Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 160
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Leniwy kolega w grupie
Drukuj temat · Leniwy kolega w grupie
~Courag F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2009 18:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2553
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,383
Data rejestracji: 22.01.09
Medale:
Brak

Witam. Mam taki mały problem. W szkole na lekcjach często robimy jakieś prace w grupach. Grupy są dobierane alfabetycznie 1 z 2, 3 z 4, 5 z 6 itd. W dzienniku moje nazwisko ma numer sześć, numerem piatym jest chłopak, który jest zdolny, ale leniwy. Ja zawsze muszę z nim robić, czasem nauczyciel dodaje do nas jakiegoś jeszcze większego lenia. Na historii, kiedy mamy w grupach przerobić jakiś temat jakoś sobie radzę, ale kiedy mamy np. na polskim zrobić jakąś racę, w której muszę wkleić zdjęcia albo coś narysować to już jest ciężko. Te prace zwykle są bardzo obszerne i wiadomo, że jedna osoba nie da rady tego zrobić. Nawet kiedy wyznaczam mu zadania i szczegółowo je wyjaśniam siedzi i gapi się na mnie jak na wariatkę. Zgłaszałam pani całą sprawę i poprosiłam o większe grupy, ale nie chciała zrobić trzy- lub czteroosobowych grup. Ostatnio źle się poczułam i poszłam do domu i nie było mnie na lekcji, na której kończyliśmy prace. Co kolega-leniwiec zrobił? Nic. No, prawie nic, bo pobazgrał mi encyklopedię.
Może wiecie jak rozwiązać problem lub zachęcić kolegę do współpracy? Albo może i Wy jesteście w podobnej sytuacji?
__________________
Przed zmianą nicka Crazy_LadyUśmiech

On Cię kocha - gra słów a rozum wyjałowiony
Gdy dla niego żyjesz i dla niego umierasz
On Cię kocha - Twój Bóg
Okrutny albo szalony
W dziele swym jak najgorszy sen
I nie wiem jak mógł na to wszystko pozwolić

Closterkeller "Auschwitz"
"Zdarza się, że nasze dłonie są puste, ale serce zawsze pełne i możemy rozdawać z nich tóżne wspaniałości: ciepło, dobroć, pociechę radość...
Frances Hodgson Burnett


[mp3][url=http://biedronka19.wrzuta.pl/audio/5FqXrmwx8Db/zy_-_12_-_czy_to_grzech_labedz[/mp3]



cbimg9.com/graphics/08/12/66069c.jpg
www.courag.photoblog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2009 18:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

U mnie w szkole, na polskim są grupy 5-cio osobowe. Ja jestem ze swojej bardzo zadowolona, za to reszta klasy nie. Bo uważa że to niesprawiedliwe że w naszej grupie są osoby co mają duże pojęcie o tym przedmiocie. Ale niestety sielanka się skończy. Pani postanowiła zmienić ich składy, więc nie jestem zadowolona, zaś reszta klasy tak. Nie jestem w stanie zaradzić twojemu problemowi, dać dobrej rady. Na to nie ma sposobu, trzeba się niestety ale przyzwyczaić. Może długa rozmowa z kolegą by pomogła. W zasadzie to wszystko zależy od nauczyciela, a jak dobrze zrozumiałam to Twój nie chce "współpracować".

Edit:
Pani podzieliła nas na grupy. Również mam leniwego kolegę. Ale znalazłam sposób. Jeżeli kolega śmieje się jedynie i nic nie robi. To ja z moją koleżanką z grupy same robimy zadania, nie dając mu ściągnąć. W ten oto sposób on nie ma zadania i powoli się z grupy oddala. Bo jak ostatnio pani zapytała się go o pewne zadanie (nie miał go zrobione), to nie miał wymówki. Przecież nie powie że koleżanki nie dały mu ściągnąć, prawda?
Moja nauczycielka powiedziała że jeżeli znów nic nie będzie robił, to zadania będzie robił w pojedynkę, w momencie gdy reszta pracuje w grupach.
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.

Edytowane przez Niewidka dnia 10-10-2009 18:13
Wyślij prywatną wiadomość
~Aranoisiv F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2009 20:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Postów: 819
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Może długa rozmowa z kolegą by pomogła.
To tylko tak ładnie brzmi. Kolega wszystko oleje, nie ma co zdzierać gardła.
Ja na twoim miejscu powiedziałabym wychowawczyni, że nie chcę pracować z tym kimś (oczywiście, wytłumaczyłabym dlaczego). Poprosiłabym o przydzielenie innej pary lub pomoc w pilnowaniu kolegi.
__________________
Allons-y!
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2009 14:55
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Dziwę się, że w ogóle z nim pracujesz. Zrób sama wszystko podpisz jedynie swoim nazwiskiem i nawet nie wspominaj, że byłaś z nim w grupie, ponieważ nie zrobił nic. Jeśli nie ma ochoty do roboty nie zmusisz go do tego, odwalaniem pracy za niego. Gdy zobaczy, że nikt nie dostanie nic za darmo i zarobi kilka jedynek może zmieni zdanie.
Jest jeszcze drugi sposób - protest. Macie robic zadanie - oznajmiasz mu, że teraz jego kolej i sama nie robisz zupełnie nic. Gdy zobaczy, że siedzisz i ignorujesz jego, oraz zadanie, może zmieni zdanie.

Myślę, że nie da się tego załatwic w inny sposób, ponieważ on wyraźnie nie ma do tego chęci, a nauczycielka ma gdzieś Twój problem.
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif

Edytowane przez niewesolypagorek dnia 24-09-2009 14:58
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 25-09-2009 21:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

No ja zgadzam sie z poprzednikami - rozmowa tu nic nie da oni tacy sa czekaja na gotowce !!!! i to mnie również wkurza !!! Trzeba brać się do roboty a nie czekac na gotowce, wez mu kiedys cos wygrnij tak zeby sie chłopak nie mogł pozbierac i zobaczymy jak zareaguje, albo nastepnym razem oświadcz mu łaskawie, że jesli chce dostac jakąs ocene to lepiej byłoby dla niego zeby CI pomógł. Nie no poprostu nie mam słów do takich downów <zly> współczuje Ci Uśmiech
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~Waitin 4 arockalypse F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 09-10-2009 22:57
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1035
Ostrzeżeń: 3
Postów: 333
Data rejestracji: 06.02.09
Medale:
Brak

Nie poddawaj się Marysiu ;> Wyluuuzuj.
Pracowita jesteś i z pewnością zostaniesz dostrzeżona przez nauczcielkę ;> A zuY kolega pójdzie do piekła.
Co ja bym zrobiła?
Udawałabym że go nie wiedzę, szybko zrobiła projekt na lekcji, a potem niewinnie oświadczyła że kolega nie był zainteresowany sprawą.
__________________
poniewasz nikt nie lubi kotów, nikt nie osiągnie zbawienia
poniewasz koty są dobre, pożywiajcie nimi wasze umysły, ciała i duszę
Wyślij prywatną wiadomość
~Grzesiek F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 07-07-2012 18:17
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 462
Ostrzeżeń: 0
Postów: 300
Data rejestracji: 03.08.10
Medale:
Brak

Na takiego lenia,tooo...nie wiem,może go jakoś przymuś do pracy,powiedz że dostanie jedynkę itd.?
__________________
Motto Hogwartu:
" Nigdy nie łaskocz śpiącego smoka"

We are the Potter Generation<3

I szczególne pozdrowienia dla ciebie drogi Gościu.
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2012 09:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

No ja chyba nie umiem ci pomóc, bo u mnie w szkole nie ma takiego problemu. Każdy dobiera się z kim chce i jest ok.
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~BlackSpirit F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 11-10-2013 20:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1141
Ostrzeżeń: 0
Postów: 271
Data rejestracji: 20.08.13
Medale:
Medal

Dziś zdarzyła się bardzo nieprzyjemna sytuacja... Pan na polskim podzielił nas na grupy. Oczywiście, tak jak zwykle, musiałam być w grupie z trzema dyslektykami. Mieliśmy napisać charakterystykę postaci, na co dostaliśmy 25 minut. Inne grupy podzieliły się zadaniami i każdy członek pisał jeden akapit. U mnie wszyscy wyparli się pracy i musiałam pisać sama... Charakterystyka była bardzo dobra, ale napisałam za mało, bo nie zdążyłam dokończyć. Przez nich dostałam trójkę... Nienawidzę takich sytuacji...
__________________
"Das Böse ist die Abwesenheit des Guten."
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2013 10:57
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Rotfl Cóż za temat...Faktycznie problemy nie do przejścia. "Zdolny leń" - tak najczęściej byłem określany w podstawówce i gimnazjum. Ach, to były piękne czasy. Prace w grupach wspominam bardzo fajnie. Zawsze dosadzali do mnie kolegę, który nic nigdy nie umiał, nikt też specjalnie z grupy nie oczekiwał, że cokolwiek zrobi. No a w naszej "drużynie marzeń" były jeszcze dwie najlepsze uczennice z klasy...Jakiś był ich zawód, że zamiast owocniej zaangażować się w powierzone mi obowiązki, to z tym kolegą walczyliśmy na ołówki, graliśmy w kółko i krzyżyk, umawialiśmy się na boisko po szkole. W końcu dziewczynki nie wytrzymały, poskarżyły się pani nauczycielce i dobra zabawa minęła. Pretensja Oznajmiły, że nie mogę się skupić, nic nie robię, obijam się bo Daniel mnie rozprasza Oczko Ach to hieny pospolite dopiero. I w jego miejsce polonistka kolejną dziewuchę do grupy w miejsce kolegi wsadziła... ( w każdej szkole/klasie, w której byłem dziewczęta przeważały ). Nie miałem już żadnych szans na dobrą zabawę - zostałem uwięziony w tym babskim gangu : biedny, samotny, zmuszony do pracy, bez możliwości ucieczki ;

Moja rada taka : Więcej tolerancji dla leniwych kolegów Cool Amen.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 15-10-2013 10:59
Wyślij prywatną wiadomość
~hermiona_182312 F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2013 15:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 690
Data rejestracji: 24.09.11
Medale:
Brak

U nas zawsze dobierane są grupy ławkami Oczko Cóż... ja to się bardzo cieszyłam, gdy u mnie był ktoś zdolny, bo to zwykle ja wszystko robiłam... w sumie... jest tak do dziś, gdy są same, jak to ujęto: LENIE. Cóż mam to szczęście, że nauczyciele się zazwyczaj przyglądają grupom i widzą pracujących i leniów Oczko Jeśli u Ciebie tak nie ma, to mam taka radę: (jest sprawdzona) Walnij lenia kilka razy książką w głowę! Ale tylko w ostateczności Oczko Skoro jest zdolny... zaraz... zdolny leń? Aaaa.... Taki przypadek to ja znam tylko jeden Oczko I jest na takiego sposób, jeśli jest grupa, powiedzmy 5 osób, to niech inne pracują i nie doprowadzają go do głosu, prędzej, czy później sam się zacznie udzielać Oczko Jeśli jesteś jednak sama (a wnioskuję, że taki jest Twój przypadek) to rób wszystko sama Oczko Pani to zobaczy, zawsze możesz wymijająco powiedzieć, że Tomek, czy jakiś tam inny "zdolny leń" nie pracował i zrobiłaś wszystko sama Oczko Nauczyciel takie rzeczy słyszy, zaufaj mi Oczko Co się stanie potem? No tego musisz się dowiedzieć sama Oczko Możesz oczywiście po lekcji, dyskretnie podejść do nauczyciela i mu wszystko powiedzieć Uśmiech Pozdro ;>
__________________
Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,

Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli. <3

Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego.

i58.tinypic.com/263fp1x_th.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT