Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 130
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Saga "Zmierzchu"
Drukuj temat · Saga "Zmierzchu"
~Druella_Rosier F
Dodany dnia 16-07-2009 20:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 679
Ostrzeżeń: 0
Postów: 101
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja osobiście bardzo lubię sagę `Zmierzchu` jednak nie powiem, ze jest idealna.
Dla mnie głównym minusem jest to, że wszystko jest pisane z perspektywy myśli i odczuć Belli. Dlatego myślę, że kolejna, 5 część `Midnight Sun` (którą nawiasem mówiąc przeczytałam do 16 rozdziału) jest nieco naciągana, jakby chcieli zarobić na przeżytku jeszcze więcej kasy.
Pomimo tego wszystkiego i tak całą sagę uwielbiam i czekam z niecierpliwością na premierę Księżyca w Nowiu (;
__________________
Panna Nikt
www.la-push.czo.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
Dodany dnia 16-07-2009 20:29
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Miałam w grudniu zedytowac posta jak już będe po lekturze całej serii, ale jakoś mi się zapomniało.
Oczywiście, początkowo zafascynowałam się Edwardem i całą tą historią. Trwało to jakieś... 2 dni? Tak, chyba zanim nie poszłam do kina na przedpremierę i nie zobaczyłam, jak film różni się od książki. KWN poszło jakoś, Zaćmienie także, a na PŚ musiałam trochę poczekać. W każdym bądź razie opowieść skończyła się super słitaśnie i to wcale a wcale mi się nie podobało.
Wcześniej ulubioną częścią było PŚ, a teraz chyba po prostu pierwsza część. A najgorszą pozostaje cały czas Zaćmienie.
Gdyby przeanalizować całą historię od początku do końca, to - tak jak już ktoś napisał - to jest zwyczajny harlequin + świat wampirów, nic więcej. Grubo ponad 50% scen to są sceny miłosne tudzież opisy zachowania Edwarda/Belli.
Ja jednak wolę sceny akcji rodem z Harry'ego Pottera.

A Jacoba lubię, przynajmniej nie jest taki idealny-nierealny jak Edward :}.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 16-07-2009 20:31
Wyślij prywatną wiadomość
~Syndrome F
Dodany dnia 28-07-2009 20:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 86
Ostrzeżeń: 1
Postów: 21
Data rejestracji: 05.07.09
Medale:
Brak

Książki Meyer to PORAŻKA.
Czytaliście "Przed Świtem" ? [SPOILER] Toż to głupota największej miary jest. Oczywiście, to moje zdanie. Dziecko zrobione przez wampira. Pół wampir pół człowiek... No, no bo przecież musi być "pomysłowo". Bella, która kochała Edwarda najbardziej na świecie... A gdy przez ciąże o mało nie umarła i tak wolała bachora. W ogóle nie pomyślała o uczuciach Edwarda (bo się okazało, że takowe posiadał) i okazała się głupią egoistką. Ja tego nie pojmuję.
Cukierkowe opowiadanko, miał być dramat a powstała żenada.
Edytowane przez Syndrome dnia 28-07-2009 20:25
Wyślij prywatną wiadomość
~Sectumsempra F
Dodany dnia 28-07-2009 20:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 82
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 28.07.09
Medale:
Brak

Mi najbardziej podoba się "Zmierzch". "Księzyc w nowiu" też trochę. "Przed świtem" to porażka. Nie mogę skończyć tej książki.Jest napisana tak rozwlekle, Bella zaczyna mnie wkurzać, tak się na wszystkim zastanawia, analizuje, myśli i myśli. Albo ta walka z tym dzieckiem, czy Bella umrze czy nie i tak postawa Rosalie. Potem to wpojenie Jacoba. Uważam że Meyer już trochę zabrakło pomysłów i zaczęła za bardzo wymyślać.
__________________
Voldemort jest moją przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, Harry Potterze...
Wyślij prywatną wiadomość
~Baguette F
Dodany dnia 29-07-2009 12:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

"Przed świtem" to najgorsza książka z całej sagi. Nudy, nudy i jeszcze raz nudy. Miałam nadzieję, że chociaż część napisana z perspektywy Jackoba będzie ciekawa i wniesie coś nowego, a tu nic. Żadnej akcji ani walki, a ślub mógł zostać o wiele lepiej opisany.
Zastanawiam się tylko dlaczego te książki są bestsellerami, a szczególnie 4 tom.
__________________
Salade
de
fruits
joli, joli, joli.
Wyślij prywatną wiadomość
~LOVE F
Dodany dnia 30-07-2009 18:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 75
Ostrzeżeń: 1
Postów: 21
Data rejestracji: 24.07.09
Medale:
Brak

Kocham Zmierzch i cała sage Oczko Jestem wielką fanką tych ksiązek, uwielbiam Wampiry. Najbardziej lubie Edwarda, Alice i Emmeta ;P Ta saga mnie powaliła na kolana .. taka miłosc to bajka ^^ Chciałabym spotkac takiego Edwarda, choc w połowie takiego jak nasz wampirek ;D Szkoda za Meyer napisała aby 4 czesci tej sagi .. Czekam na Oczami Edwarda ;D Nie moge sie doczekac New Moon w kinach.. jeszcze tyle czasu Smutny
Pozdro dla fanow;D
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Lilian F
Dodany dnia 30-07-2009 19:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 650
Ostrzeżeń: 0
Postów: 122
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

Przeczytałam pierwszą część -moja reakcja? ---> -.-' wtf?
jak dla mnie za cukierkowe (wspaniała miłość, wampiry chodzący w dzień i te teksty. . .) dla mnie porażka. To moje zdanie. Wole zdecydowanie lestata , brutalność nocy itp. Nie przemawiają do mnie te książki. Zdecydowanie Nie ;/
__________________
fc05.deviantart.com/fs29/f/2008/103/e/f/Gryffindor_by_laurastarzx.gif
Poznajmy się drogi Gościu!!
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"...-Zostawcie go- powtórzyła Lily. Patrzyła na Jamesa z odrazą- Co on wam zrobił?
- No wiesz. . .- powiedział James powoli, jakby się zastanawiał- to raczej kwestia tego, że on istnieje. . . jeśli wiesz, co mam na myśli. . ."
http://alchemy1978.wordpress.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Ressuscitee F
Dodany dnia 30-07-2009 19:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 50
Data rejestracji: 30.07.09
Medale:
Brak

Ja również przeczytałam wszystkie części... I też uważam, że jest stanowczo za słodkie. Dialogi mało wybitne, postacie niezbyt inteligentne, w dodatku dużo błędów merytorycznych popełnionych przez panią Meyer - bbq na tarasie w lutym? wtf?!
[spoiler]Opowiadanko o niezbyt pięknej, niezdarnej dziewczynie i młodym bogu mroku i seksu, którzy na końcu są razem jako dwa ideały, w dodatku mają równie idealną córeczkę i żyją sobie wiecznie i szczęśliwie...[/spoiler]
Edytowane przez Ressuscitee dnia 30-07-2009 19:53
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
Dodany dnia 01-08-2009 20:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Nie będę się powtarzać po wszystkich, książki są w porządku, ani wspaniałe, ani złe, i żałuje że posiadam aż dwie cześci. do książęk nic nie mam, ale edenrwuje mnie film i cała ta mania, nawiedzone fanki, krzyczące ugryź mnie - to jakaś obsesja. żałosne, kolejne zajęcie dla fanów HSM itp. niedługo powstanie portal taki jak hogs zrzeszający fanów zmierzchu -,-
jacob jest tam najlepszy - jest wilkołakiem, nie ideał, ładnijeszy, ciekawszy i wogóle wymiata.
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png

Edytowane przez malfoj_sam_segz dnia 01-08-2009 20:39
Wyślij prywatną wiadomość
~Amitiess F
Dodany dnia 01-08-2009 21:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 20
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 31.07.09
Medale:
Brak

Przeczytałam wszystkie części i powiem tak... z części na część było coraz gorzej. Zmierzch mi się nawet podobał chociaż czytałam lepsze książki, Księżyc w nowiu też był w porządku, ale o kolejne dwie części to moim zdaniem porażka. Odniosłam wrażenie, że Zaćmienie i Przed Świtem zostały napisane tylko dla pieniędzy. Powinno się skończyć na Księżycu i tak by było najlepiej.
Wyślij prywatną wiadomość
~Upiorzyca F
Dodany dnia 02-08-2009 18:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1105
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Przeczytałam...zachwyciłam się i... przeszło mi.
Tak po prostu, po miesiącu się znudziłam.
Wkurza mnie to całe zamieszane wokół tej książki, dla mnie jest banalna i odrobinę przesłodzona.
__________________
Twórczość bywa rekompensatą, choć czasem bardzo utajoną, z bardzo skrywanych braków i utrat płynącą jak z podziemnego źródła.

Maria Dąbrowska
Wyślij prywatną wiadomość
~Kamate F
Dodany dnia 03-08-2009 22:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 477
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

przyznam się, I tom mi się nawet podobał. Edward był wtedy takim zimnym draniem, jaki mi się podobał. Potem z tomu na tom było coraz gorzej. Wiele błędów logicznych, które bardzo denerwują. Nie podoba mi się ogólnie narracja pierwoszoosobowa, bo każe na wszystko patrzeć stronniczo. Nie za bardzo przepadam za tymi książkami.
__________________
"Oddychamy światłem, oddychamy muzyką, oddychamy chwilą obecną." A. Rice "Wampir Lestat"

_________
Jeśli lubisz opowieści fantasy to pisz na PW, mam link do fajnego bloga.
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
Dodany dnia 05-08-2009 00:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Jakiejś wielkiej obsesji nie mam, ale książka mi się podoba. Ciekawa historia, postacie. Chociaż nie, jedna postać ciekawa nie jest. Edward. Bardzo mnie on irytuje i jak dla mnie Belli byłoby lepiej z Jacobem. A i tak najukochańszy jest Jasper. Na New Moon pewnie się wybiorę, ciekawa jestem jak wyjdzie Uśmiech
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Herma-aga23 F
Dodany dnia 06-08-2009 13:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 228
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 15.09.08
Medale:
Brak

Jak już ktoś wyżej wspomniał, nie spodziewałam się, że znajdę coś ciekawszego od HP. A tu się okazuje, że saga Zmierzchu jest o niebo lepsza. Muszę przyznać, że Potter już mi się trochę znudził, ale wciąż z niecierpliwością czekam na ekranizację 7 części.

Jak jest jakaś ciekawa akcja to potrafię siedzieć nad książką
po północy. Te książki są naprawdę świetnie napisane. Autorka nie szczędziła sobie na dialogach, opisach itp.

Dlatego każdemu kto jeszcze nie przeczytał chociażby "Zmierzchu" polecam gorąco i książkę i film.
__________________
Herma-aga23

Hello drogi Gościu Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
Dodany dnia 07-08-2009 10:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Kocham sage Twilight Uśmiech
Uwielbiam te książki mam wszystki w domu i gdy tylko znajde troche wolnego czasu zaraz biore sie z czytanie.
Jesli ktos jeszcze nie czytał to gorąco polecam xD
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny W F
Dodany dnia 07-08-2009 10:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 677
Ostrzeżeń: 1
Postów: 195
Data rejestracji: 21.04.09
Medale:
Brak

Po przeczytaniu cyklu powieści o Harrym Potterze co najmniej trzy razy nie wierzyłam, że istnieje jakakolwiek książka, która może mnie bardziej zaciekawić. Kiedyś jednak moje koleżanki zaczęły mówić w szkole na przerwie o filmie "Zmierzch". Ten tytuł wydał mi się jakiś dziwny, byłam pełna wątpliwości. Poszukałam jednak na internecie jakichś informacji na ten temat i natrafiłam na fragment książki. Tak mi się spodobała, że tydzień później... nie, to nie było czytanie, to było POCHŁANIANIE "Zmierzchu". Później przeczytałam część czwartą i trzecią. "Księżyca w nowiu" jeszcze nie miałam okazji przeczytać, ale niedługo ta okazja na pewno się nadarzy. Jednak nie rezygnuję z Harry'ego. Nadal czasami sobie czytam którąś z części cyklu Rowling.
__________________
"Miłość kpi sobie z rozsądku,
I w tym jej urok i piękno."

Andrzej Sapkowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Olivia Springsey F
Dodany dnia 11-08-2009 14:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 2
Postów: 49
Data rejestracji: 05.08.09
Medale:
Brak

Lubię te książki. W szczególności przepadam za Bellą. Kilka cech nas łączy.Wredny Ale nie jestem zafascynowana Edwardem, wymyśliła go Meyer a do niej raczej nic nie mam. ale nie pasuje ona do opisania historii miłości Wampira itd. ma męża, dzieci wygląda mi bardziej na taką Molly Weasley, którą też ubóstwiam więc dziwnie mi się czyta zmierzch. Akurat skończyłam zaćmienie muszę kupić przed świtem.. To fascynująca historia a w niej najbardziej lubię Alice. To taki kochany chochlik.! Trochę mnie wkurza zaborczość Edwarda, ale cóż nikt nie jest idealny... Wolę Jacoba. A film.. No uważam, ze pattison wygląda świetnie w filmie gdy jest ogolony z tym swoim zarostem wygląda jak jakiś menel, nie jestem jego fanką ponieważ nie jest nadzwyczaj przystojny. W rzeczywistości, oczywiście.

__________________
Olivia Springsey




I belive elves are truth!
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
Dodany dnia 11-08-2009 20:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

Za namową kuzynki, a także dzięki rosnącej na naszym Hogs zmierzchomanii, sięgnęłam po te książki. Przeczytałam i Zmierzch, i Księżyc w nowiu. Muszę przyznać, że absolutnie nie rozumiem szału na tę książkę. Zmarnowałam tylko pieniądze, bo w ogóle nie załapałam fioła na punkcie superoskiego Edwarda, którą ma 99,9% fanów (a raczej fanek) tej sagi. Chciałybyście naprawdę mieć takiego faceta? Który na każdym kroku, w każdej dziedzinie bije Was na głowę? Który będzie nieśmiertelny, podczas gdy Wy nieuchronnie będzie się starzeć? Beznadziejna seria, w ogólnie mnie nie wciągnęła, stanowczo za dużo "ochów" i "achów" kierowanych w stronę Cullena. Słitaśna historia romansu Belli i Edzia w ogóle do mnie nie przemawia. Zbyt słodko, zbyt różowo. Pannie Swan zdecydowanie byłoby lepiej z Jacobem, ale na szczęście już się nie męczę i nie warczę za każdym razem, gdy w akcję wkracza Edward - książki leżą w kącie na półce i nie zamierzam więcej po nie sięgać.
Nie mój styl.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ospina11 F
Dodany dnia 11-08-2009 20:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 265
Ostrzeżeń: 2
Postów: 76
Data rejestracji: 18.05.09
Medale:
Brak

Ja jak inne osoby z forum również przeczytałam sagę "Zmierzch" i również mi się podobała.Lecz co jak co to nadal będę uważała,że Potter rulezz Oczko
__________________
"Zaraz Krum zrobi BUM.! "
: *

"by poznać przyszłość,
trzeba wrócić do przeszłości..."
: *



Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE


pozdrowienia dla drogi Gościu,oraz całego hogs.!
Wyślij prywatną wiadomość
~Rosalie Cook F
Dodany dnia 12-08-2009 12:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 39
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 12.08.09
Medale:
Brak

Ja uwielbiam tą sagę! ; D Jest fantastyczna! Chociaż momentami to już mnie wkurzało.. ;p Ale i tak sądzę, że jest na 2 miejscu po HP ; )
__________________

Hermiona: Ona myśli, że jesteś Wybrańcem, dlatego na Ciebie leci...
Harry: Ale ja JESTEM Wybrańcem ;D


HP i Książę Półkrwi ;D
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT