Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 155
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Saga "Zmierzchu"
Drukuj temat · Saga "Zmierzchu"
~Evanna Lynch F
Dodany dnia 12-08-2009 13:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 236
Ostrzeżeń: 0
Postów: 58
Data rejestracji: 12.08.09
Medale:
Brak

Saga jest świetna! Denerwuje mnie tylko, że Bella tak się nad sobą użala, że jest taka brzydka i nie zasługuje na Edwarda, a on długo nie chciał jej zamienić w wampira. Ale poza tym to świetne. Chociaż u mnie jest zaraz po HP, bo tego nic nigdy nie przebije ; D
__________________
i31.tinypic.com/vmvvx3.jpg
www.hp-i-wp.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~polami F
Dodany dnia 13-08-2009 11:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 817
Ostrzeżeń: 0
Postów: 223
Data rejestracji: 17.12.08
Medale:
Brak

Ja przeczytałam sagę Zmierzch i nie jestem nią aż tak zachwycona. owszem przyjemna książka, dziwny gatunek - dziewczęca fantastyka. Lekko i szybko się czyta, ale nie umywa się do języka Prattcheta, czy Sapkowskiego. Uważam, że pani Mayer trafiła w pustą niszę rynkową, bo książka nie jest aż tak powalająca, jak idąca przed nią fama.Postacie są trochę płaskie, nie ma specjalnie zaskakujących zwrotów akcji, a całość jest trochę przerysowana. Nie zmienia to jednak faktu, że książkę czytało się przyjemnie.
__________________
images41.fotosik.pl/183/bf2aff0240752ccb.jpg


Niech moc będzie z Tobą, drogi Gościu

Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
Dodany dnia 13-08-2009 12:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Pff... Błagam, nie porównujcie tego do HP ;/ W HP jest wiele wątków, barwne postacie - a w twilight? Postacie są płytkie, fabuła kiepska.
Przeczytałam "Zmierzch" i myślałam, że wyrzucę tę książkę. Na dobrą sprawę nie działo się nic. No i ten Edward. Najbardziej irytująca i beznadziejna postać, z jaką kiedykolwiek się spotkałam. A Bella jest tak zwyczajna, że aż boli. Nie polecam tej książki.
__________________
~~
Wyślij prywatną wiadomość
~Astoria Greengrass F
Dodany dnia 21-08-2009 20:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 41
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 19.08.09
Medale:
Brak

Oglądnęłam film i myślę "nad czym oni się tak zachwycają"
Ale ponieważ filmy nie zawsze są takie jak książki, sięgnęłam i lekturę tej powieści.
I teraz też nie wiem co jest w niej wyjątkowego. Jak dla mnie zbyt mało miejsc, często, bardzo często przynudza,
I nie lubię Belli. I Edwarda .
Dobrze, że nie kupiłam książek tylko pożyczyłam, bo z pewnością żałowałabym wydanych pieniędzy. Bardzo bym żałowała. Bardzo.
Wyślij prywatną wiadomość
~DeadHelena F
Dodany dnia 21-08-2009 20:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 621
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 20.08.09
Medale:
Brak

Przeczytałam całą sagę i nie jestem jakoś strasznie zafascynowana.Podobają mi się postaci Rosalie ,Jaspera i Setha.
__________________
i29.tinypic.com/2q2laa0.gif
Arctic Monkeys Forever<3
Wyślij prywatną wiadomość
!Cathy F
Dodany dnia 23-08-2009 01:06
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 888
Ostrzeżeń: 0
Postów: 182
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Sięgnęłam po tą książkę już stosunkowo dawno, ale uznałam, że najwyższa pora coś tu naskrobać
Książkę dałoby się przeżyć gdyby nie dwie rzeczy. Rozumiem, że to ma być taki mega romantyczny romans, ale postać Edwarda jest strasznie przekoloryzowana. Szczerze mówiąc, za każdym razem jak o nim czytałam brało mnie na wymioty, bo to taki cholernie męczący ideał: superprzystojny, wyrozumiały, bogaty, wszystko-umiejący, nigdy zazdrosny, opanowany, odpowiedzialny, generalnie zero wad. To facet, czy robot? ;F A te opisy jego idealnego ciała...
Druga rzecz, odnosząca się właściwie do całej sagi, szczególnie do Księżyca w nowiu i Przed świtem: zakończenia są strasznie słodkie i jak dla mnie naiwne. No bo przepraszam, widzimy ewidentne złamanie wampirzego prawa w postaci choćby powierzenia tajemnicy człowiekowi, a volturi co? Aaaa, wiemy, że zmienicie Bellę, idźcie sobie ~~
A zakończenie sagi? Szkoda gadać.
Świat, który stworzyła Meyer jest po prostu zbyt idealny i cukierkowaty. Jedyne co można uznać za plus, to to, że lekko i szybko się czyta.
__________________
Nie uważałeś jak robisz, rób jak uważasz.
Wyślij prywatną wiadomość
~RenesmeeCullen F
Dodany dnia 28-08-2009 18:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 515
Ostrzeżeń: 0
Postów: 124
Data rejestracji: 25.04.09
Medale:
Brak

Kocham te książki. Po przeczytaniu Insygni rok snułam się i nie mogłam znaleźć nic ciekawego. Czytałam co się da byle tylko nie przestać 26 razy księcia półkrwi. Aż tu nagle spadła mi ta książka. Nie rozumiem tylko tego nagłego zafascuynowania po filmie. Większość dziewczyn jakie znam szaleje za Edziem.
Przez ostatnie pare miesięcy w mojej szkole nie było dnia, żeby nie zobaczyło się paru dziewczyn z którąś książką.
Mi osobiście teraz się to już nudzi, ale jeszcze jedną część bym przeczytałam
Po zakończeniu sagi nie odczuwałam tego braku jak po Potterze, ale jednak...
Wyślij prywatną wiadomość
~moniczka929 F
Dodany dnia 28-08-2009 18:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 187
Ostrzeżeń: 1
Postów: 121
Data rejestracji: 31.12.08
Medale:
Brak

Zmierzch to jest badziew ! czysta komercja i nic innego.Ta cała Mayer może najpierw niech dowie się co nie co o wampirach a później pisze książki.Nie rozumiem co wy w tym widzicie ? Harry jest o wile lepszy ma lepszą tematykę i widać że Rowling nie pisała tej książki na od-pier-dol za przeproszeniem.Harry Potter to jest coś ten cały Zmierzch to jest jakieś bagno dziewczynki tera wielce kochają wampiry a tak na prawdę nie mają nic oni nich zielonego pojęcia.Niby jest bestselerem o matko ! wszędzie piszą o tych romansach tej Kristin i tego całego Patisona w gazetach wszędzie plakaty masakryczne to jest.Przeczytajcie sobie np. książki Agaty Christie albo książki innego wspaniałego pisarza/pisarki a nie jakieś błoto wymieszane z romansem !
__________________
Przepraszam ale właśnie mnie nawiedziło !

Edytowane przez moniczka929 dnia 28-08-2009 18:48
Wyślij prywatną wiadomość
~gemini F
Dodany dnia 13-09-2009 14:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 25.06.09
Medale:
Brak

W te wakacje przeczytałam całą sagę, na szczęście nie kupiłam tylko pożyczyłam od koleżanki. Powiem szczerze - mam mieszane uczucia. "Zmierzch" podobał mi się bardzo, przeczytałam tę książkę jednym tchem z powodu ciekawej akcji i tajemniczości Edwarda. Niestety Księżyć w Nowiu już nie był taki, przynajmniej moim zdaniem, świetny. Akcja ciągnęła się, wciąż czekałam tylko, kiedy Edward wróci, co doprowadzało mnie wręcz do szału! Ale ta część i tak była lepsza od Zaćmienia - po przeczytaniu tej książki zastanawiałam się, czy w ogóle wart zabierać się za czwórkę! Akcja ciągnęła się niemiłosiernie, nie działo się właściwie nic nowego, a miłosne rozterki Belli wywoływały u mnie odruch wymiotny. Jednak chyba w tej części właśnie zauroczyłam się w Edwardzie - gdyż to on z tego ałego tójkąta miłosnego wydawał mi się najnormalniejszy. Jacob za to zachowywał się jak dzieciak - niby kochał Bellę nad życie, ale nie został z nią, tylko poleciał "pobawić się" na polu bitwy. W końcu jednak przeczytałam czwartą część - no i powiem szczerze, że podobała mi się, bo w końcu zaczęło się dziać coś nowego no i Bella już zdecydowała się na Edwarda. Przed Świtem ustawiłabym na drugim miejscu po Zmierzchu.

Dodany dnia 16-09-2009 19Kotecek2

Chciałam jeszcze coś dodać - uważam, że sagi Zmierzch nie można w żaden sposób porównywać do Harry'ego Pottera. Rowling stworzyła cały magiczny świat od początku - zaklęcia magiczne, całę magiczną "administrację" i ogólnie cały tamten świat! Meyer nie można odmówić wyobraźni, ale mimo wszystko świat stworzony przez nią nie był aż tak zawikłany i rozbudowany jak w Harry'm Potterze.

Korzystaj z funkcji 'edytuj '!

__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

Edytowane przez Cathy dnia 16-09-2009 21:01
www.harry-and-miona.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Everain F
Dodany dnia 13-09-2009 14:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 348
Ostrzeżeń: 0
Postów: 133
Data rejestracji: 19.08.09
Medale:
Brak

Czas na mój wywód na temat Zmierzchu.

Zanim Zmierzch jeszcze wszedł do kin, czytałam dużo zapowiedzi tego filmu. Wydawało mi się, że ksiązka mnie zainteresuje, więc zaczęłam na nią (niczym wampir) polować. Niby Gdańsk duże miasto, a nigdzie nie mogłam ksiązki znaleźć. W końcu zamówiłam ją w internecie i przeczytałam jednym tchem. Po prostu zawładnęła moim umysłem.

Kolejne części również przeczytałam, ale nie podobały mi się tak, jak pierwsza. Mogłam w kólko rozmawiać o sadze, czym bardzo wszystkich denerwowałam. Oczywiście, obsesja na punkcie Edwarda i znienawidzenie Belli oraz Jacoba było nieuniknione. Moja fascynacja ciągnęła się przez pół roku.

Oglądając w kinie "Księcia Pólkrwi" w końcu zrozumiałam, że Zmierzch jest niczym w porównaniu z innymi ksiązkami. Kiczowata historia o kiczowatych bohaterach, półstronicowe opisy palpitacji Belli i dwustronicowe opisy uśmiechu Edzia C. Wszystko nagle wydało mi się tak banalne, że aż strach. Czasami mam wrażenie, że t aksiązka została napisana tylko po to, aby się sprzedać.

Sagę lubię, ale nie tak bardzo jak kiedyś. Już nie mam obsesji. Czytam od czasu do czasu, ale rzadko. Po prostu stwierdziłam, że ten szum wokół ksiązek pani Meyer stał się nudny, i że nie są one jakieś wyjątkowe, bo każdy może cos takiego wymyślić. Trudniej wymyślić cały świat od podstaw, tak jak u J. Rowling. I za to podziwiam autorkę sagi o już nie tak małym czarodzieju ;]
__________________
Fear
And the panic in the air
I want to be free
From desolation and despair
And I feel
Like everything I saw
Is been swept away
Well I refuse to let you go

Muse - Map of problematique
Wyślij prywatną wiadomość
~Hipogryf F
Dodany dnia 13-09-2009 16:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 27
Ostrzeżeń: 1
Postów: 25
Data rejestracji: 12.09.09
Medale:
Brak

Uwielbiam sagę Zmierzch, jednak uważam, że powinna się skończyć już na pierwszej części. Trzecia i czwarta była już totalnym kataklizmem i nie zdobyła najwyższych notowań ;|
__________________
Eee... DAJ KAMIENiA!

"Mamy coś,czego on nie ma, coś o co warto walczyć!"
... Mamy nos!


Mój wymarzony... ma prostokątne okulary.
Wyślij prywatną wiadomość
~Integra F
Dodany dnia 04-11-2009 01:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 418
Ostrzeżeń: 1
Postów: 91
Data rejestracji: 26.07.09
Medale:
Brak

Przeczytałam wszystkie części sagi Meyer i szczerze mówiąc baaaardzo się rozczarowałam! Dla mnie jest to takie tanie, mało ambitne romansidło dla zdesperowanych kobiet. Czytając te książki ciągle odgadywałam co będzie się dalej działo,kto co zrobi, jak się zachowa, co powie- bardzo tego nie lubię. Książki mają być dla mnie porywające, zaskakujące i przede wszystkim ciekawe!
Bardzo denerwowało mnie to, że w drugiej i trzeciej części akcja była tak jakby pisana na siłę, od niechcenia, wprost męczyłam się czytając je. Natomiast pierwsza i czwarta część były już troszkę lepsze. To samo tempo pisania, niekiedy nawet ciekawe momenty ale zdecydowanie bardzo rozczarowujące jest zakończenie Przed Świtem. Myślałam, że mi ręce opadną- po prostu beznadzieja!
Ogromnie się rozczarowałam i książkami i pierwszą częścią filmu, szkoda było tylko mojego czasu. No cóż może uda im się nakręcić porządnie Księżyc w Nowiu, zobaczymy.
Wyślij prywatną wiadomość
~Waitin 4 arockalypse F
Dodany dnia 04-11-2009 13:56
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1035
Ostrzeżeń: 3
Postów: 333
Data rejestracji: 06.02.09
Medale:
Brak

Dziecinne mrzonki, mdli, irytuje. Została przeze mnie całkowicie zignorowana. i po prostu unikam tematyki Zmierzchu. I tyle. Laska która czyta Zmierzch nie wzbudzi mojego szacunku. ;>
Wyślij prywatną wiadomość
~atrammarta F
Dodany dnia 06-11-2009 13:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1561
Ostrzeżeń: 0
Postów: 580
Data rejestracji: 02.12.08
Medale:
Brak

W pierwszych chwilach po przeczytani pomyślałam: " W zasadzie da się przeżyć", teraz z perspektywy czasu uważam, że to kicz. Jeden wielki.
Co w tym jest ciekawego? Kogo zaintrygowała idealna postać Edwarda? Wieczna fajtłapa Bella? Rodzinka wampirów? Przekoloryzowany świat Meyer?

To jest straszne, że większość. To wszystko co stworzyła Meyer jest godne jednego komenatrza:
Nie da się obok tego przejść obojętne, a i powiedzmy sobie szczerze - nie osiągnęłaby nic, gdyby nie nastolatki żądne romansu nie z tej Ziemi.

To godne pożałowania.
__________________
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta
nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany
nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
( Krzysztof Pieczyński )

Wyślij prywatną wiadomość
~MissJoker F
Dodany dnia 06-11-2009 15:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 13
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 06.11.09
Medale:
Brak

Zaczełam czytać "Zmierzch" i do tej pory nie przeczytałam. Ta książka nie podoba mi się . Głównie chodzi o styl pisania i fabułę. Jedyne co mi się podoba to postacie ale nie w sensie edward, bella itp. Tylko ich charaktery, zdolności etc. Widać że są dobrze przemyślane. Ale i tak mi się ona nie podoba. Starej, dobrej pani Rowling i jej książek o Potterze nic nie przebije Uśmiech
__________________
"... Życie jest jak osrajtaśma,
Długie, szare i do d**y..."
Wyślij prywatną wiadomość
~klaudyna3311 F
Dodany dnia 07-11-2009 15:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -21
Ostrzeżeń: 1
Postów: 30
Data rejestracji: 04.11.09
Medale:
Brak

Ciekawa i bardzo wciągająca. W sumie lubię ją. Aczkolwiek nie aż tak żeby była moją ulubioną...
__________________
Słodko jest nocą patrzeć na niebo, gdy kochasz różę, która znajduje się na jednej z gwiazd. Wówczas wszystkie gwiazdy są ukwiecone.

Dziękuję za pozdrowienia i wzajemnie Uśmiech
Karola__94 pamiętam i dziękuję Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Naina F
Dodany dnia 25-12-2009 12:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 87
Data rejestracji: 22.12.09
Medale:
Brak

Bardzo lubię całą sagę Zmierzchu, i nie sądziłam że coś oprócz HP może mnie zainteresować. A jednak. Przeczytałam już wszystkie tomy, oraz oglądałam Zmierzch i Księżyc w nowiu. Polecam ;pp
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
Dodany dnia 30-01-2010 22:06
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Po przeczytaniu "Zmierzchu" zdecydowanie nie sięgnęłam po kolejne części. Proste i nic nie wnoszące zdania i wypowiedzi bohaterów ( np. jakieś gadanie o truskawkowym szamponie do włosów albo o jedzeniu grizzli ), mdłe i bezwyrazowe postacie ( Bella- denerwująco koślawa i niezdarna , Edward- za bardzo idealny, "bez wadowy" ). Niby jakiś pomysł na książkę był ale szybko zgasł. Wszystko toczy się wokół problemów Belli " zostać wampirem, czy nie zostać wampirem" oraz wypowiedzi pt. "Kocham cie.- ja też. Kochasz mnie? - tak ,ja też'' itd itd. Jeśli już jakaś akcja zaczyna się tlić zostaje ugaszona przez poboczne tematy i rozmyślania Belli. Na początku książka pisana jest niczym pamiętnik, natomiast później autorka daje się ponieść swej wenie twórczej pisząc zupełnie innym stylem. Tek jak nie który z was też, nie umiem zrozumieć fenomenu tej książki. Czyta się kolejne żeby zrozumieć poprzednie bo po przeczytaniu "Zmierzchu" rzeczywiście można dostać "Zaćmienia".

...poza tym 12 zdań pt."Uśmiechną się idealnie" oraz "Palpitacja serca" to stanowczo za dużo na niecałą kartkę A5 z 2 cm marginesami i czcionką 15. A wampiry nie powinny się posrebrzać w słońcu, jak to na prawdziwe przystało. xD
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 14-04-2010 21:09
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~YourNightmare F
Dodany dnia 30-01-2010 22:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 208
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak

Ja nie rozumiem tego całego szału na Zmierzch. Ja owszem, przeczytałam całą sagę, ale stwierdzam, że ta nie ma w sumie nic co przyciągnęło by moją uwagę. Większość postaci jest taka nijaka, ta Bella to taka bezpłciowa jest xD Całe jej życie się kręci wokół Edwarda. Żadnych zainteresowań, pasji, charakter taki banalny. Edward za to ideał nad ideałami, od tego, aż mnie mdli. Jedną postać, którą lubie z całej serii jest Jasper.
Wyślij prywatną wiadomość
~Nigellus_Black F
Dodany dnia 01-02-2010 21:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1476
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak

Ale ta książka jest bezbarwna. Jej popularność zapewne zagwarantował motyw wampiryczny i uproszczone, ale i przerysowane postacie, które w sam raz trafiają w gusta grupy docelowej ... Oczko Bella jak już ktoś wspominał jest nijaka, blada i średnio interesująca intelektualnie. Oprócz tego strasznie wnerwiało mnie te pociągłe powtórzenia ze strony autorki. Na okrągło podkreślane jest jak to wspaniały jest ten Edward i jakież to ma wspaniałe równe ząbki (tu trzeba zaznaczyć, że Cullen bez przerwy się śmieje - to chyba jakieś schorzenie ...). I jeszcze ta ślimacząca się akcja ... książka nie trafiła ewidentnie w mój gust. Ale dziewczynom się podoba.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT