Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 160
» Użytkowników online: 1

~Andreasakc

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Sherlock Holmes (film)
Drukuj temat · Sherlock Holmes (film)
~Nicolette F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2010 21:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1467
Ostrzeżeń: 0
Postów: 685
Data rejestracji: 15.12.08
Medale:
Brak

Czy ktoś z Was oglądał już ten film? Jak podoba się Wam Downey Jr. w roli Holmesa? Dzielcie się opiniami.
__________________
*

Inspektor Lestrade: W kolejnym życiu byłbyś dobrym przestępcą.

Sherlock Holmes: Tak, a pan świetnym policjantem.
www.las-ceglasty.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2010 21:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Postów: 257
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

Jeszcze nie oglądałem, ale od znajomych wiem, że warto do obejrzeć. Wydaje mi się, że ta część przygód Sherlocka Holmesa jest najciekawsza. Na pewno poprawiła się praca operatorów.
Robert Downey Junior? Hmm... wydaje mi się, że jest na tyle dobrym aktorem, że da sobie radę, ale nie chcę zapeszaźć:/
__________________
Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa.
Życie pier***li nas wszystkich

Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
!Cathy F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2010 00:03
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 888
Ostrzeżeń: 0
Postów: 182
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Kawał dobrej rozrywki ze wspaniałą obsadą i świetną muzyką.
Osobiście bardzo dobrze się na tym filmie bawiłam bo była i akcja i inteligentny humor i wspaniały XIX wieczny Londyn, a wszystko to ładnie zapakowane.
Co do obsady, to zwłaszcza Jude Law zasługuje na duże brawa. Czego on na tym ekranie nie wyczyniał! Jego miny były rozbrajające (teksty z resztą też) i bardzo wiarygodnie pokazał tą relację, jaka łączyła Watsona z Holmesem, widać było, że rozumieli się bez słów, no i miał bardzo sympatyczną narzeczoną Język Co do Roberta Downeya Jr. nie bez powodu dostał globa za tę rolę. Rozbrajał mnie za każdym razem gdy na zwolnionym tempie układał sobie plan załatwienia przeciwnika. Plusa ma również za ten niezwykły artystyczny nieład w pokoju i ekscesy z biednym psem Watsona. Holmes idealny- inteligenty, ale nie ciapa. Podsumowując film naprawdę dobry ; )
__________________
Nie uważałeś jak robisz, rób jak uważasz.
Wyślij prywatną wiadomość
~Eksplodujacy Duren F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2010 13:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 849
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 23.01.10
Medale:
Brak

Widziałam, ale na razie w Internecie, więc efekty nie takie dobre jak powinny, ale naprawdę, chylę czoło ku producentom Sherlocka. Świetna komedia, ale idiota żartów nie zrozumie Oczko Robert jest genialny w tej roli, na pewno podbił już wiele kobiecych serc Oczko
__________________
"Na próżno walczyłem ze sobą. Nic mi nie pomoże. Nie potrafię zdławić w sobie tego uczucia. Pozwól mi pani wyznać, jak gorąco cię wielbię i kocham."
" Duma i Uprzedzenie"

YOU'RE ALL ADOPTED. DEAL WITH IT.

But underneath
We had a fear of flying
Of growing old
A fear of slowly dying
We took our chance
Like we were dancing our last dance.


fc09.deviantart.net/fs26/f/2008/068/2/2/Stamp__Colin_Firth_by_samen_op_de_motor.jpg
www.paint-it-black.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22-07-2010 23:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Holmes jest świetny-jak wszystko z RobertemOczkoNie da się porównać do tych sztywnych poprzedników Holmesa nowej generacji,wprawdzie można by go trochę dopracować,ale sądzę,że zajmą się tym w kontynuacjiOczko teraz czas na Ironmana2Oczko
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~93asia93 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2010 10:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1844
Ostrzeżeń: 1
Postów: 300
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Medal

Toż to jakaś apokalipsa, że dopiero znalazłam ten temat... Byłam na premierze!

Ok, więc czas najwyższy na moją recenzję. Będzie wg kryteriów, wg których zawsze piszę. W każdej kategorii przyznaję punkty, w sumie może być ich 10.

Gra aktorska:
Tu na samym wstępie muszę przyznać, że Robert Downey Jr spisał się na medal. Każda jego mina, każdy ruch były przemyślane. Mocno wczuł się w rolę, i to mu się chwali.
Schody zaczynają się, gdy przypominam sobie aktorstwo pana o nazwisku Jude Law. Przez cały film odnosiłam nieodparte wrażenie, że sympatyczny doktor Watson nie jest ani sympatyczny, ani utalentowany, ani... Nie będę wymieniać. Powiem po prostu, że zawiodłam się. W tej roli dało się pokazać o wieeeeele więcej.
Z pewnością pamiętacie również Lorda Blackwooda - pan Mark Strong również nie pokazał wszystkiego co potrafi. A jeśli to było wszystko, nie chcę go więcej oglądać. Świetnie pokazywał brak skrupułów bohatera, jego obojętność, ale inne uczucia nie do końca mu wychodziły. Plusem jest to, że pokazywał głównie obojętność czy lekceważenie.
1/2

Muzyka:
Genialna. Czyja to zasługa? Oczywiście nie inaczej, jak Hansa Zimmera. Gdy tylko usłyszałam melodię w filmie, wiedziałam, kto ją skomponował. Pan Hans jest charakterystyczny. I genialny (jemu zawdzięczamy ścieżkę muzyczną do filmów takich jak: "Król lew" - 1 i 3 część, "Gladiator", "Hannibal", "Pearl Harbor", "Ostatni samuraj", "Rybki z ferajny", "Madagaskar" - obydwa filmy, "Kod da Vinci", "Piraci z Karaibów" - cała seria, "Anioły i demony", "Incepcja" oraz wiele, wiele, wiele innych)
1/1

Efekty specjalne:
nie było ich w tym filmie zbyt wiele, a te, które były zrobiono dobrze. Oczywiście, jak to zwykło być w mojej naturze, nie podobało mi się kilka szczegółów, ale dla mniej uważnego widza są one niezauważalne.
1/2

Scenariusz/pomysł:
No cóż, bądźmy szczerzy - przygody detektywa Sherlocka Holmesa i jego przyjaciela doktora Watsona nie są zbytnio oryginalnym pomysłem, jednakże scenariusz został stworzony bardzo dobrze.
1/2

Zgodność gatunku:
Często widząc gatunek filmu, odnoszę wrażenie, że komuś coś spadło na głowę, by do takiego go przypisać (np. oglądając 'horror' nieraz śmieję się do łez).
Kryminał, przygodowy - tak, tu się zgodzę.
1/1

Inne walory:
Przychodzi mi do głowy jeden - humor. A że zdarzyło się kilka faktycznie dobrych scen czy tekstów, daję
1/2


Ogółem: 6/10
Film jest dobry, z pewnością godny polecenia. Są szczegóły, które uważnemu widzowi, można rzec, "dają się we znaki", lecz całość filmu nie traci na tym zbyt wiele. Historia jest wciągająca i nieco zagmatwana, jak przystało na opowieść o Sherlocku Holmesie. Aktorstwo nie jest cudowne w każdym calu, lecz jest wystarczające.Całości dopełnia wspaniała muzyka, oddająca charakter filmu i równocześnie indywidualność scen.
Jeśli zapytano by mnie, czy warto obejrzeć "Sherlocka Holmesa", z pewnością odpowiedziałabym tak.
http://chomikuj.pl/Mephistopholes Wyślij prywatną wiadomość
~wiktordogan F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 23-07-2010 11:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 241
Ostrzeżeń: 3
Postów: 226
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Sherlock Holmes był świetny! Świetna muzyka, świetny aktor w roli głównej. W ogóle nie ma porównania do tej starszej wersji Holmes'a. Oceniam go 8,5/10. Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14-02-2012 22:50
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

O, jakim cudem mnie tu nie było?
Pokochałam Roberta jako Sherlocka do tego stopnia, że obejrzałam drugą część^^
Film dosyć dobry moim zdaniem, muzyka Zimmera dopełnia tylko smaczku (ta początkowa *.*), humor na moim poziomu, ciekawe sceny i dobrzy aktorzy. Niestety, nie mam jak porównać z wcześniejszą wersją/książkowym oryginałem, ale moim zdaniem idealnie wpasowuje się w ten klimat. - można by tu pisać i pisać, ale polecam ten film^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Zosia F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 19-02-2012 16:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 192
Data rejestracji: 01.09.11
Medale:
Brak

Ja bardzo lubię ten film, oglądałam już kilka razy. Muzyka jest fajna, a aktorzy świetnie wpasowali się w swoje role. Drugiej części jeszcze nie oglądałam, ale mam zamiar jak najszybciej.
Wyślij prywatną wiadomość
~ciri333 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2012 12:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 70
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 15.02.12
Medale:
Brak

Sherlock Holmes to jeden z najlepszych filmów jakie oglądałam. Aktorzy idealnie zagrali swoje role, a muzyka była po prostu cudowna Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT