Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 250
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Pozostałe
»» Dyskusje wszelakie
»»» Czy myślicie, że lektura H.P przetrwa próbę wieku?
Drukuj temat · Czy myślicie, że lektura H.P przetrwa próbę wieku?
~Evans558 F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2012 19:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 0
Postów: 286
Data rejestracji: 28.12.11
Medale:
Brak

Przetrwa. Wystarczy popatrzeć na nas, fanów HP - nie odpuścimy, dopóki nie rozkochamy następnych pokoleń w twórczości Rowling (przynajmniej ja mam taki zamiar :> ). Książka została wydana w 1997 roku w Wielkiej Brytanii, a rok wydania polskojęzycznego egzemplarza to 1998. Minęło już tyle lat a seria cieszy się niesłabnącą popularnością. Raczej wątpię, żeby ktoś dał radę powtórzyć wyczyn Rowling i napisać taki bestseller. Seria HP przetrwa próbę czasu.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!


25.media.tumblr.com/tumblr_luqargTJzo1r1gjf0o6_250.gif

Edytowane przez Evans558 dnia 28-01-2012 19:13
Wyślij prywatną wiadomość
~Natalia Tena F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2012 21:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2599
Ostrzeżeń: 0
Postów: 743
Data rejestracji: 16.07.12
Medale:
Brak

zachęca do czytania, rozwija wyobraźnię, kształtuje światopogląd.. itd, itd.
tak, ta książka z pewnością przetrwa próbę i czasu i stanie się niczym "Krzyżacy" nieśmiertelna ( nie no, żartuję Rozbawiony).
z pewnością w przyszłości zarażę swoje dzieci Harrym Oczko
__________________
Chciałabym wszystkich serdecznie przeprosić - zwłaszcza RazoraBMW, Asika i Toma Riddle'a, a także wszystkich innych, którzy zostali zapoznani z informacją o rzekomej śmierci jednej z użytkowniczek - Machete. To co pisałam/mówiłam było wyjątkowo dziecinne i głupie i chcę za to przeprosić.
Odchodzę także z Hogsmeade, już nie będę wracać.
Wyślij prywatną wiadomość
~helenaa F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2012 22:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 30
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 14.07.12
Medale:
Brak

Wydaje mi się , że tak, choć nie za długo. W końcu wyparuje ta "potteromania", no bo ileż można. Ale dzieciaki nadal będą to czytać, w każdym razie ja polecę go moim dzieciom.
Wyślij prywatną wiadomość
~Victim F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 28-07-2012 10:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

Była szał na Pottera, obecnie jest szał na Zmierzch... W tym sensie to raczej nie przetrwa. Ale jak ktoś naprawdę nosi tę lekturę w sercu, jest prawdziwym fanem, a nie tylko "okresowym", to dla niego to przetrwa mimo wszystko i z pewnością będzie się starał o przekazanie jej treści następnym pokoleniom. Ja na przykład będę czytała to swoim dzieciom od małego, żeby tak jak ja wychowały się na Potterze, bo moim zdaniem ta książka potrafi wiele nauczyć i pobudzić wyobraźnię. Powinna przetrwać.
Wyślij prywatną wiadomość
~Sahem F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2012 21:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 919
Ostrzeżeń: 0
Postów: 190
Data rejestracji: 26.08.11
Medale:
Brak

Oczywiście, że przetrwa. Rowling stworzyła niesamowity świat, który pokochały miliony osób na całym świecie.
Całą serię będę czytał swoim dzieciom, a później wnukom (jeśli dożyję xP).
Doskonałym dowodem jest fakt, że pierwszą książkę wydano w 1997 roku, a do dziś wciąż się sprzedaje. Piętnaście lat to całe nowe pokolenie.
__________________

Edytowane przez Sahem dnia 30-07-2012 21:50
http://www.obliviate.wxv.pl Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2014 15:50
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

"Próbę wieku" ? - może próbę czasu czy coś. Nie jestem jasnowidzem, nie wiem. Mogę opierać się tylko na obserwacjach. Wśród dzieciaków, które znam, z którymi się spotykam zainteresowanie Potterem zerowe. Poza filmami czasem, ale tu o książeczce mowa. Bywa tak, że ktoś czytał serię 3,4,5 razy, potem zaczął coś innego. Nie znam żadnego 25-latka np. , który czyta i dalej się pasjonuje książkami Rowling. O osobach jeszcze starszych chyba nie muszę wspominać. Sondaży, statystyk, ankiet nie przeprowadzam, ale chyba nie jest tak, że młodym czarodziejem jara się teraz więcej osób niż miało to miejsce w roku 2003 -05/ .
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2014 18:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

Sądzę, że tak, ponieważ świat magii jest w " Harrym Potterze" pozaczasowy. Prawda, płynie tam czas tak samo jak w świecie mugoli, ale tego nie widać. Ich rzeczy się nie zmieniają, nie ma nowych technologii. Zresztą, w świecie mugoli nie dowiadujemy się dużo: wiemy,że są telewizory, komputery, metra, ale gdybym nie czytała ciekawostek, nie wiedziałabym, że to lata 90. To jest ogromna zaleta tej książki: jest ponadczasowa, można ją czytać bez względu na czasy (ok, nie licząc tych rzeczy z normalnego świata które wymieniłam),wydarzenia ze świata magii mogłyby się wydarzyć w każdej epoce. Ten czas nie jest istotny, ważna jest akcja.
__________________
Bou Kotecek Sowa

media.tumblr.com/00cbcb82f4b1147f9ba3262d2bdfc851/tumblr_mtmatfNNo81qgb6q0o1_500.gif

news.mtv.it/files/2014/02/awkward-jenna.png

molpi.org/public/uploads/37b1ddbb9a269ab1ef0686331fe138d199037917.png
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2014 14:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Wśród moich znajomych są i ludzie dobrze po trzydziestce, którzy jak czytali HP, tak czytają, i zarażają tym dzieciaki. Ja sama mam plany bratu kupić pierwszy tom na 10 urodziny, żeby młody miał rok na wciągnięcie się trochę w temat Uśmiech Myślałam o 11 urodzinach, ale im szybciej zacznę, tym chyba będzie lepiej.
Harry Potter to książka wyjątkowa. Jeśli my jako kiedyśtam rodzice dzieciaki tym zarazimy, podejrzewam, że przetrwa Uśmiech Ja sama uwielbiam niektóre książki, które w moim wieku czytała mama (chociaż niektóre tylko, teraz czytamy raczej różną literaturę). To zależy głównie od nas Uśmiech
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2014 15:37
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Za 2 miesiące minie 14 lat od premiery pierwszego tomu w Polsce, a ja jakoś nie zauważyłam żeby "Harry Potter" odszedł w zapomnienie. Owszem, dla niektórych jest to kolejna z setek przeczytanych książek, nie wnosząca za dużo i nie mająca zbyt dużego znaczenia, ale nie znam NIKOGO, kto by przeczytał sagę i stwierdził, że była beznadziejna, że to strata czasu i tego nie poleca. Negatywne opinie zdarzają się raczej u osób, które zaczęły pierwszy tom i go nie skończyły albo u takich, które w HP widzą zagrożenie, szatana, i tak dalej. Więc nawet jeśli nie zachwyt i podjarka magią, to na pytanie "co polecasz do czytania?" można bez skrupułów odpowiedzieć "Pottera", bo to po prostu fajna historia, napisana łatwym w odbiorze językiem, mająca sens i ciekawą fabułę. Nawet moja mam przeczytała 3 tomy, i to zanim ja to zrobiłam.
1,5 roku temu na siłę wcisnęłam koleżance pierwszy tom. Koleżance ode mnie o 2 lata starszej, która czytać uwielbia, ale "TEGO MAŁEGO FRAJERA NIGDY W ŻYCIU". Potrzebny był szantaż. Ona traktuje mnie trochę jak bibliotekę, więc powiedziałam, że nie dostanie już żadnego Kinga, dopóki nie przeczyta pierwszego tomu HP. Więcej nie musiała. Oczywiście przeczytała całość szybciej niż ja 7. tom. Da się zainteresować starych ludzi Potterem? Da się.
Kolejna koleżanka, tym razem w moim wieku, sięgnęła po sagę pod koniec ubiegłego roku. Może nie było takiego zachwytu, jak u tej drugiej, ale przeczytała całość, nawet na Hogs się zarejestrowała, chociaż bywa tu rzadko. Kuzyn, 15-letni, też czytał HP niedawno, na przełomie roku. Nie po kolei, siódemkę przeczytał chyba przed piątką :/ podobno nie było wtedy którejś tam części w bibliotece, a on nie mógł się doczekać, więc czytał, co było <lol> zepsuł sobie niespodziankę, ale i tak bardzo się cieszę, że to przeczytał, bo nic mnie tak nie cieszy, jak nowi wielbiciele HP Rozbawiony
Na tej podstawie mogę wysnuć przypuszczenie, że to nie koniec "ery Pottera". Że są i nadal będą ludzie chętni do poznawania przygód młodego czarodzieja. Podobnie, jak świat od lat zachwyca się "Anią z Zielonego Wzgórza", "Panem Samochodzikiem", "Panem Tadeuszem" albo "Władcą Pierścieni". Potter stał się kolejną serią, po którą, jak na mój gust, ludzie będą sięgać. Tylko jedną osobę do tego zmusiłam, dlatego tym bardziej cieszy mnie, że również ludzie, których można uznać za starych (czyli ci w moim wieku), SAMI biorą się za czytanie HP, mimo że moda na niego już nieco przeminęła. Amen Uśmiech
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~BlackSpirit F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2014 20:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1141
Ostrzeżeń: 0
Postów: 271
Data rejestracji: 20.08.13
Medale:
Medal

Seria przygód o Potterze to książki, które moim zdaniem nigdy się nie znudzą. Jestem w stanie w kółko do nich wracać. Większość moich znajomych nie przepada za czytaniem, wolą raczej obejrzeć film, co mnie smuci. W większości bibliotek, czy też księgarni Potter jest ustawiony w widocznym miejscu, często w bestsellerach. Moja młodsza siostra, która książek wprost nie znosi, dała się namówić na przeczytanie jednego tomu. Oczywiście wpłynęła na nią mama, bo powiedziała jej, że jak nie przeczyta czegoś, to nie usiądzie do komputera przez pół roku. Wzięła z półki Kamień Filozoficzny, pierwsze 2 rozdziały były dla niej koszmarem, lecz potem tak się wciągnęła, że ciężko było ją oderwać od lektury. Nie spodziewałam się tego po niej, a jednak poszła do biblioteki i wypożyczyła kolejne tomy, które pochłonęła w krótkim czasie. Teraz coraz więcej dzieci i młodzieży sięga po HP, na Hogsmeade przybywa nowych Userów, więc nie sądzę, by ta seria przygód została zapomniana. Nie rozumiem, o co chodzi dokładnie z tą "próbą wieku", ale jeśli to jest to, o czym myślę, to powieści Rowling mają szansą ją przetrwać...
__________________
"Das Böse ist die Abwesenheit des Guten."
Wyślij prywatną wiadomość
~Neter F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 01-06-2014 00:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 137
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 31.05.14
Medale:
Brak

Przetrwa i to bez problemu. Wystarczyło kilkadziesiąt stron książki, żebym się zakochał<3 Harry Potter nie ma określonego wieku odbiorców i to jest cudowne. Zaraziłem nim moją mamę i właśnie jest w trakcie czytania " Zakonu Feniksa ", więc czegoś to dowodziOczko Nigdy nie wstydziłem się tego, że jestem fanem tych książek. Jestem pewien, że to się nie zmieni i na pewno będę starał się pokazywać młodszym pokoleniom piękno HP. Czy mi się uda? Nie wiem, ale będę próbował.
__________________
i.imgur.com/191DhGI.png
33.media.tumblr.com/tumblr_m8u6x4c2XJ1rdmha5o1_500.gif

Poprzedni nick - Datherine
Wyślij prywatną wiadomość
~Kasjopeja F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2014 15:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Ravenclawu
Punktów: 450
Ostrzeżeń: 0
Postów: 118
Data rejestracji: 15.09.14
Medale:
Brak

Oczywiście, że seria HP przetrwa. Pamiętam jaki był szał, na te książki, gdy rozpętało się całe szaleństwo. Pomimo tego, że to już koniec przygód bohaterów, myślę, że czytelnicy nigdy nie zapomną ile radości im sprawiły i będą o nich pamiętać, gdy trzeba będzie zachęcić do jakiejkolwiek lektury własne dzieci.
Wyślij prywatną wiadomość
~Anka Potter Always Together F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 15-09-2014 16:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1573
Ostrzeżeń: 0
Postów: 254
Data rejestracji: 10.07.14
Medale:
Brak

Moim zdaniem tak. Wiele osób ją lubi, więc będzie polecać ją dalej, czytać swoim dzieciakom i w ogóle. Wiadomo, Hp nie jest tak ponadczasowe jak np. książki Tolkiena, ale moim zdaniem HP będzie miało się dobrze jeszcze długi czas Uśmiech
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów
Przebiegłości Ślizgonów,
Chroń Nas Ravenclawie!

Jestem Krukonką braterską jak Gryfonka. Jestem przyjacielska jak Puchonka, ale mam w sobie coś ze Ślizgonki

Pomyślnych Igrzysk... I niech los wam zawsze sprzyja!

data1.whicdn.com/images/58526072/large.gif
fc05.deviantart.net/fs71/f/2012/361/5/5/the_hunger_games_gif__by_ourdestinytodie-d5petn3.gif
img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201502/gallery_1423069410_938646.gif
gfx.stacja7.pl/repo/photo/articleHomePage/5283.1.jpg
http://kto-jest-wrogiem.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT