Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 388
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction
»»» [NZ] Większe Dobro, rozdział XII cz.II
Drukuj temat · [NZ] Większe Dobro, rozdział XII cz.II
~muchor F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 12-07-2010 13:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1854
Ostrzeżeń: 3
Postów: 476
Data rejestracji: 04.03.10
Medale:
Brak

Ty nie miałaś wtedy skończonych nawet trzech lata.

Trzech lata? Chyba trzech lat...

To jednak nie było teraz takie ważne. Dowiedziała się naprawdę wielu ważnych rzeczy.

Czasem takie ''powtórzenia nie są błędem, ale te tutaj są. Jeśli byś sformułowała to tak:
To jednak nie było teraz takie ważne. Dowiedziała się wielu ważnieszych rzeczy.
albo:
To jednak nie było teraz takie ważne. Dowiedziała się wielu naprawdę ważnych rzeczy.
Wtedy zdanie byłoby dobrze sformułowane, a nawet zdaniaJęzyk

Więc tak, droga Marto! Piszesz naprawdę wspaniałe ff. Jest napięcie, akcja i w ogóle wszystko! Ale co ja ci będę tu bazgrać i temat zapaskudzać! Swoje zdanie wyraziłam na gg. I dziękuję za propozycję, to naprawdę zaszczyt.
Hmmm... T słowa oddają to, co chcę powiedzieć, ale nie do końca, bo do końca to tylo merciOczko

Jestem zachwycona. (...) Wciąż jestm pod wrażeniem. Bardzo mi się podoba (...) styl jakiego używasz, piszesz tak dojrzale, nie wiele jest nizręcznych sformułowań, które przeszkadzałyby w lekturze. Fabuła bardzo mnie wciąga, mam nadzieję, że te wszystkie wątki ładnie zbierzesz, i że dalsze części nie rozczarują mnie pod tym względem. Tak mnie bawi czytanie twojego ff, że żeby sprawdzić pisownie musiałam czytać akapit drugi raz, bo za pierwszym za bardzo skupiałam się na akcji. Bardzo mi się podobają motywy jakie wprowadzasz, motylek reprezentujący zmarłą matkę, tajemnicza szkatułka... Podobają mi się wyrażenia jakich używasz, świadczą one bardzo dobrze o Twoim obyciu czytelniczym, kulturalnym i ogólnie o inteligencji (...)


Cóż więcej dodać...? Chyba nic, oprócz... Weny życzę i szybkiego zakańczania.Rozbawiony
__________________
truskawkaUśmiech


Pozrowinia dla: Lady Cat, Yoyo, Pyflame, Ta sama maggie, Maladie, Mooll, Silencia, Arya, Wióra, Tom Riddle, Hermionka, Lapa, Lori Lemonberry, Lady House, Lena Luna, Lily Potter, Buczek, Bloo, Aniutek96, Pandora, Deprimo Corfingo, Bonnie131, Malkontentka, Polami, Buka, Agnes Black, Imbecile, Ginny004, Robbotto, Ginny Ruda i Narciss.
No i oczywiście ukłony w stronę sprawiedliwej Czary.
Oraz dla wszystkich miłych użytkowników Hogsmeade.
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 12-07-2010 17:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Dopiero teraz wygospodarowałam sobie trochę czasu na do opowiadanie. A jakie jest moje pierwsze wrażenie? Genialne. Gdyby wszystkie opowiadania były podobnej jakości, świat byłby o tysiąc razy lepszy. Uch, mogłabyś wydać książkę, która na pewno stałaby się bestsellerem. Serio ;]

Teraz przejdźmy do części technicznej. Błędy... Zdarzają się rzadko, ale jednak są. Na szczęście pojawiają się sporadycznie i nie należą do tych strasznych. Tylko brak przecinka, literki, a to naprawdę niewiele.

Teraz sam pomysł i styl.
Pomysł... Nowy, naprawdę. Nie miałam tej przyjemności czytać ff o przygodach młodej śmiercożerczyni, o której nie ma mowy w serii. Coś nowego. Za to duży plus u mnie.
Styl. Naprawdę ładny. Nie ma w tekście niezrozumiałych fragmentów, wszystko opisane czarno na białym. Piszesz ciekawe ff. Potrafisz zainteresować czytelnika, pozostawiają cna końcu ten tajemniczy kawałek, który dręczy czytelnika, nie pozwalając mu zapomnieć o opowiadaniu, każąc mu ciągle zaglądać, czy nie ma nowego odcinka. Formułujesz ciekawe, bogate w treść opisy, ułatwiające wyobrażenie sobie danego człowieka/przedmiotu/czegoś-jeszcze-innego. Masz pomysł na nowe przygody, nie pozwalające odejść od monitora. Po prostu czarujesz tym opowiadaniem!

Serdecznie pozdrawiam i życzę natrętnego Wena! ;]
A.
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 24-07-2010 18:44
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Jako, że nie betowałam tego rozdziału, to powytykam błędy.

Mia z mocno bijącym sercem, wychyliła głowę zza rogu korytarza.

A kiedy odnajdzie właściwy dział, pozostanie tylko wyszperanie teczki, zawierającej zapis z odpowiedniej rozprawy.

A co robią tutaj te przecinki?
Co do jednego musiała Snaper17;owi przyznać rację, nie powinna marnować czasu na użalanie się nad sobą.

Wordowski znaczek.
Ojciec zaśmiał się głośno, jakby nie dostrzegał rządzy w oczach swojego gościa.

Żądzy, jak już.
Skierował się na wieżę astronomiczną.

Na Wieżę Astronomiczną.
Nagle zagrzechotał klamka.

Zgubiłaś "a" w czasowniku.
zczyzna celował w niego różdżką.

- Co? - Poczuła się, jakby ktoś trzasnął ją w twarz.

Z małej litery.
Nie bardzo podobał jej się pomysł rozmowy ze Sna o tym, co zaszło w gabinecie Czarnego Pana.

Sna? A kto to taki?
Poczekała kilka minut w salonie, pozwalając Snap'owi oddalić się na bezpieczną odległość.

Zgubiłaś "e" w nazwisku Severusa.
Pracujesz dla Dumbleodre'a, wiem o tym o dawna.

Dumbledore`a.
***
A teraz treść. Bardzo dobry rozdział. Szczególnie spodobał mi się scena, gdy Mia broniła Severusa i tym samym ściągnęła na siebie kłopoty w postaci własnej siostry. A co do wizyty Amelii u Malfoyów - to podobnie to sobie wyobrażałam, tylko, że Lucjusz wręczał jej kopertę. Naprawdę, bardzo dobry rozdział. Pozdrawiam, LH.
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 25-07-2010 00:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Jest już późno ale nie mogłam się powstrzymać przed wystawieniem posta. Dlaczego?

Jako pierwszy powód przyjęłabym fakt, że to kolejny wspaniałe rozdział, który bardzo mi się spodobał. Interesujący, pełen zwrotów akcji, zaskakujący, dopracowany, oraz reszta określeń, użytych przeze mnie w poprzednim komentarzu. Dlatego takie same, bo utrzymujesz swój poziom. Nie zaniżasz go, wręcz przeciwnie, podwyższasz z każdym rozdziałem. Genialny.

Po drugie, ten tekst był bardzo dopracowany pod względem technicznym, mimo, że sporadycznie zdarzały się usterki. Co do nich samych, to były to tylko literówki, które zdarzają się każdemu, kto dość szybko stuka w klawiaturę. Oprócz tego niepotrzebne przecinki, wordowskie bestie itp. Naprawdę niewiele, a jest to dość "młody" tekst. Jeżeli dalej będziesz ciągnąc to FF, to tych błędów będzie coraz mniej i mniej. Aż w końcu zanikną. Pisanie różnych opowiadań, niekoniecznie o tematyce potterowskiej, to doskonały pomysł na podszkolenie warsztatu pisarza, jeżeli takowym chcesz zostać, czego życzę Ci z całego serca.

Pozostało mi tylko życzyć Ci tylko powadzenia, motywacji do dalszego pisania i wyjątkowego natręta, w postaci Wena oczywiście ;]
A.



__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
~muchor F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2010 14:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1854
Ostrzeżeń: 3
Postów: 476
Data rejestracji: 04.03.10
Medale:
Brak

Więcej błędów niż Lady House nie znalazłam.
Przejdźmy więc do treści.
Ciekawa akcja. Ładnie rozwinięta treść. Bardzo interesujące...
Piszesz w bardzo ładny, dojżały sposób. Na ogół nie ma błędów gramatycznych.
Podoba mi się twój styl.
Muszę Cię jednak Marto zmartwić... Nie wyobrażam sobię jak ty chcesz zakończyć te historię... tyle wątków masz rozpoczętych i będziesz musiała napisać jeszcze conajmniej 3-6 rozdziałów...
No ale, dasz radę.
Weny, weny i jeszcze raz weny!
__________________
truskawkaUśmiech


Pozrowinia dla: Lady Cat, Yoyo, Pyflame, Ta sama maggie, Maladie, Mooll, Silencia, Arya, Wióra, Tom Riddle, Hermionka, Lapa, Lori Lemonberry, Lady House, Lena Luna, Lily Potter, Buczek, Bloo, Aniutek96, Pandora, Deprimo Corfingo, Bonnie131, Malkontentka, Polami, Buka, Agnes Black, Imbecile, Ginny004, Robbotto, Ginny Ruda i Narciss.
No i oczywiście ukłony w stronę sprawiedliwej Czary.
Oraz dla wszystkich miłych użytkowników Hogsmeade.
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 09-08-2010 09:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Zaczęłam czytać od dziewiątego rozdziału...wciągnęło mnie,ale rozumiałam pięć przez dziesięć i.jestem zachwyconaOczkoCo za wyczucie,styl....masz naprawdę nieskrępowaną niczym wyobraźnię do tego z dużym z talentem pisarskim Oczko
Oby wena nigdy Cie nie opuściła,a wyczucie i intuicja prowadziły po zawiłych sztukach pisarskich tak,abyś bez problemu omijała wpadki czyhające na pisarzyOczko
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2010 12:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

No i co mam powiedzieć?! Że dobre? Dobre to zdecydowanie za mało! To jest nieziemskie!

Już nie mam słów na Ciebie i Twój 'tfór". Naprawdę - zabrakło mi określeń [nazwałabym je komplementami...]. To było genialne, mistrzu FF o moich ukochanych śmierciożercach! Naprawdę, brak słów.

No to powodzenia i Wena!
A.
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu

Edytowane przez Arya dnia 13-08-2010 10:12
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2010 17:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Nie szukałam żadnych przecinków czy czegoś jeszcze podobnego, ale muszę wymienić te błędy, które od razu rzuciły mi się w oczy.

- Myślę, że lepiej się o tym nie przekonywać - warknął.

Brakuje "ł".

A ściślej rzecz ujmując, byłam w Ministerstwie Magii i spotkałam Rodneya Bonesa. Nie wiedziałam, że nadal się spotykacie.

Brak "y".

W jej głowie rozbrzmiewały ciągle te same słowa: Musisz zniszczyć Gwiazdę Światała.

Niepotrzebne "a".

Nic więcej mnie nie raziło oprócz tych trzech.

Piszesz świetnie. Nie mogę zarzucić Ci braku talentu, bo tego masz pod dostatkiem. Nie mogę powiedzieć też, że nie masz wyobraźni - bo to na tym cały myk polega. Piszesz i piszesz wspaniale. Z odcinkiem na odcinek coraz lepiej i lepiej. Nadajesz się do tego. Jest jeszcze dużo określeń, których chciałabym użyć określając Twój talent literacki, ale powstałby tu Wielki Słownik Komplementów i Wazeliniarstwa Stosowanego.

Pisz dalej! I Wena! ;]

A.



__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
~RemusS F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2010 15:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 258
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 16.08.10
Medale:
Brak

Cześć! Świetna opowieść... w porównaniu do mojej ''historyjki'' Twoja jest profesjonalna długa i wciągająca..... Bardzo ładnie napisane. Głosuje na teks t miesiąca! Uśmiech
__________________
''Nigdy nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów dopóki nie wszedłem do internetu''
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 04-10-2010 17:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Piękne. Wspaniałe. Genialne. etc.

Trudno jest mi powtarzać to, co pisałam już wiele razy. Nie chcę powtarzać po raz enty tekstów typu "To było świetne", bo to banał. A wymyślec coś oryginalnego nie jest łatwo. Więc napiszę tylko: masz talent, zdolności, więc wykorzystaj je właściwie.

A.
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
~-muchor- F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2013 23:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 347
Ostrzeżeń: 1
Postów: 102
Data rejestracji: 21.09.10
Medale:
Brak

Bardzo żałuję, że rozdziały zostały usunięte. I że nigdy ff nie skończyłaś. Bardzo je lubiłam. Szkoda Smutny
__________________
NOPE
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 69% [9 głosów]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 23% [3 głosów]
Zadowalający Zadowalający 0% [Brak oceny]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 8% [1 głos]
RIGHT