Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 171
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Troja
~93asia93 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01-10-2009 18:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1844
Ostrzeżeń: 1
Postów: 300
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Medal

Szczerze się zdziwiłam, że nie ma jeszcze takiego tematu.
Zacznę tradycyjnie - od opisu, choć myślę, że jakieś 2% forumowiczów będzie go potrzebowało.

Akcja dzieje się w starożytnej Grecji. Wielka miłość Parysa, młodego księcia Troi (Orlando Bloom) i Heleny (Diane Kruger), królową Sparty, stała się przyczyną wojny, za której przyczyną legła w ruinach cała cywilizacja i zginął cały naród trojański. Król Menelaos (Brendan Gleeson), nie może tego puścić płazem, więc jego brat, potężny król Myken, Agamemnon, jednoczy w krótkim czasie wokół siebie liczne plemiona podbitych przezeń Greków i prowadzi je pod Troję, by walczyć w obronie splamionego honoru swego brata. Wszystko zresztą ułożyło się jak najbardziej po jego myśli, gdyż już dawno chciał zaatakować niezdobytą dotąd Troję. W Troi panuje stary król Priam (Peter Toole), a broni go waleczny książę Hektor (Eric Bana). Nikt nigdy nie przełamał wysokich i groźnych murów miasta i nie przełamie, póki będą go bronić Trojanie. W wojnie tej uczestniczy również zrodzony z bogini - Achilles (Brad Pitt), najwspanialszy wojownik tamtych czasów, nie służący żadnemu królowi, nie walczący pod żadną flagą. Walczy jedynie ku własnej chwale i chce aby wspominano jego imię wiele tysięcy lat po wojnie trojańskiej. Dotychczas nie odnalazł spokoju, jednak da mu go miłość do Briseis (Rose Byrne). To od niego będą zależały w dużej mierze losy tej wojny.

Cel tematu jest prosty - co sądzicie o owym dziele, co Wam się podobało, a co nie.
Mój historyk zadał dzisiaj bardzo ciekawe pytanie - "jaki jest wasz faworyt, dziewczyny - Achilles, Parys, czy Hektor?"Z lekka zdziwiona większość dziewczyn odpowiedziała...
A może to Wy mi odpowiedzcie?
Historyk stwierdził, że wg niego żaden nie jest przystojny, jakie jest wasze zdanie?

Moja opinia:
Oceniając w skali 0-10, daje 9 bez wahania, ani wyrzutów sumienia.
Film świetnie zrobiony. David Benioff pisząc scenariusz świetnie się spisał, lecz słusznie laury otrzymuje reżyser Wolfgang Petersen. Ale czegóż innego, niż takiego dzieła spodziewać sie po reżyserze "Air force one" czy "Na linii ognia"?

Co do gry aktorskiej, mam kilka zastrzezeń do Brada Pitta (Achilles), Erica Bana (Hektor) i Orlando Blooma (Parys). Jednakże w całym filmie te niedoskonałości nie wyglądają tak źle - trzeba oglądać bardzo uważnie, by je zauważyć.

Muzyka - bardzo dobrze skomponowana i dobrana do tematyki filmu, podniosłości scen itp. Mnie to właśnie ona wciągnęła w film tak, że zapomniałam o całym Bożym świecie. Więcej takich kompozytorów, jak James Horner!

Momentami dość mocno widać ingerencje komputerowe - na samym początku, gdy wojska dwóch armii w ogromnej licznie stoją naprzeciw siebie - wyszło okropnie. Tak samo ze statkami Greków. Żal mi było patrzeć.

Moim faworytem nie jest żaden z wymienionych bohaterów:
- Parys (Bloom wyglądał okropnie, jakby był jakimś, powiem ładnie, homo, i to takim z dowcipów)
- Achilles (nigdy w życiu nie podobał mi sie Brad Pitt, czemu tu miałoby być inaczej? Poza tym te jego długie włosy mnie odrzucały)
- Hektor (no owszem, Eric Bana w "Troi" wyglądał dość przyzwoicie, ale nie dość wystarczająco ;] )

Dla mnie każdy z nich był dość lalusiowaty. Za to Sean Bean (Odyseusz) wypadł nieźle, można rzec najlepiej z nich wszystkich.
http://chomikuj.pl/Mephistopholes Wyślij prywatną wiadomość
~Serek97 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07-10-2011 21:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 159
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 23.09.11
Medale:
Brak

Też bardzo lubię ten film! Bardzo lubię dzieła, których akcja rozgrywa się w starożytności. W "Troi" są bardzo ładne zdjęcia i piękna muzyka. Cieszę się, że pominęli udział bogów w wojnie, bo moim zdaniem nie pasowałoby to do filmu. A tak btw, Eric Bana jest według mnie przystojnyOczko

__________________
Pozdrawiam wszystkich!
Wyślij prywatną wiadomość
~tarantula head F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2012 19:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1273
Ostrzeżeń: 0
Postów: 350
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Ooooo ;] Lubię ten film. Ostatnio puszczali go na TVNie, a pooglądałam go tylko i wyłącznie dla Orlando Blooma ;D
Ale nie... Film na prawdę dobrze nakręcony, świetne sceny, momentami nawet wzruszające... Tylko nie mogłam ścierpieć Brada Pitta w roli Achillesa. Może dlatego, że w ogóle nie lubię tego aktora ._.
A co do najprzystojniejszego, to mówcie, co chcecie, ale Orlando jest po prostu boski Kotecek
__________________
38.media.tumblr.com/tumblr_mbl68vCVQE1r23joco4_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermioina98 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2012 19:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 644
Ostrzeżeń: 1
Postów: 217
Data rejestracji: 06.03.11
Medale:
Brak

Pierwszy raz obejrzałam ten film kilka lat temu i wtedy go pokochałam. Może dlatego, że kocham takie filmy? Nie wiem. Wiem, że go uwielbiam i daję 10/10 bez wahania. Nie mogę sobie darować, że nie obejrzałam go jak leciał ostatnio w telewizji, ale niestety dowiedziałam się o transmisji po czasie.
__________________
"Otwieram się na sam koniec."


media.tumblr.com/tumblr_lwegdi4Cj61qetyuv.gif

"Odbijam nie twą twarz ale Twego serca pragnienia."
Wyślij prywatną wiadomość
~szynka60 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2012 21:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 20.02.12
Medale:
Brak

ja normalie uwielbiam takie filmy Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~darth ithilnar F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2012 22:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 02.11.11
Medale:
Brak

Ech, chyba jako jedyna napiszę, że nie przepadam za tym filmem. Dlaczego? Cóż, z wielu powodów, jednak przede wszystkim dlatego, że za bardzo zmieniono Iliadę i za mocno wyeksponowano lalusiowatego Achillesa. Ale jednak to zmiany w poemacie Homera są dla mnie niewybaczalne - patrzę na to z perspektywy historyka, więc dlatego tak mnie to wkurza.
Generalnie film zły nie jest, chociaż gra aktorska bez polotu (oprócz Seana Beana i Erica Bany). Wielkie rozdmuchane widowisko i szkoda tylko, że zmarnowano taki potencjał.
__________________
A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one (George R.R. Martin)
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2012 22:59
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Zgadzam się z darth ithilnar. Niby lubię filmy historyczne, ale ten jakoś nie za bardzo przypadł mi do gustu.
Niby wszystko było: porwanie Heleny, walka, oblężenie Troi, koń trojański, ale jakoś mnie to nie wzięło.
Moim zdaniem Brad Pitt jako Achilles nie sprawdził się w ogóle. Reszta też wypadła dość blado.
Już wolę "Aleksandra" z Collinem Farrerem. Serio.
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT