jej matką? I skąd u Clary dar widzenia?..."Miasto Kości" jest pierwszym tomem trylogii "Dary Anioła". Druga część to "Miasto Popiołów", a trzecia "Miasto Szkła".

merlin.pl

Czytaliście? Podobało wam się? Dlaczego?
__________________
Przed zmianą nicka Crazy_LadyUśmiech

On Cię kocha - gra słów a rozum wyjałowiony
Gdy dla niego żyjesz i dla niego umierasz
On Cię kocha - Twój Bóg
Okrutny albo szalony
W dziele swym jak najgorszy sen
I nie wiem jak mógł na to wszystko pozwolić

Closterkeller "Auschwitz"
"Zdarza się, że nasze dłonie są puste, ale serce zawsze pełne i możemy rozdawać z nich tóżne wspaniałości: ciepło, dobroć, pociechę radość...
Frances Hodgson Burnett


[mp3][url=http://biedronka19.wrzuta.pl/audio/5FqXrmwx8Db/zy_-_12_-_czy_to_grzech_labedz[/mp3]



cbimg9.com/graphics/08/12/66069c.jpg
www.courag.photoblog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~YourNightmare F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2010 17:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 208
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak

Aaa, jak miło, że powstał ten temat. Sama miałam go założyć, ale jakoś mi się zapomniało.
Przeczytałam Miasto Kości jak i Miasto Popiołów i z niecierpliwością czekam na kolejną część. Uwielbiam te książki. Postacie są niezwykle ciekawe, niebanalne, jest dużo akcji i ogólnie przyjemnie się czyta. Jestem tą sagą wręcz oczarowana. Za każdym razem gdy je czytam śmieję się jak głupia, albo czuję się dziwnie, kończąc czytać, bo zakończenia są strasznie nieprzewidywalne.
Uwielbiam Magnusa Bane'a. Taka barwna, zabawna postać. Jest świetny. To samo Jace, ta jego pewność siebie, te odzywki, w ogóle charakter Wayland'a strasznie mi się podoba. Autorka jest bardzo kreatywna, a jej postacie są po prostu bezbłędne.
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2010 19:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Czytałam dwie pierwsze części. Jak pierwszą zaczęłam o 20, to o godzinie 23 doszłam do połowy=) Następnego dnia skończyłam. Dzisiaj właśnie zabieram się do drugiego tomu.
Książka naprawdę wciągająco. Jace jest moim ulubionym bohaterem. No i jeszcze Valentine i Luke.
Najbardziej się uśmiałam przy scenie u Magnusa Bane'a. W tej, w której wampir skarżył się, że ktoś wlał im do motocykli wodę święconą=)
Szczerze powiedziawszy, troszkę się wzruszyłam przy scenie w domu Valentine'a, znaczy w tym zamku czy co to było. Kiedy Clare dowiedziała się, że ma brata i ojca...
Edit 30.10.10 ~Uwaga, spoilery!
Właśnie skończyłam czytać drugi tom. Wow... Zatkało mnie. Znów było poro powodów do śmiechu, mój ulubiony cytat: "Płacze...) Drugi boks zajmowała para wilkołaków. Jedli surowe kawałki jagnięciny i kłócili się o to, kto wygrałby pojedynek: Dumbledore z książek o Harrym Potterze czy Magnus Bane.
- Zdecydowanie Dumbledore - powiedział pierwszy. - Zna potężne Mordercze Zaklęcie.
- Ale Dumbledore nie jest prawdziwy - zauważył jego towarzysz.
- Uważasz, że Magnus Bane istnieje naprawdę? - prychnął likantrop. - Spotkałeś go kiedyś?(...)"
Śmiałam się z tego z pięć minut.
Ale ta część była bardziej "łzawa" jak ja to mówię. Chyba ze trzy razy się wzruszyłam. Najpierw, gdy Raphael znalazł prawie nieżywego Simona i przyniósł go do Instytutu, potem, gdy na statku Valentine prawie zabił Simona, i jeszcze gdy Jace dał się napić swojej krwi Simonowi, żeby go uratować. No i jeszcze raz, się trochę wzruszyłam przy scenie na samochodzie, podczas wschodu słońca.
Czekam na trzeci Tom, który pewnie też pochłonę tak jak dwa pierwsze.
Edit 9.11.10
Wczoraj dorwałam w bibliotece trzecią część. I znów zaskoczenie. Trochę śmiechu, trochę wzruszenia. Początek był trochę naciągany. Ptzy tym cytacie ryczaląm ze śmiechu=) to był ten z pocałunkkiem Aleca z wiecie kim. Dostałam takiej głupawki, że po prostu nic nie mogłam zrobić. Siedziałam i śmiałam się jak głupia. Ale ze dwa razy rozpłakałam się. Ten fragment mnie wzruszył i to bardzo:
"- Nie rób tego - powiedział Valentine. - Proszę. Nie chcę...
- Umierać? Nikt tego nie chce, ojcze. - Czubek miecza przesunął się niżej, tuż nad serce Valentine'a. Twarz Jace'a była spokojna (...) Valentine uniósł głowę i spojrzał na niego (..)
- Przepraszam - powiedział. - Tak mi przykro.
Wyciągnął rękę (..) i wtedy srebrny błysk przeszył ciemność(...). Valentine chwycił w locie długi, ognisty jęzor, Miecz Anioła, i wbił go w serce syna.
Po twarzy Jace'a przemknął cień niedowierzanie, kiedy spojrzał w dół na Maellartacha, który sterczał z jego piersi. Wyglądał raczej dziwacznie niż straasznie, jak rekwizyt z nocnego koszmaru, który nie ma za grosz sensu. Valentine cofnął rękę, wyszarpując miecz z rany i chowając go do pochwy. Jace osunął się na kolana, jakby tylko broń podtrzymywała go w pozycji stojącej. (...)
Valentine trzymał Jace'a w objęciach i odgarniał zakrwawione włosy z jego czoła. Kiedy światło w oczach umierającego syna zgasło, położył go delikatnie na ziemi(...)
- Ave... - rozpoczął nad nim modlitwę Nocnych Łowców, ale głos mu się załamał. (...)
Valentine runął na ziemię jak ścięte drzewo i znieruchomiał z ustami otwartymi w niemym krzyku. Ślepe oczy zastygły w wyrazie niedowierzania i zawodu"
Płacze
EDIT 11.02.14
Jak mi autorka popsuje najlepszy paring to znajde i udusze.
Dziękuję :-:
Koniec spilerów~
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif

Edytowane przez LilyPotter dnia 11-02-2014 07:01
Wyślij prywatną wiadomość
~kasias_122 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2010 22:49
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 4
Postów: 125
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

Mi książka bardzo się podobała. Na początku co prawda nie byłam do niej przekonana, ale koleżanka stwierdziła, że tak książka jest super i po prostu nie mogę jej nie przeczytać. Jak zaczęłam czytać to po prostu nie mogłam się od niej oderwać. Książkę się łatwo i lekko czyta. Ja osobiście nie miałam jakiś ulubionych postaci, ale za to bardzo mi się podobała para Alec/Magnus Oczko. Magnusa lubiłam za to, że miał poczucie humoru i był lekkim dziwakiem, i po prostu nie dało się go nie lubić. Bardzo też polubiłam Luka, oraz Jace. Tak więc książkę gorąco polecam i czekam na następne trzy części. Mam nadzieję, że nie będą robione "na siłę".
Wyślij prywatną wiadomość
~Lajla F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2010 20:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2276
Ostrzeżeń: 2
Postów: 537
Data rejestracji: 16.03.10
Medale:
Brak

"Dary Anioła" bardzo dobrze mi się czytało i czekam na kolejne części. Muszę przyznać, że wiele wątków było strasznie łatwych do przewidzenia i niewiele rzeczy mnie zaskoczyło, ale mimo to lubię dzieło Cassandry Clare. W sumie nie wiem, co mi się tak w tych książkach podobało, ale wiem na pewno, że niektóre z zachowań głównej bohaterki mnie irytowały. Najlepszy w serii jest oczywiście Jace. Lubię jego sarkazm i całe to niepoprawne postępowanie. ;P
__________________
Śmierć moja zwabiła wiatr w niedomknięty słoik
Potem śmierć zasiała mak - wiatr się ukoił
Ten wiatr - on do kolan jej padł.
Wyślij prywatną wiadomość
~Arthur Bishop F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2010 22:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 239
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 27.11.10
Medale:
Brak

Nie zauważyłem wcześniej tego tematu.
Nieco mnie zaskoczyliście, ponieważ właśnie przed chwilą skończyłem czytać 2 tom.
Simona, wbrew opisom, wyobrażam sobie jako ciemnoskórego chłopaka.
Clary też dość często mnie denerwowała. Chyba niezbyt lubię tą postać.
Jace? Hm...Postać bardo arogancka i chyba zbyt pewna siebie.

O mdłości przyprawiały mnie wątki miłosne. Nie lubię czytać takich książek. Głównie też dlatego nie zachwyciła mnie saga "Zmierzch".
Książka dość ciekawa. W najbliższym czasie pojawię się do biblioteki w poszukiwaniu 3 tomu.
__________________
Aby rozproszyć ciemności wystarczy zapalić świecę, jedyny problem to skąd ją wziąć.
Wyślij prywatną wiadomość
~twister24 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2013 14:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 17.09.12
Medale:
Brak

Czytałam wszystkie tomy. Strasznie mi się spodobały. Są ciekawe, wciągające i przede wszystkim bardzo oryginalne. Nie lubię kiedy w książkach jest za dużo wątków miłosnych, ale w tych były podawane w takim stopniu, że do przełknięcia.

Najbardziej chyba lubię Simona, a taki biedny, młody wampir ciamajda. Clary jest postacią jako taką, za to Jace doprowadzał mnie do szału tym ciągłym robieniem z siebie wrednego, nieczułego kretyna.
__________________
"Sprawiedliwość nie oznacza, że wszyscy dostają to samo. Sprawiedliwość oznacza, że wszyscy dostają to, czego potrzebują." - Rick Riordan
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 19-01-2014 23:37
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Niedawno skończyłam czytać pierwszy tom. Nie będzie zaskoczeniem, że jak większości i mnie się spodobała.
Niezbyt lubię książki, w których świat realny przeplata się z tym magicznym, ale tutaj aż tak nie widać tego "mugolskiego świata". I to mnie cieszy, bo strasznie zawiodłam się na innej serii "Córki Księżyca".

Clary jakoś mnie mało obchodziła, mimo, że to główna bohaterka, Jace'a polubiłam, mimo, że czasem był dziwny. Simon zaczął mnie wkurzać pod koniec. Alec... ten mnie intryguje. Reszta ujdzie.

Książka była ciekawa. Dużo się działo. A to się tłukli z tymi, a to z tamtymi. Było i trochę miłości i zazdrości i wściekłości. Wszystko na miejscu. Jestem ciekawa jak dalej rozwinie się akcja. Mam nadzieję, że niedługo się dowiem.



PS. LilyPotter zabiję Cię! Właśnie przeczytałam Twoją wypowiedź i dowiedziałam się czegoś, czego nie powinnam po przeczytaniu pierwszego tomu! Trzeba było ostrzegać, że to spoiler!Zły



__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~lilyy F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2014 10:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 488
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 20.08.11
Medale:
Brak

Hmm, fanką DA jestem od dwóch lat, wszystkie książki przeczytałam i bardzo mi się podobały, co mnie nawet zdziwiło, bo raczej nie czytam tego typu książek.
Myślę, że jest to jedna z najlepszych książek kategorii paranormal, uwielbiam w niej humor, sarkazm ( który przewija się przez wszystkie części Uśmiech ) i cały pomysł na Nocnych Łowców. Niestety nie znoszę wampirów, więc nie za bardzo podobał mi się fakt, że Simon w końcu (uwaga spojler) nim jest, ale jakoś to przeżyłam.
Co do Jace'a - ach, to jest coś. Na takich bohaterów zawsze będę czekała ! Tajemniczy, sarkastyczny, wredny, ale też w jakiś tam sposób wrażliwy.
Ps. A co sądzicie o filmie? Ja, no cóż, mam mieszane uczucia.
Ps2 Simon wkur..zał mnie przez pierwsze dwie części, potem jakoś go polubiłam, chociaż uważam, że czasami jest go po prostu za dużo.
__________________
"Moja mama uwielbiała sezon pożarów. Kazała mi decydować, co bym zabrała, uciekając. Mówiła, że ludzie dzielni nie zabraliby nic. "

Pozdrawiam Cię
data1.whicdn.com/images/93951596/large.gif
[chętnie popiszę z jakimś Potteromaniakiem]
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2014 10:39
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Problemy widzę, problemy Uśmiech ze spoilerami. Dobrze, przypominam (i to dotyczy wszystkiego w dziale "Książki" i "Kino" ), że grzeczność wymaga, by ostrzegać innych przed spoilerami zawartymi w postach. Najlepiej, oddzielając spoilerową część spacjami z kolorowym ostrzeżeniem:

SPOILER


bla bla bla


/SPOILER - co będzie oznaczać zakończenie niepożądanej przez niektórych części.

Albo napisać taki tekst na kolorowo i dodatkowo dorzucić taki sam kolor tła, co sprawi, że wyjdzie nam coś takiego, a treść stanie się czytelna dopiero po zaznaczeniu danego tekstu.


To oficjalna administratorska prośba, napisana na biało w ramach wyjątku żeby wszystkie kolorowe uwagi były łatwo zauważalne. O.

__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.

Edytowane przez raven dnia 20-01-2014 10:40
Wyślij prywatną wiadomość
~Secretive F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2014 12:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 79
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 09.09.12
Medale:
Brak

"Dary Anioła" to jedna z lepszych serii jakie czytałam. Było to już dość dawno, a części czytałam "po swojemu". Inaczej mówiąc, chciałam zacząć od "Miasta Kości", a wyszło jak zwykle. Czyli - "Miasto Szkła", "Miasto Kości" i "Miasto Popiołów" przeczytałam w tejże kolejności wtf.
W związku z tym, od początku wiedziałam co stanie się z bohaterami. Szczerze, to nawet wolę tak czytać, być nagle wrzuconą w wir wydarzeń, niźli czekać na rozwinięcie się akcji. Właśnie to irytowało mnie w Potterze.

Gdy zobaczyłam ten temat na głównej (raczej nie ryję po forum szukając tematów), rzuciłam się do pisania i nabrałam gwałtownej ochoty na ponowne przeczytanie "Darów Anioła". Dziękuję!
Właściwie to nie wiem, co najbardziej podobało mi się w DA. Ale wiem, czemu sięgnęłam po tę książkę.
Czemu?
Podobała mi się okładka xD

Gorąco polecam również "Diabelskie Maszyny" tej samej autorki. Seria także dotyczy Nocnych Łowców.
__________________
Wiesz czym jest grzech?
On nie wziął się z jedzenia owocu z Drzewa Poznania Dobra i Zła.
Wiesz czym jest grzech?
On nie wziął się ze słuchania pochlebnych słów węża.
Nadal nie wiesz czym jest grzech?
To właśnie będzie twoim grzechem.


~Frederica Bernkastel
Wyślij prywatną wiadomość
~mulan183 F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2014 18:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 91
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 05.01.13
Medale:
Brak

Nie czytałam, co się u mnie rzadko zdarza, no ale czytałam recenzję i jutro idę do biblioteki wypożyczyć pierwszą część. Niee Uśmiech
Edytowane przez mulan183 dnia 20-01-2014 18:54
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2014 14:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Lesie, po przeczytaniu tego czegoś co popełniłam wyżej poszłam płakać do kąta.
Oficjalnie skończyłam cykl, może nie jest on super-hiper-idealny, niczego nie urywa, ale jest mocno dobry, i nawet warto by poświęcić mu trochę więcej czasu. o ile na piątej cześci maksymalniesię zawiodłam, to szósta... Powiem tyle, że czytałam nieoficjalne tłumaczenie, a rozdziały się pojawiały co jakis czas... W pewnym momencie zaczełam czytac po angielsku, bo się na tyle mocno wciągnęłam. A ile ja się naryczałam nad szóstym tomem... i nad piątym, bo zakończenie. Ale nad szóstym, mocno rawr.
Bo ogólnie to SPOILER ALERT, JAMES, omfg JAMES BRAT ZACHARIASZ. Po Mechanicznych i tym napomknięciu w Darach o Zachariaszu stwierdziłam że Cassie zapomni/zrypie, a tu takie omfg coś. I Simon, te sceny, beczing mocno był, i Raphael, nad którym serio dość długo ryczałam, lesie, feelsów było sporo. Ba, nawet nad Sebastianem ryczałam :-;
Nie polecam czytania jak ma się doła xD
Swoją drogą ciekawa jestem jak mocno popsują film, bo podobno mają być tylko trzy części~

PS. LilyPotter zabiję Cię! Właśnie przeczytałam Twoją wypowiedź i dowiedziałam się czegoś, czego nie powinnam po przeczytaniu pierwszego tomu! Trzeba było ostrzegać, że to spoiler! Zły
Czo :-; To było dawno :-:-:-:-;
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif

Edytowane przez LilyPotter dnia 16-09-2014 14:42
Wyślij prywatną wiadomość
~ania potter F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2014 14:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 577
Ostrzeżeń: 0
Postów: 63
Data rejestracji: 03.07.14
Medale:
Brak

Seria jest fajna.Całkiem fajna.
Czytałam ale tylko raz.
__________________
Jeśli nie możecie znaleźć avataru lub zdjęcia do podpisu to napisz wiadomość do mnie.Znajdziemy coś Uśmiech
oi59.tinypic.com/ne6mxf.jpg
Hufflepuff-pracowitość i uczynność

oi57.tinypic.com/2csbgx2.jpg
Mój słodziutki króliczek Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
#Ginny Evans F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2014 15:54
Newswoman

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybraniec
Punktów: 8057
Ostrzeżeń: 0
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal

Muszę przyznać, że "Dary Anioła" plasują się w czołówce moich ulubionych książek. W czerwcu przeczytałam ostatni - szósty tom i wciąż nie mogę uwierzyć, ze nie będzie już więcej części (btw. ten ostatni tom jest taki ogromniasty, że psuje mi harmonię na półce). Jako, ze uwielbiam historie, w których świat normalny łączy się ze światem magicznym, to i ta seria mnie nie zawiodła. Postacie są dobrze wykreowane, jest dużo różnorodnych wątków, są sceny walki, sceny miłosne, sceny humorystyczne, sceny wyrywające czytelnikowi serce z piersi, czego chcieć więcej?

LilyPotter napisał/a:
Bo ogólnie to SPOILER ALERT, JAMES, omfg JAMES BRAT ZACHARIASZ. Po Mechanicznych i tym napomknięciu w Darach o Zachariaszu stwierdziłam że Cassie zapomni/zrypie, a tu takie omfg coś. I Simon, te sceny, beczing mocno był, i Raphael, nad którym serio dość długo ryczałam, lesie, feelsów było sporo. Ba, nawet nad Sebastianem ryczałam :-;

SPOILER!
No i "Mechaniczna księżniczka" stała się jasna, czemu Jem już nie był cichym bratem. Co prawda nie wiem czemu, ale spodziewałam się jakiegoś takiego plot twista. Tak samo miałam miałam z Simonem i Raphaelem! Normalnie całe pudełko chusteczek zużyłam. Jeśli chodzi o Raphaela to nawet nie spodziewałam się, ze jego śmierć wywrze na mnie takie wrażenie. Przez większość serii ta postać była mi mocno obojętna, jednak w tym tomie jakoś go polubiłam, szczególnie po tym jak spił Simona! Simon i te jego wyznania pod oknem Isabelle...Rotfl
Właśnie wracając do Simona, to nawet jak teraz o tym pomyślę, to chce mi się ryczeć! Moje Sizzy feels! (W ogóle jak Alec cały czas ich nakrywał w nieodpowiednich momentach to myślałam, że padnę). Przecież to jest mój ship życia! No ale dobrze, że coś wykombinowali, że odzyskał trochę wspomnień, ale wciąż aghrrr...Pretensja
Poza tym Clary i Jace po sześciu tomach- w jaskini! I jak już tumblr zauważył, Jace mówi, żeby wzięli do wymiaru demonów tylko najpotrzebniejsze rzeczy, ale o prezerwatywach pamiętał Rozbawiony

__________________
"The only consistency in the way humans think about animals is inconsistency."

Andrew Rowan, Center for Animals and Public Policy, Tufts University
Wyślij prywatną wiadomość
~Nerona_58 F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2015 21:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 649
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 10.08.12
Medale:
Brak

Cassandra Clare naprawdę dobrze radzi sobie z książkami młodzieżowymi. Dary Anioła podobały mi się, jednak nie było to najlepsze dzieło tej autorki, przynajmniej według mnie. Zdecydowanie lepsze i bardziej wciągające były ''Diabelskie Maszyny''. Mimo to ''Dary Anioła'' miały w sobie takie drobne rzeczy, które przyciągały mnie do gej książki. Sam styl pisania Cassandry bardzo mi się podoba.
Jeśli chodzi o postacie to o miano najlepszej mogą rywalizować u mnie oczywiście Jace i Magnus. Uwielbiam ich i to właśnie oni umilili mi czytanie tej serii. Fabuła była też dość wciągająca. No, przynajmniej do pewnego momentu, a mianowicie do trzeciej części. Na niej, moim zdaniem, powinna skończyć autorka. # części i już. Starczy. Ale niestety, to nie koniec, money money. Kolejne części były pisane na siłę i było to widać. ja sama czytałam je tylko dla zasady i już nie sprawiało mi to takiej przyjemności jak przedtem.
Tak więc 3 pierwsze części były w miarę ciekawe, a kolejne nie spotkały się ze zbyt dobrym przyjęciem z mojej strony.


__________________
* Co to jest?-zapytała Clary.
* Fiolki ze święconą wodą, błogosławione noże, stalowe i srebrne miecze-odparł Jace, kładąc broń na posadzce obok siebie.-Drut z elektrum, niezbyt przydatny w tej chwili, ale dobrze jest mieć coś na wszelki wypadek, srebrne kule, czary ochronne, krucyfiks, gwiazdy Dawida...
* Jezu!-mruknęła Clary.
* Wątpię, czy zmieściłby się tu

''Dary Anioła''


W moim świecie muzyka pod względem użyteczności plasuje się gdzieś między wstążkami do włosów a tęczą, przy czym tęcza może przynajmniej dawać pewne pojęcie o pogodzie.


Boję się umrzeć pod ziemią, co jest głupie, bo nawet jeśli zginę na powierzchni, to i tak zaraz pochowają mnie pod nią.


Kosogłos

24.media.tumblr.com/tumblr_md0ya63Ol61rjhud3o2_500.gif

media.giphy.com/media/67BuQknlWjZIY/giphy.gif

dary-aniola.fan-strefa.pl/wp-content/uploads/2013/05/baza24.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT