Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 224
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Image
»»» Ubrania zimowe
Drukuj temat · Ubrania zimowe
~Aranoisiv F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2010 20:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Postów: 819
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Jak wszyscy chyba zauważyliśmy, jakiś czas temu Polskę opanowała zima, temperatury spadają poniżej zera, w wielu miejscach leży mnóstwo śniegu. W takich warunkach trudno wyjść na dwór w japonkach i spódniczce mini. Co wtedy zakładacie? Wolicie puchową kurtkę czy modny płaszcz? Lubicie owijać się długimi szalikami, a może bojkotujecie czapki? Jakie buty nosicie zimą? Czym kierujecie się w wyborze ciepłych ubrań?

__________
Ja obecnie noszę raczej cienką, bladoczerwoną kurtkę z jakiegoś nieprzemakalnego materiału, dwustronną, z szarym polarem w środku. Jako że jestem zmarzluchem, zawsze zakładam pod nią jakąś ciepłą bluzę. Jeśli nie mam golfu - szalik, ale tylko pod kurtką. Mam czapkę, ale zakładam na nią kaptur, bo jest głupia i nie zamierzam na razie kupować innej, bo mi się nie chce ;D. Mam fajne, czarne buty do połowy łydki, trochę jakby a'la glany. Jest mi ciepło i tyle mi wystarcza :D
Dlaczego znowu się tak rozpisałam?
__________________
Allons-y!
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2010 20:36
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Ja ubieram kurtkę lub płaszcz - co mi się zachce. Z butów to wybieram kozaki - najlepiej się w nich czuję. Czapki zazwyczaj nie ubieram - tylko na bitwy śnieżne, ale rodzice mnie zmuszają Bo się przeziębisz!
A co do wyboru ubrań to różnie - wybieram te, w których czuje się dobrze i podobają mi się.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilyanne F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2010 20:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2043
Ostrzeżeń: 0
Postów: 282
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

To zależy od pogodyOczko Jeżeli nie mrozi za bardzo to zakładam płaszcz, a kiedy jest zimniej to kurtkę. Nie dlatego, że kurtka jest cieplejsza, bo wcale nie, ale dlatego, że do płaszcza nie pasuje mi moja zielona czapka, a moje uszy są bardzo wrażliwe Oczko Z butów, kiedy jest śnieg zakładam kozaki, a kiedy nie ma to po prostu adidasy xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2010 20:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Ja w tym roku zakupiłam nową kurtkę. Zazwyczaj miałam długi płaszcz. Ale wszystko się kiedyś nudzi, więc posiadam aktualnie krótszą kurtkę. [długość- tunikowata]
Szaro, czarno, biała. A z powodu iż nie ma kaptura to noszę ciemno szarą czapkę, z małym kwiatkiem z boku. ;> A co do szalika. To mam mały, nie za ciepły, fioletowo-szary, z frędzlami. I kozaki na małym obcasie, z delikatnym motywem, wysokie, czarne. Więc tej zimy w moim stroju przeważa szarość. ^ Szkoda tylko że nie grzeje jak trzeba. Ale nasza Polska zima jak szybko przychodzi, tak szybko odchodzi. ;>
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.
Wyślij prywatną wiadomość
~kapsiutek F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2010 20:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1475
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

W Sylwestra spadło u mnie śniegu po kolana, a potem tylko padał i padał i padał... Tak jak napisałaś, zima nas zaskoczyła.

Ja stanowczo wolę grube kurtki, bo nienawidzę kiedy jest mi zimno. Noszę i szalik, i czapkę, i rękawiczki. Buty? Buty noszę takie same jak wiosną, jesienią i latem. Zawsze mama mi wypomina, że nie potrafię się ubrać na lato, bo nawet jak już uda jej się zmusić mnie do założenia krótkich spodenek to nigdy nie zdejmę butów - typu adidasy Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Silencia F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2010 20:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1308
Ostrzeżeń: 1
Postów: 183
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

W tym roku kupiłam płaszcz, tylko jestem opóźniona, bo teraz wszyscy mają płaszcze. X_x Nie mam szalika, ale za to mam arafatkę, którą czasem zamieniam na sweter lub bluzę z golfem. Nie posiadam rękawiczek, czapki nie noszę, ale mam. Granatowy kaszkiet, tylko po co go nosić skoro uszy i tak mi odmarzają? No,a buty - glany.
__________________
e.deviantart.net/emoticons/d/dummy.gif
http://www.photoblog.pl/corset Wyślij prywatną wiadomość
!Elsanka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2010 23:03
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1492
Ostrzeżeń: 0
Postów: 216
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Czarny płaszczyk + chustka, szal (mam chyba każdy kolor oprócz różowego i żółtego ;d) pod kolor bluzki, rękawiczek lub czegokolwiek + rękawiczki - czarne lub granatowe i czasem moja nieszczęsna fioletowa czapka, ale tylko gdy jest naprawdę zimno, bo mam nieodparte wrażenie, że wyglądam w niej co najmniej dziwnie. ;d
Gdy płaszczyk mi się znudzi, to zakładam czarną, dość krótką kurtkę z kapturem.
Do tego brązowe kozaki, których bardzo nie lubię i muszę w końcu kupić nowe.

Wyślij prywatną wiadomość
~Invocatio Dei F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2010 23:10
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -78
Ostrzeżeń: 2
Postów: 4
Data rejestracji: 04.01.10
Medale:
Brak

Tak więc nadeszła znienawidzona przeze mnie pora roku, zima. Co mądrzejsza skrzydlata zwierzyna opuściła nasz kraj, natomiast ta skrzydeł pozbawiona skryła się w przytulnych norkach i zapadła w sen zimowy. Ja nigdzie się nie skryję - została mi smutna alternatywa - kupienie ciepłych ubrań zimowych.
Do szkoły chodzę w kurtko=płaszczu z firmy House. Jest on gustowny, młodzieżowy, w kolorach czerń-granat w kratkę. Buty - albo są to kozaki - fason minimalistów (łapiecie o co chodzi) z raczej okrągłym czubem, na płaskiej podeszwie bez żadnych ozdóbek, na zmianę z klasycznymi glanami czarne dziesiątki. Zakładam je wyłącznie do wąskich spodni.
Co się tyczy czapek, rękawiczek - posiadam, ale nie zawsze je zakładam. Czapka- popularny w tym roku luźny wełniany "beret" z daszkiem. Rękawiczki - w kolorze czarnym, grube, wełniane. Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~aniutek96 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2010 15:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2703
Ostrzeżeń: 0
Postów: 339
Data rejestracji: 14.10.09
Medale:
Brak

Ja zakładam czarną kurtkę z kapturem na głowę wtedy jak ide do szkoły, bo jak wracam to mi sie nie chce dopiero pod domem żeby mama się nie wkurzała. Aha no i czapka jest takiego jasno brązowego koloru. Pod spód zawsze albo bluza z kapturem i bluzka z krótkim rękawem, albo gruby golf. Do tego spodnie dresowe, bo mam takiego pecha, że w dżinsach nie moge chodzić bo dostaje wysypki. No i oczywiście kozaki, które nie podobają mi się aż tak bardzo, a jak jest mniej śniegu to po prostu adidasy.
O matko, ale powieść napisałam. Rozbawiony xD
__________________
"Let's finish this the way we started it... TOGETHER!"


Stefan : Więc myślisz, że John jest ojcem Eleny?
Damon : Ding Ding Ding !
Wyślij prywatną wiadomość
~Kabaczek F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2010 16:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 656
Ostrzeżeń: 1
Postów: 166
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Szara kurtka snowboardowa z białymi paskami na kapturze i klacie hah Rozbawiony
Do tego czapka zimowa z daszkiem i jest cieplutko Uśmiech
Z butami to różnie... jak spadnie z 15 cm śniegu ( jeszcze sie zdarzyło ) to ubieram zimowe kozaki... no można totak nazwać a jak nie to normalne sportowe buty.
www.capoeirabrasil.pl Wyślij prywatną wiadomość
~kasias_122 F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2010 17:01
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 4
Postów: 125
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

Ja chodzę w ciepłej kurtce takiej 'na narty'. Czapki za nic nie założę, chyba że jest z -15 stopni... Co do szalika to raczej nie noszę Oczko A z butów to kozaki
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2010 17:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Mam swoją ukochaną niebiesko - białą kurtkę, którę noszę w zimę - jest chyba najcieplejszą kurtką jaką miałam. W sumie pod spód wkładam jedynie bluzę i to wystarcza. Rękawiczki zawsze jakieś tam mam, ponieważ bardzo mi marzną ręcę. Czapkę mam białą - tą z rodzaju takich, które nosi się tylko dla lansu, więc mam ją na czubku głowy, a czoło i połowa głowy jest odkryta.
A co do butów, to dokonałam zbawiennego odkrycia - żeby zamiast kozaków, które w chwile przemakają, wydałam trochę więcej na moje kochane, czarne buty firmy Vans, na grubszej podeszwie. Może nie są tak nieprzemakalne jak glany, ale to najlepsze buty na zimę jakie miałam. A jak już nie ma śniegu, jest w miarę ciepło to wkładam swoje kozaki - botki.
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2010 17:57
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Na zimę przeważnie ubieram czarno-szarą kurtkę w kratkę. Do tego biało-czarna arafatka i takie same rękawiczki. Czapka to taki fajny, jak to mówi mój 'kochany' kolega, beret w czarno-białe paski. Na nogi ostatnio chętnie zakładam jasnobrązowe trapery. Pod kurtkę wkładam bluzkę z krótkim rękawem i bluzę, bo bez bluzy to z domu ani rusz!
Nie lubię swetrów. Zawsze mnie kują i są niewygodne.
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2010 18:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Zacznijmy od tego, że nienawidzę kurtek zimowych. Nigdy nie znalazłam takiej, która by mi się podobała, a poza tym są niewygodne.
Aktualnie noszę granatową kurtkę, aż do kolan, bez zbędnych dodatków (ale i tak jej oczywiście nie lubię i wyglądam w niej brzydko). Do tego zawsze szare rękawiczki, bo najbardziej marzną mi dłonie. Czasem czapka, taka w czarno-białe paski... I w sumie to ją lubię, acz zakładam w ostateczności, bo za czapkami również nie przepadam. Szalików nie noszę, jak mi zimno to podpinam sobie kurtkę pod samą szyję i wystarcza. Buty to oczywiście glany. ;D
__________________
Everything dies

Edytowane przez Shemya dnia 05-01-2010 18:16
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2010 18:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Też raczej nie przepadam za zimowymi ubraniami, ale jakoś trzeba to wytrzymać. W tym roku do połowy grudnia chodziłam cały czas w trampkach. Za nic nie założę butów zimowych w dzień bez śniegu, a więc dopiero gdy spadł śnieg i mama wkurzona pochowała mi wszystkie pary trampek zostałam zmuszona do pójścia do szkoły w kozakach. Moje kozaki, żadna rewelacja. Zwykłe, czarne, proste oficerki, ale i tak kupuję glany. Kurtka to czarny, krótki płaszcz. W zimne dni na głowę zakładam stary zwykły beret mojej mamy, bo niestety jestem migrenowcem i muszę dbać o głowę ;] Na szyję noszę ten sam szalik od 5lat, a mianowicie czarny, własnoręcznie zrobiony przeze mnie na drutach w 5 klasie podstawówki Rozbawiony Mam do niego sentyment. Rękawiczki to mój nieodłączny element bo dłonie marzną mi chyba najbardziej.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
~PaniWeasley F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2010 18:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 619
Ostrzeżeń: 0
Postów: 139
Data rejestracji: 15.07.09
Medale:
Brak

Mam dużo ubrań zimowych, bo lubię tą porę roku Uśmiech

1. Kurtkę zakładam na luźne wypady do miasta albo wyjazdy. Jest śliska (niebłyszcząca!), sięga do połowy tyłka, ma deseń cegieł: kontury prostokątów są niebieskie, a cała reszta jest czarna. Na głowę wkładam czapkę 'komin' (ja wolę wersję 'Long John'Oczko koloru niebieskiego, dżinsy, czarne buty do połowy łydki i torba-kostka z Pumy.

2. Do szkoły albo na jakieś eleganckie spotkania ubieram płaszcz w zielonoczarną kratkę, do połowy pupy sięga, czapkę stalinówkę, okulary nerdy (lans musi być! ^^), torebkę - worek w kartkę, pod kolor płaszcza i czarne buty na koturnie.

3. Gdy jest cieplej i nie pada śnieg zakładam szary płaszcz z "wmontowanym" czarnym paskiem w talii, dużą torebkę, czarną czapkę- taki berecik tylko nie z moheru i fioletowe kozaki pod kolor paznokci. Coś musi przełamywać tę szarość Język

Rozpisałam się, ale mogę długo gadać o ciuchach xD
Generalnie lubię czapki, kurtki, płaszcze i zimowe buty, tylko wszystko musi do siebie pasować i do mnie oczywiście Uśmiech
Edytowane przez PaniWeasley dnia 05-01-2010 18:46
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilly Luna Potter F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2010 21:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 772
Ostrzeżeń: 0
Postów: 252
Data rejestracji: 07.01.09
Medale:
Brak

Płaszczyk, długi szalik, kozaki...;] Nie noszę czapek, bo mnie strasznie wkurzają xDD Wogole zimy nie lubię, dla mnie mogłboby istniec tylko lato ;]
__________________
...:::Ja nie szukam żadnych kłopotów.
To kłopoty zwykle znajdują mnie:::...


Pozdrowienia!! W szczegolnosci dla drogi Gościu
¤Lilly Luna Potter¤
Wyślij prywatną wiadomość
~maggie F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2010 18:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 424
Ostrzeżeń: 3
Postów: 150
Data rejestracji: 23.02.10
Medale:
Brak

W zime zazwyczaj noszę grubę ale krótkie kurtki do tego szalik rękawiczki, czapki nie noszę bo nie lubię starcza mi kaptur od kurtkiRozbawiony
__________________
Pozdrawiam wszystkich na Hogs.Uśmiech
A w szczególności:
Fleur

alice in wonderland
Buczka Uśmiech
Ginny0004
Lady Hause
Deargdur
HermionaaaGrangerrr
mooll
Czarodziejski_ groszek
LENA LUNA

IRAYA

I całą resztę którzy mnie pozdrawiająRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Lajla F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2010 20:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2276
Ostrzeżeń: 2
Postów: 537
Data rejestracji: 16.03.10
Medale:
Brak

Wygodna czarna, kurtka, ocieplane, nieprzemakalne trampki, kolorowe rękawiczki do łokcia i kolorowa czapka. Szalików nie lubię, bo przeszkadzają... Zdarza mi się kozaki i płaszczyk założyć, ale to do kościoła. Oczko
__________________
Śmierć moja zwabiła wiatr w niedomknięty słoik
Potem śmierć zasiała mak - wiatr się ukoił
Ten wiatr - on do kolan jej padł.
Wyślij prywatną wiadomość
~Loonyy F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2010 20:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1752
Ostrzeżeń: 3
Postów: 419
Data rejestracji: 18.03.10
Medale:
Brak

To zaczynam od dołu.
Buty: zwykle skejty, nawet w mrozy, ale czasami bywa, że jak jest serio zimno, to wkładam sportowe, wiązane kozaki.
Nogi: Nie noszę rajstop, ani getrów pod spodniami. Ewentualnie jak jest naprawdę mega zimno, a nie noszę, bo mnie wtedy wszystko swędzi.
Góra: Ubieram się tak jak normalnie, tylko że do tego jeszcze polar. No i oczywiście kurtka snowboardowa lub płaszczyk.
No i okolice głowy: szalik ciepły, długi, najlepiej taki, który mogę owinąć 2-3 razy. Czapka żulka (<33), lub taka też trochę żulkowata, tyle że z gębą śmieszną, kupiłam ją w Włoszech.
__________________
Nigdy nie mogłam pogodzić się z kreowaniem mnie na symbol seksu. Z seksu uczyniono przedmiot. Nienawidzę myśli, że mam być przedmiotem.
Bóg umiera jeśli go nie kochamy, ale ja nie umarłam, choć nikt mnie nie kochał.
www.photoblog.pl/loonyy Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT