Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 298
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Zakon Feniksa
»»» Zakon Feniksa czy Gwardia Dumbledore'a?
Drukuj temat · Zakon Feniksa czy Gwardia Dumbledore'a?
~Talasiek F
Dodany dnia 18-04-2014 12:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 16.04.14
Medale:
Brak

Zdecydowanie bardziej lubię Zakon Feniksa i do niego wolałbym należeć. Wiadomo, większe ryzyko i niebezpieczeństwo. Jednak gdybym się do owego Zakonu dostał to dostałbym przysłowiowych 'skrzydeł', bo to jest swego rodzaju wielki komplement i docenienie Twoich umiejętności magicznych. Musisz być dobry w używaniu różdżki, żeby walczyć razem z nimi Uśmiech
Do Gwardii mogli dostać się wszyscy, kto tylko chciał.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
wredności Ślizgonów,
i od przemądrzałości Krukonów

chroń nas Hufflepuffie!
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny_i_Harry F
Dodany dnia 13-08-2014 11:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 37
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 12.08.14
Medale:
Brak

Dla mnie obydwa stowarzyszenia są super. GD lubię dlatego że jest z tych spotkań pożytek, że wszyscy z Gryffindoru, Huffelpuffu i Ravenclawu uczyli sie obrony przed czarną magią, dzięki czemu mogli poradzić sobie nawet w starciu z Voldemortem Oczko. ZF lubię dlatego, że członkowie przygotowywują się do starcia. z kwater głównych wolę Pokój Życzeń, a z członków z ZF Nimfadorę Tonks i Remusa Lupina a z GD najbardziej lubię Harry'ego, Hermionę i Ginny Uśmiech
__________________
Chwała Gryffindor

Od sprytu Ślizgonów
Wiedzy Krukonów
Kretynizmu Puchonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE


Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.
Wyślij prywatną wiadomość
~wittcher11 F
Dodany dnia 13-08-2014 12:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 81
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 12.08.14
Medale:
Brak

Bardziej podoba mi się Zakon Feniksa bo jest tam Kingsley i Tonks ale w GD najbardziej lubię Neville'a.
Wyślij prywatną wiadomość
~BellatrixLestrange Zd Black F
Dodany dnia 19-08-2014 12:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 73
Ostrzeżeń: 0
Postów: 30
Data rejestracji: 18.08.14
Medale:
Brak

Dziwne porównanie. Wydaje mi się, że Zakon jest organizacją, która potrafi wiele zdziałać z tego względu, że działa ona naprawdę długo. GD z początku zdawała mi się pewnego rodzaju ''buntem nastolatków''. Potem okazała się naprawdę przydatna. Duże wrażenie z Zakonu zrobił na mnie Shacklebolt, ale negatywne. Raz działał po stronie Ministerstwa, raz przeciw. Serio nie wiem, jaką on grał w końcu rolę.
__________________
To ja zawsze będę jego najwierniejszą! On sam Lord Voldemort uczył mnie czarnej magii!
Wyślij prywatną wiadomość
~Nikaa F
Dodany dnia 20-09-2015 22:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 537
Ostrzeżeń: 0
Postów: 142
Data rejestracji: 26.01.15
Medale:
Brak

Nie umiem powiedzieć czy bardziej lubię GD czy ZF. Są to dwie grupy czarodziejów. Jeden założony przez dzieci, drugi przez dorosłych. Oba stworzone do różnych celów. Co do bohaterów... Z GD najbardziej cenię Nevila, za pracowitość, poświęcenie i odwagę. (o tym jednak pisałam w innym temacie,więc nie będę się rozpisywać).
__________________
"A small fact: you are going to die."

"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić."


Pozdrowienia dla wszystkich czarodziejów i czarownic (a w szczególności dla Ciebie, drogi Gościu) Czarodziej
Wyślij prywatną wiadomość
~Vanja Lind F
Dodany dnia 21-09-2015 00:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 48
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 17.05.14
Medale:
Brak

Choć Zakon Feniksa był niesamowity, to zdecydowanie wolę Gwardię Dumbledore'a. Zakon był stworzony przez i dla dorosłych czarodziejów, odpowiedzialnych ludzi gotowych bronić ludzi.
Gwardia Dumbledore'a - piękna, bo stworzona przez tak naprawdę dzieci. Dzieci, które musiały dorosnąć do walki ze złem. Naprawdę wspaniale przedstawione.
Choć moim ulubionym bohaterem serii jest Syriusz, to jeśli miałabym wybrać ulubionego członka Zakonu byłby nim Snape - najbardziej ryzykował swoim członkostwem i genialnie sprawdzał się w roli "podwójnego agenta" dla Zakonu.
Moim ulubionym członkiem GD jest natomiast Ginny. Waleczna, silna i gotowa bronić swoich bliskich za wszelką cenę.
__________________
Każdy z nas chce się zaangażować, chce mieć przy swoim boku osobę, która będzie mu towarzyszyła w podziwianiu piękna Genewy, dyskutowała o życiu lub nawet jadła razem z nim kanapkę. Lepiej zjeść tylko pół kanapki, niż całą, nie mając nikogo z kim można byłoby się czymkolwiek podzielić - Paulo Coelho

Młodzi zawsze mają najwięcej trudności z zaakceptowaniem faktu, że oni także są śmiertelni - Stephen King
Wyślij prywatną wiadomość
~oryginalniezwyczajna F
Dodany dnia 23-09-2016 21:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 147
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 29.08.16
Medale:
Brak

Powiem tak. Uwielbiam oba stowarzyszenia. Jednak sercem jestem bliżej Gwardii Dumbledora, bo mimo, że tworzyły ją dzieci to oni byli gotowi do walki. Przecież gdyby nie ta grupa to nie doszło by do bitwy o Hogwart. To oni wezwali innych z zamiarem pokonania Voldemorta i jego elity.

Co nie zmienia fakty, że Zakon również był wspaniały, ale brakowało mu tej spontaniczności.
__________________
66.media.tumblr.com/tumblr_lg6mthhk991qf4qpho1_500.gif

Edytowane przez Czarodziejka dnia 23-09-2016 22:24
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT