Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 338
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Saga "Zmierzchu"
Drukuj temat · Saga "Zmierzchu"
~Rass F
Dodany dnia 12-09-2010 18:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 877
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 12.09.10
Medale:
Brak

Nie podobała mi się.
'Zmierzch' zmienił wizerunek wampirów i za to go nienawidze. Teraz słowo 'Wampir' dziewczyną kojarzy się ze świecącymi wróżkami. Gdy powiem w klasie że Lestat lub Dracula jest lepszy mają 'focha' -.-
Ogólnie książka łatwa i przesłodzona. Po prostu nie w moim stylu.
Żeby nie było że bezpodstawnie krytykuję coś, czego nie znam - czytałam wszystkie tomy.
__________________
Ojj... długo mnie nie było...

A Slytherin, bez wątpienia, pomaga osiągnąć wielkość.

Śmiesz zaprzeczyć?


Pozdrowienia dla całego Hogs (Tak, nie chce mi się wszystkich wymieniać Rozbawiony)
Wyślij prywatną wiadomość
!Czarownica24 F
Dodany dnia 06-10-2010 16:47
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5583
Ostrzeżeń: 0
Postów: 886
Data rejestracji: 29.12.08
Medale:
Brak

Przeczytałam tę książkę dzięki przyjaciółce. Gdyby nie ona, to chyba bym jej nie przeczytała - gdy zobaczyłam ulotkę reklamującą film w kinach, na której było napisane, że to światowy bestseller to się serio zdiwiłam - jak to bestseller, a ja o nim nie słyszałam.
Pierwszą część przeczytałam z zapartym tchem. Najprawdopodobniej dlatego, że jako Edwarda wyobrażałam sobie chłopaka, który w tamtym czasie zawładnął moim sercem. Oczko Druga i trzecia część były słabsze. Za to czwarta podobała mi się chyba najbardziej. Z braku innej książki zdecydowałam się przeczytać całą serię jeszcze raz. I to był błąd. Czar prysł. Wątek miłosny już tak mną nie zawładnął, zwróciłam za to uwagę na głupotę głównej bohaterki, błędy i cukierkowy styl pisania. Przy końcówce zbierało mi się na wymioty od tych nagich torsów Edwarda.
Nadal uważam, że czwarta część jest najlepsza (mimo tego, że zakończenie jest tak oczywiste i mdłe,że aż się rzygać chce).
Reasumując Zmierzch nie jest ambitną lekturą, tylko taką książeczką na szary wieczór.
__________________
Cześć, kochanie, witaj na imprezie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Fluorescencyjna F
Dodany dnia 29-10-2010 17:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 460
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 24.10.10
Medale:
Brak

Ja nigdy w życiu nie pojmę, jak można lubić Zmierzch bardziej od Harry'ego. Ale o gustach się nie dyskutuje. Książki do mnie NIE TRAFIAJĄ. Na każdej stronie wypełnionej zaletami Jedynego Boskiego Edwarda, mam zamiar pozostawić swoje śniadanie. Z całej sagi lubię TYLKO I WYŁĄCZNIE Jacoba <3. Jeśli byłabym fanką Zmierzchu, byłabym w Team Jacob, jednakże nie sądzę by Bella zasługiwała na niego. No właśnie - Bella. Najnudniejsza, najmniej ciekawa i najgłupsza postać z książki. Nie chce Jacoba? To czemu nie powie mu tego od razu tylko gra w jakieś gierki typu ,,chcę nadal się z tobą przyjaźnić'' i tym daje mu nadzieje. A Edzio? Słów brak. Piękny, umięśniony, romantyczny, silny, opiekuńczy, superszybki, błyszczący i Bóg raczy wiedzieć jaki jeszcze. Tak samo z resztą pijawek. No cóż, ja takich bling-blingów nie trawię. Teksty Jacoba wymiatają. Ogólnie pani Meyer nawet nie umywa się do Rowling.
__________________
,,(...) już wiedział, że tonie, że nic na to nie poradzi, a te lodowate ramiona oplatające mu piersi to ramiona samej Śmierci...''

,,Gdzie skarb wasz, tam i serce wasze.''

,,Udało się, dostali w kość, niech żyje Potter nam! A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam!''


Drogi Lordzie Voldemorcie!
,,Przyłączę się do ciebie, kiedy piekło zamarznie. ''


,,Ma oczy zielone jak pikle z ropuchy
Jego włosy są czarne jak tablica.
O, gdyby moim został, bohater mych snów,
Służyłabym mu jak diablica.'' <3
Wyślij prywatną wiadomość
~Miionka F
Dodany dnia 29-10-2010 21:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 343
Ostrzeżeń: 0
Postów: 102
Data rejestracji: 29.10.10
Medale:
Brak

Moja przygoda ze zmierzchem zaczęła się dość dziwnie. Na początku moja koleżanka za nim szalała a ja byłam zdania, że to kolejne dziwne romansidło potem mnie pokusiło i przeczytałam zmierzch potem kupiłam wszystkie kolejne książki i lekko mówiąc: zakochałam się w nich! :D
Wyślij prywatną wiadomość
~Padma Patil xD F
Dodany dnia 29-10-2010 23:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 64
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 03.08.10
Medale:
Brak

O weźcie przestańcie przecież Zmierzch to absolutnie bezwartościowe opisy nagich torsów Edzia .xD Nie ma się czym zachwycać. A wgl Edzio wampira to raczej nie przypomina , a z kolei Bella to skończona ciapa, która nic nie potrafi sama zrobić o niczym zadecydować.Słabo mi się robi jak to czytam. Okej jak ktoś lubi tę książkę to okej, bo przecież to jest romans ( broń Boże nie horrorOczko ) i niektórzy lubią takie rzeczy, ale jak widzę ,,fanki'' Pattinsona i Lautnera to chce sie wymiotować. Pattinson wygląda jak menel,( to tak nawiasem xD ) A zresztą wygląd to nie wszystko dlatego wkurzają mnie te fanki, które ślepo lecą na sŁiTaŚnĄ klatę Lautnera.
__________________
,,Prawda nas wyzwoli, ale najpierw nas wkurzy''
Wyślij prywatną wiadomość
~Crazy Flower F
Dodany dnia 30-10-2010 13:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2153
Ostrzeżeń: 1
Postów: 308
Data rejestracji: 20.06.10
Medale:
Brak

Bosh, nareszcie jakaś wartościowsza wypowiedź. Padma, zgadzam się z Tobą w zupełności.

A wgl Edzio wampira to raczej nie przypomina , a z kolei Bella to skończona ciapa, która nic nie potrafi sama zrobić o niczym zadecydować.

Co chwilę coś tej pannie spada, abo coś, i przeboskoprzystojny Edwardo Culleno wystawia swoją czadowoumięśnioną nogę, aby np. nie pozwolić jabłku upaść na ziemię, czy efektownie uratować Swan z opresji.

Nędzne romansidło, nic nie wnosi. Tyle ode mnie.
__________________
skiełzło, żesz
www.james-potter.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~loona F
Dodany dnia 22-12-2010 16:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 49
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 02.12.10
Medale:
Brak

Mi się Saga "Zmierzch" bardzo podobała. Jest wciągająca i piękna. Oczywiście nadal Harry jest na 1 miejscu, ale Zmierzch też jest na liście moich ukochanych książek. Polecam!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Kate Black F
Dodany dnia 22-12-2010 18:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 61
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 02.12.10
Medale:
Brak

No ludzie! Zmierzch jest denny! Nie chcę jego fanek obrażać, ale nie wiem jak ktoś może coś takiego lubić, po za tym według mnie jedyny którego można zaakceptować( w filmie już) to Lautner( i to z wyglądy, jako deska ratunkowa do rozmowy ), a nie Pattinson( wygląda jakby dostał młotem w twarz), ale, tak to nie, nie i nie Blah
__________________
ja i tylko ja
Wyślij prywatną wiadomość
~Fulanita F
Dodany dnia 21-01-2011 23:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Członek GD
Punktów: 519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 148
Data rejestracji: 11.01.11
Medale:
Brak

Książkę przeczytałam z czystej ciekawości. Dziwiło mnie jak wiele osób w moim otoczeniu szaleje za ową Sagą. Kupiłam Zmierzch i.. polubiłam. Wtedy. Potem KwN, Zaćmienie, PŚ.. podobało mi się, bo miało swoisty klimat. Ale była to tylko chwilowa ekscytacja. Nic wielkiego. Bardzo szybko mi się znudziło.
Jak dla mnie Zmierzch to prosty romans z wątkami fantastycznymi. Nic specjalnego. W dodatku, jak już wcześniej wspomniano, zmienił wizerunek wampira. Teraz rzuca się w towarzystwie słowo wampir, a dziewczyny już myślą o świecącym Edwardzie. Blee. Nie przepadam, książka nudna jak flaki z olejem. Choć początkowo oczarował mnie jej klimat. Ale było to puste oczarowanie. Sto razy bardziej wolę Pottera.
__________________
"Don't call me Nymphadora, Remus," said the young witch with a shudder, "it's Tonks."
"Nymphadora Tonks, who prefers to be known by her surname only," finished Lupin.
"So would you if your fool of a mother had called you Nymphadora," muttered Tonks.


"Remus and Tonks, pale and still and peaceful-looking, apparently asleep beneath the dark, enchanted ceiling.."

Od przebiegłości Ślizgonów
Cnoty Gryfonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS HUFFLEPUFFIE!


hogsmeade.pl/images/hat/hufflepufff.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Dalia Bulter F
Dodany dnia 21-01-2011 23:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 149
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 21.01.11
Medale:
Brak

Sięgnęłam po "Zmierzch" kierowana namowami namolnej koleżanki. I co odkryłam? Prostą fabułę, masę ckliwości i perfekcyjnych bohaterów pokroju Edwarda, których nie cierpię. Kojarzą mi się z Lily Evans.

Co się tyczy stylu Meyer, to plasuje się poniżej przeciętnej. Doprawdy, czytywałam lepsze opowiadania internetowe. Proste konstrukcje zdaniowe, brak odkrywczości, zero rozpoznawalności.

Na domiar wszystkiego odrzuciła mnie Meyerowska kreacja wampirów. Picie krwi zwierząt? Świecenie w słońcu? Nie, to nie dla mnie. Zdecydowanie wolę wampiry Anne Rice, a cykl "Kroniki wampirów" serdecznie polecam.

Nie chcę nikogo obrazić bądź zniechęcić do czytania "Zmierzchu" - broń Salazarze.

__________________
"Musisz naprawdę chcieć zadać ból... cieszyć się z tego... słuszny gniew nie sprawi mi bólu na długo... zaraz ci pokażę, jak to się robi, dobrze? Udzielę ci lekcji..."
Wyślij prywatną wiadomość
~bloomix F
Dodany dnia 27-01-2011 11:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 617
Ostrzeżeń: 0
Postów: 146
Data rejestracji: 22.01.11
Medale:
Brak

Czytałam i czytam całą sagę Zmierzch. Ale jakoś ostatnio niestety stwierdziłam, że to książka bez jakiegoś większego szczególnego przekazu. Wiem, że teraz pewnie większość fanek może mnie przekląć lub coś, ale jakby spojrzeć na to z perspektywy czasu.
Ale i tak to była moja ulubiona saga, która była dla mnie Biblią xD Teraz niestety to miejsce zajął HP, ale Zmierzch też mogę poczytać ;D
__________________

"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
Wyślij prywatną wiadomość
~kizzucha F
Dodany dnia 27-01-2011 14:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1648
Ostrzeżeń: 2
Postów: 292
Data rejestracji: 05.01.11
Medale:
Brak

saga ``zmierzch`` mi sie podoba, ale nie bez przesady. bo na 1 miejscu był jets i będzie zawsze Harry Język
pozdro for all ! ;p
Wyślij prywatną wiadomość
~Veinlii F
Dodany dnia 27-01-2011 15:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 214
Ostrzeżeń: 1
Postów: 164
Data rejestracji: 24.01.11
Medale:
Brak

Mi podoba się to tylko trochę.
__________________
- Jeśli się zastanawiasz, co tak śmierdzi, mamo, to ci wyjaśnię, że właśnie weszła szlama - powiedział Draco.

Od pozerstwa Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
Strzeż nas Slytherinie!
Wyślij prywatną wiadomość
~Malakambla F
Dodany dnia 09-03-2011 20:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Charłak
Punktów: 12
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 12.12.08
Medale:
Brak

Przeczytałam, bo irytowało mnie, że koleżanki gadają o jakimś Edziu i jakiejś Belli, a ja nie wiem o co c'man. Wrażenia? Zacznijmy od tego, że abym ja zaakceptowała coś co jest o wampirach to musi to być choć trochę mroczne, "Zmierzch" taki nie jest, jak dla mnie to podchodzi to pod nudne romansidło. Resztę sagi przeczytałam, gdyż nie lubię zostawiać niedokończonych książek lub serii i chyba miałam nadzieję, że będzie lepiej. Błąd. Było już tylko gorzej. W 2 tomie Bella cały czas wzdychała za Edziem, a Edzio jak ten bohater z kiepskich romansideł historycznych, poświęcił siebie by chronić ukochaną. Nudy. 3 tomu nie pamiętam, przyznaję się bez bicia. W 4 tomie podobały mi się jedynie tytuły rozdziałów Jacka. Wiecznie napalona Bella sprawiła, że zwątpiłam iż pani M. potrafi napisać coś ciekawego. Gdy w końcu pojawiło się coś ciekawego czyt. bitwa czyt. rozlew krwi miałam nadzieję, ale ta jak wiadomo jest matką głupich. Moja niechęć do tej serii zwiększyła się gdy w bibliotece znalazłam serię książek wydanych wcześniej niż "Zmierzch", a w których dochodzi również do tego iż chłopak opuszcza dziewczynę, aby byłą bezpieczna. Różni się to tylko tym, że tam są obcy i jest to ciekawsze. Sorry za rozpisanie, ale nie mogłam się powstrzymać. Ogólnie wrażenie: plagiat totalny i w dodatku można nad nim usnąć.
__________________
[gg]2109109[/gg]

Always remember, a fallen soldier
Always remember, fathers and sons at war
Always remember, a fallen soldier
Always remember, fathers and sons at war
Always remember, a fallen soldier
Always remember, buried in history
n Sabaton

Edytowane przez Malakambla dnia 09-03-2011 21:06
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
Dodany dnia 09-03-2011 21:55
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Szkoda słów, żeby opisać tak... denną książkę. Pierwszą część przeczytałam, lak chyba większość, z ciekawości. Początek był nawet, nawet. Ale im dalej, tym było gorzej.
Dla mnie "Zmierzch" to kompletne DNO! Bleee
To tyle na ten temat.
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix Black Lestrange F
Dodany dnia 09-03-2011 22:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 140
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 06.03.11
Medale:
Brak

Przeczytałam wszystkie tomy. Podobały mi się, a nawet na początku miałam lekką manię xD Jednakże nie trzyma mnie tak jak Harry : D
__________________
Od cnoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
www.isabelle-czasy-huncwotow-cz1.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~huncwocilove F
Dodany dnia 09-03-2011 22:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 53
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 08.03.11
Medale:
Brak

przeczytałam wszystkie części sagi zmierzch ale nie moge powiedzieć żęby były one nie wiem jak wybitne. wszystko jest tam proste i łatwe do przewidzenia. postaci są tam wogóle nie złożone, np. edward jest idealusi, bez wad, bella myśli że jest taka beznadziejna ale tak naprawdę jest bardzo bystra i myśli tylko bezpieczeństwie innych itd. itd.. nie tak jak np. w harrym potterze, gdzie postaci mają wady jaki i zalety, charaktery niektórych (np. snape) są bardzo skąplikowane i nie wszystko jest takie oczywiste, czyli jest tak jak w rzeczywistości, nie wszystko jest takie łatwe i proste do zrozumienia. Uśmiech
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
cnoty Gryfonów
kretynizmu Puchonów
STRZEŻ NAS RAVENCLAWIE Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~justyna000 F
Dodany dnia 10-03-2011 18:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 146
Ostrzeżeń: 0
Postów: 45
Data rejestracji: 19.02.11
Medale:
Brak

Przeczytałam wszystkie części sagi "Zmierzch" i całkiem mi sie podobały, lecz według mnie nie przebije HP. Moją ulubioną postacią ze Zmierzchu jest Alice bo wydaje mi się naprawdę fajna jak na wampira
Wyślij prywatną wiadomość
~Therion F
Dodany dnia 09-07-2011 22:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1016
Ostrzeżeń: 0
Postów: 451
Data rejestracji: 03.07.11
Medale:
Brak

Dobra lektura dla wyluzowania się. Osobiście lubię, wracam do niej zaskakująco często Rozbawiony
__________________
Hear The Sound
The Angel Come Screaming.

__
Pozdro Dla Ziomali Rozbawiony
Killjoys!
MAKE
SOME
NOISE



Scabior <3
http://huncwoci-marauders.blog.onet.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~MissWeasley F
Dodany dnia 15-08-2011 18:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 844
Ostrzeżeń: 0
Postów: 283
Data rejestracji: 12.08.11
Medale:
Brak

Dużym plusem tej serii jest to że bardzo łatwo się ją czyta. Choć jest w niej zdecydowanie za dużo powtórzeń.
__________________
img836.imageshack.us/img836/6403/oliver2.png
"Przysięgam uroczyście, że knuję coś niedobrego"
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT